Pomoc

Impreza

Početnik
Poruka
12
imam problem sledece prirode:
kad sam uzeo komp jedno vreme je sve radilo ok.Onda se desilo da je Windows poceo da zeza i ja lepo uradim reinstal,s' tim da sam ubacio i tv kartu.Nekih 15ak-20 dana je sve radilo kako treba a onda je knorio CD,mislim pali se lampica na njemu,cuje se da radi,cak ga i windows prepoznaje,ali nemoze nista da procita.Stavim ja novi CD ali posle odredjenog vremena isto.posle par dana pocinje da mi se pojavljuje 'plavi ekran'.posto mi pise da je uzrok tome neki novo instalirani program ili hardver,ja otkacim CD koji nefunkcionise,ali nista,opet plavi ekran.Otkacim ja i tv kartu i sad sve sljaka kako treba osim CD-a.
Ako moze pomoc,posto ako treba da reinstal windows opet,necu moci bez CD-a,a i ako bi moglo sve ovo da funkcionise bez problema.

Unapred hvala
 
Moje misljenje je da kartica ne radi, a da ti je cd- ctac verovatno zaprljan, ili je laser razdesen..:)
ako imas onaj cd sa ceticama stavi malo daprocisti cd citac...
 
Koji cd si stavio?
Da li je to Cd ili neki drugi opticki uredjaj. Ako je tacno da si stavio cd, onda je to nesto matoro k`o biblija.
Da li si probao taj cd na drugom racunaru?
 
pionir dvd
nekazem da je najnoviji,ali nije bas mator k'o biblija i radio je na drugom racunaru.radio je i na ovom ali se desilo kao i sa predhodnim.nije frka da kupim novi dvd rezac,ali se plasim da ce se isto desiti,pa ako neko zna uzrok svemu tome
 
Dobro. Napisao si Cd ne DVD. Ok.

Jel ti sve u redu kad ti nije ubodena tv karta.
E da, koja ti je tv kartica, koji i kakav ti je OS...?

Sto nam vise kazes pre cemo ti pomoci. Ovako je tesko biti vidovit.
 
TV karta je Leadtek winfast 2000expert,OS Windows XP Home.tv karta na drugom kompu radi,ali manje vise za tv kartu.Znaci posle instalacije ovog Windowsa prestao je da radi DVD koji sad neradi ni na drugom kompu,stavljen novi DVD koji je takodje prestao da radi i ni jedan od ova dva nerade ni na drugom kompu.evo stavio sam i neki LG CDkoji je stvarno prestar i on je radio par dana bez problema i sad ni on nece.
 
imam problem sledece prirode:
kad sam uzeo komp jedno vreme je sve radilo ok.Onda se desilo da je Windows poceo da zeza i ja lepo uradim reinstal,s' tim da sam ubacio i tv kartu.Nekih 15ak-20 dana je sve radilo kako treba a onda je knorio CD,mislim pali se lampica na njemu,cuje se da radi,cak ga i windows prepoznaje,ali nemoze nista da procita.Stavim ja novi CD ali posle odredjenog vremena isto.posle par dana pocinje da mi se pojavljuje 'plavi ekran'.posto mi pise da je uzrok tome neki novo instalirani program ili hardver,ja otkacim CD koji nefunkcionise,ali nista,opet plavi ekran.Otkacim ja i tv kartu i sad sve sljaka kako treba osim CD-a.
Ako moze pomoc,posto ako treba da reinstal windows opet,necu moci bez CD-a,a i ako bi moglo sve ovo da funkcionise bez problema.

Unapred hvala
A sta to pise na "plavom ekranu"?
 
kao sto rekoh pise da je uzrok neki novoilstalirani hardver ili softver i da ce se problem resiti uklanjanjem istih,sto se i desilo.Kad sam skinuo DVD i TV kartu plavi ekran mi se vise ne pojavljuje i sve sljaka kako treba,ali kad nakacim DVD(ne onaj isti nego novi)isto se ponavlja
 
kao sto rekoh pise da je uzrok neki novoilstalirani hardver ili softver i da ce se problem resiti uklanjanjem istih,sto se i desilo.Kad sam skinuo DVD i TV kartu plavi ekran mi se vise ne pojavljuje i sve sljaka kako treba,ali kad nakacim DVD(ne onaj isti nego novi)isto se ponavlja
Ama bre pitao sam sta pise na "plavom ekranu"?Da li je to tako tesko da napises...pise valjda neki EROR ili neki brojevi na primer 0x800447cd ili tako nesto...ajde ti to lepo zapisi pa nam javi....dogovoreno?z;)
 

Back
Top