LOV

Да ли влада треба да унесе закон о потпуној забрани лова на вукове

  • Да обавезно

  • Не волим да убијам вукове


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Preziveti se moze i bez struje, automobila, kozmetike, sminke, firmirane garderobe, interneta...pa niko od nas ne zivi tako. Svako ima neki svoj porok bez koga ne moze iako zna da tako unistava i planetu i zivotinje. Ljudi smo, destruktivni smo po prirodi, niste Vi nista bolji od nas lovaca samo ste dovoljno licemerni da to ne priznajete. Jedini ljudi na planeti koji se svojim licnim izborom lisavaju svega toga su Amisi, ako zeliite nesto da promenite, pridruzite im se.

http://en.wikipedia.org/wiki/Amish#Lifestyle_and_culture

Ma ja bih tebe poslala gologuzog u lov na jetije, pa se porokuj do mile volje!!
 
Samo mu spakuj vazelin. ;)

Ostajem pri stavu da lovci koji sebe smatraju sportistima ustvari nemaju m... da treniraju boks. Što kaže Nele, "Velika je bila njegova bol, preslab za kik-boks, prejak za R'N'R..."

Nažalost, Amiši žive u zatvorenim zajednicama i vrlo teško primaju došljake. Ja volim prirodu i ovu planetu na kojoj živim i zato koristim punive baterije, recikliram sve što mogu (ili ostavim pored kontejnera da ga recikliraju oni koji se od toga izdržavaju) i ne koristim proizvode testirane na životinjama. I NI U LUDILU NE BIH JELA DIVLJAČ! Nisam vegetarijanac, animalni proteini su moja egzistencijalna ptreba ali ih obezbeđujem na drugi način-od životinja uzgajenih isključivo u te svrhe. Vi, lovci, ostavite s mene, pa na uštap po naramak sena zimi i mislite da ste bogznakako humani... A što u sezoni lova jurite "trofeje", što gađanje i dranje vežbate na psima i mačkama lutalicama, i ko zna šta još radite, to nikom ništa!
 
Svaka cast za tekst o vuku i sva objasnjenja koja se ovde lovcima daju da im se dokaže da nisu u pravu. Mislim da nikakva objašnjavanja i argumenti koje daju autoriteti u nauci ništa ne znače ljudima koji vole da ubijaju. To je jednostavno tako, tu argumenti ne pomažu. Pošto zakon ipak ne dopušta ubijanje ljudi, a dopušta ubijanje životinja - eto njihove sreće. Da li ima u bilo kojoj oblasti života da jedna NVO, ranije je to bilo društvo, gazduje nekim prostorom i ima toliki uticaj na donošenje zakona kao u lovu? Nema. Sa lovcima jednostavno nema smisla razgovarati, tu nema sredine.
 
Mogu da razumem da se borite protiv krivolova i protiv mucenja zivotinja na bilo koji nacin, ali da raspravljate o zabrani lova koji je legalan i dozvoljen zakonom, to stvarno ne razumem

Silovanje u braku je u Srbiji uopšte ušlo u zakon tek 2005. godine. Sačekaj još koju deceniju da evoluiramo. Doći će i lovci na red. Ubijanje iz razonode je bolest.
 
Sezona lova je pocela!
Jeccala su jucce brda u okolini Niske Banje.Osechala se smrt u vazduhu.
Kazzu, 200 metara od naseljenog mesta smeju lovci da pucaju...Obucem svoju crvenu trenerku
da mi me eventualno uocili i pravac nasa njiha koja je na tom potezu. Naime, tamo obitava jedna preslatka porodica fazana, videla sam ih letos dok su jos mladi bili pilici. Oni se obicni cuju ali juce tajac...Koja bi to ravnopravna borba bila...snajper i fazan.
Provedem tako jedno vreme na toj njivi, prodjose dva decaka da stave lepak na koji slecu ptice pa i njima uputih par pitanja. Deci smesno, smesno i drugima iz moje ulice sto pitam ko je jastrebovima odsekao noge..to je pod MONSTRUOZNO!
Lov je zlocin!
 
Juče došao kod nas u radnju ujak iz familije mog muža, lovac već pola veka, kuka na pse lutalice i hvali sadašnji zakon po kom sme na 200m od kuće da puca u njih. Moj dragi se naprasno našao u nekom poslu i ostavio mene da se "ujedam za jezik" jer, zaboga, ko sme ujku da dira?! :roll: Nema šta, atavizam čist. Znam da nije za utehu ali i u ostatku sveta "muškarčine" idu u "pravednu borbu" i lovački lobi je vrlo jak. U Sloveniji su imali s njima problema, jedva su usvojili Zakon o zaštiti životinja, u ostatku EU su toliko jaki da lovnim psima i dalje bez pardona kupiraju repove iako po statutu FCI ne bi smeli... Iznenađujuće veliki procenat pasa koji idu u lov "je imao demodikozu samo a vrhu repa" ili "ih je ranjena lisica u borbi ugrizla za rep"... :evil: No dobro, bar je jamarenje zabranjeno. :worth:
 
"Lov na vuka ima dugu tradiciju u Srbiji i ona se shvata kao deo istorijske borbe vuka i čoveka",

Koji antisrpski idiot je ovo napisao?! :dash:
Srbi su oduvek imali poseban odnos sa vukovima; ovo je mogao da izjavi samo neki skorojević koji ne zna iz kog naroda potiče! :ljutko:
 
Imam poznanika koji sedne u džip i ode 400km daleko od Beograda da bi odneo hranu jednoj vučijij porodici na jednoj planini i tamo se malo druži sa njima. Eto koliko ljudi mogu da budu različiti po istom pitanju.
 
procitaj tekst na linku koji sam stavila

Upravo sam pročitao.
Imajući u vidu da su ga pisali novinari tekst i nije toliko loš, ali rečenica koju si izdvojila je stvarno debilna.
Kao i trip da Srbi trdicionalno žderu meso na veliko.
I to je, baš kao "istorijska borba čoveka i vuka" i "duga istorija lova na vuka" izmišljotina novijih vremena, skorojevića, lezilebovića i pokondirenih tikvi. :roll:
 
Par stvari da vam kazem. Hajde da pustimo da vukovi ili bilo koja zivotinja koja se koti toliko da se koti par godina. Za toliko, ubili bi nam stoku, harali, ljude napadali, ali ipak ne treba da se preteruje. Ne podrzavam preterivanje, ali je normalno da se ponekad lovi u umerenim kolicinama. Sela bi bankrotirala, zatim bi svi gladovali (osim ako ne odemo utem kanibalizma, ali to ne bi trajalo dugo). Tako da nemojte da se ovde sokirate zbog 2 vuka. :neutral: Mislim, to je normalno.
 
Par stvari da vam kazem. Hajde da pustimo da vukovi ili bilo koja zivotinja koja se koti toliko da se koti par godina. Za toliko, ubili bi nam stoku, harali, ljude napadali, ali ipak ne treba da se preteruje. Ne podrzavam preterivanje, ali je normalno da se ponekad lovi u umerenim kolicinama. Sela bi bankrotirala, zatim bi svi gladovali (osim ako ne odemo utem kanibalizma, ali to ne bi trajalo dugo). Tako da nemojte da se ovde sokirate zbog 2 vuka. :neutral: Mislim, to je normalno.
PS. Iz lova je normalno. Ovo drugo ne. Nisam nesto lepo video ispravljam se. Ono gore jos uvek vazi ali samo uz ovo dole.
 
Par stvari da vam kazem. Hajde da pustimo da vukovi ili bilo koja zivotinja koja se koti toliko da se koti par godina. Za toliko, ubili bi nam stoku, harali, ljude napadali, ali ipak ne treba da se preteruje. Ne podrzavam preterivanje, ali je normalno da se ponekad lovi u umerenim kolicinama. Sela bi bankrotirala, zatim bi svi gladovali (osim ako ne odemo utem kanibalizma, ali to ne bi trajalo dugo). Tako da nemojte da se ovde sokirate zbog 2 vuka. :neutral: Mislim, to je normalno.

...silovali žene, napastvovali decu, bludno opštili sa magarcima, otcepili Rašku oblast, zadužili se kod MMF-a, raskinuli ugovor za gasovod, uveli komunizam ...

Ne podržavaš preterivanje? :lol:
 
Par stvari da vam kazem. Hajde da pustimo da vukovi ili bilo koja zivotinja koja se koti toliko da se koti par godina. Za toliko, ubili bi nam stoku, harali, ljude napadali, ali ipak ne treba da se preteruje. Ne podrzavam preterivanje, ali je normalno da se ponekad lovi u umerenim kolicinama. Sela bi bankrotirala, zatim bi svi gladovali (osim ako ne odemo utem kanibalizma, ali to ne bi trajalo dugo). Tako da nemojte da se ovde sokirate zbog 2 vuka. :neutral: Mislim, to je normalno.

Očito o vukovima blage veze nemaš. Sedi 1! Vukovi su izrazito društvene i teritorijalne životinje. Jedan čopor zauzima veliku teritoriju na kojoj lovi i u tom čoporu se pare samo alfa mužjak i alfa ženka, što znači da u najboljem slučaju godišnje na svet dođe 6 mladih, ali mnogo češće 2-3 a i oni često ne prežive zbog bolesti, gladi, zatrovanosti hrane pesticidima... A što se njihovog režima ishrane tiče, mnogo su više strvinari što im daje značajno mesto u očuvanju ravnoteže u ekosistemu. I još nešto: na tako mali broj vukova u Srbiji (oko 80 ako se ne varam) dve životinje jesu velika stvar.
 
A meni malo smešna ova varijanta - vuk zakolje ovce ili živinu... mislim, izmislili homo sapiensi vrata, reze, katance, alarme, video nadzor.... :roll:
 

Back
Top