Najveće sramote Srbije

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

_::::_

Obećava
Banovan
Poruka
93
Naša zemlja je imala slavnu i junačku prošlost, ali i onu drugu.

Po mom mišljenju, najveće sramote su:
1. Bitka kod Angore, kada je srpska vojska ratovala na strani Bajazita
2. Majski prevrat
3. Ne prihvatanje Austrougarskog ultimatuma
4. Saradnja kralja sa okupatorom - Nemcima
5. Granatiranje Dubrovnika
6. Granatiranje Vukovara
7. Granatiranje Sarajeva
8. Genocid u Srebrenici
9. Etničko čišćenje Albanaca
10. Odbijanje Rambujea
11. Ubistvo Zorana Djindjica
 
Poslednja izmena:
Naša zemlja je imala slavnu i junačku prošlost, ali i onu drugu.

Po mom mišljenju, najveće sramote su:
1. Bitka kod Angore, kada je srpska vojska ratovala na strani Bajazita
2. Majski prevrat
3. Ne prihvatanje Austrougarskog ultimatuma
4. Saradnja kralja sa okupatorom - Nemcima
5. Granatiranje Dubrovnika
6. Granatiranje Vukovara
7. Granatiranje Sarajeva
8. Genocid u Srebrenici
9. Etničko čišćenje Albanaca
10. Odbijanje Rambujea
11. Ubistvo Zorana Djindjica

po meni "lose" postavljena anketa. mislim na mesanje "baba i zaba"
prvo sam hteo reci da je opciija 6 najgora, onda sam video i opciju 11, a tu je i opcija 9, koja je ipak"dobro" zavrsila po same albance. mada je tesko odluciti koja je najgora po srbiju, u smislu da je najvise kostala srbiju, mozda i opcija 8
ps. bas me interesuje kako ce se odvijati tema.
pps.postavi anketu, mozda se malo olaksa
 
1. Nije sramota jer je vazalstvom Despot Stefan spasao Srbiju od okupacije.
2. Na obdukciji utvrđeno da je A. Obrenović imao promene na mozgu. Znači nije sramota jer su pored toga u prevrat bili upleteni masoni.
3. Nema veze sa mozgom. Austrogarska i velike sile su želele rat. Ubistvo je namešteno od strane same Austrougarske da bi imali povod za rat.
4. Kralj nije sarađivao sa okupatorom za razliku od Broza. Kralj je bio mlad i naivan i naseo je na englesku propagandu.
5. Laž.
6. Rat. U ratu nema sramote. Kada tebi neko radi o glavi tako ti radiš drugome.
7. Šta su tražili, muslimani su i dobili.
8. Nema genocida osim u vlažnim snovima postavljača teme. Sa koljačima i ubicama nema milosti niti će ih ikada biti.
9. Neprihvatanjem Rambujea možemo da zahvalimo što nam Srbijom ne patroliraju narkomani, crnčuge i sidaši u uniformi NATO. To je rezervisano za šiptare da im se promeni genska struktura.
10. Rekao, napisao, pao sa drveta i ostao živ.
 
Naša zemlja je imala slavnu i junačku prošlost, ali i onu drugu.

Po mom mišljenju, najveće sramote su:
1. Bitka kod Angore, kada je srpska vojska ratovala na strani Bajazita
2. Majski prevrat
3. Ne prihvatanje Austrougarskog ultimatuma
4. Saradnja kralja sa okupatorom - Nemcima
5. Granatiranje Dubrovnika
6. Granatiranje Vukovara
7. Granatiranje Sarajeva
8. Genocid u Srebrenici
9. Etničko čišćenje Albanaca
10. Odbijanje Rambujea
11. Ubistvo Zorana Djindjica
z:mrgreen:z:mrgreen:z:mrgreen:z:mrgreen:
 
Hm, a ti se smatraj upozorenim... sledeći put idesh na odmor.

Овом поруком, желео бих да овом поруком мало, како да се адекватно изразим, а да не увредим модераторе, да мало свађе, и остале врсте конфликта сагледају из свих могућих углова како би правда била задовољена.
 
1. Nije sramota jer je vazalstvom Despot Stefan spasao Srbiju od okupacije.
2. Na obdukciji utvrđeno da je A. Obrenović imao promene na mozgu. Znači nije sramota jer su pored toga u prevrat bili upleteni masoni.
3. Nema veze sa mozgom. Austrogarska i velike sile su želele rat. Ubistvo je namešteno od strane same Austrougarske da bi imali povod za rat.
4. Kralj nije sarađivao sa okupatorom za razliku od Broza. Kralj je bio mlad i naivan i naseo je na englesku propagandu.
5. Laž.
6. Rat. U ratu nema sramote. Kada tebi neko radi o glavi tako ti radiš drugome.
7. Šta su tražili, muslimani su i dobili.
8. Nema genocida osim u vlažnim snovima postavljača teme. Sa koljačima i ubicama nema milosti niti će ih ikada biti.
9. Neprihvatanjem Rambujea možemo da zahvalimo što nam Srbijom ne patroliraju narkomani, crnčuge i sidaši u uniformi NATO. To je rezervisano za šiptare da im se promeni genska struktura.
10. Rekao, napisao, pao sa drveta i ostao živ.

Obrisati temu...kad sam procitao naslov mislio sam da moze da bude nesto ozbiljno ali obicna sprdacina...

Prva sramota Srbije koja mi pada na pamet je Kraljevina SHS, oslobodjenje i zajednicka drzava sa onima koji su nas do juce besomucno klali i jos veca sramota Srbije koja mi pada na pamet - TITO (ta je verovatno i najveca)
 
Naša zemlja je imala slavnu i junačku prošlost, ali i onu drugu.

Po mom mišljenju, najveće sramote su:
1. Bitka kod Angore, kada je srpska vojska ratovala na strani Bajazita
2. Majski prevrat
3. Ne prihvatanje Austrougarskog ultimatuma
4. Saradnja kralja sa okupatorom - Nemcima
5. Granatiranje Dubrovnika
6. Granatiranje Vukovara
7. Granatiranje Sarajeva
8. Genocid u Srebrenici
9. Etničko čišćenje Albanaca
10. Odbijanje Rambujea
11. Ubistvo Zorana Djindjica

1.Zar nije logičnije da se pomene bitka kod Nikopolja,kad je na strani istog ratovao protiv udružene hrišćanske vojske?Uopšte glupo je govoriti o pojmu nacije u feudalnom sistemu ali ne mislim da je to bila sramota.

2. i 11. Rešavanje političkih neslaganja atentatima je uvek najgora opcija koja samo produbljuje podele.Svako političko ubistvo je sramota.

3.To nije bio izbor,verovanje da su sve političke igre od atentata do zvanične objave rata zavisile na bilo koji način od Srbije je krajnje naivno.Može se pričati o grešci(a nije bila) ali sramota nikako,naprotiv.AU bi napala pre ili kasnije,isto važi za ceo ww1,a za ceo svet se ispostavilo da je bilo bolje pre.Vreme je radilo za centralne sile,to što su požurili sa ratom je bila njihova greška,na sreću ostatka sveta.

4.Ovo je totalna nebuloza.

5.,6.,7.,8.,9. greška,kao i kompletna politika 90'ih i taktika i JNA u Hrvatskoj i VRS u Bosni i MUP-a na Kosovu.Sramota koje ćemo se teško osloboditi u narednih par decenija,i koja je pomogla da se ostali provuku prilično nekažnjeno za svoje zločine.

10.Glupost i greške su doveli do Rambujea,sam Rambuje je samo bio predstava za širu javnost da bi se opravdao napad.Ovo opet ne spada u kategoriju sramote već greške(za razliku od ww1 ovde nije bilo šanse da se pobedi a rezultat je isti kao i da je prihvaćen plan,sa značajnom razlikom od hiljada ljudi kojih više nema i Srba i Albanaca i uništenom infrastrukturom.Dakle ovo smatram greškom)


Daleko veća sramota od svih navedenih je npr. bio rat 1885 za koji nije postojao aman baš nikakav razlog.Da ne pominjemo način na koji je završen.
 
Naša zemlja je imala slavnu i junačku prošlost, ali i onu drugu.

Po mom mišljenju, najveće sramote su:
1. Bitka kod Angore, kada je srpska vojska ratovala na strani Bajazita
2. Majski prevrat
3. Ne prihvatanje Austrougarskog ultimatuma
4. Saradnja kralja sa okupatorom - Nemcima
5. Granatiranje Dubrovnika
6. Granatiranje Vukovara
7. Granatiranje Sarajeva
8. Genocid u Srebrenici
9. Etničko čišćenje Albanaca
10. Odbijanje Rambujea
11. Ubistvo Zorana Djindjica

Još jedan dokaz da je reforma osnovnog školstva neophodna.
 
Naša zemlja je imala slavnu i junačku prošlost, ali i onu drugu.

Po mom mišljenju, najveće sramote su:
1. Bitka kod Angore, kada je srpska vojska ratovala na strani Bajazita
2. Majski prevrat
3. Ne prihvatanje Austrougarskog ultimatuma
4. :lol:
5. Granatiranje Dubrovnika
6. Granatiranje Vukovara
7. Granatiranje Sarajeva
8. Genocid u Srebrenici
9. Etničko čišćenje Albanaca
10. Odbijanje Rambujea
11. Ubistvo Zorana Djindjica


1)Srbi su bas imali izbora....a?
2)Da ti dam kontra primer....5 oktobar:)
3)I neka ga nismo prihvatili.....ma koliko ljudi da je poginulo Srbi su to uradili svesno
4)lol:
5)/6)7)...ti si pretpostavljam naso bolje resenje a?
8.KOJI BRE GENOCID STA BLANJAS TI?
9)KO je tu koga cistio malo se preispitaj....i ne seri.... koje prvi poceo da pali kuce po Kosovu i da proteruje nasilno ljude od 1389....
10).....
11)Nije popio metak zato sto je bio nevinasce u to sam siguran.....

A cinjenice kojima si sve ovo ojacao "nepobitne"....:roll:
 
Naša zemlja je imala slavnu i junačku prošlost, ali i onu drugu.

Po mom mišljenju, najveće sramote su:
1. Bitka kod Angore, kada je srpska vojska ratovala na strani Bajazita
2. Majski prevrat
3. Ne prihvatanje Austrougarskog ultimatuma
4. Saradnja kralja sa okupatorom - Nemcima
5. Granatiranje Dubrovnika
6. Granatiranje Vukovara
7. Granatiranje Sarajeva
8. Genocid u Srebrenici
9. Etničko čišćenje Albanaca
10. Odbijanje Rambujea
11. Ubistvo Zorana Djindjica

Posto nema anketa, od ponudjenih mislim da je najgore pod brojem 8. Ali po meni je najveca sramota u poslednjih 150 godina rat sa bugarskom 1885.
 
1. svu slobodu smo izgubili tek kad je palo smederevo. a u vreme bitke kod angore smo "samo" , ali i bez navodnika bili vazali...
2. presedan u srp istoriji i nama veoma važna ist. činjenica jer nismo imali, poput većine ev. država bratoubistva, oceubistva i slično...mnogo gore stvari..
3. netačno. nama rat svejedno nije ginuo i nismo mogli da isti izbegnemo...nismo smeli da dozvolimo samo da princip ubije prestolonaslednika, a sve ostalo je nebitno..
4. to je bila neminovnost, bilo ko bi preuzeo kvislinšku ulogu..ne mislim u pogrdnom smislu..
5. i onda si preskočio ceo transparentni komunizam, bezmalo pola vega i došao do grantiranja dubrovnika....iz du i starog grada su tukli po položajima jna ....tako da su granatirani legitimni vojni ciljevi...
. isto važi i za sarajevo...
8 srebrenica je holandska sramorta
9. jedino ko je etnički počišćen kao narod su srbi.....
10. trebalo je prihvatiti rambuje.
11.otrgo se kontroli zapada..počeo i nasilno prekinut...
 
Naša zemlja je imala slavnu i junačku prošlost, ali i onu drugu.

Po mom mišljenju, najveće sramote su:
1. Bitka kod Angore, kada je srpska vojska ratovala na strani Bajazita
2. Majski prevrat
3. Ne prihvatanje Austrougarskog ultimatuma
4. Saradnja kralja sa okupatorom - Nemcima
5. Granatiranje Dubrovnika
6. Granatiranje Vukovara
7. Granatiranje Sarajeva
8. Genocid u Srebrenici
9. Etničko čišćenje Albanaca
10. Odbijanje Rambujea
11. Ubistvo Zorana Djindjica

ovo mi samo nije jasno, molim te pojasni.
 
Naša zemlja je imala slavnu i junačku prošlost, ali i onu drugu.

Po mom mišljenju, najveće sramote su:
1. Bitka kod Angore, kada je srpska vojska ratovala na strani Bajazita
2. Majski prevrat
3. Ne prihvatanje Austrougarskog ultimatuma
4. Saradnja kralja sa okupatorom - Nemcima
5. Granatiranje Dubrovnika
6. Granatiranje Vukovara
7. Granatiranje Sarajeva
8. Genocid u Srebrenici
9. Etničko čišćenje Albanaca
10. Odbijanje Rambujea
11. Ubistvo Zorana Djindjica

A sto se tice nabrojanog to je bez konkurencije br. 4. Taj grad ima bar jednak predznak ako ne i veci za Srbe od Hrvata. Biser Slavenske kulture i umetnosti!!

p.s. Ne bi bilo lose kandicku staviti u prosireno izdanje nove knjige koju priprema!:ok:
 
Naša zemlja je imala slavnu i junačku prošlost, ali i onu drugu.

Po mom mišljenju, najveće sramote su:
1. Bitka kod Angore, kada je srpska vojska ratovala na strani Bajazita
2. Majski prevrat
3. Ne prihvatanje Austrougarskog ultimatuma
4. Saradnja kralja sa okupatorom - Nemcima
5. Granatiranje Dubrovnika
6. Granatiranje Vukovara
7. Granatiranje Sarajeva
8. Genocid u Srebrenici
9. Etničko čišćenje Albanaca
10. Odbijanje Rambujea
11. Ubistvo Zorana Djindjica

Da komentarisem samo broj 8!
Imas knjigu Ibrana Mustafica "Planirani Haos" pa lepo procitaj i videces sta se stvarno desilo u Srebrenici!
Takodje imas i izjavu Sefer Halilovica da su oko 5600 vojnika stigli u Tuzlu koji su dan danas navedini na spisku Srebrenice!
 
Naša zemlja je imala slavnu i junačku prošlost, ali i onu drugu.

Po mom mišljenju, najveće sramote su:
1. Bitka kod Angore, kada je srpska vojska ratovala na strani Bajazita
2. Majski prevrat
3. Ne prihvatanje Austrougarskog ultimatuma
4. Saradnja kralja sa okupatorom - Nemcima
5. Granatiranje Dubrovnika
6. Granatiranje Vukovara
7. Granatiranje Sarajeva
8. Genocid u Srebrenici
9. Etničko čišćenje Albanaca
10. Odbijanje Rambujea
11. Ubistvo Zorana Djindjica

Evo ti izjava casnog coveka koje metode koristi tvoja slika u avataru!

Dušan Damjanović odbio da svedoči protiv Šešelja



Thumb_05dusan%20damjanovic%20-%20snimio%5Emmilivojevic12.JPG


- Ja Dušan Damjanović svojom voljom i pri zdravoj pameti izjavljujem da ću pred Haškim tribunalom svedočiti samo kao svedok odbrane Vojislava Šešelja. Neću da budem ničiji drugi svedok, a ponajmanje svedok Tribunala protiv Šešelja - rekao je Dušan Damjanović, četrdesetdvogodišnji Kragujevčanin, ratni vojni invalid, oboleo od raka jetre, pred sudijom Četvrtog opštinskog suda u Beogradu.
Potpisao je izjavu i odrekao se „dobrih usluga“ Nataše Kandić, plaćenih računa i „sigurne“ budućnosti u nekoj „od stranih država“.
Neću na tuđoj nesreći da gradim svoju sreću, rekao Kandićevoj Damjanović, koji je odrastao u Nemačkoj, gde je radio kao prevodilac i zarađivao tri hiljade maraka mesečno.

- Vi ste ovde negovali bratstvo i jedinstvo. Tamo, znalo se ko su Srbi, ko Hrvati. Mi njima cepali slike Pavelića, oni nama slike Draže. Kad je zapucalo u Krajini, javio sam se kao dobrovoljac. Danas ja, nezaposlena supruga i tri kćerke koje idu u osnovnu školu, živimo od osam hiljada dinara invalidnine - priča Damjanović.

ORDENJE SE NE JEDE

Za obaranje NATO aviona 1999. godine, kojim je upravljao sin Veslija Klarka, bivšeg komandanta NATO snaga, Damjanović je dobio priznanje od Vojske Jugoslavije. Iako oštećen, avion je stigao do Sarajeva, u čijoj je blizini i pao, a Klark mlađi je preživeo. Da je poginuo Srbija bi najverovatnije bila sravnjena sa zemljom.
- Pohvale i ordenje se ne jedu - reče Dušan.

Na ratište je stigao 1991. godine. Bio je izvršilac specijalnih zadataka od Tovarnika, do Vukovara, preko sela Mirkovci, Bogdanovci... Tu je i ranjen u šaku i nogu.

- Sve podatke o meni imaju Nataša Kandić i specijalni tužilac za ratne zločine Vladimir Vukčević. Znaju kad ustajem, kad ležem, šta jedem ako imam, koliko dugujem. Znaju broj telefona, fiksni, mobilni. Kako i od koga - ne znam - kaže Damjanović.

Prošle godine u ovo doba, crni džip sa diplomatskim tablicama stao je pred Dušanovom kućom. Iz džipa su izašla tri čoveka i rekla mu da pođe sa njima, u Beograd, u kancelariju Nataše Kandić, koja je od Dušana tražila da svedoči protiv Šešelja.
- Trebalo je da kažem da je on svojim govorima na prvoj liniji potpirivao nacionalni duh, maltene da je posle njegovih govora čovek bio u stanju da kolje. Kad sam otišao u Krajinu nisam ni čuo za Šešelja. Nije me on mobilisao niti „potpirivao ni na šta“. Znao sam samo da su Srbi tamo ugroženi, da im treba pomoć. I otišao sam - nastavlja Damjanović.

Iz Mekenzijeve je Kandićeva odvela Dušana kod Vladimira Vukčevića, tužioca za ratne zločine. Bio je tu i jedan crnac iz američke ambasade.
- „To je taj snajperista koga sam vam dovela“, rekla je Nataša. Ja nisam hteo ništa da pričam. Pitao sam da li imam pravo na advokata. Oni su među sobom razgovarali na engleskom i razumeo sam da je čovek iz ambasade rekao „ova stvar još nije završena. Ovaj čovek je tvrd orah, moraće još da se obrađuje“. Kandićeva me je vratila u Mekenzijevu, u potkrovlje gde ima neki kafić. Tu je počela da izlaže moju situaciju - da dugujem 270.000 dinara za struju, da imam troje dece, živim u bednim uslovima i pitala zašto ne prihvatim ponudu. Bio bih obezbeđen za ceo život. Po mene bi došao automobil koji se na zaustavlja ni na jednim granicama, ne treba mi ni pasoš, ništa. Samo da svedočim. Znala je i da sam teško bolestan, da imam rak jetre. Kad sam odbio rekla je da ne razume.
Dušanu samo za lekove treba deset hiljada. Računi se gomilaju, a koliki su, Nataša izgleda zna bolje i od njega. Grad mu je dao stan koji je zamenio za staru kuću i otkupio teškom mukom. Posetili su ga ovih dana predstavnici Srpskog četničkog pokreta. Miroslav-Čele Vuković nije krio koliko ga je potresla Dušanova sudbina.
- Ni za hleba nemaju. A decu treba obući, nahraniti - kaže Vuković i najavljuje da će zatražiti reviziju rešenja za penziju koju Damjanović prima.

Po Dušanovoj želji, objavljujemo njegove podatke, za ljude koji bi mu pomogli:

Dušan Damjanović

Vojvode Stepe 33/1

34000 Kragujevac

064/ 4740986


http://www.glas-javnosti.rs/clanak/...an-damjanovic-odbio-da-svedoci-protiv-seselja
 
1. svu slobodu smo izgubili tek kad je palo smederevo. a u vreme bitke kod angore smo "samo" , ali i bez navodnika bili vazali...
2. presedan u srp istoriji i nama veoma važna ist. činjenica jer nismo imali, poput većine ev. država bratoubistva, oceubistva i slično...mnogo gore stvari..
3. netačno. nama rat svejedno nije ginuo i nismo mogli da isti izbegnemo...nismo smeli da dozvolimo samo da princip ubije prestolonaslednika, a sve ostalo je nebitno..
4. to je bila neminovnost, bilo ko bi preuzeo kvislinšku ulogu..ne mislim u pogrdnom smislu..
5. i onda si preskočio ceo transparentni komunizam, bezmalo pola vega i došao do grantiranja dubrovnika....iz du i starog grada su tukli po položajima jna ....tako da su granatirani legitimni vojni ciljevi...
. isto važi i za sarajevo...
8 srebrenica je holandska sramorta
9. jedino ko je etnički počišćen kao narod su srbi.....
10. trebalo je prihvatiti rambuje.
11.otrgo se kontroli zapada..počeo i nasilno prekinut...

3. Princip i Mlada Bosna su bili minijaturni deo plana. Postojalo je oko 30 mesta gde je Ferdinand mogao i trebao da bude likvidiran. Kao poslednja alternativna varijanta dinamit je postavljen ispod mesta gde je trebao da održi počasni govor. Znači, živ iz Sarajeva nije mogao izaći. 8. Srebrenica je legitimna vojna akcija i Ratka Mladića je trebalo zbog nje postaviti danas za Ministra odbrane Srbije. Tako se štite interesi naroda i nacije. 10. Potpisivanjem Rambujea imali bi Irak u Srbiji. Sada imamo samo neokolonijalno ropstvo sa kvislinškom vladom u Beogradu. To je ipak manje zlo.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top