Pomoc oko monitora

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Dobrinka

Obećava
Poruka
67
Molila bih da mi kazete zasto slika na monitoru treperi? Kao da ima na momente sitne, prozirne sare koje trepere. Znao je pre i pri povlacenju misa na nekom tekstu, da napravi tamne horizontalne sare na nekim mestima i da zaseni tekst.

Koji su najcesci uzroci?
Hvala
 
Hajde ljudi, pa bar neku ideju.
Od mase ideja, nesto bih i skontala.
Ima li veze sto je sve blizu, cini mi se svi kablovi sto ih imam oko kompa su,...ne mislim samo na kablove od njega?
Ili je on sam kriv, monitor mislim?
Bar da znam kad "crkava" ne daj Boze, kako to "zvuci" i izgleda, pa bih onda mogla, nadam se, da iskljucim tu opciju, pa da nalazim druge razloge i resenja za njih.
Hvala jos jednom
 
Molila bih da mi kazete zasto slika na monitoru treperi? Kao da ima na momente sitne, prozirne sare koje trepere. Znao je pre i pri povlacenju misa na nekom tekstu, da napravi tamne horizontalne sare na nekim mestima i da zaseni tekst.

Koji su najcesci uzroci?
Hvala
Ova ti je dobra!!!!

Mogla bi da mu namestiš rezoluciju i brzinu osvežavanja monitora.
Desktop - desnim tasterom i odabereš Propertis- na njoj kartica Settings taster Advanced ,
Na novoj Kartici koja ti se otvori stisneš jezičak -Monitor i u padajućoj listi odabereš frekvenciju recimo 85 hertz ili recimo neku veću vrednost od toga i sve pozatvaraš na OK
 
Probala, povecala frekvenciju na 85 i bolje je,...malko sad hoce jos sa vremena na vreme da "zaigra".??? No,...
Ko peva i igra lose ne misli :)
Bitno je da je bolje,...znaci iskljucujem graficku kao mogucnost? Je li tako?
Kazite ako nije. Bitno mi je i to.
Hvala mnogo.
 
Probala, povecala frekvenciju na 85 i bolje je,...malko sad hoce jos sa vremena na vreme da "zaigra".??? No,...
Ko peva i igra lose ne misli :)
Bitno je da je bolje,...znaci iskljucujem graficku kao mogucnost? Je li tako?
Kazite ako nije. Bitno mi je i to.
Hvala mnogo.

Pa ok probaj da digneš više recimo na 100 , taj monitor bi trebao da ide do 120hertza , možda ćeš morati da smanjiš rezoluciju . Normalna rezolucija za taj tip monitora je 1024 x 768
 
Poslednja izmena:
Ta je rezolucija, i frekvecija.
Tu sam uradila ssve sto sam mogla, bolje je.
Probala sam i onaj "sok" :), slicno je.
Da je sve blizu, blizu je, ali ne mogu sad da nista cimam.
To ce mi biti izgovor da uzmem monitor bolji z:hm:

Kad ste vec tu, imam problem i sa drajverom za zvucnu.
Integrisana AD 1980. Nemam drajver. Pentium je komp.

A i sa pustanjem filmova imam problem. Ocitava igrice, nece film, recimo.
Stvarno se previse ne razumem, a tek smo ga uzeli, komp mislim i sad se "steluje".
Kako ko zna i koliko moze.
Znam da to nije sad jednostavno objasniti, mislim bar neke stvari nisu, ali pitam, pa evo, vec sam deo toga od vas, deo sama i super.
Da ga namestimo da radi, pa da mirujem.
Hvala
 
Ubaci drajvere sa diskova koje si dobila uz komp.
Ubaci i K-Lite codec pack
Ili, da se ne mucis, odnesi ga u neki servis. (Izgleda da je to za tebe najbolja opcija)

EDIT:
Sad videh da nemas drajvere xD
Skini sa neta.
Ili servis xD
 
Pa u tome i jeste problem. Nemam drajvere.
Necu da ga nosim u servis. Necu da placam nesto sto mogu i na drugi nacin.
Dovuci cu tog od koga sam ga kupila, ali dok on ne dodje, a super su (ne) azurni, probam i ovde. Mogu i da naucim nesto, da ne zivkam stalno nekog. To me vise nervira, nego sto nemam drajver ili sta znam. Neznanje ne volim. A ovo su kompleksnije stvari i lepo se uce, korak po korak. Ja znam da vama koji nesto ili dosta znate ovo sve predstavlja zamor, ali meni je super kad saznam nesto.
Najlakse je odneti i urade, pa posle opet, kad zatreba, cvrc.
Volela bih da mogu da skinem sama te drajvere, ali ne znam koji su.
E i to cu saznati.
Hvala
 
E kad bih Dobrinka znala komponente bila bi Tesla :grudvanje2:
Znam nesto, ali da se nalupam sad ovde, na pola sve da napisem, nije ni to resenje.
Danas bi trebalo da dodje decko koji ce znati da mi kaze tacno koje su komponente, pa cu onda ako ne resim problem postaviti to ovde.
Hvala
 
Hvala na pomoci,...malo sam lutala, ali nasla z:)
Znam sad malo vise, opet hvala.
Ali sad imam problem, verovatno pretpostavljate,...da bi mi resio problem, trazi otkljucavanje.
Kako to da uradim?
Mooolim vas pomoc :zima:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top