Neću da štedim struju

Jovanca Micic

Aktivan član
Poruka
1.018
Kažu štedite struju. Setili se sada kada zagustilo.
Neću.
Ni oni meni nisu skinuli PDV ili barem dali olakšice za kupovinu stiropora ili bilo kog drugog izolacionog materijala. Solarni kolektor isto moram da kupim po punoj ceni. Dok svuda u svetu država pomaže gradnju sa izolacijom i iskorišćenje obnovljivih izvora energije kod nas se nije pomaklo od nule.
Vetrenjače su nam još misaona imenica.
I sada apeluju da štedimo a prstom nisu makli da nam pomognu.:zima2:z:((
 
U pravu si potpuno...

Još i grejanje na struju pokušavaju da učine nemogućim, naplaćuju kilovat u crvenoj zoni skoro
četiri puta više!
U normalnom svetu se velika potrošnja stimuliše popustima, samo kod nas sve ide obrnuto.
 
..shtedim struju uvek..
..koristim ono shto mi je potrebno,
kupujem AAA klasu bele tehnike,
gasim nepotrebne potroshache.
..kuca mi je izolovana kao termos..
..ne zbog rachuna,
ne zbog NJIH,
nego zato shto me jako nervira rasipanje bilo chega..
..narochito onoga shto neko pravi,
trosheci neshto chega ima sve manje,
uz kolateralnu shtetu po mene i moju decu..
 
..shtedim struju uvek..
..koristim ono shto mi je potrebno,
kupujem AAA klasu bele tehnike,
gasim nepotrebne potroshache.
..kuca mi je izolovana kao termos..
..ne zbog rachuna,
ne zbog NJIH,
nego zato shto me jako nervira rasipanje bilo chega..
..narochito onoga shto neko pravi,
trosheci neshto chega ima sve manje,
uz kolateralnu shtetu po mene i moju decu..

Ma izolujemo i mi kuću, ali polako, nemamo para za sve odjednom. Ostao nam još krov.
One štedljive sijalice bi mogle biti jeftinije.
Nervira me licemerje onih odozgo.
 
A mogli bi i vetrenjace da stave ko holandjani i ovako po Vojvodini recimo Vrsac i okolina stalno pici vetar...

Moj kum se dugo bavio vetrenjačama, čak jednu i napravio za sebe. I za nas napravio elise, ali nemamo gde da ih montiramo. Imao je više od 70god kada je seo za komp i napisao knjigu o vetrenjačama. Ali koga briga, snimili ga malo za neku nišku TV i to je to.
Ne umemo da cenimo energiju dok ne nestane. Malo se digne prašina za vreme krize i čim ona prođe opet sve po starom.
 
..shtedim struju uvek..
..koristim ono shto mi je potrebno,
kupujem AAA klasu bele tehnike,
gasim nepotrebne potroshache.
..kuca mi je izolovana kao termos..
..ne zbog rachuna,
ne zbog NJIH,
nego zato shto me jako nervira rasipanje bilo chega..
..narochito onoga shto neko pravi,
trosheci neshto chega ima sve manje,
uz kolateralnu shtetu po mene i moju decu..

И ја исто такође.z:)
 
Ja niti štedim, niti rasipam.
Koristim koliko mi je potrebno. Ne rasipam zato što nemam ni para ni želje za to.
A da štedim nema teorije.
Zavrnu nam grejanje i onda kažu štedite struju.
Šta da radim? Da se smrzavamo od zime? Zbog koga? Zbog čega?
Plaćam grejanje cele zime, hoću da me greju.
Plaćam struju koliko god da potrošim, hoću da trošim.
A naročito me zabole za državne apele. Ništa im ne verujem.
Štedeli, ne štedeli, oni će nas opet zajebati. U svemu. Kao i uvek.:evil:
 
štediša sam, crtam, pišem... to je bio slogan neke od propalih banaka...čuj crtam, pišem..keke..
ja sam neštediša, nisam rasipnik i gledam da me ne pljačka edb...al nisam se još uveo u red.
štednja je navika, uslovni refleks - krene ti ruka sama da uključuje velike potrošače u jeftinijoj tarifi...skils..
 
Moj kum se dugo bavio vetrenjačama, čak jednu i napravio za sebe. I za nas napravio elise, ali nemamo gde da ih montiramo. Imao je više od 70god kada je seo za komp i napisao knjigu o vetrenjačama. Ali koga briga, snimili ga malo za neku nišku TV i to je to.
Ne umemo da cenimo energiju dok ne nestane. Malo se digne prašina za vreme krize i čim ona prođe opet sve po starom.

Ma vlast ovdasnju ne zanima nista osim kradja i to je najupecatljivije od 90-ih pa do danas a posebno je izrazeno od 2000-e do danas.Iskljucivo ih kradja zanima i to je sve a nekim pricama malo mazu oci idiotskom narodu koji zivi ovde i trpi tu stoku.
 
Gluposti. Struja (voda, energija, recikliranje) se ne stedi zbog EPSa i njih, vec zbog toga da planeta prezivi - ko to nije shvatio potpuni je moron. Terati inat 'njima' po cenu sopstvenog propadanja i propasti svoje buducnosti je bezumlje i puka ljudska glupost.
Kada bi svi ugasili svoj auto dok cekaju na semaforu ova planeta bi mozda imala malo vise sanse da prezivi. Mozda ne prevelike sanse, ali reci 'necu da gasim auto, necu da predjem sa dezodoransa roll on, necu da recikliram, necu da stedim strujku - ima onih koji vise zagadjuju, i prljaju i truju od mene \, ja sam mali sraf i nisam bitan pa necu ni da se trudim!" jeste cisto SKIDANJE odgovornosti sa sebe. I nemanje svesti ni uvida. Tuzno.
Novembar child - svaka cast.
 
Ma vlast ovdasnju ne zanima nista osim kradja i to je najupecatljivije od 90-ih pa do danas a posebno je izrazeno od 2000-e do danas.Iskljucivo ih kradja zanima i to je sve a nekim pricama malo mazu oci idiotskom narodu koji zivi ovde i trpi tu stoku.
e jes i to sto kazes, nego ne razumem jel se vlast od 1989-2000 bavila stednjom struje, i pravljenjem vetrenjaca? de su onda, majku mu?z:hm:
 
Nama vazda u glavi teorija zavere?!
Kazu nam- stedite, da bi nas zeznuli???
Ja stvarno ne mogu da verujem da neko moze ovako da razmislja.
Sta je nenormalno u tome da sistem koji je predvidjen da radi tako sto se par stotina hiljada stanova ili kuca greje iskljucivo na gas, ozbiljno zaljulja ako odjednom svi oni poukljucuju grejalice i klime? A normalno je da ce da ukljuce sve sto imaju jer je napolju minus 10. Sigurno nece cvokotati uvijeni u salove i cebice. I da ce svi oni koji se greju iz toplana koje ne mogu da koriste nista drugo osim gasa kao gorivo da urade isto to- poukljucuju sve sto mogu.
I meni je onda tesko da pristedim struju da bi se ovaj period prebrodio i da bi moglo da bude za sve?
E pa meni nije tesko da stedim!
 
Gluposti. Struja (voda, energija, recikliranje) se ne stedi zbog EPSa i njih, vec zbog toga da planeta prezivi - ko to nije shvatio potpuni je moron. Terati inat 'njima' po cenu sopstvenog propadanja i propasti svoje buducnosti je bezumlje i puka ljudska glupost.
Kada bi svi ugasili svoj auto dok cekaju na semaforu ova planeta bi mozda imala malo vise sanse da prezivi. Mozda ne prevelike sanse, ali reci 'necu da gasim auto, necu da predjem sa dezodoransa roll on, necu da recikliram, necu da stedim strujku - ima onih koji vise zagadjuju, i prljaju i truju od mene \, ja sam mali sraf i nisam bitan pa necu ni da se trudim!" jeste cisto SKIDANJE odgovornosti sa sebe. I nemanje svesti ni uvida. Tuzno.
Novembar child - svaka cast.

Za ceo post se slažem osim za struju. Opšte je poznato da smo struju izvozili u vreme najvećih nestašica. I stvarno im je dobar vic da nas pozivaju na štednju u trenutku kada nam ukinu grejanje. Večito građani ispaštaju zbog morona koji vode državu.
U državi u kojoj ni vlast ne vodi računa o osnovnim stvarima, ne može se očekivati da običan narod to radi.
 
Najveći proizvođači struje u Srbiji u hidroelektrane Đerdap i Kokin brod, ukupno u ovom trenutku postoji i radi 15 hidroelektrana čiji kapaciteti su potpuno dovoljni da Srbiju snabedevaju strujom i još da je izvoze.
U planu je izgradnja još HE u koje će biti uložen strani kapital, što znači da se na ekološki najprihvatljiviji način dobija električna energija.

Drugo je pitanje kome je isplativije da se struja prodaje u inostranstvu a da građani Srbije štede struju i cvokoću. I zašto se novac koji redovno uzimaju od građana za remont postrojenja i distributivne mreže troši na drugoj strani.


Može li se postovati na nekoj temi bez prostačkih primedbi i uvredljivog obraćanja?
Gde u bilo kom pravilniku piše da se jedno (nečije) mišljenje uzima kao postulat a da se kao po komandi mora omalovažavati drugačije?
 
..ne znam da li neki ljudi ovde kapiraju
da nije problem u tome da nemamo dovoljno struje,
vec u tome da bi, ukoliko bi svi koji su ostali bez struje ukljuchili po grejalicu,
dshlo do prepoterecenja i pada sistema,
pa bi, osim bez grejanja, ostali i bez struje na par sati dok ga ne osposobe..
..pa kad stigne struja, ohladili se stanovi, udri po kW, pa opet mrak..

..taj apel sigurno nije govorio o tome da imamo
manjak struje za sve..samo manjak kapaciteta za protok toliko struje..

..sad mi se chini da je neko vec pisao ovo..
 
November, odlično kapiram o čemu se radi ako si na mene mislila..

Meni nije jasno zbog čega bi trebalo da me se tiče nešto, što nije moj problem?
Onda dolazimo do onog što je EPS kao monopolista morao da uradi, a to je da obezbedi
kapacitete za prodaju svog proizvoda koji tako skupo naplaćuje.. Kojim ucenjuje, bolje rečeno.

Nikako da shvatimo da je struja samo proizvod, koji se svuda u svetu tretira ravnopravno sa npr. cipelom, i da kod nas postoji monopol na distribuciju struje, a svi dobro znamo da monopolisti nikako i nikada nisu na gubitku...
Jednostavno, nesposobni su da obezbede kvalitetno dopremanje el.energije ali svejedno, vole da im se plati.
Da li zbog toga treba da ih žalim?
 
Primedba na mestu. Hvala.
Pre ću da koristim struju nego da kao dve porodice iz komšiluka trpam plastične flaše i smeće u kotao ili peć. Ne da smrdi ljudi moji. Za takve je samo struja.

No problèmo. :)

A sad, što se tiče grejanja... Istina jeste da je struja najbolja (iz mnogo razloga).
Ali, taj vid korišćenja energije je ograničen infrastrukurom države.
 

Back
Top