Jezicka mapa Evrope
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Jezicka mapa Evrope

Ističe se podgorickimali (avatar)
    Učlanjen
    29.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    66

Podrazumevano Jezicka mapa Evrope

Ajmo malo odje da prodiskutujemo o jezicima, o tome dje se koji jezik govorio, koji su ejzici nestali sa lica zemlje, da li se nase jezicklo podrucje skupljalo ili se sirilo.

Evo nasa sam an net nedje ovu mapu jezika, ne znam tacno iz kog je vremena ali ima masu zani mljivih stvari na nju

Ističe se podgorickimali (avatar)
    Učlanjen
    29.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    66

Podrazumevano Re: Jezicka mapa Evrope

A onda sam se igra u paint, i ostavio na mapu iz tog perioda (tu istu mapu) samo "nase jezike" Dakle Srpski, Hrvatski, i neki "dalmatinski slovenski/slavenski

Primjecujete li neke supljine na mapi, ka da se tu govorio neki jezik koji nije nas? (izmedju hrvatskog i srpskog)

Plus hrvatski nedje gore kod Slovacke....

Poznat Bogart (avatar)
    Učlanjen
    24.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    139

Мапа за наше подручје није тачна. Ово "Croatian" и "Serbian" је једна целина која чак није ни тачно ограничена. Видим да је изузето приморје, континентална Далмација са делом Херцеговине и подручје јужне Угарске.

Даље, подела на "српски" и "хрватски" је нејасна. Као она српска "острва" по Бугарској, тога није било. Не знам по којој логици је говор у НП-Санџаку хрватски, а у Црној Гори српски, а да у исто време у "Croatian" буду укључени и кајкавски крајеви, а у "Serbian" шопски, па тако испада да људи са Цетиња говоре идентично онима из Пирота, а да се јасно разлику од некога из Требиња или Прибоја. И обрнуто, да неко из Дубровника говори истим језиком са неким из Вараждина, а различитим у односу на Херцег Нови.

Ističe se John McClane (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2008.
    Pol
    muški
    Nakatomi Plaza (1988), Dulles International Airport in Dulles, Virginia (1990)...
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    60

Доста не детаљна мапа... и не прихватљива бар за мене...
    Yipee-ki-yay, motherfucker!

Veoma poznat
    Učlanjen
    13.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    371

Izgleda k'o da je napravljena u saradnji neonacista i neoustasha.

Nemachki jezik otprilike odgovara granicama Treceg Rajha sa tim da mu je dodata josh i zapadna Madjarska.

Ujedno, ispade da su svi Boshnjaci Hrvati, a da na hrvatskom primorju postoji neki poseban jezik. Obzirom na Nemce i Hrvate, pretpostavljam da se tu radi o italijanskom..

Na ostatak mape nisam preterano obracao pazhnju, ali obzirom na ovo, pretpostavljam da su se i tamo izlupetali.

Potrazhio sam na brzaka mape evropskih jezika, i nashao sam dve pristojne :

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •