Subotica kao "glavna" za...
Prikazujem rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Subotica kao "glavna" za...

Zainteresovan član determinanta (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Podrazumevano Subotica kao "glavna" za...

Povod za otvaranje ove teme je droga, konkretno heroin, koji je u Subotici uzeo toliko maha da se, komotno, može reći da svaki 4. mladi čovek koristi "belo". U poslednje vreme sve je više onih koji u narkomaniju ulaze odmah uzimajući heroin, bez da su prethodno uživali tzv "meke droge" (marihuanu, ekstazi, spid...). Ove "meke" sve više se pojavljuju i u nižim razredima osnovne škole, evidentno već u 5. ili 6. Šta mislite šta je uzrok ovome? Policija hvata, tužilac tuži, sud kažnjava, ali...Sve su to neke "sitne ribe", nikako da se "upeca" neka veća. Simptomatično.
    www.max-office.co.rs

Zainteresovan član gashpar (avatar)
    Učlanjen
    27.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano Re: Subotica kao "glavna" za...

Neke vece ribe treba da se traze u Policiji i ljudima bliski policiji i u sudovima!!! Odmah bi opala kolicina droga na ulicama veruj mi!!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio gashpar Pogledaj poruku
    Neke vece ribe treba da se traze u Policiji i ljudima bliski policiji i u sudovima!!! Odmah bi opala kolicina droga na ulicama veruj mi!!
    A da krenemo malko i od porodice, recimo

Buduća legenda DOC HOLLIDAY (avatar)
    Učlanjen
    15.08.2006.
    Pol
    ženski
    Centar za obuku nindži ‚‚Nindžalend‚‚Romanija
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1055

hit pesma

celo selo voli belo....

a sad ozbiljno,
    verovatno smo svi u pravu samo treba prava strategija i kaznena politika da se to reši
    došao je tiho i ušao u legendu

Učlanjen
    22.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Citat Original postavio DOC HOLLIDAY Pogledaj poruku
    prava strategija
    Ovo su ključne reči, ali ako država samo "češlja" male dok "somovi love u mutnom" ništa od rezultata.
    Država ne može nalagati porodici kako da se ponaša, ali, itekako, može, i mora, svojim službenicima.
    www.max-office.co.rs

Zainteresovan član ad26ki (avatar)
    Učlanjen
    01.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Determinanta na zhalost potpuno si u pravu kada si rekla:"država samo "češlja" male dok "somovi love u mutnom"".I dok bude tako ,malo shta mozhemo promeniti osim da josh vishe pazhnje i brige posvetimo svojoj deci.Jedino na taj nachin ih mozhemo zashtititi od te grozne stvari koja se zove droga.

Učlanjen
    22.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Citat Original postavio ad26ki Pogledaj poruku
    Jedino na taj nachin ih mozhemo zashtititi od te grozne stvari koja se zove droga.
    Kako?
    Moj brat ima dvojicu momaka 16 i 18 godina, fino vaspitani, dobri učenici, ali i vreme je da izlaze koje kuda, jer ne možeš ih držati u kući. Sednu, recimo, da popiju sok, bilo gde, pričaju, okreću se, odlaze do wc, da ne dužim...Kokain-vrsta droge koje se još naziva "čaša droga". Dovoljno je malo...i...
    Ožvalavila sam pričajući im o tome, uostalom kao i njihovi roditelji, da traže da se piće otvori pred njima, da ni sekund ne ispuštaju iz vidokruga svoju čašu (ili flašu), ali to mi deluje kao mišn iNpasibl!
    E, sad, opet se pitam ODAKLE mladom čoveku kokain (koji je skup k'o sam đavo!), osim ako im neko ne daje da bi navukli što više njih? Tu je porodica nemoćna. Njena uloga je svedena na 0.
    Evo linka gde se o "koki" može mnogo toga naučiti:
    http://www.znanje.org/i/i20/00iv09/00iv0923/por/kokain.htm
    Poslednji put ažurirao/la determinanta : 18.01.2009. u 15:27
    www.max-office.co.rs

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pre neki dan sam čitala statistike o narkomaniji u Srbiji, najmanji, skoro zanemarljiv procenat je baš taj koji navodiš, mislim, na sipanje droge u piće da bi se neko navukao. A i potrebno je mnogo više od jednog konzumiranja da neko postane ovisnik. Nažalost, i dalje je najveći procenat narkomana iz razorenih i nesređenih porodica, bar tako kažu statistike
    Moje lično mišljenje, ne mora da je ispravno, je, da mladi ljudi koji nisu navikli ni na kakav vid rada i obaveza, sve im se stavlja pod dupe, za dobru ocenu dobijaju novac, za punoletstvo automobil, znam gomilu takvih, mislim da je često sledeći korak i droga, više iz dosade i radoznalosti, a posle.....

Učlanjen
    22.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Navela sam kokain jer je među najopasnijima, razara mozak takvom brzinom da nije potrebno biti višemesečni korisnik. Navlače se deca iz neznanja na sve ostalo. Ako mlad čovek potiče iz niže socijalno rangiranih porodica, tim je sigurnije da će postati ovisnik (prodaće 4, da bi 5-ti bio njegov), a oni iz viših slojeva, kupuju nemilice. Sve su to činjenice. Ali, otkud tržište? Ja to akcentujem.
    www.max-office.co.rs

Učlanjen
    01.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

"Ali, otkud tržište?" Pitamo se?Samo treba da se osvrnemo oko sebe ko nas okruzhuje i dobit cemo odgovor na sva pitanja!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

"Ali, otkud tržište?" Pitamo se?Samo treba da se osvrnemo oko sebe ko nas okruzhuje i dobit cemo odgovor na sva pitanja!
    Hebala nas demokratija, nismo bolje ni zaslužili, na moju mladost i te godine sada pljuje ko stigne i ko ne, ali bar nismo imali ova sranja gde u obdaništima i osnovnim školama nude deci žvake navlakuše, kažu, nova droga

Učlanjen
    01.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Nekada smo ishli na radne akcije ,druzhili se , a danas ... no koment ccccc

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nekada smo ishli na radne akcije ,druzhili se , a danas ... no koment ccccc
    O tome i lajem, pajtašu, danas pričaju da su radne akcije bile pod moraš, a mene mati ubila od batina da ne idem, a i šta nam je falilo na tim akcijama, pa radili smo bato, i nabijali žuljeve, jooooooooooojjjjjjjjjjjjjj, strašno, nismo gledale na nokte, no smo se družile i rmbale, još kako, a ne kao sad, ponovo ću i ponovo, ako treba i u nedogled moju komšinicu koja ćeri skuplja pare kad postane punoletna, da joj kupi veće sise ufffffffff

Zainteresovan član mikob (avatar)
    Učlanjen
    27.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Žalosno ( nemam drugo šta reći .

gost 41899 nije na forumu
    turam ,guram pa nece da udje --sram ga bilo ko oo misli
    Primećen član gost 41899 (avatar)
    Učlanjen
    11.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Zalosno ??? kriminalno zalosno.

Necu da spominjem ORA na kojima je moja malenkost imala cast da ucestvuje ,
    """" O tome i lajem, pajtašu, danas pričaju da su radne akcije bile pod moraš, a mene mati ubila od batina da ne idem, a i šta nam je falilo na tim akcijama, pa radili smo bato, i nabijali žuljeve, jooooooooooojjjjjjjjjjjjjj, strašno, nismo gledale na nokte, no smo se družile i rmbale, još kako, a ne kao sad, ponovo ću i ponovo, ako treba i u nedogled moju komšinicu koja ćeri skuplja pare kad postane punoletna, da joj kupi veće sise ufffffffff """
    Nije bilo pod moras i svi lazu koji to kazu .Isli smo da se druzimo i dobro zabavljamo uz rad , a uvece u stabu da se dobro izdiskutujemo sa traserom i sefom gradilista , a na udarnim danima da u drugarskom nadmetanju obaramo norme .Istina jednom sam isao pod moras --al tada sam bio pitomac VMPA i isli smo u Skoplje da spasavamo ljude posle zemljotresa.

Nazalost ( mozda se nekome nesvidja ) toga vise nema . Svedok sam da se nemogu naci ni nadnicari medju mladima , da u sezoni zarade neki dinar da bi poboljsali svoj dzeparac .
    Zalosno je i to da su neke kako je to danas modereno reci NVO kao Izvidjaci ( skauti ) takoreci nestali . Mladi nezele da se ukljuce u rad i da prihvate obaveze-kako vaspitne tako i znanstvene koje nosi clanstvo u tim organizacijama .

samo jedan primer : 40 god postoji Tur Internacional Dunau ---TID -- veslacka regata Dunavom od izvora do usca.A jedan dan te regate izglada priblixzno ovako : ustajanje u 06, pakovanje opreme i otovar u kanue i rasciscavanje terena gde se logorovalo 07.cas ,dorucak 1/2 sata poazak na plovidbu uz dnevno veslanje na duzini 30-50 km. Pristajanje za rucak , 1 sat odmora i ponovno veslanje 20-30 km . pristajanje i dizanje bivaka vecera i ako su svi umorni od veslanja svako vece je zabava do 23 sata .I tako 1500 km . A ucesnici su iz mnogih zemalja da ih sve ne nabrajam .
    Do pre 8 god je bilo nezamislivo da prodje bez izvidjaca - porecana iz YU odnosno Srbije . a danas nece da odu ni na obican izlet , akamoli da spavaju pod satorom par dana .
    Ali samo pitanje droge i preduzimanja mera protiv iste je malo pa komplikovano . Jel znate koliko u """cuvenoj americkoj demokratiji """ postoji sluzbi koje se bore protiv droge , a koliko od tih sluzbi tajno potpomaze sirenje droge da bi iz toga finansirali neke druge """ demokratske "" aktivnosti. E pa sad razmislite zasto je na jednoj strani ogorcena borba protiv droge , a sta se valja iza brega ustvanosti.

Izvinjavam se ako je ovaj tekst malo duzi .

Početnik
    Učlanjen
    22.04.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Nadam se da ti je statistika losa. Zaista ne znam sta da kazem na taj podatak o korisnicima droge. Sigurno je da se koristi mnogo, jer cak i ja koja sam vrlo povucena i zauzeta svojim obavezama i poslom, poznajem par porodica ciji sinovi i kceri konzumiraju neku vrstu droge. Ljudi moji, to je veliko, veliko zlo. Jadna ta deca, jadni ti roditelji! Mnogo krivim drustvo u celini sto ne preduzimaju bas nista da se ta deca odvoje od droge. Po pricanju tih roditelja, kada se obrate lekaru da im zadrzi decu u bolnici bar na neko vreme da se malo ociste od toga zla, ako i dobiju bolnicko lecenje, dostupna im je droga vise nego kod kuce, jer ispada da roditelji vise paze na njih kuci, nego bolnicari u bolnici. Zakon je takodje zatajio, jer kada bi bilo kaznjenih za posedovanje droga, brzo bi se doslo i do onih koji je rasturaju, a posle toga i do glavnih snabdevaca. Ali kada niko svoj posao ne radi kako treba, vidimo kako to izgleda danas. U svim sferama je tako.

Slične teme

1. Препоруке за куповину возила
    Autor mvbdb u forumu Automobilizam
    Odgovora: 20436
    Poslednja poruka: 14.03.2015., 04:34
  2. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 12.05.2011., 13:48

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku