Hitno potrebne informacije u vezi sa studiranjem u Spaniji!

Mici Cici

Početnik
Poruka
3
Da li neko studira hotelijerstvo ili turizam u Spaniji?Zavrsavam cetvrtu godinu srednje skole i volela bih da studiram hotelijerstvo, pa me zanima kako je to sve tamo organizovano.Dobro pricam engleski, spanski i italijanski.Ako neko zna, zanimaju me podaci vezani za prijemni, znanje jezika, visinu skolarine, odnosno sve sto je vezano za studije u Spaniji.Svaka informacija je dragocena.. z:)
 
:D ja znam uglavnom za master studije ali na Universidad de Barcelona imas turizam. Imas i u Valensiji. Takodje, u Barseloni postoji univeritet bas za turizam i hotelijerstvo CETT. evo linka http://www.cett.es
Tu ces naci sve sto je portebno da znas. Predavanja su na spanskom ili katalonskom. Uglavnom je bitno da znas spanski. Ako konkurises za stipendiju (imas na tom sajtu sve linkove, samo procesljaj) onda ti treba dokaz o poznavanju jezika. Ne znam kolike su skolarine posto sam ja gledala master, a na masteru je godina oko 4000 eura. Osnovne studije traju 3 godine, koliko mi je poznato. Hmmm, ne mogu ti previse pomoci oko detalja jer ipak postoji velika razlika izmedju osnovnih i master studija. Slobodno kontaktiraj bilo koji univerzitet na mail, odgovorice ti u roku od par dana. Pisi na spanskom, ne pricaju engleski ni pod tackom razno a ako znaju, ne odgovaraju. Dakle, samo na spanskom. Imas studije turizma i na Balearima i u jos par gradova, pa sad biraj :D
 
Poslednja izmena:
:) Nisam na masteru u Spaniji, idem ipak u sasvim drugom pravcu, ali sam se interesovala za master u Spaniji. Uglavnom traze intermedio kao nivo znanja jezika. Ustvari meni fakulteti uopste nisu trazili sertifikat koji dokazuje znanje jezika, ali ako zelis stipendiju onda obavezno moras imati takav dokaz. Za DELE jednostavno ne znam. Ministarstva koja stipendiraju su samo navela da je DELE kao dokaz pozeljan, a posto sam ja vec spremala TOEFL i imala gomilu drugih troskova pitala sam ih da li moze neki drugi sertifikat, posto su npr u Francuskoj prihvatali i sertifikate iz skole stranih jezika (moja drugarica studira tamo pa mi rece). Poslala sam ni sama ne znam koliko mailova da ih pitam i nikad nisu odgovorili. Za Spance moras imati konjske zivce posto nisu bas za saradnju. S tim sto na fakultetima ipak zele da te informisu, ali su im ministarstav udri me do zore. Srecno i samo napred! ;):D
 
A, da li neko zna da li je moguce da se zavrsi turizmologija na Geografskom fakultetu u Bg-u, pa da se dalje studije nastave na hotelijerstvu( posto sam videla da ima nekih predmeta iz hotelijerstva na tom smeru u Bg-u) u Spaniji npr. ?Koliko sam videla, tamo su studije turizma i hotel. dosta povezane, a mene vise zanima hotelijerstvo(menadzment u hotelijerstvu, npr.), ali ne znam da li je moguce tako studirati... :)
P.S. Deadeja, gde ti studiras turizam? Mene zanima koji je fax bolji, u NS ili BG?ako znas...
 
Tempesta, a sta sti studiras i gde (ako nije tajna)?
Ali nije mi jasno zasto traze TOEFL ako programi nisu na engleskom? Tj koliko sam ja ovih dana gledala mastere u Spaniji retko koji postoji na engeskom (to su uglavnom business studies).
Kako prosao TOEFL? Ja planiram da ga spemam ali mozda tek od leta.

Cici Mici - Ja studiram u NS-u na PMF-u. Stvarno ne bih mogla da poredim BG i NS, posto u BGu nisam studirala. Nama barem kazu da najbolji kadrovi u turizmu i hotelijerstvu dolaze iz NS-a tako da ajd da im verujemo :) Ja sam prvo upala na hotelijerstvo ali sam odmah trazila da me prebace na turizam jer ipak bolje plivam u tim vodama. Prednost hotelijerstva je sto imaju praksu...
Moguce je da zavrsis turizam i posle da upises master u hotelijerstvu. Upoznala sam pre par dana online lika koji ima diplomu u turizmu a sada studira Master en Direccion de Hoteles con Caracter na Universidad Europea de Madrid. Ja bas nisam primetila da su slicni programi za turizam i hotelijerstvo :(
 
;) i ja sam zavrsila turizam u NS :D inace TOEFL mi je trebao zato sto sam imala vise zemalja kao opciju za master i odlucila sam se za Svedsku i sad cekam kraj proleca da saznam rezultate pa cu onda znati sta cu dalje studirati, nije sve vezano za turizam :tongue2: A sto se Spanije tice, joooj klima super, ljudi divni (bar je to moje iskustvo kad sam bila u Spaniji, kao turista naravno), fakulteti ok, ali su mi se ipak vise dopali smerovi u Svedskoj.

TOEFL je odlicno prosao s obzirom da je bio katastrofa... 107 bodova. Pisala sam detaljno o tome na temi "CPA ili TOEFL". Ako ti treba savet ili tako nesto, mogu ti preporuciti sajtove, programe i tako to.
 
Koleginice :) , da li si se prijavila mozda preko Basileusa za Lund? Kako to da si vec podnela aplikaciju a jos ne znas koji studijski program?
Meni Svedska definitivno ne zvuci... a i programe sto sam gledala nisu mi bas nesto...jedino je dobro sto postoje neki i na engleskom. Znaci neces nastavljati turizam? Ja se samo dvoumim za koji segment turizma da se odlucim (kongresni, kulturni ili mozda poslovanje agencija)?!
Ja sam prvo gledala programe u Nemackoj ali previse su usmereni na ekonomski aspekat turizma...previse menadzmenta, ekonomike i slicnih predmeta nije bas za mene.
Hvala ti za temu...pogledacu sta tamo ima.
pozzz
 
Hehehe, prijavicu se i preko Basileusa, ali nije samo to. Prijavila sam se za 4 programa, dva su vezana za turizam a dva nisu - odrzivi razvoj i kulturna antropologija. Kad sam citala opis programa, jako mi se dopalo! Na koji smer me prime to cu studirati, mada ustvari najvise bih volela ona druga dva smera koji nisu turizam, zato sto na taj nacin obogacujem svoje studije turizma. Jer ti master programi za turizam su manje vise sve sto sam ucila na osnovnim studijama....:roll:

Pogledaj u Londonu. Imas kongresni turizam na Westminster University. A u Spaniji imas i kulturni. Ma meni je Spanija maaaajka! I Spanci su... pa samo pogledaj Nadala, Verdasca itd... :lol::tongue2: Ali posto ja idem iz krajnosti u krajnost pa volim i sever i jug, ovog puta odoh na sever. Italiju ti ne preporucujem jer su im programi bas... bas... pa ima puuuno predmeta i predavanja su uglavnom od 9h do 18h. Bar na fakultetima na kojima sam ja trazila turizam, a ima puno ekonomije itd. Ako ne volis menadzment i tako to, onda ti je kulturni turizam extra! Meni se na tom CETT univerzitetu u Barsi jedino nije svidelo sto imas samo 30 credita za celu godinu, sto je duplo manje od proseka. Ma i preko toga bih presla, super je smer, ali kad tako zezaju za stipendije, a tamo je tesko naci posao ako se samofinansiras... reko... Svedjani, primite me! :hahaha:

Srecno! ;)
 
Ok, bas mi je drago sto je moguce zavrsiti turizam, pa upisati Master za hotelijerstvo.Pokusacu u Spaniji, jer obozavam tu zemlju, sto zbog lepog vremena, plaza, sto zbog Nadala i ostalih tenisera...:) U svakom slucaju, hvala na informacijama...
Inace, da li mozete da mi objasnite sta vam je to kulturni i kongresni turizam?Mozda je pitanje glupo, ali zanima me sta posle toga mozes raditi, gde mozes da se zaposlis?
Meni se bas svidja to hotelijerstvo, posto bih volela da budem menadzer nekog hotela jednog dana....ali me je zanimalo, da li moze i posle turizma da se upise master u hot., posto bih radije da studiram u BG-u, pa posle u inostranstvu.Ali, ostaje mi da pokusam i u NS, pa cu videti...a sto se tice zemlje, Spanija je definitivno moj izbor, ne volim hladnocu :-)
 
Mali savet...ako stvarno zelis da se bavis hotelijerstvom, savetujem ti da upises i osnovne studije hotelijerstva. Iako su neki predmeti na turizmu i hotelijerstvu zajednicki, svaki ima i predmete bas specijalizovane za taj smer (ako sam se dobro izrazila).
Pa posle osnovnih na hotelijerstvu, kad upises master na hotelijerstvu, automatski si u prednosti. Mada je dobro imati i razlicite diplome, imas vise mogucnosti da nadjes posao.
Sto se tice kulturnog turizma on se vezuje za prvenstveno za umetnost, istoriju i kulturna desavanja (znaci muzeji, dvorcevi, crkve...) a kongresni turizam za organizaciju kongresa, skupova i programa za vreme istih (kao sto su razgledanje grada i sl). Gde se moze raditi? Od turistickih organizacija na razlicitim nivoima do hotela ili agencija zaduzenih za kongresni turizam (drugo mi nista trenutno ne pada na pamet).
Mozda ce kolegenica Tempesta da doda jos nesto...

Da, i meni je Spanija dectinacije broj jedan za master ali ko zna sta ce biti do tada jos ...
 
Imam nedoumice, sledeci godine upisujem fakultet. Odlucila sam se da to definitivno bude turizam. Ne znam sad da li je pametno da upisujem fakultet u inostranstvu ili ovde da zavrsim te osnovne studije, pa da idem negde na master. Volela bi da cujem misljenja onih koji studiraju u NS-u i onih koji su u BG-u. Ja sam iz BG-a, ali kad mi ne bi bio problem ni u NS-u da studiram, ako je bolje. Je l' znate da li u Madridu postoji fakultet za turizam? Posto bih u Spaniji studirala. Znam spanski. Imam njihovu DELE diplomu, na Institutu Cerevantes za B kursu. Hvala unapred za pomoc. :)
 

Back
Top