Problem sa DDR2 brzinom memorije...

HYBRID

Primećen član
Poruka
522
Na Gigabyte GA-EP31-DS3L plocu http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Overview.aspx?ProductID=2964 sam stavio 2x1GB Kingston HyperX na 1066 Mhz. (socket 1 i 3 kao dual channel) Procesor je Core 2 duo e8400. E sad.. fora je u tome sto memorija nece da radi na 1066 mhz, vec ili na 800, ili na 1111(!) ili tako nekim kretenskim vrednostima?! (kako god mu stavio onaj multiplier , ne mogu da dobijem 1066)
evo slika iz biosa kako mi je podeseno http://img50.imageshack.us/img50/1539/dsc01560hv2.jpg, reko mozda sam ja zeznuo sa podesavanjima...
ALI vidim ja tek posle na vec pomenutom gigabyte linku:

Because of chipset limitations:
*To avoid the system being unable to start or the memory being incorrectly detected, if only one memory module is to be installed, we suggest that you install it on the DDR2_1 or DDR2_3 socket.
*To install two memory modules, we suggest that you install them on the DDR2_1 and DDR2_3 sockets, when the DDR2_2 or DDR2_4 socket is populated with a DDR2 1066 MHz memory module, the memory speed will be downgraded to 800 MHz).
*when using FSB 1333 MHz CPU with populating all DIMM sockets, memory frequency will be reduced from the original, and system instability or incorrect detection of memory module may be occur.
(Please refer "Memory Support List" for memory support information)

ALI opet... ni jedan od navedenih slucajeva nije moj slucaj... :(
ako bi neko mogao da mi da neku sugestiju... sta da radim... ???
Hvala unapred....
 
Ne znam sta si cackao kad si ugledao 1111MHz,
samo sam menjao system memory multiplier(vidi sliku) na razne decimalne vrednosti(koje su mi dostupne)
al' kako god, memorija se u ovom slucaju orjentise prema taktu magistrale (200MHz). Tako da kad podignes magistralu, podici ce se i memorija.
jel mozes samo da mi kazes na koliko da je dignem(stvarno nemam iskustva sa tim stvarima) i da li treba da menjam ovo : cpu clock ratio i fine cpu clock ratio tj. ako mozes da mi kazes, ovako kad pogledas ovu sliku mog bios-a, kako bi ti namestio sta i na koje vrednosti?
Hvala puno za pomoc... ;)
 
samo sam menjao system memory multiplier(vidi sliku) na razne decimalne vrednosti(koje su mi dostupne)

... ;)
Ne diraj multipliere!
U biosu imaš za podešavanje brzine rada memorije , na defaultu kada je postavljen sa dva modula on ti spušta brzinu rada za jedan korak na brzinu rada 400 (a to ti je ustvari 800 mhz ddr2) , Kada uzmeš da podešavaš postavi vrednost brzine memorije na 533 (to će ti biti 1066mhz-a) . ovo je inače specifičnost kod gigabytovih ploča , a u skrivene opcije se u Bios-u ulazi ako se ne varam sa CTRL + F1 .
 
@snejks
kada udjem u bios i uradim ctrl+F1 slika kao da se refresh-uje, i udjem ja u MIB(onaj motherboard intelligent tweaker) i samo su se dodale (pored onih standardnih sa slike^) neke opcije za ddr timing... (?) nigde nema to za brzinu (400)...
jel nesto radim pogresno?
 

Back
Top