Nabijali smo zarobljene srbe na kolac!

Da li mu treba odobriti azil?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Oficir Al Kaide Ali Hamad, državljanin Bahreina, koji je ove nedelje zatražio azil u Srbiji posle odležane 12-godišnje zatvorske kazne u Bosni, priznaje da je i lično za vreme rata u BiH učestvovao u stravičnim zločinima odreda „El Mudžahedin" nad Srbima i Hrvatima!

image.jpg


Ubica pokajnik... Ali Hamad



Ali Hamad kaže da sada sve priznaje zbog „griže savesti", i da za sebe ne traži nikakve privilegije. Srpsko Tužilaštvo za ratne zločine predložilo je Vladi Srbije da Ali Hamadu omogući dolazak u Srbiju i svedočenje. Prenosimo delove njegovih ranijih svedočenja o zločinima:

- Najveći broj ubistava izvršio je Egipćanin Abu Mina, oficir zadužen za bezbednost i specijalne zadatke u odredu „El Mudžahedin". Mina je ljude ubijao motornom testerom i velikim nožem. On je ubijao zarobljene Srbe u Zavidovićima. Pred postrojenim mudžahedinima on je Srbima sekao glave sekirom i velikim nožem... Sekao je žive ljude motornom testerom, naređivao nam da nabijamo zarobljenike na kolac i da ih ostavljamo da umru u najgorim mukama...

- Abu Mina je ubio četrnaestogodišnjeg dečaka na području Orašca, gde se izvodila obuka pripadnika odreda „El Mudžahedin". Dečakovog oca su prisilili da gleda kako mu ubijaju sina...

- U okolini Orašca lično sam video ubistvo jednog Srbina. Pre ubistva zarobljena su četiri katolička fratra, a trebalo je da budu razmenjeni za naše vojnike. Abu Maiz iz Saudijske Arabije je tada fratrima rekao: „Sada ćete videti kako mudžahedini ubijaju". Onda je pozvao Sabahudina. Dao mu je nož i rekao: „Mi ćemo ti omogućiti da ubiješ jednog Srbina". Taj Sabahudin je, inače, bio invalid, nije bio sposoban za borbu... Tada je Asim Ramulju udario žrtvu i oborio je na zemlju. Držao mu je noge, a Sabahudin mu je seo na leđa i zaklao ga. Zatim je Abu Maiz odvojio glavu od tela i odneo je do zarobljenih fratara, terao ih je ljube odrubljenu glavu...

- Abu Maiz je pričao da je on zajedno sa Imadom El Misrijom, Abu Minom, Abu Mealijom, Abdul Barom i Abu Hamazom ubio dvojicu Britanaca, novinara Bi-Bi-Sija.




Tužilac Vukčević: Svedočenje Hamada nam je veoma korisno

BEOGRAD - Tužilac za ratne zločine Vladimir Vukčević kaže da bi Ali Hamad mogao da bude vrlo koristan svedok.

- Mi imamo predmet o zločinima nad Srbima u Zavidovićima od jula do septembra 1995. godine. Imamo i izjave devetoro svedoka... Zainteresovani smo za Hamadovo svedočenje jer je on u to vreme bio pripadnik odreda mudžahedina, koji je delovao pod komandom Armije BiH. Međutim, videćemo šta će nam on još ponuditi preko svog advokata, s kojim bi uskoro trebalo da se sretnemo - kaže Vukčević.

U Tužilaštvu napominju da se slučaj Zavidović ubraja u najstrašnije masakre. Pripadnici odreda El Mudžahid, sastavljenog od fanatičnih dobrovoljaca iz arapskih zemalja, jednom prilikom su zarobili 60 srpskih vojnika. Zarobljeni Srbi su u kampu u selu Gostovići kod Zavidovića prošli kroz neviđene muke i torturu, a na kraju su im Alahovi ratnici odsekli glave. Zarobljene srpske vojnike mudžahedini su terali da jedni druge ubadaju noževima, zakivali su ih žive za ogradu, kroz polne organe im zabijali eksere... Sva zverstva su snimali video-kamerom. Jedno vreme takve video-kasete su mogle da se iznajme u Domu kulture u Zavidovićima.

Duško Tomić, advokat Ali Hamada, kaže da je njegov klijent progovorio jer se „duboko kaje".

- On ne traži trajni azil, već samo status privremeno iseljenog lica na tri meseca, kako bi se proverili njegovi navodi. Posle toga bi se vratio u rodni Bahrein. On misli da Srbija ima interes da se sazna istina o svim zločinima koje su nad srpskim narodom počinili mudžahedini u BiH - priča Tomić.
 
Stani ne razumem.........dosao u Srbiju.......rekao da nas je ubijao i nabijao na kolac.......i izvinite,jel mozete da mi date azil?

ne trazi azil, samo da ga drzite par meseci dok vam isprica sta je sve radio i....
e kome sve verujete... apsolutno me ne interesuje da li je tacno to sto prica ili ne, ali verovati jednoj osobi koja je presla hiljade km. da bi ubijala je bas....
 
Stani ne razumem.........dosao u Srbiju.......rekao da nas je ubijao i nabijao na kolac.......i izvinite,jel mozete da mi date azil?

Рекох већ. Он ј епризнао када је његов адвокат, а мислим а је био Србин, показао му слику његовог детета како га држи у крилу, овај је тада "пукао2 и почео да плаче јер ниеј знао шта му је са фамилијом, и у знак захвалности одлучио да напише књигу и прича истину о зверствима које су муџаједини чинили.
Сада тражи да добије азил у Србији.
Да ли сам за?

Да. Апсолутно, Он нам је невероватно важан сведок. Са друге стране а и што не би смо? бар нас неће терати да се љубимо и братимимо са њим ко после рата....
 
ne trazi azil, samo da ga drzite par meseci dok vam isprica sta je sve radio i....
e kome sve verujete... apsolutno me ne interesuje da li je tacno to sto prica ili ne, ali verovati jednoj osobi koja je presla hiljade km. da bi ubijala je bas....

Da su prelazili hiljde km da ubijaju u BIH prelazili su.....mnogi........e sada da li da ne verujem nekom ko sebi pakuje par dozivotnih..........mislim :roll:
 
ova savest nekima bas ne da mira.... ono jest da je kasno, ali kazu bolje ikad nego nikad.... ako bude neko pratio njegove buduce izjave, ko zna sta ce cuti nakon nekog vremena... mozda ga bude grizla savest sto je lagao, ili sto je sam cinio te zlocine....

ti bi Ademe mogao pokazati malo ljudske empatije...i POSTOVANJA
tj. dati da bi dobio natrag
ono sto se tamo dogodilo JESTE strasno...

ps nivo perfidnosti i licemjerja koji nam cesto demonstriras je..."zavidan"
 
Poslednja izmena:
samo vas "gledam", govorite o coveku koji je ubijao, ali ne u ratu, vec iz zadovoljstva, ili je ucestvovao u tome, makar po onome sto sam procitao, i vi zelite njega kao svedoka za...
ps. ja licno sumnjam da nije i sam bio ucesnik tih zlocina.

pa sad...bilo je i nacista po konc logorima sto su se...pokajali pa svjedocili
neki su kasnije izvrsili samoubojstvo...
 
Dela su tako teska da oprostaja nema i ne moze ga biti.
Ali, treba biti praktican i iskoristiti njegovo pokajanje kako bi se prikupilo sto vise informacija.
Pravda je spora, ali dostizna, a takvi zlocini nikada ne zastarevaju i tu se treba ugledati na izrael.
Nasa drzava treba da uradi sve sto je u njenoj moci da se ti ljudi izvedu pred sud i osude kako zasluzuju.
To je jedino sto mozemo da damo u kompenzaciju svim onim porodicama ciji su najdrazi izgubili zivot na najuzasniji moguci nacin
 
Dela su tako teska da oprostaja nema i ne moze ga biti.
Ali, treba biti praktican i iskoristiti njegovo pokajanje kako bi se prikupilo sto vise informacija.
Pravda je spora, ali dostizna, a takvi zlocini nikada ne zastarevaju i tu se treba ugledati na izrael.
Nasa drzava treba da uradi sve sto je u njenoj moci da se ti ljudi izvedu pred sud i osude kako zasluzuju.
To je jedino sto mozemo da damo u kompenzaciju svim onim porodicama ciji su najdrazi izgubili zivot na najuzasniji moguci nacin

koliko vidim neki bi mu dali i vilu na dedinju
 
kolikoga ja branim, slobodno ga .... ali se cudim vasim simpatijama za njega, jer evo priznaje da su muslimani iz tamo neke zemlje klali srbe. e to mi ne ulazi u glavu

kojim simpatijama?

nitko njega ne simpatizira;
npr. ja ne mogu da ga shvatim...odakle tolika mrznja, a kamoli simpatiziram...
ti ga ocigledno ne simpatiziras jer je...drukara(?) pa je zjebo...koncept...upropastio "zajednicku stvar"...
jbga, bitje da njihovi plemenski zakoni nisu tako...efikasni ko vasi...?
 

Back
Top