LOV

Да ли влада треба да унесе закон о потпуној забрани лова на вукове

  • Да обавезно

  • Не волим да убијам вукове


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
lazes... :rtfm:
znam da lazes
ti da zakoljes nekoga?
vazi :lol: pogotovo kada te pogleda tuznim ocima i pochne da kuka kao malo dete

Jagnje bi pojeo sa sve vunom :rotf:

Bolje ono da me gleda tuznim ocima nego ja da gledam tuznim ocima u sargarepu :lol:

U lov ne bih isao ali ako se ikad nadjemo Mico na pustom ostrvu cuvaj se :lol:
 
Lovac nisam

Ja znam dosta odgajivaca labradora koji su i lovci,i nisu kompleksasi.

Vecina su veliki ljubitelji zivotinja.


Uopstavas stvari.

Ne uopštavam, samo prenosim ono što sam videla na terenu.

Kad su moji klali svinje, propustila sam onaj najgori deo, uverila se da imaju na čelu rupe od grafitnog pištolja i teškom mukom prežalila njihove oke koje su me par dana pre toga gledale tugaljivo kad sam čistila onu papriku, samo što ne kažu, daj i nama malo! :rida: Koji to iskreni ljubitelj životinja može da ubije životinju?! I zašto se ne bi potrudii da budemo malo više kao Slovenija? :rtfm:
 
Ne uopštavam, samo prenosim ono što sam videla na terenu.

Kad su moji klali svinje, propustila sam onaj najgori deo, uverila se da imaju na čelu rupe od grafitnog pištolja i teškom mukom prežalila njihove oke koje su me par dana pre toga gledale tugaljivo kad sam čistila onu papriku, samo što ne kažu, daj i nama malo! :rida: Koji to iskreni ljubitelj životinja može da ubije životinju?! I zašto se ne bi potrudii da budemo malo više kao Slovenija? :rtfm:

Gladan ljubitelj zivotinja :mrgreen:

Sto se tice Slovenaca - oni su uvek bili za klasu iznad nas i u SFRJ i posle.

Lov nikada nece nestati,ne znam stvarno sta bi bilo sa usevima ako bi pustili divlje svinje da se namnoze ili zeceve?

Sta predlazete, trovanje?Hemijska kastracija?

Sta vam garantuje da te hemikalije nece dospeti u hranu ili vodu koje ljudi koriste?

Sve je to lepo,ali idealizam nikada nije bio narocito uspesan.
 
Moj propust, mislila sam na ubijanje iz "sporta". Što se tiče hemijske kastracije, opet, Slovenci su tako smanjili populaciju golubova. A što se tiče zemljišta i vode, i ovako jedemo i pijemo svakakva g... i ne vidim zašto je CocaCola 0 bolja od malo hormona u ishrani, ionako se životinje na farmama kljukaju svim i svačim. A kakvi smo, i ne treba da se razmnožavamo! :poludeo: Kaže Čarapan (šira okolina Kruševca i Trstenika) kad su ga pitali zašto koristi toliko veštačkih đubriva i pesticida, Što da ne prskam kad nije za jelo nego za pijac?! :besna: A za divlje svinje bi ograde bile sasvim dovoljne, ako mene pitaš. I ne bih je jela pa makar skapala od gladi, ogromna većina je puna trihinoznih cisti! Opet, iskustvo sa terena a ne teoretisanje. I uostalom, lovci ubijaju lisice da bi za repove dobili popust sledeći put kad budu plaćali članarinu, divlje mačke, lasice i sve ostale životinje koje im predstavljaju direktnu konkurenciju u lovu na "plemenitu" divljač tipa fazana, jarebica, srneće i jelenske divljači... Jedan od razloga što više ne kupujem Zov su tekstovi o grabljivicama. Interesuje me sa aspekta ljubitelja životinja, pročitam, svidi mi se vrsta i na kraju :eek: lovna sezona traje od tad do tad, dozvoljene su te-i-te vrste oružja, taj-i-taj kalibar... :sad2: Ne bi lisice i kune upadale u živinarnike kad bi imale dovoljno svoje prirodne hrane u divljini, niti bi šakali, vukovi, medvedi... davili ovce, goveda... kad bi lovci prestali sistematski da uništavaju jelensku i srneću divljač i divlje svinje. A ti "divni ljubitelji prirode i životinja" su ne jednom prekršii zakon i pucali u tetreba gluhana dok se oglašava i time ga doveli na sam rub egzistencije. :rtfm: Hoćeš još koji primer?

I da ne zaboravim: u nekim normalnim zemljama se besnilo suzbija hranjenjem lisica i ostalih grabljivica čije populacije predstavljaju depo bolesti klaničnim otpacima sa dozom vakcine protiv besnila-per-os vakcinacija! I pokazala se efikasnom.
 
Sve ovo sto je Mimi napisala je tacno, da ne citiram.

Hajde da se ne lazemo i ne ubedjujemo.
Covek je jedina zivotinjska vrsta koja ubija iz zadovoljstva, jedina vrsta koja sadisticki muci i ubija pripadnike svoje i drugih vrsta, jedina vrsta koja uziva u patnji drugih, jedina vrsta koja zlostavlja svoje potomke, a to zlostavljanje se ponekad zavrsi i smrcu, jedina vrsta koja zlostavlja partnera ..... da ne nabrajam vise, sto se mene tice to je dovoljno da uopste nemam dilemu da li je lov zabava ili zlocin.
Lov je odavno prestao da bude nacin za dobavljanje hrane i od tog trenutka je zlocin i psiholoski fenomen koji je covek izgradio da bi prikrio svoju zelju za ubijanjem.
 
Sve ovo sto je Mimi napisala je tacno, da ne citiram.

Hajde da se ne lazemo i ne ubedjujemo.
Covek je jedina zivotinjska vrsta koja ubija iz zadovoljstva, jedina vrsta koja sadisticki muci i ubija pripadnike svoje i drugih vrsta, jedina vrsta koja uziva u patnji drugih, jedina vrsta koja zlostavlja svoje potomke, a to zlostavljanje se ponekad zavrsi i smrcu, jedina vrsta koja zlostavlja partnera ..... da ne nabrajam vise, sto se mene tice to je dovoljno da uopste nemam dilemu da li je lov zabava ili zlocin.
Lov je odavno prestao da bude nacin za dobavljanje hrane i od tog trenutka je zlocin i psiholoski fenomen koji je covek izgradio da bi prikrio svoju zelju za ubijanjem.

Ovo za ubijanje svoje vrste bas i nije najtacnije.

Lavovi ubijaju mlade drugog muzjaka da bi se parili sa zenkama,babuni,i jos neke majmunske vrste takodje.

Idealizujete i zivotinje.

Volim ja zivotinje i sve je to lepo ali ide se u krajnost.

Hemijska kastracija i ograde nisu resenje.

Prvo zbog opasnosti po okolinu (razmislite sta predlazete HEMIJSKO trovanje okoline,koju toliko volite),a drugo jer se i mnoge neduzne zivotinje mogu uhvatiti u te ograde.

Po meni je mnogo gora solucija hemijska kastracija - ubijate potencijalne generacije,ta zivotinja pre nego je lovac ubije moze da ima i nekoliko generacija,ovako ubijate tih nekoliko generacija.

I uostalom divlje svinje i zecevi nisu ugrozene vrste,naprotiv,veoma su brojne.

U Australiji su postast zecevi,jer su se namnozili previse.

Takodje osudjujete celu grupu ljudi,medju njima i neke moje prijatelje koji uopste nisu takvi kakve opisujete lovce.

Generalizacija nije dobra
 
Znam to za lavove i to nije za poredjenje sa onim sto sam rekla. To se desava u cilju opstanka genetskog materijala i lav to radi potpuno instinktivno, kao i sve sto radi. On ce ubiti te mladunce, nece ici i traziti ostale pa se vratiti odakle je dosao.
U principu ne volim generalizacije, i ne mislim da ih treba ciniti, ali ovde se jednostavno namece cinjenica da neko uzme pusku i ode i ubija neka ziva bica, sa dlakom, perjem, .....
To sto neko ima prijatelje medju lovcima ne znaci da na osnovu toga sto su mu to prijatelji i prema njemu su ok, treba da misli da su svi lovci ok i da na taj nacin takodje cini generalizaciju. Svaka cast izuzecima koji potvrdjuju pravilo.
Uostalom, ako je neko toliko dobar sta ce mu puska da resava prenamnozavanje nekih zivotinja, ima toliko nacina. Pomenuta elektricna ograda nije uopste glupa stvar. Zivotinje odmah nauce da tu ne mogu da prodju i ne upetljavaju se. Takva ograda se koristi za stada, pusta se slaba struja koja malo pecne. Krave, konji, ili vec ko je u stadu .... cim shvate da to pecka vise ne prilaze. Pa, nemojte mi reci da je divlja svinja ili zec gluplja od domace zivotinje.
 
Znam to za lavove i to nije za poredjenje sa onim sto sam rekla. To se desava u cilju opstanka genetskog materijala i lav to radi potpuno instinktivno, kao i sve sto radi. On ce ubiti te mladunce, nece ici i traziti ostale pa se vratiti odakle je dosao.
U principu ne volim generalizacije, i ne mislim da ih treba ciniti, ali ovde se jednostavno namece cinjenica da neko uzme pusku i ode i ubija neka ziva bica, sa dlakom, perjem, .....
To sto neko ima prijatelje medju lovcima ne znaci da na osnovu toga sto su mu to prijatelji i prema njemu su ok, treba da misli da su svi lovci ok i da na taj nacin takodje cini generalizaciju. Svaka cast izuzecima koji potvrdjuju pravilo.
Uostalom, ako je neko toliko dobar sta ce mu puska da resava prenamnozavanje nekih zivotinja, ima toliko nacina. Pomenuta elektricna ograda nije uopste glupa stvar. Zivotinje odmah nauce da tu ne mogu da prodju i ne upetljavaju se. Takva ograda se koristi za stada, pusta se slaba struja koja malo pecne. Krave, konji, ili vec ko je u stadu .... cim shvate da to pecka vise ne prilaze. Pa, nemojte mi reci da je divlja svinja ili zec gluplja od domace zivotinje.

Koji su drugi nacini osim lova i hemikalija za ogranicavanje premnozavanja?:think:

Ja stvarno mislim da divlje svinje i zecevi ne treba da budu premnozeni,hajde da malo budemo realni,nijedna krajnost nije dobra.
 
Prirodni balans je narusen. O razlozima i posledicama mozemo pricati godinama. I necemo pomoci.

Lovci su najvece stetocine u Srbiji. Procenjuje se da godisnje ubiju oko 15.000 lisica sirom zemlje. A svaka ta lisica pojede najmanje 2.000 glodara godisnje. Istih onih glodara zbog kojih zemljoradnici truju svu hranu i vodu koju jedemo i pijemo. Direktne stete od ovakve kretenske politike su milionske (u evrima, naravno). A sve ovo rade kako bi, navodno, zastitili fazane (unesene iz Azije i prilicno nepotrebne zivotinje u Srbiji) i sprecili sirenje besnila (koje je za samo 2-3 godine potpuno nestalo iz drzava koje su vakcinisale lisice). KO JE OVDE LUD!?!?!?!

Ko hrani leptire, gliste, zabe, zmije, puzeve, jezeve, svrake, rode? Lovci? Ne bih rekao. Ne hrani ih niko, pa opet prezivljavaju.
 
Koji su drugi nacini osim lova i hemikalija za ogranicavanje premnozavanja?:think:

Ja stvarno mislim da divlje svinje i zecevi ne treba da budu premnozeni,hajde da malo budemo realni,nijedna krajnost nije dobra.

Nema prenamnozavanja. U eko sistemima je sve povezano i uslovljeno i sve funkcionise dok covek ne poremeti svojim glupostima. Peregrinus je odgovorio pa necu da ponavljam. Sustina je u tome da lance ishrane u prirodi ne smemo prekidati. Tada sve funkcionise.
 
Nema prenamnozavanja. U eko sistemima je sve povezano i uslovljeno i sve funkcionise dok covek ne poremeti svojim glupostima. Peregrinus je odgovorio pa necu da ponavljam. Sustina je u tome da lance ishrane u prirodi ne smemo prekidati. Tada sve funkcionise.

Ti lanci su prekinuti jos krajem srednjeg veka.

Sad je malo kasno da se oslanjamo na prirodu,da sve ona sama sredi.

Nema premnozavanja?

Aj se lazemo :)
 
Uopste ne vidim logiku u ovom vasem predlogu za hemijsku kastraciju.

Tim nacinom ubijate nekoliko potencijalnih generacija koje bi ta jedinka imala pre nego je lovac ubije.

Hemijska kastracija nije selektivna,u lovu samo one najsnalazljivije prezive - ovako bi velika vecina jedinki ispalo iz reprodukcije,tako bi se mozda desetkovale pojedine vrste.

Meni lov ne smeta,smeta mi ono slikanje sa ubijenom zivotinjom.

Ali mnogo mi vise smetaju nesavesni odgajivaci kucnih ljubimaca,oni koji gledaju samo da zarade bez obzira na uslove gajenja i kvalitet zivotinja koje prodaju.
 
Ne smeta ti lov, a smetaju ti nesavesni odgajivaci. Meni smetaju i jedni i drugi. Ne znam odakle ti podaci o prenamnozavanju, o tome da su lanci prekinuti krajem srednjeg veka ... da ne nabrajam.To nije tacno.
Da se ubedjujemo dalje nema smisla, ocigledno je da branis lovce i lov, tako da ... tu nema argumenata koji bi te ubedili u suprotno, izneto ih je dovoljno, ali nista .... :bye:
 
Ne smeta ti lov, a smetaju ti nesavesni odgajivaci. Meni smetaju i jedni i drugi. Ne znam odakle ti podaci o prenamnozavanju, o tome da su lanci prekinuti krajem srednjeg veka ... da ne nabrajam.To nije tacno.
Da se ubedjujemo dalje nema smisla, ocigledno je da branis lovce i lov, tako da ... tu nema argumenata koji bi te ubedili u suprotno, izneto ih je dovoljno, ali nista .... :bye:

Samo ako bi mogla da objasnis malu nelogicnost:

Kako je humanije hemijskom kastracijom ubiti nekoliko potencijalnih generacija nerodjenih jedinki?

A lov je nehuman ako ubije jednu jedinku?

I da li vi vidite sopstvenu nelogicnost?

Protiv ste neprirodnog uplitanja coveka u prirodne tokove ali ste za unosenje hemikalija u prirodu?

P.S.vecina divljih evropskih zivotinja u Z.Evropi su istrebljene u Srednjem veku.
 
Poslednja izmena:
Jagnje bi pojeo sa sve vunom :rotf:

Bolje ono da me gleda tuznim ocima nego ja da gledam tuznim ocima u sargarepu :lol:

U lov ne bih isao ali ako se ikad nadjemo Mico na pustom ostrvu cuvaj se :lol:

:besan2:

Jacobe bre....
P.S. ti ne bi ni stigao da tuzno pogledas shargarepu posto bi te ja istom klepila i onesvestila :per:

Sto ja da se chuvam na ostrvu?
Meni nije problem da jedem travke i shkoljke i tako neke korenchice...ti si taj koji bi morao da vidi od cega ce da prezivi...mene sumnjam da bi savladao pod jedan,pod dva nisam bas ukusna,pod tri,ne bih imala cigare pa bih bila nevidjeno unezverena i nervozna(a znas da si ljudi koji malo polude,izuzetno jaki) :mrgreen:
 
:besan2:

Jacobe bre....
P.S. ti ne bi ni stigao da tuzno pogledas shargarepu posto bi te ja istom klepila i onesvestila :per:

Sto ja da se chuvam na ostrvu?
Meni nije problem da jedem travke i shkoljke i tako neke korenchice...ti si taj koji bi morao da vidi od cega ce da prezivi...mene sumnjam da bi savladao pod jedan,pod dva nisam bas ukusna,pod tri,ne bih imala cigare pa bih bila nevidjeno unezverena i nervozna(a znas da si ljudi koji malo polude,izuzetno jaki) :mrgreen:

Jedino ako je neka genetski modifikovana sargarepa :lol:
 
Nema prenamnozavanja. U eko sistemima je sve povezano i uslovljeno i sve funkcionise dok covek ne poremeti svojim glupostima. Peregrinus je odgovorio pa necu da ponavljam. Sustina je u tome da lance ishrane u prirodi ne smemo prekidati. Tada sve funkcionise.

Čak se i crni fazan prenamnožio i zauzeo mesto jarebica i tetreba, direktno ih je potisnuo. A kunići, ne zečevi, i svinje, nekad pitome, su u Australiju stigli sa ljudima, zajedno sa kamilama, dingosima, psima, mačkama, pacovima i miševima, lisicama, nekim vrstama paprati... i narušili ekološku ravnotežu, opustošili zemljište i desetkovali autohtonu floru i faunu. Da li si, dragi Jacobe, znao da na jeziku Aboridžina KOALA znači NE PIJE VODU a otkako su počele da jedu paprat koja je potisnula njihovu prirodnu hranu, eukaliptus, ljudi su ih viđali kako ulaze u dvorišta i piju vodu iz psećih posuda! I kod domaćih životinja, recimo krava, paprat u senu izaziva hematuriju i hemoglobinuriju tako ozbiljnih razmera da u većini slučajeva nikakva terapija ne daje efekte. Opet, ČOVEK je narušio balans svojim uplitanjem.
 
Ti lanci su prekinuti jos krajem srednjeg veka.

Sad je malo kasno da se oslanjamo na prirodu,da sve ona sama sredi.

Nema premnozavanja?

Aj se lazemo :)

:think: Da li je? U srednjem veku, kad je kuga desetkovala ljudsku populaciju u Evropi, divlja fauna je doživela pravi procvat i preporod. Isto se desilo i u nekom hladnoratovskom pograničnom području u kom niko nije smeo/hteo da živi. Priroda se vrlo efikasno brine za sve. Nešto ne mogu da se otrgnem utisku da će nas, ako nastavimo ovako, snaći još koji cunami, serije požara poput ovih sad u Australiji, možda i koji meteorit, neka nova boleština za koju naučnici neće imati vremena da naprave vakcinu...
 

Back
Top