Posledice krize

..sta mislite sta nas ocekuje u 2009. na poslovnom planu?
Ja sam vec saznala, dobila sma otkaz!!!!!!!

Ne sekiraj se. Ako si dobar radnik i ako stvarno zelis da nadjes posao.......naci ces ga......i onda se dokazi, daj sve od sebe da ga zadrzis.

Iz ugla "zdravog" poslodavca, mogu ti reci da ce dobri radnici uvek biti trazeni,potrebni i placeni. Par razocarenja pri trazenju posla ne znaci da na kraju neces proci super.
 
Sta nas ocekuje u 2009. godini?
Isto sto i godinu pre, samo sto smo jos jednu godinu siromasniji...... ili bogatiji???

p.s. a sta znas da radis?


Znam svasta nesto, sala mala naravno, bila sam i poslovna sekretarica, i trgovac, i pomagala jednom piscu da pise knjigu (tu mislim na kucanje), poslednjih godina sam se zadrzala na cuvanje nasih malih princeva i prinzezica, i stvarno mi odgovara posao...ali eto....mama te devojcice je dobila otkaz, pa samim tim i ja.

PS. mama je radila u banci........
 
Ma ne to, (svasta nesto), nego sta stvarno znas da radis?
Al stvarno?
Kucanje?
Cuvanje dece?
nesto trece?

Sta god da je, pozajmi malo para, registruj firmu za to, radi najbolje sto mozes i nadaj se najboljem.
Registracija sluzi da pokazes klijentima da si ozbiljna (a ne "zgrabi lovu i brisi").
Potrudi se da obavestis ciljnu grupu da si pocela sa radom. Mail, pismo, oglas na pravom mestu... svejedno.
Spremi se za 2-3 meseca rada u minusu ili blizu nule. Tek onda moze da krene.
Kad bas krene napravi napor da angazujes nekoga da radi tvoj posao. Daj mu svoju platu a ti gledaj i uci.
Hrabrost nije dovoljna ali je neophodna. Hrabri postaju leptiri, ostali ostaju crvi.
Nauci nesto o poslovanju, raspituj se, jer su leptiri jestivi.
 
Ma ne to, (svasta nesto), nego sta stvarno znas da radis?
Al stvarno?
Kucanje?
Cuvanje dece?
nesto trece?

Sta god da je, pozajmi malo para, registruj firmu za to, radi najbolje sto mozes i nadaj se najboljem.
Registracija sluzi da pokazes klijentima da si ozbiljna (a ne "zgrabi lovu i brisi").
Potrudi se da obavestis ciljnu grupu da si pocela sa radom. Mail, pismo, oglas na pravom mestu... svejedno.
Spremi se za 2-3 meseca rada u minusu ili blizu nule. Tek onda moze da krene.
Kad bas krene napravi napor da angazujes nekoga da radi tvoj posao. Daj mu svoju platu a ti gledaj i uci.
Hrabrost nije dovoljna ali je neophodna. Hrabri postaju leptiri, ostali ostaju crvi.
Nauci nesto o poslovanju, raspituj se, jer su leptiri jestivi.


Sta je prvo nastalo,jaje ili pile????
Onaj kome se daje plata,odnosno zaposlena lica su tu da rade svoj posao.I da uce da ga rade,jer da je suprotno situacija bi bila obrnuta.Rukovodeci kadar bi bio u ravni sa radnom snagom,ili cak i ispod.Ali u praksi se pokazuje da to tako ne funcionise.Npr.Ko je video da direktor jedne banke radi za salterom...............?
Ako ce registrovati firmu,neka se sama snadje za sredstva,i neka pocne posao,sa svojih deset prstiju.
 
Ma ne to, (svasta nesto), nego sta stvarno znas da radis?
Al stvarno?
Kucanje?
Cuvanje dece?
nesto trece?

Sta god da je, pozajmi malo para, registruj firmu za to, radi najbolje sto mozes i nadaj se najboljem.
Registracija sluzi da pokazes klijentima da si ozbiljna (a ne "zgrabi lovu i brisi").
Potrudi se da obavestis ciljnu grupu da si pocela sa radom. Mail, pismo, oglas na pravom mestu... svejedno.
Spremi se za 2-3 meseca rada u minusu ili blizu nule. Tek onda moze da krene.
Kad bas krene napravi napor da angazujes nekoga da radi tvoj posao. Daj mu svoju platu a ti gledaj i uci.
Hrabrost nije dovoljna ali je neophodna. Hrabri postaju leptiri, ostali ostaju crvi.
Nauci nesto o poslovanju, raspituj se, jer su leptiri jestivi.

Leptiri nisu baš,ALI OVO JESTEz:plez:
prase.png
 
Znam svasta nesto, sala mala naravno, bila sam i poslovna sekretarica, i trgovac, i pomagala jednom piscu da pise knjigu (tu mislim na kucanje), poslednjih godina sam se zadrzala na cuvanje nasih malih princeva i prinzezica, i stvarno mi odgovara posao...ali eto....mama te devojcice je dobila otkaz, pa samim tim i ja.

PS. mama je radila u banci........

Nemoj da te navuku da registruješ delatnost.Dažbine će da krenu odmah a zarada......ma nemoj. To ti je isto kao da su ti rekli pipni prstom žicu pa vidi ima li struje.z:((
Što nevolim ljude kad ovako bez razloga guraju druge ljude u propast. Ako ne znaš čim ćeš se baviti i koliko ćeš zaraditi,te troškove i obaveze ti ćeš biti bankrot u roku od mesec dana. Uradi biznis plan ako nešto misliš počinjati.Pri tom ne mislim na "biznis plan"neke nadri firme koja će ti samo uzeti pare i dati ti lepo spakovanu sveščicu punu nerazumnjivih brojeva, nego mislim na običnu školsku svesku i drvenu olovku (može i digitron) i onda sama sebi napravi biznis plan (to je novi europski izraz) to ti je u stvari plan kako misliš da posluješ,sa kom,šta da prodaš,da kupiš,koliko ćeš zaraditi a koliko potrošiti,podvuci sve to i vidi gde si,ako bude oko 200 eura viška za bacanje e onda uđi u registraciju i ostale gluposti a ako ne, radi na divlje.Imaj u vidu da će te najjadnija radnja koštati oko 200 eura mesečno,samo državi Smrdiji,a gde je lokal itd...A ti sa tih 200 eura ako radiš na divlje možeš da preživiš.z:poz::zima2:
 

Back
Top