Da li je u Bibliji sve napisano....

Svabov

Buduća legenda
Poruka
25.294
Posto nikako ne mogu da dobijemo konkretan i precizan odgovor, moram da postavim ovakvu temu.
Ljudi nonstop pricaj uda u Bibliji sve pise, da Biblija sve zna, samo je treba rastumaciti itd.

Evo, ja postavljam pitanje poznavaocima Biblije.....

- Sta su to crne rupe i sta su to fluktuacije vakuuma?
- Sta je to tamna materija?

Molim poznavaoce za brzi odgovor, ceka me rasprava na nekom drugom forumu.
 
Posto nikako ne mogu da dobijemo konkretan i precizan odgovor, moram da postavim ovakvu temu.
Ljudi nonstop pricaj uda u Bibliji sve pise, da Biblija sve zna, samo je treba rastumaciti itd.

Evo, ja postavljam pitanje poznavaocima Biblije.....

- Sta su to crne rupe i sta su to fluktuacije vakuuma?
- Sta je to tamna materija?

Molim poznavaoce za brzi odgovor, ceka me rasprava na nekom drugom forumu.


Pozdravljam te prijatelju!

Ovo pitanje ces morati da postavis na fizici ili nauci. Bibliju ne zanimaju crne rupe i vakuum, Biblija se bavi duhovnim stvarima i daje ti odgovore na sledeca pitanja: ko smo? Odakle smo dosli? Zasto smo ovde? Kuda idemo? Sta se desava sa nama posle smrti? Ko je Bog ? Ko je Isus Hrist? Sta je svrha zivota? Sta je Bozja namera za zemlju? Kakva nas buducnost ocekuje? Zasto starimo i umiremo? Zasto Bog dopusta patnju? Da li postoji prava religija? Kako pronaci pravu religiju? i td!

Ako te neko od ovih pitanja zanima onda ce ti Biblija pomoci da pronadjes pravi odgovor!

Svako dobro druze!
 
Pa kosmos stamos.....stvari koje sam ja pitaju mogu nas da definisu kao ko smo i sta smo.
I kuda idemo, i koja je svrha zivota.
Moje pitanje je upuceno onima koji tvrde da je Biblija odgovor na SVA pitanja, i da je u Bibliji sve zapisano, sto eksplicitno, sto onako, kao zagonetno :)
 
Posto nikako ne mogu da dobijemo konkretan i precizan odgovor, moram da postavim ovakvu temu.
Ljudi nonstop pricaj uda u Bibliji sve pise, da Biblija sve zna, samo je treba rastumaciti itd.

Evo, ja postavljam pitanje poznavaocima Biblije.....

- Sta su to crne rupe i sta su to fluktuacije vakuuma?
- Sta je to tamna materija?

Molim poznavaoce za brzi odgovor, ceka me rasprava na nekom drugom forumu.

То је добро питање. Црне рупе су празнине у знању научника.
 
SVe Sve sto nam je potrebno za veru u Boga... Sto mozemo povezati sa onim sto vec znamo...
Како то мислиш са оним што већ знамо?
Хтела си рећи са оним што знају људи из времена када је библија писана?
а они су знали баш мало.. да не кажем ништа...z:lol:

Biblija daje duhovne odgovore o svrsi zivota ... Otriva Boju nameru za covecanstvo..

To se ne moze doznati iz fizike ili botanike z:mrgreen:
Али зато наука може бога да сатера у ћошак..
Небо му је давно одузела...:sanke:
 
Dobro, a da li ti mozes da mi odgovoris na pitanje zasto se ista koristi u dokazivanju nastanka i porekla Svemira, uredjenosti stvari u svemiru, porekla i nastanka zivota itd?


Pa, zato što Biblija govori i o tim stvarima, ali u njoj sigurno ne piše sve. Ja sam tvoje pitanje shvatio u smislu: ''Da li Biblija daje odgovor na svako moguće pitanje koje mi se pojavi u glavi?''
 
Pozdravljam te prijatelju!

Ovo pitanje ces morati da postavis na fizici ili nauci. Bibliju ne zanimaju crne rupe i vakuum, Biblija se bavi duhovnim stvarima i daje ti odgovore na sledeca pitanja: ko smo? Odakle smo dosli? Zasto smo ovde? Kuda idemo? Sta se desava sa nama posle smrti? Ko je Bog ? Ko je Isus Hrist? Sta je svrha zivota? Sta je Bozja namera za zemlju? Kakva nas buducnost ocekuje? Zasto starimo i umiremo? Zasto Bog dopusta patnju? Da li postoji prava religija? Kako pronaci pravu religiju? i td!

Ako te neko od ovih pitanja zanima onda ce ti Biblija pomoci da pronadjes pravi odgovor!

Svako dobro druze!

Dragi prijatelji!

Pohvalno je da se ogroman broj ljudi interesuje i istrazuje religiju. To je znak da su ljudi duhovno gladni i da tragaju za odgovorima kao sto su: Zašto smo ovde? Odakle smo dosli? Šta je svrha zivota? Zašto starimo i umiremo? Šta se desava sa nama posle smrti? Kako pronaći pravu sreću u zivotu? I mnogo, mnogo drugih odgovora na bezbroj drugih pitanja na koje niko drugi nema odgovore izuzev Stvoritelj, Kreator svega vidljivog i nevidljivog.
Biblija sadrzi sve odgovore na pitanja ljudi. Biblija ima odgovor i na pitanje koje je naslov ove teme:„Postoji li prava religija i da li je možemo pronaći?

Pozdrav i postovanje!
z;)z;)
 
Učenja Isusa, Sv.Pavla ili ma kog drugog iz bilo koje religije jesu dizajnirana za ljude tih vremena a ne i za generacije iza njih. To ne znači da u tim knjigama nema valjanih stvari.
Kako svaki pojedinac vidi život kako ga vidi to znači da svaki pojedinac ima svoju istinu. Čak i u okviru iste religije ljudi drugačije doživljavaju i prihvataju ponudjenu "istinu."
Pripadnici svih religija se razlikuju i daleko su jedni od drugih koliko i prsti jedne šake.
 

Back
Top