pomoc ntldr me unistava bios mi u haosu

neznalica a zeljan

Početnik
Poruka
13
citam poruke na forumu i kao hocu i ja da nesto uradim sa komjuterom,imam pentium4 ploca asus p4s8x,ram 512,procesor 2,8...i krenem u deframentaciju diska i naravno nesto obrisem ili premestim tamo gde ne treba i racunar vise ne moze da se pokrene,naravno odmah krenem sa savetima u ranijim porukama koje se ticu resavanja problema ntldr ali nista ne pomaze,komp.seukjluci prikaze graficku i odmah prelazi na crni ekran na kojem pise ntldr is missing,pokusao sam sa jednim programom u kome se nalaze ti fajlovi pa krene ali mi onda izbaci poruku da fali fajl windows system32 root hal.dll,napomijem da nemam instalacioni disk xp profesionaj pack2::zima2::zima2::zima2:
 
smiley_emoticons_ozboss_pfeil.gif
http://forum.krstarica.com/showthread.php?p=7154453&highlight=ntldr#post7154453

Ali moraćeš da nabaviš instalacioni Windows CD!
 
Pazi ovako, taj CD sa Win XP PRO SP3 može da ti odradi posao, bez obzira što ti imaš XP sa SP2. Dal je kopirani CD bootabilan, pa trebalo bi da jeste.

Što se tiče BIOS-a, stavi da ti CD ROM bude prvi boot device, Hard drive drugi... Ubaci taj CD sa Winom i restartuj komp i vidi dal će da startuje instalaciju, ako startuje, odradi ono kako je napisano.
 
i na kraju opet nista cd nece pa nece,krene da vrti pa kad se otvori slika graficke ekran zatamni,i opet ista poruka ntldr.....,ali sam skinuo jedan mali program koji sam savio na flopi i tad mogu uz pomoc tog programa da otvorim ekran na kome imam 2 opcije da startujem windows normalno ili da startujem peko r.conzole probao sam oboje,prvo mi uvek vraca na isto stanje a druga recoveri conzole mi izbaci poruku da imam gresku na hadrveru i da mi fali windows root system32 hal.dll i tako u krug
napominjem da mi samo flopi reaguje na komande sa biosa i da jedino sa flopia mogu nesto da pokrenem,pokusao sam sa drugog komp.da skinem system32 fajl ali je prevelik za flopi,pomagajte drugovi mora da postoji nacin da se ovo resi,imam xp na cd i butabilan je jer na drugom racunaru radi bez greske
 
nerazumem kako mislis prikaze sliku graficke,mislis logo od maticne?
taj cd pokrene instalaciju na drugom racunaru"press any key too boot from CD..."?
jel ti taj citac ispravan,prepoznajeli ga bios,rekoveri konzola mora da sljaka ali stvarno neznam za tu opciju preko flopija jer to bi morao biti butabilni ini fajl od xp?
 

Back
Top