ZASTO zapoceti sopstveni biznis?

hakim bej

Elita
Poruka
16.477
1. zato sto je lako? Ni najmanje.
2. zato sto nema rizika? O, ima ga napretek
3. zato sto ste bolji od Miskovica? Jedino ako vam se sestric zove Mladja..
4. da brzo zaradite milione? Ne, Nema lakih poena.
5. da bi vise vremena bili kod kuce? Nikako, posao zahteva puno vremena.
6. da upoznate zanimljive ljude? Ne, upoznacete slicne sebi, znaci dosadne.
7. da putujete i vidite svet? Ne, zaboravite kada ste isli na odmor.
8. da bi vas porodica vise postovala? Jok, samo ce vas vise iskoriscavati.
9. .......dopisi sam.....

Svi pitaju KAKO, a ja pitam ZASTO.
Jer ce ovo pitanje isplivati kad-tad, i nece vam se dopasti odgovori.
Zato treba prvo prelomiti na ovoj pitalici, pa ko ne odustane neka otvori firmu. Da se ne pitate kada je vec kasno.

Zasto ste pokrenuli, ili zasto cete pokrenuti sopstveni biznis?
Ajd da vas vidim.
 
1. Naravno da nije lako... Al' bar znash zashto se borish...
2. Who dares - Wins. Iliti - K'o reskira - Profitira. :sanke:
3. Ne znash da li si dobar dok ne probash...
4. Ne mozesh da ih zaradish brzo, ali mozesh da ih zaradish... Shto sigurno nije sluchaj ako radish za nekoga.
5, 6, 7, 8... Morash nechega i da se odreknesh.

Zashto cu zapocheti sopstveni biznis? Zato shto mogu. z:)
 
1. zato sto je lako? Ni najmanje.
2. zato sto nema rizika? O, ima ga napretek
3. zato sto ste bolji od Miskovica? Jedino ako vam se sestric zove Mladja..
4. da brzo zaradite milione? Ne, Nema lakih poena.
5. da bi vise vremena bili kod kuce? Nikako, posao zahteva puno vremena.
6. da upoznate zanimljive ljude? Ne, upoznacete slicne sebi, znaci dosadne.
7. da putujete i vidite svet? Ne, zaboravite kada ste isli na odmor.
8. da bi vas porodica vise postovala? Jok, samo ce vas vise iskoriscavati.
9. .......dopisi sam.....

Svi pitaju KAKO, a ja pitam ZASTO.
Jer ce ovo pitanje isplivati kad-tad, i nece vam se dopasti odgovori.
Zato treba prvo prelomiti na ovoj pitalici, pa ko ne odustane neka otvori firmu. Da se ne pitate kada je vec kasno.

Zasto ste pokrenuli, ili zasto cete pokrenuti sopstveni biznis?
Ajd da vas vidim.


1.Nekome je lako ,nekome nije,zavisi ko koliko zna i sposobnosti poseduje
2.Sve u zivotu je rizik
3.Miskovic je tajkun-nije parametar
4.Ima u zemlji Smrdiji,za gorepomenutog
5.U ovisnosti od pozicioniranosti,i kapaciteta,rasprostranjenosti posla
6.Stvar licne organizacije.kako se ko snadje
7.Sto ljudi,sto cudi,pa zavisi sta je kome zanimljivo
8.I tu postoji hijerarhija,posao je uvek na prvom mestu,a onda sve ostalo.

Zasto................Postoje mnogi razlozi za to.Neko mora,neko ne zeli da drugi rukovodi njegovim znanjem kad i on sam zna da materijalizuje,neko zeli a ne ume,jer je potrebna sposobnost i snalazljivost........Sto ljudi,sto cudi......
 
Najiskrenije... kao tinejdžer sam sa želeo da imam dobar auto, a pošto sam dete iz radničke porodice, bio sam osuđen na dvadesetogodišnjeg juga... i ukapirao sam da se to neće samo promeniti ako ja ne promenim. Pošto nisam u krimi varijanti, a nisam ni sportista, preostao mi je biznis. Da izmislim nešto pametno. I tako i bi :)
Sad imam kola, ali nemam bezbrižnost (tipa odem kući u 3, ili na vikend ili na more, i zabole me za sve) i to mi tako jako nedostaje ponekad.
 
Najiskrenije... kao tinejdžer sam sa želeo da imam dobar auto, a pošto sam dete iz radničke porodice, bio sam osuđen na dvadesetogodišnjeg juga... i ukapirao sam da se to neće samo promeniti ako ja ne promenim. Pošto nisam u krimi varijanti, a nisam ni sportista, preostao mi je biznis. Da izmislim nešto pametno. I tako i bi :)
Sad imam kola, ali nemam bezbrižnost (tipa odem kući u 3, ili na vikend ili na more, i zabole me za sve) i to mi tako jako nedostaje ponekad.

Potpisujem z:)
 
Ovde treba da se umeša i malo psihologije.z:plez:
Zašto muškarci hoće dobra kola,dali uživaju u vožnji? NE! Muškarci ako hoće da putuju mogu i u fići to nije problem,problem je u tome što ŽENE neće da sedaju u fiću. Dakle da bih imao zgodnu žensku moram imati dobra kola (ovako razmišljaju klasični papci) i onda čitav život rmbaju (ovde ili u nemačkoj) da bi zaradili ta kola-avion.I kad konačno zarade ta kola (i sponzorušu,naravno) shvate da su suviše odrtaveli da to i iskoriste.Onda se kupuju vepovi,vijagre itd...ali to je već druga priča.z:mrgreen::sanke:
 
Ovde treba da se umeša i malo psihologije.z:plez:
Zašto muškarci hoće dobra kola,dali uživaju u vožnji? NE! Muškarci ako hoće da putuju mogu i u fići to nije problem,problem je u tome što ŽENE neće da sedaju u fiću. Dakle da bih imao zgodnu žensku moram imati dobra kola (ovako razmišljaju klasični papci) i onda čitav život rmbaju (ovde ili u nemačkoj) da bi zaradili ta kola-avion.I kad konačno zarade ta kola (i sponzorušu,naravno) shvate da su suviše odrtaveli da to i iskoriste.Onda se kupuju vepovi,vijagre itd...ali to je već druga priča.z:mrgreen::sanke:

E vidiš, znao sam da će neko da iskrivi izjavu, a mrzi me da se objašnjavam sad.
Prosto ne gledam fudbal i košarku. Ne zanima me. Volim automobilizam i uživam u vožnji. A "vožnja" stojadinom i nije baš inspirativna veruj mi... A ti ako rečenicom "tipovima trebaju kola da bi imali ribe" pravdaš sebe što živiš / zabavljaš se sa nekom prosečnom / lošijom / štakorkom ili nešto još gore - onda veruj u to i biće ti lakše. :) Ne moraš nam objašnjavati... i tako to nije tema.
 
E vidiš, znao sam da će neko da iskrivi izjavu, a mrzi me da se objašnjavam sad.
Prosto ne gledam fudbal i košarku. Ne zanima me. Volim automobilizam i uživam u vožnji. A "vožnja" stojadinom i nije baš inspirativna veruj mi... A ti ako rečenicom "tipovima trebaju kola da bi imali ribe" pravdaš sebe što živiš / zabavljaš se sa nekom prosečnom / lošijom / štakorkom ili nešto još gore - onda veruj u to i biće ti lakše. :) Ne moraš nam objašnjavati... i tako to nije tema.

Opet se mora malo psihologije umesati....................
Da izostavim0o tipove i kola u koje ce RIBE da sednu,vec da potkrepimo konretnom stvari............Zasnuj porodicu,pa nemaj od cega da je izdrzavas.............Sarm,humor i inteligencija su presudni i najvazniji u odredjenim godinama.Zrelije zene traze konkretne stvari,malo vise od osmeha
 
1. zato sto je lako? Ni najmanje.
2. zato sto nema rizika? O, ima ga napretek
3. zato sto ste bolji od Miskovica? Jedino ako vam se sestric zove Mladja..
4. da brzo zaradite milione? Ne, Nema lakih poena.
5. da bi vise vremena bili kod kuce? Nikako, posao zahteva puno vremena.
6. da upoznate zanimljive ljude? Ne, upoznacete slicne sebi, znaci dosadne.
7. da putujete i vidite svet? Ne, zaboravite kada ste isli na odmor.
8. da bi vas porodica vise postovala? Jok, samo ce vas vise iskoriscavati.
9. .......dopisi sam.....

Svi pitaju KAKO, a ja pitam ZASTO.

Da bi bio sam svoj gazda. I da bi konce drzao u svojim rukama. Pa makar i trpeo sve te pritiske, ipak znas da sve od TEBE zavisi.
 
pozdrav svima!

Zasto cu otvoriti svoju frimu? ZATO STO SMATRAM DA NEKIM MALIM PRIVATNIM POSLOM MOGU PRE MESECNO DA ZARADIM 1000 eura NEGO DA RADIM NEGDE...I nakon npr. 3 godine truda i rada taj prihod figurativno govoreci moze da se popne na 3000 eura mesecno......

ODGOVORI NA TVOJA PITANJA "hakim hej" :

1. zato sto je lako? Ni najmanje. ALI MOZE DA BUDE INTERESANTNO
2. zato sto nema rizika? O, ima ga napretek KO RESKIRA TAJ PROFITIRA I IMA VECI PROFIT
3. zato sto ste bolji od Miskovica? Jedino ako vam se sestric zove Mladja.. KO RAZMISLJA DA OTVORI FIRMU TREBA DA SMISLI NACIN DA BUDE BOLJI OD KONKURENCIJE
4. da brzo zaradite milione? Ne, Nema lakih poena. PRE SE STIZE DO LEPE ZARADE
5. da bi vise vremena bili kod kuce? Nikako, posao zahteva puno vremena. A STA CU KUCI, PA NISAM SE RODIO DA PO CEO DAN GLEDAM TV.
6. da upoznate zanimljive ljude? Ne, upoznacete slicne sebi, znaci dosadne. NE ZNAM TACNO NA KOGA MISLIS, ALI AKO MISLIS NA SVOJE OKRUZENJE KADA POKRENES BIZNIS, PA SIGURNO JE DA CE DA SE PROMENI I DA CE OKO TEBE DA SE KRECU LJUDI KOJI "prave pare" ILI SEDI KUCI PA GLEDAJ TV I DRUZI SE SA PSOM ili MACKOM
7. da putujete i vidite svet? Ne, zaboravite kada ste isli na odmor. AKO RADIS ZA NEKOG IMACES TAMAN TOLIKO DA PREZIVIS, AKO OTVORIS SVOJE UZ MALO VISE TRUDA I PAMETNOG RADA IMACES 2 nedelje za more, 2 nedelje za skijanje....
8. da bi vas porodica vise postovala? Jok, samo ce vas vise iskoriscavati. DA LI MISLIS NA PORODICU ILI FAMILIJU.... STO SE TICE FAMILIJE pa neke clanove mozes da zaposlis isigurno je da ce te vise postovati, A PORODICA pa radis da bi imao za sebe, zenu i decu, ZAR NE????
9. .......dopisi sam..... NAPISACU DOLE JOS NESTO POZITIVNO ZA OTVARANJE SOPSTVENE FIRME I ZASTO

Sto se tice otvaranja firme, to gledam na duge staze....A jedan od osnovnih razloga zasto podrzavam otvaranje iste je taj sto si sam svoj gazda i imas mogucnost da vise zaradi i uz samo jedan dobar poslovni potez mozes mnogo da zaradis.......

Mozda sam svemu ovom pristupio malo filozofski, ali mene licno ne interesuje sedenje kod kuce, grejanje fotelje, gledanje TV-a i citanje novina...

pozdrav!
 
Niste me razumeli...nisam rekao da krenes da realizujes svoju ideju i odma prva poslovna ideja-realizacija i eto para......nego se moja misao svodi na to da npr. 3 godine imas svoj biznis, radis, trudis se, nerviras se, cesto ne spavas vec razmisljas, mozak ti se ne iskljucuje, gde ces, sta ces, svaki dan satima krstarenje internetom, i u sve to zaradjujes 500-1000 eura mesecno...i onda jednog dana upoznas JEDNOG poslovnog partnera koji ti izlaze svoje potrebe, zelje, zahteve, mogucnosti, sanse, I NAKON SKLOPLJENOG UGOVORA O SARADNJI TEBI SE MESECNI PROFIT POVECA NA npr. 3000 eura mesecno.........

Naravno, ne mozes ovo da ostvaris ako po ceo dan sedis u fotelji ili sa drustvom u kaficu ispijas pica pa kad ne mozes vise da se trujes kafama, coca-colom, i ostalim picima onda pocnes da uzimas samo kiselu cisto da bi nesto stojalo na stolu ispred tebe u kaficu........I nema setanja sa devojkom prepodne-popodne-uvece......moraces da nadjes neku koja je dovoljno PAMETNA da razume sta ti to radis u svojoj kancelariji.....


"OVAJ PASUS NISAM NAPISAO NIKOM LICNO"
NE PRICAM O MILIONIMA EURA VEC O MESECNOJ ZARADI KOJA CE TI OMOGUCITI DA LEPO ZIVIS (2000-3000 eura mesecno) I DA SI ZADOVOLJAN ZATO STO SI ZIV A NE DA PSUJES ZIVOT I DA GOVORIS "ZIVOT JE NAJVECA *****"..............NIJE ZIVOT *****, ***** SI TI ZATO STO SI LENJ... a svi mogu da zarade bar tih 1000 eura mesecno uz malo vise truda, pa sabirajte 1000eura muz + 1000eura zena = blagostanje u porodici


pozdrav
 
Poslednja izmena:

Back
Top