Dokle će Bošnjaci da kradu srpsku kulturnu baštinu i muziku?
Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 103

Tema: Dokle će Bošnjaci da kradu srpsku kulturnu baštinu i muziku?

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

Podrazumevano Dokle će Bošnjaci da kradu srpsku kulturnu baštinu i muziku?

Verovatno je svako od vas cuo pesmu Nizamski Rastanak , pesma je spevana u prvom svetskom ratu i posvecena je hrabrim srpskim junacima i borcima i Prvog svetskog rata, nasim herojima i junacima Soluncima

I onda dodju neki Bosnjaci i Safet Isovic i ukradu nasu srpsku muziku i na njoj spevaju neku bosnjacku ratnu borbenu pesmu zvanu Sehidski Rastanak I jos lazu da smo mi ukrali tu pesmu od njih a ne oni od nas Lopovi falsifikatorski i lazovski

Pitanje Bosnjacima : Dokle cete da kradete srpsku kulturnu bastinu i kako vas nije sramota da kradete od onoga koga najvise mrzite - od Srba?
    Једина животна вредност је породица. Кад пропадне породица, пропашће све, и свештенство и монаштво. Кад пропадне породица, пропашће и цео свет.

Buduća legenda Владан (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    964

Podrazumevano Re: Dokle ce Bosnjaci da kradu srpsku kulturnu bastinu i muziku?

Нису ни Хрвати имуни на то.
    https://www.youtube.com/watch?v=rKb_e-8f6To
    Poslednji put ažurirao/la Владан : 16.01.2009. u 15:48

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nizamski rastanak je, kolko ja znam narodna pesma/melodija, ispevana Turcima, kad su napuštali Srbiju za vreme oslobađanja Srbije od Turaka u krajem18. veka...

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

Citat Original postavio Dača Niš Pogledaj poruku
    Nizamski rastanak je, kolko ja znam narodna pesma/melodija, ispevana Turcima, kad su napuštali Srbiju za vreme oslobađanja Srbije od Turaka u krajem18. veka...
    pa srpska je pesma a ovi Bolesnjaci je ukradose i jos lazu da smo mi tu pesmu ukrali od njih a ne oni od nas
    Једина животна вредност је породица. Кад пропадне породица, пропашће све, и свештенство и монаштво. Кад пропадне породица, пропашће и цео свет.

Ističe se podgorickimali (avatar)
    Učlanjen
    29.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    66

ja nikad nisam cuo za tu pjesmu. Ni u jednoj verziji.

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku
    pa srpska je pesma a ovi Bolesnjaci je ukradose i jos lazu da smo mi tu pesmu ukrali od njih a ne oni od nas
    Mi Nizamski rastanak doživljavamo kao deo Srpske narodne baštine...

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio podgorickimali Pogledaj poruku
    ja nikad nisam cuo za tu pjesmu. Ni u jednoj verziji.
    Bitno da si čuo za Bojana Marovića, a i Perper...
    Poslednji put ažurirao/la gost 150019 : 16.01.2009. u 15:55

Učlanjen
    29.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    66

Bitno da si čuo za Bojana Marovića, a i Preper...
    Perper. A sto ja imam slusat tursku muziku, to je vase Vasa tradicija i kultura.

Ističe se Toki-Voki (avatar)
    Učlanjen
    24.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Perper. A sto ja imam slusat tursku muziku, to je vase Vasa tradicija i kultura.
    A vi ste u tim jebenim brdima i vukojebinama verovatno slusali sopena i mocarta, ko i onaj glavonja iz jagodine, aj ne seri...

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

A guśle su vi śtigle drito iz Asterdam!!!

Poznat la dolcevita (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    165

Podrazumevano Re: Dokle će Bošnjaci da kradu srpsku kulturnu baštinu i muziku?

I mi krademo grcku i tursku muziku, ako cemo iskreno.
    Aut amat aut odit mulier, nihil est tertium

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

Citat Original postavio la dolcevita Pogledaj poruku
    I mi krademo grcku i tursku muziku, ako cemo iskreno.
    pa stim sto mi ne pricamo kako je to izvorna srpska muzika koju su grci i turci ukrali od nas itd

drugo ne krademo mi tu muziku vec nasi folkeri koji prepevavaju te pesme na srpski, dok bosnjaci kradu nasu izvornu staru muziku i ubedjuju sebe i ostale kako je to izvorna bosnjacka muzika koju su srbi ukrali od njih

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Toki-Voki Pogledaj poruku
    A vi ste u tim jebenim brdima i vukojebinama verovatno slusali sopena i mocarta, ko i onaj glavonja iz jagodine, aj ne seri...
    Da on najviše voli da sluša " * Preludijum br.20 u ce-molu" od Šon Pena....

Učlanjen
    29.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    66

A guśle su vi śtigle drito iz Asterdam!!!
    Neka neka aj priznaj da ti je toplo oko srca uz turski melos, krv nije voda! Mos se ti zvat i Dragomir i Radomir i Milivoje al agina krv tece tvojim venama

Elita zike (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    252

Verovatno je svako od vas cuo pesmu Nizamski Rastanak , pesma je spevana u prvom svetskom ratu i posvecena je hrabrim srpskim junacima i borcima i Prvog svetskog rata, nasim herojima i junacima Soluncima

I onda dodju neki Bosnjaci i Safet Isovic i ukradu nasu srpsku muziku i na njoj spevaju neku bosnjacku ratnu borbenu pesmu zvanu Sehidski Rastanak I jos lazu da smo mi ukrali tu pesmu od njih a ne oni od nas Lopovi falsifikatorski i lazovski

Pitanje Bosnjacima : Dokle cete da kradete srpsku kulturnu bastinu i kako vas nije sramota da kradete od onoga koga najvise mrzite - od Srba?

Čujte samo što priča ovaj na drugom videu, koje gluposti. Koliko ja znam, Nizamski rastanak je srpska pjesma. Mada, ne bi me čudilo da na kraju ispadne mudžahedinski rastanak. Mada, toga je vazda bilo, čak su komunisti, četnici i ustaše krali pjesme jedni od drugih
    http://www.youtube.com/watch?v=demXE9AFkLg

Učlanjen
    24.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

pa stim sto mi ne pricamo kako je to izvorna srpska muzika koju su grci i turci ukrali od nas itd

drugo ne krademo mi tu muziku vec nasi folkeri koji prepevavaju te pesme na srpski, dok bosnjaci kradu nasu izvornu staru muziku i ubedjuju sebe i ostale kako je to izvorna bosnjacka muzika koju su srbi ukrali od njih
    Pazi, to se ti tzv. bosnjaci vracaju svojoj muzici, jer su to ipak Srbi, doduse primili su islam, al praziluk i dalje viri...

Učlanjen
    29.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    66

Citat Original postavio zike Pogledaj poruku

Čujte samo što priča ovaj na drugom videu, koje gluposti. Koliko ja znam, Nizamski rastanak je srpska pjesma. Mada, ne bi me čudilo da na kraju ispadne mudžahedinski rastanak. Mada, toga je vazda bilo, čak su komunisti, četnici i ustaše krali pjesme jedni od drugih
    pa to je to Nizamski rastanak, srpska pjesma a o turskim vojnicima. Oni su ka nokat i meso.
    E sad sto rijec Nizam kad se ukuca u google ispane da oznacava turske vojnike iz doba otomanske imperije to... kazem ja, krv nije voda.

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Neka neka aj priznaj da ti je toplo oko srca uz turski melos, krv nije voda! Mos se ti zvat i Dragomir i Radomir i Milivoje al agina krv tece tvojim venama
    Trebao bi biti dovoljno pametan da znaš, da ti nisi one nacionalnosti kako se izjašnjavaš, već kako se izjašnjavaju tvoja deca...

Džabe ti je prađed bio Petar, ako će ti se unuk zvati Agim, Hašim, Arben, Ljatif...

Učlanjen
    24.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Vidim da si ti izgleda direktni potomak nekog age, jer koliko vidim, jedini ti svrsavas ovde na turski melos!

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

pa i mi smo "ukrali" muziku , hranu , arhitekturu i dobar deo jezika od Turske iako ne volimo Turke ,pa nikom nista ,ili smo trube za koje mrsomudimo da su "izvorni srpski brend " ukrali od Nemaca i Madzara pa ko da se neko potreso zbog toga , mos misliti ukrali pesmu
    The Show Must Go On...

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Tipična radikalska logika.

Učlanjen
    21.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    165

A'e, ne preteruj, Crnogorci su ipak malo crnpurastiji...
    Ne volim da se ovako izrazavam, ali ti me bas vuces za jezik.

Učlanjen
    21.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    165

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    pa i mi smo "ukrali" muziku , hranu , arhitekturu i dobar deo jezika od Turske iako ne volimo Turke ,pa nikom nista ,ili smo trube za koje mrsomudimo da su "izvorni srpski brend " ukrali od Nemaca i Madzara pa ko da se neko potreso zbog toga , mos misliti ukrali pesmu
    A, nacionalno jelo nam je sarma (koju ne volim) i ajvar (koji obozavam).

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

pa to je to Nizamski rastanak, srpska pjesma a o turskim vojnicima. Oni su ka nokat i meso.
    E sad sto rijec Nizam kad se ukuca u google ispane da oznacava turske vojnike iz doba otomanske imperije to... kazem ja, krv nije voda.
    ko sto rece daca nis pesmu su spevali srbi odlazecim turskim vojnicima nizamima

a ti prestani da lupas mali

Učlanjen
    24.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Citat Original postavio la dolcevita Pogledaj poruku
    A, nacionalno jelo nam je sarma (koju ne volim) i ajvar (koji obozavam).
    Ne volis Sarmu!!!!! Znas ono, "ko ne voli sarmu ne treba da zivi"! Pera Mitic

Slične teme

1. Ala kradu
    Autor Pican u forumu Sigurnost i zaštita
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 21.11.2004., 10:55

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •