LOV

Да ли влада треба да унесе закон о потпуној забрани лова на вукове

  • Да обавезно

  • Не волим да убијам вукове


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Lovili su štetočine,ubili lisicu i poneli njen rep ...Rep nesrećne životinje predpostavljam je za njih neki veliki trofej:udriglavu::poludeo:...Nesrećnici :udriglavu: .Šta bi bilo kada bi njima neko njihov "rep" odsekao :kletva:
 
Poslednja izmena:
U Titelu je glavna fora da ko ulovi lisicu placa manje clanarinu u lovackom drustvu,a ko uhvati kojota uopste je ne placa te godine. Oni imaju cak i benificije,kao uradili su nesto dobro... Idioti:evil:

Pritom,jedan od veterinara iz Titela je i lovac :dontunderstand:
 
Nisu svi lovci losi.

Vecina lovaca su ljubitelji prirode i da nije njihovog rada u lovistima mnoge zivotinje ne bi prezivele
 
Ja bih pre konstatovala da nije zivotinja i njihovih nezasticenih,golih zivota,lovci ne bi imali gde da leci svoju frustraciju,pa vecina pomenutih junaka i ljubitelja prirode ne bi mogla da prezivi :poludeo:.Besplatna clanarina za ubijenu zivotinju...:udriglavu:Oni cak i rangiraju koja im ubijena zivotinja nosi vece beneficije...:udriglavu:Kakav je to primitivan svet:thumbdown:A veterinar koji je lovac je posebna prica.Ljubitelj zivotinja,obucen da leci i voli iste,pusku na rame pa u sumu,u "okrasaj" sa slabijim od sebe.E bas je faca...:mafijas:TOM NESRECNIKU TREBA ODUZETI DIPLOMU:rtfm:!!!!Sramota...
 
Nisu svi lovci losi.

Vecina lovaca su ljubitelji prirode i da nije njihovog rada u lovistima mnoge zivotinje ne bi prezivele

Žao mi je što nisam lično upoznala nijednog takvog. Uglavnom su to ili primitivci ili kompleksaši. I većina njihovih pasa (bar ono što sam videla po terenu kao veterinarski tehničar) je suviše neuhranjeno da bi primilo vakcinu protiv besnila. :sad2: I mnogi svoje pse čak i ne vakcinišu. Naravno, ovde, na forumu sam imala prilike da "upoznam" i jednog ALI SAMO JEDNOG lovca koji ne spada ni u jedan od ta dva klišea-nije ni kompleksaš ni primitivac. Mici zna na koga mislim, ne bih ga imenovala da ne bi pao u nemilost kod svojih "kolega" lovaca. Ako si i ti lovac, i o tebi sam stekla neko fino mišljenje na osnovu postova.

Ja bih pre konstatovala da nije zivotinja i njihovih nezasticenih,golih zivota,lovci ne bi imali gde da leci svoju frustraciju,pa vecina pomenutih junaka i ljubitelja prirode ne bi mogla da prezivi :poludeo:.Besplatna clanarina za ubijenu zivotinju...:udriglavu:Oni cak i rangiraju koja im ubijena zivotinja nosi vece beneficije...:udriglavu:Kakav je to primitivan svet:thumbdown:A veterinar koji je lovac je posebna prica.Ljubitelj zivotinja,obucen da leci i voli iste,pusku na rame pa u sumu,u "okrasaj" sa slabijim od sebe.E bas je faca...:mafijas:TOM NESRECNIKU TREBA ODUZETI DIPLOMU:rtfm:!!!!Sramota...

Odakle ti to da veterinari vole životinje?! :dontunderstand: Većina onih koje ja poznajem ih ne vole. Čak ni moj muž ni da ga živog deru ne bi priznao da voli mačke! I uopšte, od svih veterinara koje poznajem, samo jedan drži psa u kući, i to sa dvorištem. Ostali ili nemaju psa ili ga drže u dvorištu i to na nagovor žene i dece. Mislim da ti je to dovoljna ilustracija o veterinarima-"ljubiteljima" životinja, naročito u našem kraju.
 
Poslednja izmena:
Nisu svi lovci losi.

Vecina lovaca su ljubitelji prirode i da nije njihovog rada u lovistima mnoge zivotinje ne bi prezivele

Jel ovo sala?
Taj njihov rad se sastoji u obnavljanju lovnog fonda, onog koji su pobili, pa da imaju da ubijaju i sledece godine. Kad preteraju mora da se proglasi lovostaj da bi se fond obnovio pa da bi mogli opet da ga ubijaju. Tada ne pomaze ni to njihovo pustanje mladih fazana i ostalih mladih koji se mogu gajiti "vestacki" vec mora da se pusti priroda da cini svoje. Posto ne mogu da gaje srne, divlje svinje, jazavce, lisice, vukove, .... onda malo prestanu da ubijaju da bi se ovi obnovili pa onda ispocetka. Ne znam stvarno ko moze jos da veruje u te lazi o ljubavi lovaca prema prirodi i zivotinjama. To je jedan grupacija koja voli da ubija i koja je veoma dobro organizovana, za razliku od nas zatitara. Mislimo o tome. :think:
 
Odakle ti to da veterinari vole životinje?! Većina onih koje ja poznajem ih ne vole.
Ostali ili nemaju psa ili ga drže u dvorištu i to na nagovor žene i dece. Mislim da ti je to dovoljna ilustracija o veterinarima-"ljubiteljima" životinja, naročito u našem kraju.


Ma, u svim krajevima, potpisujem ovo.
 
Jel ovo sala?
Taj njihov rad se sastoji u obnavljanju lovnog fonda, onog koji su pobili, pa da imaju da ubijaju i sledece godine. Kad preteraju mora da se proglasi lovostaj da bi se fond obnovio pa da bi mogli opet da ga ubijaju. Tada ne pomaze ni to njihovo pustanje mladih fazana i ostalih mladih koji se mogu gajiti "vestacki" vec mora da se pusti priroda da cini svoje. Posto ne mogu da gaje srne, divlje svinje, jazavce, lisice, vukove, .... onda malo prestanu da ubijaju da bi se ovi obnovili pa onda ispocetka. Ne znam stvarno ko moze jos da veruje u te lazi o ljubavi lovaca prema prirodi i zivotinjama. To je jedan grupacija koja voli da ubija i koja je veoma dobro organizovana, za razliku od nas zatitara. Mislimo o tome. :think:

tako je...
uostalom,to "kontrolisanje broja jedinki neke vrste" ako je zaista toliko potrebno,moze da se radi na drugi nacin a ne tako sto se ubijaju jedinke
 
Jel ovo sala?
Taj njihov rad se sastoji u obnavljanju lovnog fonda, onog koji su pobili, pa da imaju da ubijaju i sledece godine. Kad preteraju mora da se proglasi lovostaj da bi se fond obnovio pa da bi mogli opet da ga ubijaju. Tada ne pomaze ni to njihovo pustanje mladih fazana i ostalih mladih koji se mogu gajiti "vestacki" vec mora da se pusti priroda da cini svoje. Posto ne mogu da gaje srne, divlje svinje, jazavce, lisice, vukove, .... onda malo prestanu da ubijaju da bi se ovi obnovili pa onda ispocetka. Ne znam stvarno ko moze jos da veruje u te lazi o ljubavi lovaca prema prirodi i zivotinjama. To je jedan grupacija koja voli da ubija i koja je veoma dobro organizovana, za razliku od nas zatitara. Mislimo o tome. :think:

:rtfm: Zaboravljaš da zimi prihranjuju divljač, istu onu koju će na leto da ubijaju! ;) I da vrše :think: kako ga ono oni zovu? Sanitarni odstrel? Npr. jelen ili srndać preskačući bodljikavu žicu povredi testise i onda mu rogovlje raste kao "perika", zaklanja mu pogled, a pritom je "jafa"-ne može da pravi nove mladunce a i takvo rogovlje ne vredi kao "trofej" :roll: pa bi bila "šteta" da takav primerak troši hranu koja bi inače pretekla za zdrave, plodne jedinke. A što će da ga pojedu lovci i njihova familija umesto nekog predatora ili lešinara, nikom ništa?! Koliko bi lisica moglo da se nahrani lešinom jednog srndaća? :evil: I otkud uopšte bodljikava žica?! :rtfm:
 
tako je...
uostalom,to "kontrolisanje broja jedinki neke vrste" ako je zaista toliko potrebno,moze da se radi na drugi nacin a ne tako sto se ubijaju jedinke

Slovenci recimo ove poludivlje golubove hrane kukuruznom prekrupom "obogaćenom" hormonskim koktelom od kog ženke ostaju sterilne. Eto ideje!
 
:rtfm: Zaboravljaš da zimi prihranjuju divljač, istu onu koju će na leto da ubijaju! ;) I da vrše :think: kako ga ono oni zovu? Sanitarni odstrel? Npr. jelen ili srndać preskačući bodljikavu žicu povredi testise i onda mu rogovlje raste kao "perika", zaklanja mu pogled, a pritom je "jafa"-ne može da pravi nove mladunce a i takvo rogovlje ne vredi kao "trofej" :roll: pa bi bila "šteta" da takav primerak troši hranu koja bi inače pretekla za zdrave, plodne jedinke. A što će da ga pojedu lovci i njihova familija umesto nekog predatora ili lešinara, nikom ništa?! Koliko bi lisica moglo da se nahrani lešinom jednog srndaća? :evil: I otkud uopšte bodljikava žica?! :rtfm:

:rtfm::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash:
 
Ja nisam upucena za druge veterinare,ali sto se tice naseg dr.Cerica on je stvarno pravi ljubitelj zivotinja:super:.To svi u Cacku znaju i potvrdili bi ovo sto sam ja napisala.:worth:A sto se ostalih veterinara tice,stvarno ne znam,jer naseg veterinara nikada ne bih menjala,pa ne bih da komentarisem.Licno smatram da onaj ko je svoje dalje skolovanje usmerio u pravcu veterine,sigurno je to uradio jer voli zivotinje i sposoban je da ih leci i da im pomaze.Pod ovim "sposoban" se podrazumeva da isti moze da iskljuci emocije u datom trenutku (sazaljenje,zao mi je bolece ga ako mu dam injekciju, i tome sl.) i svoj zadatak profesionalno obavi.Ja licno nisan taj tip,isla sam u srednju Medicinsku,shvatila da nisam sposobna da lecim ni ljude,ni zivotinje iz gore pomenutog razloga,pa sam nastavila da studiram ekonomiju.Prema tome,onaj ko se bavi veterinom mora svoje pacijente da voli i opet kazem da bude strucan i sposoban da ih leci,a ako to nije tako,po mom misljenju,promasio je profesiju.Izvinjavam se,skrenula sam sa teme ali sam htela da prokomentarisem.
 
Slovenci recimo ove poludivlje golubove hrane kukuruznom prekrupom "obogaćenom" hormonskim koktelom od kog ženke ostaju sterilne. Eto ideje!

Da, to se radi i u evropskim zemljama zbog zastite spomenika. Zamislite samo kako bi kod nas izgledao lov na golubove kad bi ih slucajno proglasili za stetocine, ili kad bi neki podileisao i napao coveka.
 
Žao mi je što nisam lično upoznala nijednog takvog. Uglavnom su to ili primitivci ili kompleksaši. I većina njihovih pasa (bar ono što sam videla po terenu kao veterinarski tehničar) je suviše neuhranjeno da bi primilo vakcinu protiv besnila. :sad2: I mnogi svoje pse čak i ne vakcinišu. Naravno, ovde, na forumu sam imala prilike da "upoznam" i jednog ALI SAMO JEDNOG lovca koji ne spada ni u jedan od ta dva klišea-nije ni kompleksaš ni primitivac. Mici zna na koga mislim, ne bih ga imenovala da ne bi pao u nemilost kod svojih "kolega" lovaca. Ako si i ti lovac, i o tebi sam stekla neko fino mišljenje na osnovu postova.

.
Lovac nisam

Ja znam dosta odgajivaca labradora koji su i lovci,i nisu kompleksasi.

Vecina su veliki ljubitelji zivotinja.


Uopstavas stvari.
 
Poslednja izmena:
tako je...
uostalom,to "kontrolisanje broja jedinki neke vrste" ako je zaista toliko potrebno,moze da se radi na drugi nacin a ne tako sto se ubijaju jedinke

Idealizam ne koristi nikome.

Sve je to lepo ali mi nismo Slovenija po mnogo cemu,ni ljudi nisu zasticeni a kamoli zivotinje.

Pojedi malo mesa bre Mico:cmok: :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
jacobe bre molim te....
ja ono sto volim,*ne unistavam....ja one koje volim,ne ubijam.

zasto ti jacobe nisi lovac?
Znam da volis zivotinje i hocu da mi kazes,dal bi mogao da ubijes neku zivotinju...
a to dal su ljudi zasticeni nema nikakve veze...
ako ceo svet bude cekao da svi ljudi budu zasticeni,jednog dana cemo se okrenuti oko sebe i videcemo da zivotinja vise nema i da je 4/5 cele planete propalo(pod uslovom da covek postoji jos uvek u tom trenutku)

*ne unistavam direktno i svesno(neke stvari ne mogu da izbegnem,jer su mi nametnute,a unistavaju zivotnu sredinu)
 
jacobe bre molim te....
ja ono sto volim,*ne unistavam....ja one koje volim,ne ubijam.

zasto ti jacobe nisi lovac?
Znam da volis zivotinje i hocu da mi kazes,dal bi mogao da ubijes neku zivotinju...
a to dal su ljudi zasticeni nema nikakve veze...
ako ceo svet bude cekao da svi ljudi budu zasticeni,jednog dana cemo se okrenuti oko sebe i videcemo da zivotinja vise nema i da je 4/5 cele planete propalo(pod uslovom da covek postoji jos uvek u tom trenutku)

*ne unistavam direktno i svesno(neke stvari ne mogu da izbegnem,jer su mi nametnute,a unistavaju zivotnu sredinu)

Ako je u pitanju jagnje za pecenje - mogao bih :mrgreen:

Divlje zivotinje ne bih lovio ali bez mesa ne mogu,travu jedu ovce ja jedem ovce :P
 

Back
Top