Razumijem,al' kako da prihvatim???

**TASKA**

Veoma poznat
Poruka
10.492
Razmisljala sam gdje da postavim ovu temu....i mislim da je ovdje pravo mjesto,jer se tice porodice....nekako mi nije za pdf religiju,smatram da ce ovdje biti realnijih misljenja....ili mozda slicnih meni....trazim utehu,razumjevanje za ono kako se ja osjecam sada....a vejrujte jako tesko....srce mi se cijepa,placem danima i ne znam:(:(:( ....da predjem na sustinu....
Rijec je o posebnoj osobi u mom zivotu....zeli da se zamonasi....ovih dana sam saznala...:(...ne mogu da detaljisem...a receno nam uz siroki osmjeh i sretnim izrazom lica...onim sretnim kao kad nam se ispunjava nesto najljepse u zivotu..i znam da jeste tako al' mene boli i boli....ja razumijem stvarno...ali to je drugi svijet...odrices se svega i imena.....kako cemo se vidjeti "sutra",popricati....meni je ona jos potrebna....i uvijek ce mi biti....i osjecam se kao da je gubim....:(...a opet silno se trudim da zvucim sretno jer tako zeli....

Kako biste Vi reagovali.....podnijeli....????
 
Auh!

Pa jedino sto mozes je da budes srecna zbog nje ako si sigurna da je ona srecna svojim izborom...ako mislis da ne zna sta radi ili da nije sustinski srecna onda...ne znam...valjda opet da pustis da uradi ono sto oseca da mora....ni jedan izbor nije apsolutan i ne mora biti zauvek. Ti je time ne gubis, tu ce ona biti i dalje. A ti sama sa sobom popricaj, pokusaj da prihvatis, nemoj joj uskracivati sebe
 
mogu samo da zamislim kako se osećaš....kad bi se radilo o nekome ko mi je stvarno blizak, ne bi mi bilo svejdno. nije tu stvar u vidjanju, ne idu u zatvor..pretpostavljam da je i manastir tu negde, u blizini, za početak, al opet viđaćeš osobu češće nego da je otišao-la u ameriku. znam neke ljude koji su se iznenada zamonašili. iznenada za sredinu... i imam neke slike koje je naslikala žena koja je radila sa mojim ocem i iznenada otišla u monastery. potuno je zadovolja..tako je govorila..sad..
ne znam kako bih reagovao..ja imam poštovanje uopšte prema ljudima koji su odlučni u namerama...pa ma kakve one bile..al da se radi o mom bratu..boooogami...nervirao bih se u početku, garantovano ..teško bi mi palo....malo bismo se svađali, al sad..kao..da l da bude u americi ili u manastiru u blizini...ne bih da sklapam ugovor sa đavlom, al znam ša bih izabrao..prvi seoski manastir u blizini..u ralji..samo da je blizu..
 
Ne znam Taskice duso sta da ti kazem. Jedno si u pravu to jeste stvar religije. Mislim razlicito ce reagovati ljudi koji su religiozni i oni koji ne.
Mislim da ti necu biti ja od velike pomoci jer mislim da je to lepo, sto se ona odlucila da posveti zivot Bogu. Ako je ona sretna zbog toga (pretpostavljam da je puno razmisljala o tome i da je donela cvrstu odluku) i ako je svesna da je to njen put onda ne bi trebalo da budes sebicna i da razmisljas o tome koliko ce ona tebi nedostajati vec da budes stvarno srecna zbog nje jer ce uraditi ono sto joj verovatno srce i dusa nalazu i ide tamo gde ce biti srecna.
Ja znam da je to malo tesko shvatiti ali nije tesko...samo malo pokusaj. Verovatno to vec dugo u njoj tinja i probala je verovatno da se uklopi u ovaj nas svet ali je prevagnulo nesto sasvim drugo od ovog naseg materijalnog sveta, i prevagnulo na duhovi svet.
I zasto ne biste mogle ponovo da se vidite, mozes otici ponekad u manastir gde ce biti i da se vidite i malo popricate. Dobro to nije isto sto i ovo nase vidjanje ali ipak je neces izgubiti. A mozda ce nekad moci i da ti pomogne. U duhovnom smislu.
Ja bih licno bila srecna zbog nje z:)
 
Hvala Vam z:girl:
Znace rijeci utehe....z:)

Jesam sretna ....donekle....al' kad bi sa sigurnoscu znala da je ona stopostotno sretna....

Nekada sam imala vise zabluda o takvom zivotu...znam da nije zatvor...sticajem okolnost sad znam mnogo vise,i dragi su mi mnogi iz tog svijeta....ali oni nisu moja krv....sad je drugacije....tesko breeee.....
 
joj, pa ako je srecna, ne mozes tu nista nego da kada prihvatis cinjenicu, pokusas da razumes odluku i budes srecna zbog nje.

ja bih isto patila na tvom mestu, bilo bi mi tesko da razumem, posto je za mene to beg na neki nacin. mislim da se moze biti monah i u svetu, ne van njega... da je to tezi zadatak... a sa druge strane i mogu da shvatim, ali kad ti je neko blizak u pitanju...

bas sam skoro gledala kako jedna mlada iskusenica (ako se tako kaze) postaje monahinja, i bez obzira na svu njenu srecu, i bez obzira sto mladost/starost ne bi trebala da ima veze sa ovim pitanjem, meni je bilo tuzno... prestravila sam se... narocito jer je posle po dobijanju novog imena pricala bukvalno o dve osobe, onoj pre svetovnoj i ovoj sada novoj monahinji... to me je pogodilo... i bas o onome sto i tebe plasi, o ostavljanu svog starog zivota, starog ja... ma ...
 
sad citam post i vidim da ne da nisam utesna, nego podpirujem tvoje lose emocije...sori... u pravu je borketa
Verovatno to vec dugo u njoj tinja i probala je verovatno da se uklopi u ovaj nas svet ali je prevagnulo nesto sasvim drugo od ovog naseg materijalnog sveta, i prevagnulo na duhovi svet.
to je najbitnije, da se ona odlucila za ono sto je njen unutrasnji poziv, kako god nama to izgledalo.
 
joj, pa ako je srecna, ne mozes tu nista nego da kada prihvatis cinjenicu, pokusas da razumes odluku i budes srecna zbog nje.

ja bih isto patila na tvom mestu, bilo bi mi tesko da razumem, posto je za mene to beg na neki nacin. mislim da se moze biti monah i u svetu, ne van njega... da je to tezi zadatak... a sa druge strane i mogu da shvatim, ali kad ti je neko blizak u pitanju...

bas sam skoro gledala kako jedna mlada iskusenica (ako se tako kaze) postaje monahinja, i bez obzira na svu njenu srecu, i bez obzira sto mladost/starost ne bi trebala da ima veze sa ovim pitanjem, meni je bilo tuzno... prestravila sam se... narocito jer je posle po dobijanju novog imena pricala bukvalno o dve osobe, onoj pre svetovnoj i ovoj sada novoj monahinji... to me je pogodilo... i bas o onome sto i tebe plasi, o ostavljanu svog starog zivota, starog ja... ma ...

E bas to ....sinoc,tj jutros sam gledala....i to me podstaklo da pisem....a ove sve mlade....covjece....misliiim ja uvijek postavim pitanje zasto???....sto ti kazes ...bijeg....al' opet ne mora da znaci....kazem sebi mozda ja tu ljubav ne mogu da shvatim....ne mozda vec sigurno.....to je ocigledno nesto toliko uzviseno cim se "predaju" Bogu...........dok sam gledala emisiju....pokusavala sam prodreti u njihov pogled.....cini mi se da su sretne,i tako pricaju sa ushicenjem....i onda zamisljam nju....i pocnem da placem....a opet ona je iskusila zivot u svakom smislu....pa kazem mozda nemam prava ovako da mislim....
 
E bas to ....sinoc,tj jutros sam gledala....i to me podstaklo da pisem....a ove sve mlade....covjece....misliiim ja uvijek postavim pitanje zasto???....sto ti kazes ...bijeg....al' opet ne mora da znaci....kazem sebi mozda ja tu ljubav ne mogu da shvatim....ne mozda vec sigurno.....to je ocigledno nesto toliko uzviseno cim se "predaju" Bogu...........dok sam gledala emisiju....pokusavala sam prodreti u njihov pogled.....cini mi se da su sretne,i tako pricaju sa ushicenjem....i onda zamisljam nju....i pocnem da placem....a opet ona je iskusila zivot u svakom smislu....pa kazem mozda nemam prava ovako da mislim....

taska a sta ona kaze na sve?
 
bice ti bliza "tamo" nego li mozes i da zamislis.
u Studenici se koriti net najnormalnije kao da si u internatu !

a kakav ce "duhovni" oblak srece da ti emituje svakodnevno ni neznas dok ne pocnu da ti se desavaju LEPE STVARI, SVAKODNEVNO, anemas objasnjenja zasto?
videces, svi imamo izbor ako je njen da "ode" neka je i vodi razuna reci joj ZBOGOM (sa Bogom)...

i ti ces biti uz nju iako ste razdvojene.

ajde obrisi sline i tipkaj....pravac svastara :D
 
Gledano iz tvog ugla, neko ko nikad nije bio na forumu recice da blejis.

A poredjenje je zaista nikakvo, odlazak u manastir je nesto uzviseno.

Vidi ovako....rekoh vec da jeste uzviseno,nijednom nisam podnistavala religiju,crkvu....niti je kod mene u biti osjecaj o tome.....pisala sam ....znam dosta monaha....sticajem okolnosti....i jako ih postujem....
da ne duzim o tome....................ovdje sam iznela pricu koja se moze dogoditi svima....
 
bice ti bliza "tamo" nego li mozes i da zamislis.
u Studenici se koriti net najnormalnije kao da si u internatu !

a kakav ce "duhovni" oblak srece da ti emituje svakodnevno ni neznas dok ne pocnu da ti se desavaju LEPE STVARI, SVAKODNEVNO, anemas objasnjenja zasto?
videces, svi imamo izbor ako je njen da "ode" neka je i vodi razuna reci joj ZBOGOM (sa Bogom)...

i ti ces biti uz nju iako ste razdvojene.

ajde obrisi sline i tipkaj....pravac svastara :D

E divan si stvarno.....z:girl:,....smrrrrc....tek sad me rasplaka..........z:girl:
 
Не знам шта да ти кажем.
Ја монштво и брак посматрам као две стране исте медаље, питање је само за коју ће ко одлучити.
Имам неколико пријатеља у манастирима и сам сам понекад размишљао о томе али у овим годинама нисам спреман на тако нешто.
Кад је монаштво у питању, ту се не ради просто о "духовном" или "духовнијем" начину живота.
Једноставно, то је само форма верског живљења којој су неки људи склонији него другој (браку).
Не мислим да је страшно то чега се неко одриче да би постао монах. Као што рече Алал, постоје и монаси у свету, али их мало нас примећује.
Ствар је у томе што се нико не монаши преко ноћи, односно то су изузетно ретки случајеви.
Црква добро тражи од људи да промисле о том свом поступку, чак и по више година у појединим случајевима.
Да ли је она у манастиру или се тек спрема да оде?
 
ma idi bre....ustvari placi i neka to budu suze radosnice.

najlepsi komentar a propo ove teme sam dobi u manastiru Rukumija izmedju Pozarevca i Kostolca kada mi je duhovnik poklanjao brojanicu od 100 cvorova (ona za oko vrata) rekao mi je "sad imas duhovni mitraljez"! uvek ce ti pomoci da nadjes nacin kako da se branis !

a ti ces za razliku od mene imati "duhovnu sestru" koja ce ti pruziti kasnije u zivotu mnogo vise od par ovih suza koje sad prolivas.
neka njena sreca bude i tvoja :D
i da citiram Ivu Andrica (nanovo) : "DOBRO MISLI DOBRO CE I BITI"
 
@Dijenek....pa ona je vec monahinja u ovom svijetu....na neki nacin je vec tamo i razumijem ja,nije bas iznenada,al' i jeste,nadala sam se da ce ostati ovako kako jeste....................... Krompirko mi puno pomogao....:)....danas joj rodjendan....pa eto...............

Nadam se da cu "sutra" sve to drugacijim ocima vidjeti....i da cu shvatiti........
 
Poslednja izmena:
Dijenek....pa ona je upravo vec monahinja u ovom svijetu.....i razumijem ja,nije iznenada,al' i jeste....................... Krompirko mi puno pomogao....:)....danas joj rodjendan....pa eto...............

То је добар предуслов за одлазак у манстир и ступање у искушеништво.

@krompirko...
Не постоје бројанице за око врата...z:)z:)
Мада, разумем ја моду...z:)z:)
 
ma idi bre....ustvari placi i neka to budu suze radosnice.

najlepsi komentar a propo ove teme sam dobi u manastiru Rukumija izmedju Pozarevca i Kostolca kada mi je duhovnik poklanjao brojanicu od 100 cvorova (ona za oko vrata) rekao mi je "sad imas duhovni mitraljez"! uvek ce ti pomoci da nadjes nacin kako da se branis !

a ti ces za razliku od mene imati "duhovnu sestru" koja ce ti pruziti kasnije u zivotu mnogo vise od par ovih suza koje sad prolivas.
neka njena sreca bude i tvoja :D
i da citiram Ivu Andrica (nanovo) : "DOBRO MISLI DOBRO CE I BITI"
kako divan post
budi srecna taska, zbog nje. a mi ti saljemo malo pozitivne energije da lakse podneses odvajanje.z:girl:
ja sam sticajem okolonosti mekoliko puta menjala mesto boravka, i bila u poziciji da se odvajam od nekih dragih ljudi. ali, vreme pokaze draga, oni koji su ti u srcu, zauvek su tu, bez obzira da li ih vidjas svaki dan ili jednom u sest meseci
 

Back
Top