Kako Pronaci kvalitetnog radnika?
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 82

Tema: Kako Pronaci kvalitetnog radnika?

Primećen član Lady Stardust (avatar)
    Učlanjen
    24.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Podrazumevano Kako Pronaci kvalitetnog radnika?

Zanima me,ako bi me neko znao posavetovati,jer ne imadoh iskustva u tome,a moracu ga steci,sta vi mislite i znate o tome kako naci kvalitetnog radnika,koji ce kao zaposleno lice obavljati svoj posao korektno,kao i duznosti na koje se obavezao?
    Da li ce se dogoditi ako radnik ostane bez nadzora,fuseriranje,zabusavnje,i zapostavljanje obaveza prema firmi?
    Ako se tako dogodi,da li mislite da li je veca ponuda ili potraznja za radnim mestima u danasnje vreme?

Legenda
    Učlanjen
    17.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Kako Pronaci kvalitetnog radnika?

Citat Original postavio Lady Stardust Pogledaj poruku
    Zanima me,ako bi me neko znao posavetovati,jer ne imadoh iskustva u tome,a moracu ga steci,sta vi mislite i znate o tome kako naci kvalitetnog radnika,koji ce kao zaposleno lice obavljati svoj posao korektno,kao i duznosti na koje se obavezao?
    Da li ce se dogoditi ako radnik ostane bez nadzora,fuseriranje,zabusavnje,i zapostavljanje obaveza prema firmi?
    Ako se tako dogodi,da li mislite da li je veca ponuda ili potraznja za radnim mestima u danasnje vreme?
    'el ti imas neko stanje nalik autizmu ili sta...
    npr. nemas komp, tv i ne citas novine, a ni iz kuce bas ne izazis...
    upravo si doputovala s Marsa?

Iskusan dellns (avatar)
    Učlanjen
    27.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    93

Thumbs up Re: Kako Pronaci kvalitetnog radnika?

Citat Original postavio Vragana Pogledaj poruku
    'el ti imas neko stanje nalik autizmu ili sta...
    npr. nemas komp, tv i ne citas novine, a ni iz kuce bas ne izazis...
    upravo si doputovala s Marsa?

Lepo rečeno,
    a odgovor na ostatak bi bio, organizacija sistema, kontrola kvaliteta, odnosno, jednostavno kontrola... Nema tu velike mudrosti...

Veoma poznat
    Učlanjen
    14.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Koji posao?

Učlanjen
    24.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Pitanje je pogresno interpretirano od starne prisutnih.
    Ne upitah za licne stavove na konto formulacije postavljenog pitanja,nego za vase misljenje i stanoviste,onako globalno..................Na ovo boldano.Svet oko nas...........A onda ja iz razlicitih misljenja i stavova izvucem zakljucak kakva su razmisljanja ucesnika foruma posao i novac

Elita Добро дошли (avatar)
    Učlanjen
    31.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    457

[QUOTE=Lady Stardust;8576898] kako naci kvalitetnog radnika,koji ce kao zaposleno lice obavljati svoj posao korektno,kao i duznosti na koje se obavezao?
    QUOTE] Само се лопови боје крађе - каже народна изрека.

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5968

Zanima me,ako bi me neko znao posavetovati,jer ne imadoh iskustva u tome,a moracu ga steci,sta vi mislite i znate o tome kako naci kvalitetnog radnika,koji ce kao zaposleno lice obavljati svoj posao korektno,kao i duznosti na koje se obavezao?Naci konkursom ne zaposljavati preko veze
    Da li ce se dogoditi ako radnik ostane bez nadzora,fuseriranje,zabusavnje,i zapostavljanje obaveza prema firmi?Nece se dogoditi ako svako radi ono sto je zavrsio..uz odgovarajucu nadoknadu sa ucinak i stimulacije
    Ako se tako dogodi,da li mislite da li je veca ponuda ili potraznja za radnim mestima u danasnje vreme?Rekoh nece se dogoditi..veca je potraznja
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,is attention whores,sujetne zenturace,pusacice&co,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Učlanjen
    24.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Само се лопови боје крађе - каже народна изрека.[/B][/QUOTE]

Ko krade,da..........Lopovi cinjenica postoje.E sad,da li jeonaj ko stavi prst na celo hoce li ga pokrasti,po defaultu lopov?

Domaćin
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Ma pokrašće te sigurno,čim okreneš leđa. Ej,bre ovo je država Smrdija.

Domaćin
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio zika39 Pogledaj poruku
    Само се лопови боје крађе - каже народна изрека.
    Ne nego samo lopovi provaljuju takve otrcane fazone.
    Kao, nisam ja uzeo gazda, MAJKE MI. Gazda daj mi unapred 100 evra odradiću ti MAJKE MI (pa dan nakon toga da otkaz) Gazda bolesno mi dete moram ranije kući (a ide na drugo radno mesto,poslepodne) Gazda bila inspekcija,ali ne brini sve sam rekao u tvoju korist (a on me prijavio i svedočio protiv mene) itd... 90 % radnika su đubrad stojim tvrdo i potpisujem iza svojih reči. Sve to treba....
    Prilog 48351
    Poslednji put ažurirao/la antoniusss : 27.04.2009. u 19:34

Aktivan član Dabapas (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Sta sad ako je ovo Smrdija kao sto TI kazes, znaci po default-u se krade? A kao u Turskoj se ne krade? Ili u Nemackoj? O cemu vas dvoje trucate to sam Bog zna..

Vas dvoje bolje da otvorite temu "Mrzim Srbiju i sve u njoj" pa onda lepo tamo da se praznite.

Domaćin
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Dabapas Pogledaj poruku
    Sta sad ako je ovo Smrdija kao sto TI kazes, znaci po default-u se krade? A kao u Turskoj se ne krade? Ili u Nemackoj? O cemu vas dvoje trucate to sam Bog zna..

Vas dvoje bolje da otvorite temu "Mrzim Srbiju i sve u njoj" pa onda lepo tamo da se praznite.
    Av,Av,Av

Učlanjen
    15.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio antoniusss Pogledaj poruku
    Ne nego samo lopovi provaljuju takve otrcane fazone.
    Kao, nisam ja uzeo gazda, MAJKE MI. Gazda daj mi unapred 100 evra odradiću ti MAJKE MI (pa dan nakon toga da otkaz) Gazda bolesno mi dete moram ranije kući (a ide na drugo radno mesto,poslepodne) Gazda bila inspekcija,ali ne brini sve sam rekao u tvoju korist (a on me prijavio i svedočio protiv mene) itd... 90 % radnika su đubrad stojim tvrdo i potpisujem iza svojih reči. Sve to treba....
    Prilog 48351
    TI kad bi znao kako posluju velike i jake firme, i koliko se ulaze u strukturu radnika i koliko u stvari uspeh jedne kompanije cine njeni zadovoljni zaposleni ne bi tako trabunjao.. posto vidim da si u fazonu da sve treba pobiti smajserom.

Učlanjen
    15.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

I tebi

Učlanjen
    15.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

@antoniusss>> Pravo da ti kazem ja mislio da ste se vas dvoje vec smuvali.. kad ona i dalje nista joj nije jasno, radnici ovo ono, drz da nabijem.. ti trabunjas u prazno kao veliki si finansijski mag.. daj bre vodi to na privat pa ne treba da ti crtam valjda

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

au, mnogo ste ovde netrpeljivi jedni prema drugima.

Učlanjen
    24.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Nije..................
    Postoje samo razlicitosti u misljenjima, i nacini na koji ljudi vide stvari oko sebe.Neko realno,a neko apriori.Meni licno ne smeta ako se neko slaze sa nacinom mog razmisljanja.A da li to ima veze sa istinom ili ne,to je druga stvar

Učlanjen
    15.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Ma jok, ja bas gotivim mog kladionicarskog kolegu

Učlanjen
    24.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

TI kad bi znao kako posluju velike i jake firme, i koliko se ulaze u strukturu radnika i koliko u stvari uspeh jedne kompanije cine njeni zadovoljni zaposleni ne bi tako trabunjao.. posto vidim da si u fazonu da sve treba pobiti smajserom.
    Ulaze se naravno.
    Kako materijalno,tako i hijerarhijski,i tako stvari funkcionisu.Ako je po principu zivi i pusti druge da zive,to je u redu.
    No,cinjenica je da ima ljudi koji su iskusili razlicite stvari u zivotu.Neko je bio zasticen u okviru jednog ambijenta i ne zna za mnoge neprijatne stvari koje se odvijaju oko njega,pa brka stvari tako sto misli da ostali koji imaju drugacija iskustva ili su bili svedoci negativnog odnosa poslodavac-radnik,da govore neistine i nesto sto nema veze sa realnoscu..........Ima primera koliko hoces

A smajserom se odgovara na smajser................Kako je na kosovu moglo diplomatskim putem resiti situaciju,kad su siptari revolverasili?

Učlanjen
    24.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Ma jok, ja bas gotivim mog kladionicarskog kolegu

Mislis na onogh kolegu sto je predlagao coveku da stavi 30.000 evra na kladionicu?
    Njegova je stvar ce privatno da radi.
    Ja licno to ne svrstavam u bilo kakvu vrstu poslovanja.
    A propaganda kladjenja i kockanja................
    Zavisi sta ko podrazumeva pod poslovanjem

Domaćin UltraZvuk (avatar)
    Učlanjen
    05.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    82

[QUOTE=zika39;8577171]
    kako naci kvalitetnog radnika,koji ce kao zaposleno lice obavljati svoj posao korektno,kao i duznosti na koje se obavezao?
    QUOTE] Само се лопови боје крађе - каже народна изрека.
    Lupaš gluposti, bez uvrede.
    U Srbiji je jako veliki problem što ljudi nisu navikli da rade. A roditelji na decu prenose generacijske neradničke navike... i tako redom. Čast izuzecima.

Šta je to što čoveka pokreće da radi i stvara - spoznaja od moguće kazne ako to ne uradi. Nema sigurice. Čim ljudi osete siguricu, počinje zabušavanje i opuštanje. Svest da je dobiti kaznu ili otkaz, ili da neće moći da sastavi finansijsku konstrukciju za život koji mu je već pre mesec dana isprogramiran troškovima, tera čoveka da misli šta radi i da se trudi. Oni koji nemaju tu svest, prosto bivaju najureni ili rade na lošim radnim mestima za mizerne pare. Vizionari napreduju i njih uglavnom možete prepoznati tako što na intervjuu nikad ne postave pitanje "kolika će mi biti plata" u prva tri pitanja.

Učlanjen
    24.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Mislim da je malo problem i to sto kao i svaka zemlja u tranziciji,i nasa prolazi kroz krizni period.
    Ili se moze raditi na radnim mestima gde se nece postovati rad i placati uredno i koliko vredi,ili se moze raditi na radnim mestima gde se trazi suvi-novopeceni profesionalizam,gde je dovoljna jedan propust,jer svi su zamenjivi,a trziste veliko.............................

Nadovezala bih se sa primerom sta ljudi rade da bi izrabili zaposlenog.Primi ga na probni rad-tri meseca,otputi,uzme drugog i tako redom........To je jedan od primera.Ozbiljnije firme nemogu sebi priustiti takvo ponasanje,ako su u pitanju ozbiljnije i odgovornije stvari,ali imaju druge taktike kako da izvuku maksimum iz coveka,bez novcane naknade.Npr.prekovremeni rad

Veoma poznat Jacqueline (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    142

Citat Original postavio UltraZvuk Pogledaj poruku
    U Srbiji je jako veliki problem što ljudi nisu navikli da rade. A roditelji na decu prenose generacijske neradničke navike... i tako redom. Čast izuzecima.
    Ovo je tako tacno...Radila sam i u drzavnoj i u privatnim firmama,za mene je posao jednostavno posao i odradjujem ga tako da niko na mene nema zamerku ali sam to ponela iz svoga doma.

Citat Original postavio UltraZvuk Pogledaj poruku
    Vizionari napreduju i njih uglavnom možete prepoznati tako što na intervjuu nikad ne postave pitanje "kolika će mi biti plata" u prva tri pitanja.
    E sa ovim se ne bih bas slozila.Ovo pitanje ne postavljaju samo lukavi ljudi trudeci se da buducem poslodavcu zamazu oci sa time kako ih uopste ne zanima visina njihovih buducih primanja.
    Dogs never bite me.Just humans.

Zaslužan član hirajgoagain (avatar)
    Učlanjen
    23.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    3816

tj zar ne postoje tu neka pravila, on treba da radi to to i to, ti treba njemu za to das toliko para i tako. ako se nesto prekrsi od dogovora, onda se nekako kaznjava neko samo sto kako. enkako u tom prekrsavanju mi se cini da radnici izvlace deblji kraj, da vise gazda zezaju njih...?? mislim lako je dati nekom otkaz, optuzhiti ga da je krao i slicno... josh ako je firma i prijatno mesto uz to shto je korektna, sreci nikad kraja... ako postoje prijatne firme koje opstaju...
    a posto je mnogo ljudi nezaposleno

ali shta kad je u pitanju neko retko zanimanje, ili neki super struchnjak, znaci neko teshko zamenjiv, i onda krene da vas zeza?
    znaci neko ekstra... he he
    Poslednji put ažurirao/la hirajgoagain : 16.01.2009. u 18:28

Zaslužan član hirajgoagain (avatar)
    Učlanjen
    23.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    3816

poshtovanje i poverenje... medjusobno... mislim ako ti je teshko da budes gazda nemoj da budesh... ja bih bila da moram

zabrani mu izlazak na net i deinstaliraj sve igrice do pasijansa.. uvedi kamere i snimache razgovora. izbaci telefone... zalepi slike giljotina i iseci clanke o nezaposlenosti ili o Zastavi... i polepi po zidu

ili josh bolje, nateraj njih da polepe i da pronadju po zidu.

mislim da ce biti dobri. ako ne budu, baci ih lavovima

ako ti ne kupe poklon za rodjendan kazni ih 5% manje plate
    Poslednji put ažurirao/la hirajgoagain : 16.01.2009. u 18:33

Slične teme

1. kako naci normaknog radnika-kazite mi ludim?
    Autor dulica u forumu Razno
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 26.02.2010., 00:17
  2. Kako pronaci...
    Autor mogway u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 21.12.2006., 18:00
  3. Kako pronaći...
    Autor Zagor BG u forumu Softver
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 28.02.2005., 23:46

Pravila za slanje poruka