Има ли наде за ЧОВЕКА:... "Умрла у свињцу"!!!!!!!!

Poruka
20.103
Остала сам без коментара, кад сам ово прочитала:


Umrla u svinjcu

54010004014.JPG

Ljuba Hrvojić, izbeglica iz Kostajnice, preminula posle jedanaest godina života u uslovima nedostojnim čoveka

GOLUBAC - Među izbeglicama iz Hrvatske koje nisu uspele da se snađu u Srbiji našli su se i supružnici Ljuba i Antun Hrvojić iz Kostajnice u Krajini, koji su 11 godina živeli u svinjcu u Bariču kod Golupca. Posle duge i teške bolesti Ljuba je nedavno preminula, ne dočekavši priželjkivano preseljenje.

Supružnici Hrvojić u Srbiju su stigli još 1995. godine, da bi se dve godine kasnije našli u Bariču. Nemajući kud, smestili su se u svinjac na periferiji sela, koji im je na korišćenje ustupio jedan meštanin. Iako su se u početku nadali da će im ovo biti samo privremeni smeštaj, proveli su u njemu čak 11 godina, bez vode i kupatila i sa samo jednim dotrajalim krevetom.
....
http://www.kurir-info.rs/clanak/vesti/kurir-14-01-2009/umrla-u-svinjcu

...............................................................................................................................


Има ли наде за ЧОВЕКА,...да ли ће га икад погледати "неко":?:



.
 
E, i mene jo to rastuzilo jako danas kada sam video... Je*iga... Baba Milosava, od mog teche Boshka majka pokojna, bila je kod mene u stanu na Novom Beogradu pred sam kraj svog zivota... Mnogo dobra zena bila... Ma dusha... Al' je zivot nije mazio... Mnogo se napatila... Znash, siromashtvo, ratovi, pa opet siromashtvo... I sada Milosava je htela da ode u Vrnjachku Banju, jer je dobila sirota od drzave... Preko zdravstvenog, znash... I samo je chekala da bude malo bolje... I taman kako je tetka Branka ( cerka njena ), doshla da odu zajedno u banju, Milosavi opet pozli... Umrla je posle dva dana... I nije dochekala da ode u tu je*enu banju, pa makar i na kratko... Ne znam shta da ti kazem... Zivot prosto nije fer... Nekima uleti sekira u med, a neki ne dobiju nishta... Shta cesh, nema tu pravde...
 
Заиста тужан случај српског прогнаника из Републике Српске Крајине који је вероватно тамо имао кућу са имањем, а сад је доживео да због ратних (не)прилика своје последње дане проведе живећи у свињцу као избеглица и човек друге врсте, у земљи толеранције, модерног друштва, и демократије.

Нека је Господ са светима упокоји и вјечна јој памјат!
 
Мени је жао сваког прогнаног лица било да је Србин, Хрват или босанскохерцеговачки муслиман, из простог разлога што многе од њих познајем. Сви они имају сличне невоље и патње. Гладан човек, бескућник ће подједнако чепркати по контејнеру тражећи кору хлеба било да је Сарајево, Загреб или Београд.
 
  • Podržavam
Reactions: Reg
Много је сиромашних и обесправљених људи на свету, има их и у најразвијенијим земљама, а свет има све
мање људскости и емпатије за страдање других људи. Како ствари стоје, долазе још гора времена.

da.na badnje vece nam dosao decak na vrata.desetak godina.izbeglice iz baranje.tuga.nije trazio novac samo hranu......i rukavice.svi smo se rasplakali.
 
Остала сам без коментара, кад сам ово прочитала:


Umrla u svinjcu

54010004014.JPG

Ljuba Hrvojić, izbeglica iz Kostajnice, preminula posle jedanaest godina života u uslovima nedostojnim čoveka

GOLUBAC - Među izbeglicama iz Hrvatske koje nisu uspele da se snađu u Srbiji našli su se i supružnici Ljuba i Antun Hrvojić iz Kostajnice u Krajini, koji su 11 godina živeli u svinjcu u Bariču kod Golupca. Posle duge i teške bolesti Ljuba je nedavno preminula, ne dočekavši priželjkivano preseljenje.

Supružnici Hrvojić u Srbiju su stigli još 1995. godine, da bi se dve godine kasnije našli u Bariču. Nemajući kud, smestili su se u svinjac na periferiji sela, koji im je na korišćenje ustupio jedan meštanin. Iako su se u početku nadali da će im ovo biti samo privremeni smeštaj, proveli su u njemu čak 11 godina, bez vode i kupatila i sa samo jednim dotrajalim krevetom.
....
http://www.kurir-info.rs/clanak/vesti/kurir-14-01-2009/umrla-u-svinjcu

...............................................................................................................................


Има ли наде за ЧОВЕКА,...да ли ће га икад погледати "неко":?:



.

Ljudi postaju cudovista.....ima dusa koje imaju jos zrno empatije u sebi...treba se nadati da ce jos ljudi progledati......a sad dolazimo do pitanja gde je koji ***** bila ova vlast da pomogne kad je to bilo potrebno....?Jadni i kukavi smo ako budemo morali jednog dana da se oslonimo na nase "vodje" i na "socijalnu pravdu" ove zemlje....dovde cemo dogurati....
 
Poslednja izmena od moderatora:
Korisnik ljubo_001 poslat na hlađenje.

Tako će proći svi koji se bez poštovanja odnose prema ovoj tragediji i žrtvama rata. Bez upozorenja!
falim te boze.a sta sam ja to skandalozno napisala pa mi je obrisan post? smeta sto se prangijalo po srpskoj krajini nocas ili to sto je bolje da je sirota zena umrla i ovako nego pored likova ko sto je ljuba.za koje su svinje ljudi.
 
falim te boze.a sta sam ja to skandalozno napisala pa mi je obrisan post? smeta sto se prangijalo po srpskoj krajini nocas ili to sto je bolje da je sirota zena umrla i ovako nego pored likova ko sto je ljuba.za koje su svinje ljudi.

Да и ја сам изгледа нешто срамно написала...и мој пост је обрисан.

Postovi koje sam obrisao su odgovor na onu bljuvotinu, a pošto sam nju izbrisao, nema smisla da odgovori stoje.

O ovome više ne diskutujemo.

Priča je užasno tragična i posebno sam osetljiv na jezik i na prapucavanja. Krivci za ovaj i masu drugih slučajeva postoje. Oni nisu iz samo jednog naroda. Jedni su ih isterali iz kuća, drugi nisu uradili ništa da ih ljudski udome. Jedni su zločinci, drugi su nesposobni i slepi za pozive za pomoć ljudi kojima ona treba. Svi zajedno su za najžešću osudu.
 
Ali zato imamo temu "ostadose plate" pa je bilo reci da su poslanici na noz docekali pedlog da se smanji njihov broj na 150. Drzava nam je preskupa i to najveci problem a ovaj slucaj je izasao u javnost pa o toj jadnoj starici se i govori .takvih je nazalost na hiljade i nisu to samo izbeglice .ima ih po kolibama ,sahtovima po kontejnerima i ko zna gde sve ne ? Sirotinje je sve vise i vise u Srbiji.
 
Skandalozno,sramno,ne ljudski,nehumano i nadasve me obuzima bes kada sva ta belosvetska i spijunska bolumenta sa naculjenim usima u suskavcima bleji po Srbiji-kako se nisu zainteresovali za zivot svakog prognanika.Pa kad su veliki humanisti i "svima u Srbiji"zele "dobro",kako ne videse za toliko godina gde zive ti ljudi.A znaju kada sam sela na Wc solju i kojoj stranci pripadam i sta sam kome rekla.Oni se u mojoj zemlji sepure po stanovima-infiltrirani a sirotinja uboga bez icega ostala je gde-gde zivi.?Pa i svi oni koji su omogucili tim "dobrotvorima" koji su i uzrokovali progonstvo i zdusno pustali milosrdne andjele,oluje-hulje bezdusne krivi su za hiljade zivota-zasto se nisu pokazali humano i pomogli jadnom narodu izbeglom.Strasno zavrsen zivot.z:((
 
Da li je moguce da posteni neduzni ljudi umiru u svinjcu pored toliko nasih svinja koje to zasluzuju.? Ajmo pre nego krenemo paljbu po drzavi to je nasa Srbija, da razgranicimo po kome ce mo da opalimo paljbu-da krenemo u startu od institucije zvane Centar za socijalni rad i ministarstvo za rad i socijalnu politiku,koja se NE MESA U SVOJ POSAO vec je samo ministarstvo za haska pitanja.Da li neko ikada kojim slucajem bio u centru za socijalni rad.To je mesto gde mozes i da im umres na pragu i cak i onda bi negirali svoju nadleznost..
 
Да и ја сам изгледа нешто срамно написала...и мој пост је обрисан.

Takodje obrisan deo posta...*** a samo sam iskren prema onoj zadojenoj budali ali sta ces.......

Korisnik ljubo_001 poslat na hlađenje.

Tako će proći svi koji se bez poštovanja odnose prema ovoj tragediji i žrtvama rata. Bez upozorenja!

Sta reci :hvala:....svakome se danas dozvoljava pristup internetu i tastaturi pa to ti je.........


Skandalozno,sramno,ne ljudski,nehumano i nadasve me obuzima bes kada sva ta belosvetska i spijunska bolumenta sa naculjenim usima u suskavcima bleji po Srbiji-kako se nisu zainteresovali za zivot svakog prognanika.Pa kad su veliki humanisti i "svima u Srbiji"zele "dobro",kako ne videse za toliko godina gde zive ti ljudi.A znaju kada sam sela na Wc solju i kojoj stranci pripadam i sta sam kome rekla.Oni se u mojoj zemlji sepure po stanovima-infiltrirani a sirotinja uboga bez icega ostala je gde-gde zivi.?Pa i svi oni koji su omogucili tim "dobrotvorima" koji su i uzrokovali progonstvo i zdusno pustali milosrdne andjele,oluje-hulje bezdusne krivi su za hiljade zivota-zasto se nisu pokazali humano i pomogli jadnom narodu izbeglom.Strasno zavrsen zivot.z:((

Da li je moguce da posteni neduzni ljudi umiru u svinjcu pored toliko nasih svinja koje to zasluzuju.? Ajmo pre nego krenemo paljbu po drzavi to je nasa Srbija, da razgranicimo po kome ce mo da opalimo paljbu-da krenemo u startu od institucije zvane Centar za socijalni rad i ministarstvo za rad i socijalnu politiku,koja se NE MESA U SVOJ POSAO vec je samo ministarstvo za haska pitanja.Da li neko ikada kojim slucajem bio u centru za socijalni rad.To je mesto gde mozes i da im umres na pragu i cak i onda bi negirali svoju nadleznost..

Upravo sam i ja to pitao....gde su dodjavola bili veliki demokrati i institucije kad se ovo desilo.....?

Zasto ih nisu smestili u neki staracki dom...

Jel znaju ex/radikali za ovakve slucajeve ?

Aj vozic....:bye:
 
Poslednja izmena:

Back
Top