ESET Smart Security Scan log

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Screen

Obećava
Poruka
68
E ovako
ne znam da li je do virusa
ali kad sam ukljucio komp cim se pojavi desktop za 1-2 minuta blokira.
Tako sam 9 puta pokusavao i na 9. putu nije mi blokirao.
Ne znam da li je stvarno do virusa
ili do neceg drugog
ako je do neceg drugog kazite plizz!
Na uspesnom restartovanju odmah sam skenirao, nije naso viruse ali pogledajte log scan
i kazite da li je sve cisto

u sledecem postu poslacu scan log
 
Ljudi ovaj log podeljen je u 2 posta jer je predugacak.
Evo prve polovine:

Scan Log
Version of virus signature database: 3772 (20090116)
Date: 16/01/2009 Time: 7:33:32 PM
Scanned disks, folders and files: C:\;D:\;E:\
C:\ngikdde.exe » UPX v12_m2 - unpack error
C:\pagefile.sys - error opening [4]
C:\sjhtl.exe » UPX v12_m2 - unpack error
C:\Documents and Settings\Ivan\NTUSER.DAT - error opening [4]
C:\Documents and Settings\Ivan\NTUSER.DAT.LOG - error opening [4]
C:\Documents and Settings\Ivan\Application Data\GRETECH\GomPlayer\GrLauncherTempSetup.exe » NSIS » modern-wizard.bmp - error reading archive
C:\Documents and Settings\Ivan\Application Data\IDM\idmmzcc2\chrome.manifest » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Documents and Settings\Ivan\Cookies\ivan@milforia[2].txt » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Documents and Settings\Ivan\Cookies\ivan@www.freehentai[2].txt » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Documents and Settings\Ivan\Cookies\ivan@www.nylonfull[2].txt » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Documents and Settings\Ivan\Cookies\ivan@www.sonycreativesoftware[1].txt » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Documents and Settings\Ivan\Local Settings\Application Data\Identities\{52C16FCC-D745-42AC-9090-0B8C9998D491}\Microsoft\Outlook Express\Inbox.dbx » DBX - is OK (internal scanning not performed)
C:\Documents and Settings\Ivan\Local Settings\Application Data\Microsoft\Messenger\ivan_fisic@yahoo.com\SharingMetadata\pending.dat - error opening [4]
C:\Documents and Settings\Ivan\Local Settings\Application Data\Microsoft\Messenger\ivan_fisic@yahoo.com\SharingMetadata\Working\database_646C_D936_6CD9_428\dfsr.db - error opening [4]
C:\Documents and Settings\Ivan\Local Settings\Application Data\Microsoft\Messenger\ivan_fisic@yahoo.com\SharingMetadata\Working\database_646C_D936_6CD9_428\fsr.log - error opening [4]
C:\Documents and Settings\Ivan\Local Settings\Application Data\Microsoft\Messenger\ivan_fisic@yahoo.com\SharingMetadata\Working\database_646C_D936_6CD9_428\tmp.edb - error opening [4]
C:\Documents and Settings\Ivan\Local Settings\Application Data\Microsoft\Office\Groove\System\csm.xsslog - error opening [4]
C:\Documents and Settings\Ivan\Local Settings\Application Data\Microsoft\Office\Groove\System\groove.xsslog - error opening [4]
C:\Documents and Settings\Ivan\Local Settings\Application Data\Microsoft\Office\Groove\System\groovecommunicationsservices.xsslog - error opening [4]
C:\Documents and Settings\Ivan\Local Settings\Application Data\Microsoft\Office\Groove\System\groovedevice.xsslog - error opening [4]
C:\Documents and Settings\Ivan\Local Settings\Application Data\Microsoft\Office\Groove\System\grooverdbsystemdefinitions.xsslog - error opening [4]
C:\Documents and Settings\Ivan\Local Settings\Application Data\Microsoft\Office\Groove\User\groovemisc.xsslog - error opening [4]
C:\Documents and Settings\Ivan\Local Settings\Application Data\Microsoft\Office\Groove\User\Accounts\summary.xsslog - error opening [4]
C:\Documents and Settings\Ivan\Local Settings\Application Data\Microsoft\Office\Groove\User\Accounts\8i46i49n9etsw5a2wtmrqw2w9pacen89kc3v7qa\id.xsslog - error opening [4]
C:\Documents and Settings\Ivan\Local Settings\Application Data\Microsoft\Office\Groove\User\Accounts\Em9btanvzag8f7by264gja24h33fp67mhzn7h2i\id.xsslog - error opening [4]
C:\Documents and Settings\Ivan\Local Settings\Application Data\Microsoft\Windows\UsrClass.dat - error opening [4]
C:\Documents and Settings\Ivan\Local Settings\Application Data\Microsoft\Windows\UsrClass.dat.LOG - error opening [4]
C:\Documents and Settings\Ivan\My Documents\Downloads\Programs\bitcomet_setup.exe » NSIS » passport_info_en_us.mht » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Documents and Settings\Ivan\My Documents\Downloads\Programs\bitcomet_setup.exe » NSIS » passport_info_zh_cn.mht » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Documents and Settings\Ivan\My Documents\Downloads\Programs\bitcomet_setup.exe » NSIS » passport_login_en_us.mht » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Documents and Settings\Ivan\My Documents\Downloads\Programs\bitcomet_setup.exe » NSIS » passport_login_zh_cn.mht » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Documents and Settings\LocalService\NTUSER.DAT - error opening [4]
C:\Documents and Settings\LocalService\ntuser.dat.LOG - error opening [4]
C:\Documents and Settings\LocalService\Local Settings\Application Data\Microsoft\Windows\UsrClass.dat - error opening [4]
C:\Documents and Settings\LocalService\Local Settings\Application Data\Microsoft\Windows\UsrClass.dat.LOG - error opening [4]
C:\Documents and Settings\NetworkService\NTUSER.DAT - error opening [4]
C:\Documents and Settings\NetworkService\ntuser.dat.LOG - error opening [4]
C:\Documents and Settings\NetworkService\Local Settings\Application Data\Microsoft\Windows\UsrClass.dat - error opening [4]
C:\Documents and Settings\NetworkService\Local Settings\Application Data\Microsoft\Windows\UsrClass.dat.LOG - error opening [4]
C:\MSOCache\All Users\{90120000-0030-0000-0000-0000000FF1CE}-C\EnterWW.cab » CAB » PROCESS_LIBRARY.FDT » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\MSOCache\All Users\{90120000-0030-0000-0000-0000000FF1CE}-C\EnterWW.cab » CAB » HIRING_REQUISITION_CUSTOMIZED.FDT » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\MSOCache\All Users\{90120000-0030-0000-0000-0000000FF1CE}-C\EnterWW.cab » CAB » HARDWARE_TRACKER.FDT » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\MSOCache\All Users\{90120000-0030-0000-0000-0000000FF1CE}-C\EnterWW.cab » CAB » HIRING_REQUISITION.FDT » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\MSOCache\All Users\{90120000-0030-0000-0000-0000000FF1CE}-C\EnterWW.cab » CAB » CUSTOMER_SUPPORT.FDT » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\MSOCache\All Users\{90120000-0030-0000-0000-0000000FF1CE}-C\EnterWW.cab » CAB » TRACK_ISSUES.FDT » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\MSOCache\All Users\{90120000-0030-0000-0000-0000000FF1CE}-C\EnterWW.cab » CAB » STATUS_REPORT.FDT » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\MSOCache\All Users\{90120000-0030-0000-0000-0000000FF1CE}-C\EnterWW.cab » CAB » POLICIES.FDT » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Program Files\Common Files\Java\Update\Base Images\jre1.6.0.b105\core3.zip » ZIP » lib/deploy/ffjcext.zip » ZIP » {CAFEEFAC-0016-0000-0000-ABCDEFFEDCBA}/chrome.manifest » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Program Files\Common Files\Java\Update\Base Images\jre1.6.0.b105\core3.zip » ZIP » lib/resources.jar » ZIP » com/sun/org/apache/xerces/internal/impl/msg/XIncludeMessages.properties » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Program Files\Common Files\Java\Update\Base Images\jre1.6.0.b105\core3.zip » ZIP » lib/resources.jar » ZIP » com/sun/xml/internal/fastinfoset/resources/ResourceBundle.properties » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Program Files\Common Files\Java\Update\Base Images\jre1.6.0.b105\core3.zip » ZIP » lib/resources.jar » ZIP » javax/xml/bind/Messages.properties » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Program Files\EA Games\Command and Conquer Generals\support\readme.txt » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Program Files\Internet Download Manager\idmmzcc.xpi » ZIP » chrome.manifest » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Program Files\Java\jre1.6.0_06\lib\resources.jar » ZIP » com/sun/org/apache/xerces/internal/impl/msg/XIncludeMessages.properties » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Program Files\Java\jre1.6.0_06\lib\resources.jar » ZIP » com/sun/xml/internal/fastinfoset/resources/ResourceBundle.properties » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Program Files\Java\jre1.6.0_06\lib\resources.jar » ZIP » javax/xml/bind/Messages.properties » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Program Files\Java\jre1.6.0_06\lib\deploy\ffjcext.zip » ZIP » {CAFEEFAC-0016-0000-0006-ABCDEFFEDCBA}/chrome.manifest » MIME - is OK
 
Evo druge polovine

C:\Program Files\Java\jre1.6.0_07\lib\resources.jar » ZIP » com/sun/org/apache/xerces/internal/impl/msg/XIncludeMessages.properties » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Program Files\Java\jre1.6.0_07\lib\resources.jar » ZIP » com/sun/xml/internal/fastinfoset/resources/ResourceBundle.properties » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Program Files\Java\jre1.6.0_07\lib\resources.jar » ZIP » javax/xml/bind/Messages.properties » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Program Files\Java\jre1.6.0_07\lib\deploy\ffjcext.zip » ZIP » {CAFEEFAC-0016-0000-0007-ABCDEFFEDCBA}/chrome.manifest » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Program Files\Java\jre6\lib\resources.jar » ZIP » com/sun/org/apache/xerces/internal/impl/msg/XIncludeMessages.properties » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Program Files\Java\jre6\lib\resources.jar » ZIP » com/sun/xml/internal/fastinfoset/resources/ResourceBundle.properties » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Program Files\Java\jre6\lib\resources.jar » ZIP » javax/xml/bind/Messages.properties » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Program Files\Java\jre6\lib\deploy\ffjcext.zip » ZIP » {CAFEEFAC-0016-0000-0011-ABCDEFFEDCBA}/chrome.manifest » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Program Files\Java\jre6\lib\deploy\jqs\ff\chrome.manifest » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\Groove\ToolData\groove.net\GrooveForms\FormsTemplates\Customer Support.fdt » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\Groove\ToolData\groove.net\GrooveForms\FormsTemplates\Hardware Tracker.fdt » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\Groove\ToolData\groove.net\GrooveForms\FormsTemplates\Hiring Requisition - Customized.fdt » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\Groove\ToolData\groove.net\GrooveForms\FormsTemplates\Hiring Requisition.fdt » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\Groove\ToolData\groove.net\GrooveForms\FormsTemplates\POLICIES.FDT » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\Groove\ToolData\groove.net\GrooveForms\FormsTemplates\Process Library.fdt » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\Groove\ToolData\groove.net\GrooveForms\FormsTemplates\Status Report.fdt » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\Groove\ToolData\groove.net\GrooveForms\FormsTemplates\Track Issues.fdt » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Program Files\Mozilla Firefox\chrome\browser.manifest » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Program Files\Mozilla Firefox\chrome\comm.manifest » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Program Files\Mozilla Firefox\chrome\pippki.manifest » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Program Files\Mozilla Firefox\chrome\toolkit.manifest » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Program Files\Mozilla Firefox\extensions\{CAFEEFAC-0016-0000-0006-ABCDEFFEDCBA}\chrome.manifest » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Program Files\Mozilla Firefox\extensions\{CAFEEFAC-0016-0000-0007-ABCDEFFEDCBA}\chrome.manifest » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Program Files\Mozilla Firefox\extensions\{CAFEEFAC-0016-0000-0011-ABCDEFFEDCBA}\chrome.manifest » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Program Files\Nero\Nero 7\Core\CDI\CDI_VCD.CFG » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Program Files\Nero\Nero 7\Nero BackItUp\BackItUp_ImageTool\root.img » GZIP » - archive damaged
C:\Program Files\Sony Setup\Vegas Pro 8.0\main.cab » CAB » Sony_Vegas_Pro_8_ShuttlePRO_v2.mht » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Program Files\Sony Setup\Vegas Pro 8.0\main.cab » CAB » Sony_Vegas_Pro_8_ShuttlePRO.mht » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Program Files\Sony Setup\Vegas Pro 8.0\main.cab » CAB » Sony_Vegas_Pro_8_ShuttleXpress.mht » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Program1\EA GAMES\Command & Conquer Generals\Zero Hour\launcher.txt » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Program1\EA GAMES\Command & Conquer Generals\Zero Hour\support\readme.txt » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Program1\EA GAMES\Command and Conquer Generals\support\readme.txt » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Westwood\RA2\launcher.txt » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\Westwood\RA2\Readme.txt » MIME - is OK (internal scanning not performed)
C:\WINDOWS\Resources\Themes\UXTheme Multi-Patcher (Neowin Edition) 4.0.exe » WISE » - bad archive
C:\WINDOWS\system32\config\default - error opening [4]
C:\WINDOWS\system32\config\default.LOG - error opening [4]
C:\WINDOWS\system32\config\SAM - error opening [4]
C:\WINDOWS\system32\config\SAM.LOG - error opening [4]
C:\WINDOWS\system32\config\SECURITY - error opening [4]
C:\WINDOWS\system32\config\SECURITY.LOG - error opening [4]
C:\WINDOWS\system32\config\software - error opening [4]
C:\WINDOWS\system32\config\software.LOG - error opening [4]
C:\WINDOWS\system32\config\system - error opening [4]
C:\WINDOWS\system32\config\system.LOG - error opening [4]
D:\Programi\AnyDVD v5.4.3.1\SetupAnyDVD5441.exe » NSIS - bad archive
D:\Programi\AnyDVD v5.4.3.1\5.4.4.1\SetupAnyDVD5441.exe » NSIS - bad archive
D:\Programi\Nero-7\Nero 7 Premium\Cab\0A72FAFE.cab » CAB » CDI_VCD335C15F1.CFG » MIME - is OK (internal scanning not performed)
D:\Programi\XP BOOT\I386\COMPDATA\MSMQCOMP.TXT » MIME - is OK (internal scanning not performed)
D:\Programi\XP BOOT\support\tools\mv2playe\mv2player_07a3.zip » ZIP » mv2player_07a3.exe » NSIS - bad archive
D:\Programi\XP BOOT\support\tools\Nero55100\Nero55100.exe » RAR » Nero\CDI\CDI_VCD.CFG » MIME - is OK (internal scanning not performed)
D:\Programi\XP BOOT\support\tools\Nero55100\plug-in\NVE1042b.exe » RAR » NeroVision\NeroFiles\CDI\CDI_VCD.CFG » MIME - is OK (internal scanning not performed)
Number of scanned objects: 313345
Number of threats found: 0
Time of completion: 8:07:36 PM Total scanning time: 2044 sec (00:34:04)

Notes:
[4] Object cannot be opened. It may be in use by another application or operating system.

sad vi te dve polovine spojte u Wordu
i pogledajte
uradite sve sto mozete
pliizz
i kazite mi sta nije u redu sa mojim kompom
 
Poslednja izmena od moderatora:
C:\ngikdde.exe
C:\sjhtl.exe
Nepoznati fajlovi, a čim je nešto nepoznato, aVtomatski je sumLJivo z:lol:!!

Ivane, ovo ne mora da znači da je kanta zaraziTa, pošto vidim da imaš sa
config fajlom problem!!
Ovde bi trebao neko ko se razume u repair Њиндоњс-а da pomogne,
dok na kraju uvek ostane da okrivimo napajanje z:lol:!!

Mo'š radi sigurnosti ona dva fajla proveriti na VirusTotal, eventualno iskoristiti
HJT da se dodatno pregleda, pošto AVP nisu predvidŽeni da sve 'vataju!!

p.s. http://forum.krstarica.com/threads/167305
 
Poslednja izmena:
C:\ngikdde.exe
C:\sjhtl.exe
Nepoznati fajlovi, a čim je nešto nepoznato, aVtomatski je sumLJivo z:lol:!!

Ivane, ovo ne mora da znači da je kanta zaraziTa, pošto vidim da imaš sa
config fajlom problem!!
Ovde bi trebao neko ko se razume u repair Њиндоњс-а da pomogne,
dok na kraju uvek ostane da okrivimo napajanje z:lol:!!

Mo'š radi sigurnosti ona dva fajla proveriti na VirusTotal, eventualno iskoristiti
HJT da se dodatno pregleda, pošto AVP nisu predvidŽeni da sve 'vataju!!

p.s. http://forum.krstarica.com/threads/167305
bas sam uso u hard disk C
video sam ta dva fajla
prvi put ih vidim
nisam nikad skidao tako nesto
da li da ih obrisem ili da ih ostavim?
 
Ljudi ovaj log podeljen je u 2 posta jer je predugacak.
Evo prve polovine:
C:\Documents and Settings\Ivan\Cookies\ivan@www.nylonfull[2].txt » MIME - is OK (internal scanning not performed)

Hehehehehe
Ivane, Ivane nevaljalko mali...


C:\Documents and Settings\Ivan\My Documents\Downloads\Programs\bitcomet_setup.exe

Za početak skloni ovu glupost...
 
Poslednja izmena od moderatora:
E, ajd se ne zezamo...
Ja koristim sasvim neko drugo čudo i ne bih vam ga savetovao da mi ne plačete posle zato što sam ja ukazao na to pa sad komp ne radi...

Evo ti prvo antivirus koji NE TRAŽI DUAL CORE mašinu da bi radio normalno tj usporavao a nalazi trojance gotovo kao Kaspersky s tim što nemaš nikakvo ograničenje jer je FREE u osnovnoj verziji samo iskoči reklama prilikom update-a.
Ranije nije valjao ali su promenili politiku i pokazala se kao dobra - čak im je server bio zagušen koliko je ljudi updateovalo:

http://www.free-av.com/
Posle instalacije samo podesi da skenira apsolutno sve fajlove pa da vidiš...
Nije potrebno ostavljati mail adresu, samo odštikliraj stavke
Obavezno izvršiti update posle instalacije

Eh nije loše da prelistaš sistem sa Spybotom
http://www.safer-networking.org/sr/index.html

a pre svega obriši malo suvišne fajlove koje ti zapravo ničemu ne služe!
http://www.stevengould.org/index.php?option=com_content&task=view&id=15&Itemid=223
p.s štikliraj sve sem bookmark tj omiljenih stranica, obidji sve kartice na vrhu...
 
Poslednja izmena:
A sta da radim sa ESET Smart Security?
Da ga ostavim? Da li ce moci oba da rade uspesno? Da li ce smetati?
Da li da ga obrisem samo dok taj antivirus izskenira i posle da vratim ESET Smart Security?

Ma ne diraj to ništa!!
Ti VirusTotalu šalješ ta dva fajla, jedan po jedan....praktično radiš upload
tih fajlova na njihov server, a oni sa gomilom Anti-Nešto programa skeniraju te
fajlove i izbace ti rezultat u ovom obliku...
analisis/1a01356bc511172cd96c3eedd4fdd673

Valjda je sad jasnije??

Ne zaboravi ono uputstvo i HJT log fajl!!

p.s. j.b.t-e veČ sam zaboravEo o čemu se ovDi radi :lol: :lol:!!
 
Poslednja izmena:
***-e Avira!!!
ja sam ga tako slatko ispalio sa svoga računara posle dva dana korištenja da nisi svetan toga.
A ONA UGRAĐENA REKLAMA U NJOJ KOJA TE STALNO POZIVA DA JE KUPIŠ
jA BI PRE REKAO DA JE VIRUS U PITanju A ne AnTiTivirus

Prijatelju, reklama koja se pojavljuje odmah ako je IE glavni pretraživač ili po prekidanju internet veze ako je neki drugi browser glavni, koristi ili zloupotrebljava ActiveX kompnentu u Windowsu.
To nije virus. Samo podsetnik koji o.s. koristiš.
Rekoh zadovoljan sam Avirom a brat bratu pogledaj godišnje analize antivirusa kako u komercijalnoj sferi tako i u free varijantama.
Zašto li je Avira tako kotirana ako se tebi ne svidja?
Rekoh - odlična je za trojance a ne moraš da kupuješ Kaspersky.
Da nisi možda distributer?
A i još nešto... ne koristim antiviruse... spadam u naprednije korisnike...
Naravno, analiziram šta rade ali nemam nameru da gubim sat i po sa antivirusima...
ghost je majka....
 
Ma ne diraj to ništa!!
Ti VirusTotalu šalješ ta dva fajla, jedan po jedan....praktično radiš upload
tih fajlova na njihov server, a oni sa gomilom Anti-Nešto programa skeniraju te
fajlove i izbace ti rezultat u ovom obliku...
analisis/1a01356bc511172cd96c3eedd4fdd673

Valjda je sad jasnije??

Ne zaboravi ono uputstvo i HJT log fajl!!

p.s. j.b.t-e veČ sam zaboravEo o čemu se ovDi radi :lol: :lol:!!

he
sta mi vredi
kad mi brat bio na kompu reko mi je da je izbrisao ona dva fajla...
hmmm ja sam nesto sumnjao u ta dva fajla
 
Prijatelju, reklama koja se pojavljuje odmah ako je IE glavni pretraživač ili po prekidanju internet veze ako je neki drugi browser glavni, koristi ili zloupotrebljava ActiveX kompnentu u Windowsu.
To nije virus. Samo podsetnik koji o.s. koristiš.
Rekoh zadovoljan sam Avirom a brat bratu pogledaj godišnje analize antivirusa kako u komercijalnoj sferi tako i u free varijantama.
Zašto li je Avira tako kotirana ako se tebi ne svidja?
Rekoh - odlična je za trojance a ne moraš da kupuješ Kaspersky.
Da nisi možda distributer?
A i još nešto... ne koristim antiviruse... spadam u naprednije korisnike...
Naravno, analiziram šta rade ali nemam nameru da gubim sat i po sa antivirusima...
ghost je majka....
Kao prvo nisam ditributer antivirusa , i kao drugo nisam ja sastavljao te liste antivirusa a ni analize , jer da sam je ja sastavljao Avira bi se nalazila ispod AVG-a.
Meni lično ni kasperski ne odgovara jer uopšte nije prijateljski nastrojen prema najobičnijim korisnicima , mali milion puta sam naleteo tako da Kasperski blokira instalacije običnih korisničkih programa , a sam windows kao takav je neupotrebljiv za običnoga korisnika (to je moja procena) , a uništavanje celoga OS-a je ranije bila specijalnost Kasperskog prilikom pokušaja deinstalacije istoga (verzije pre KIS7).

Aviru mrzim , ne samo zbog dosadnoga iskačućega prozora kojim te stalno obaveštava da koristiš free verziju , a ti zamisli da radiš recimo snimanje sadržaja monitora a tebi iskoči posred monitora prozor solidne veličine .... . ili bilo šta drugo recimo igraš igricu i on iskoči , aman, imao sam priliku da pri online voznji na LFS serverima spusti igricu na taskbar da bi njega prikazao. , nego ga mrzim jer je u rangu sa AVG-om po kvalitetu skeniranja i propušta sve i svašta .
Ja inače koristim Avasta koji je po meni mnogo solidniji i kompaktniji antivirus , postoji već dugi niz godina, poseduje sasvim solidnu bazu , preveden je u celosti na srpski , pravi sopstveni bekap bitnijih fajlova da bi mogao da ih povrati , poseduje skeniranje aktivne memorije kao i mogućnost zakazivanja skeniranja pre podizanja OS-a , redovno se ažurira baza ( minimalno dva puta dnevno , ako se ne varam). U svakom momentu je uključeno 6 aktivnih skenera i sedmi se uključuje automatski u slučaju pokretanja programa za slanje i primanje pošte. ITD....
Uz njega držim spyboat serch and destroy i njegove aktivne delove kao tea timer , i Immunize , i super sam zadovoljan njihovim radom.
Po meni je lud onaj ko ne koristi antivirus a koristi Vindows , pogotovu dok je na netu , šta ti ja znam ja sam samo prosečan korisnik :)

PS Najvažnije je da ne iskače po celom monitoru :)
 
Poslednja izmena:
Kao prvo nisam ditributer antivirusa , i kao drugo nisam ja sastavljao te liste antivirusa a ni analize , jer da sam je ja sastavljao Avira bi se nalazila ispod AVG-a.
Meni lično ni kasperski ne odgovara jer uopšte nije prijateljski nastrojen prema najobičnijim korisnicima , mali milion puta sam naleteo tako da Kasperski blokira instalacije običnih korisničkih programa , a sam windows kao takav je neupotrebljiv za običnoga korisnika (to je moja procena) , a uništavanje celoga OS-a je ranije bila specijalnost Kasperskog prilikom pokušaja deinstalacije istoga (verzije pre KIS7).

Aviru mrzim , ne samo zbog dosadnoga iskačućega prozora kojim te stalno obaveštava da koristiš free verziju , a ti zamisli da radiš recimo snimanje sadržaja monitora a tebi iskoči posred monitora prozor solidne veličine .... . ili bilo šta drugo recimo igraš igricu i on iskoči , aman, imao sam priliku da pri online voznji na LFS serverima spusti igricu na taskbar da bi njega prikazao. , nego ga mrzim jer je u rangu sa AVG-om po kvalitetu skeniranja i propušta sve i svašta .
Ja inače koristim Avasta koji je po meni mnogo solidniji i kompaktniji antivirus , postoji već dugi niz godina, poseduje sasvim solidnu bazu , preveden je u celosti na srpski , pravi sopstveni bekap bitnijih fajlova da bi mogao da ih povrati , poseduje skeniranje aktivne memorije kao i mogućnost zakazivanja skeniranja pre podizanja OS-a , redovno se ažurira baza ( minimalno dva puta dnevno , ako se ne varam). U svakom momentu je uključeno 6 aktivnih skenera i sedmi se uključuje automatski u slučaju pokretanja programa za slanje i primanje pošte. ITD....
Uz njega držim spyboat serch and destroy i njegove aktivne delove kao tea timer , i Immunize , i super sam zadovoljan njihovim radom.
Po meni je lud onaj ko ne koristi antivirus a koristi Vindows , pogotovu dok je na netu , šta ti ja znam ja sam samo prosečan korisnik :)

PS Najvažnije je da ne iskače po celom monitoru :)
raspitao sam se o Avastu
kazu da je to slab antivirus, sta ti ja znam jos...
pricaju da je zastareo... hmmm...
oke
no vise spam
 
Kao prvo nisam ditributer antivirusa , i kao drugo nisam ja sastavljao te liste antivirusa a ni analize , jer da sam je ja sastavljao Avira bi se nalazila ispod AVG-a.
Meni lično ni kasperski ne odgovara jer uopšte nije prijateljski nastrojen prema najobičnijim korisnicima , mali milion puta sam naleteo tako da Kasperski blokira instalacije običnih korisničkih programa , a sam windows kao takav je neupotrebljiv za običnoga korisnika (to je moja procena) , a uništavanje celoga OS-a je ranije bila specijalnost Kasperskog prilikom pokušaja deinstalacije istoga (verzije pre KIS7).

Aviru mrzim , ne samo zbog dosadnoga iskačućega prozora kojim te stalno obaveštava da koristiš free verziju , a ti zamisli da radiš recimo snimanje sadržaja monitora a tebi iskoči posred monitora prozor solidne veličine .... . ili bilo šta drugo recimo igraš igricu i on iskoči , aman, imao sam priliku da pri online voznji na LFS serverima spusti igricu na taskbar da bi njega prikazao. , nego ga mrzim jer je u rangu sa AVG-om po kvalitetu skeniranja i propušta sve i svašta .
Ja inače koristim Avasta koji je po meni mnogo solidniji i kompaktniji antivirus , postoji već dugi niz godina, poseduje sasvim solidnu bazu , preveden je u celosti na srpski , pravi sopstveni bekap bitnijih fajlova da bi mogao da ih povrati , poseduje skeniranje aktivne memorije kao i mogućnost zakazivanja skeniranja pre podizanja OS-a , redovno se ažurira baza ( minimalno dva puta dnevno , ako se ne varam). U svakom momentu je uključeno 6 aktivnih skenera i sedmi se uključuje automatski u slučaju pokretanja programa za slanje i primanje pošte. ITD....
Uz njega držim spyboat serch and destroy i njegove aktivne delove kao tea timer , i Immunize , i super sam zadovoljan njihovim radom.
Po meni je lud onaj ko ne koristi antivirus a koristi Vindows , pogotovu dok je na netu , šta ti ja znam ja sam samo prosečan korisnik :)

PS Najvažnije je da ne iskače po celom monitoru :)

Prvo iskačući pop window uopšte nije "on the top" i ne pojavljuje se u igricama niti ispred bilo koje aplikacije...
Drugo, stručnjaci iz IT sveta su doneli ocene na osnovu mnogho više činjenica u koje ne spadaju - boja interfejsa ili iskačući prozor...
Ako snimaš sadržaj ekrana onda znaš da svaki antiuvirus može da ukoči ovaj proces a nije mi jasno zašto snimaš proces updateovanja?
Imunizacija u Spybotu je delikatna stvar jer uglavljuješ u IE šta autor poželi...
Tea Timer je iživljavanje sa registry bazom jer koj će ti ako znaš gde ćeš da nadješ odredjen ključ.
Znači voliš da gubiš vreme i da paranoišeš...

Rekoh - sve nek uvale da bih dobio program ili pesmu ali posle GHOST je majka...
 
OK, dosta je bilo off topica!
smiley_emoticons_wink.gif
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top