Zašto se u Srbiji ne slavi srpska nova

Zasto se u Srbiji ne slavi srpska nova

  • Zato sto su komunisti i nesrbi u Srbiji i dalje na vlasti

    glasova: 35 64,8%
  • Pojma nemam zasto

    glasova: 19 35,2%

  • Ukupno glasova
    54
  • Anketa je zatvorena .
Zasto se u Srbiji ne slavi srpska nova godina kao drzavni praznik........svaki narod u svetu koji postuje svoju kulturu i tradiciju to cini...od Kineza pa na dalje.....samo u Srbiji nista....
Па славили су..пијанчили су и ждерали месо за интернационалну Нову годину у време поста..те Србенде z:((
 
Pa ako jedno slavimo po jednom kalendaru,logicno je da i ovo drugo slavimo po tom istom kalendaru

:lol:
Osim što je jedno verski, a drugo svetovni praznik i blage veze jedan sa drugim nemaju. Po istoj logici možemo da tražimo da Praznik rada slavimo i 01.05. i 14.05. ("srpski 1. maj") z:lol:

Kao što rekoh, što više praznika, meni super, ali malo je smešno.
 
Има један диван опис, прославе Божића и др..празника уа време Цраске Русије, где се каже, да се читава администрација, трговине и живот, мењао од уобичајеног, и био у складу са Православним празницима, тако је било и у Србији, и др..Православним земљама!

Данас, су Православни Хришћани, политичка и верска мањина у својим државама, па тако и у Србији..
Осим што се Срби, изјашњавају као Православци, стваран број Срба који иде у Цркву, далеко је мањи...па их зато и брига што држава неће да слави Србску Нову Годину...!
А када би били већина, верујте, сваки политичар би се трко, да слави и честита први!
 
Има један диван опис, прославе Божића и др..празника уа време Цраске Русије, где се каже, да се читава администрација, трговине и живот, мењао од уобичајеног, и био у складу са Православним празницима, тако је било и у Србији, и др..Православним земљама!

Данас, су Православни Хришћани, политичка и верска мањина у својим државама, па тако и у Србији..
Осим што се Срби, изјашњавају као Православци, стваран број Срба који иде у Цркву, далеко је мањи...па их зато и брига што држава неће да слави Србску Нову Годину...!
А када би били већина, верујте, сваки политичар би се трко, да слави и честита први!

Ne mozes nikog naterati da ide u crkvu. Vecina ljudi se samo izjasnjava da su pravoslavci, a u stvari nisu vernici.
 
Zasto se u Srbiji ne slavi srpska nova godina kao drzavni praznik........svaki narod u svetu koji postuje svoju kulturu i tradiciju to cini...od Kineza pa na dalje.....samo u Srbiji nista....
Mislim da je zakonom rešeno pitanje uzimanja slobodnih radnih dana zbog verske ispovesti. Možeš Krsnu Slavu slaviti i uzeti za to slobodne dane, mislim da to možeš i u slučaju Nove Godine. Ne znam samo da li je odsustvo plaćeno ili ne. Ako nije onda uzimanje slobodnih dana nema praznični smisao.
Vlada nije donela odluku o Srpskoj Novoj Godini iz prostog razloga što Srbija nije, po Ustavu, država Srba već svih gradjana koji u njoj žive bez obzira na versku i nacionalnu pripadnost. Nama Srbima niko ne brani da svoju Novu Godinu slavimo i za to uzmemo slobodne dane.
Glasao sam za prvu opciju jer nisi dao ovu treću a druga opcija je verovatno za neupućene.
 

Back
Top