nemacki ovcar na poklon

gospodjica14

Poznat
Poruka
7.429
Prenosim u celosti sa (pas je prelep, krupan vucjak, slike su na linku) :

http://zivotinjsko-carstvo.com/forum/index.php?showtopic=6546&pid=130596&st=15&#entry130596

Pomozimo Vukiju!
Vuki je nemacki ovcar star oko 7 godina nadjen na ulici. Napusten od strane nesavesnih vlasnika. Samo sam ga pozvala, on je napravio grimasu kao da ce me ujesti i ja sam se okrenula i nastavila svojim putem... medjutim, on je poceo da me prati u stopu, jadan... ja stanem, on stane, ja krenem - on za mnom... kad sam se okrenula on je samo skocio na mene od srece... Kad sam usla u zgradu on je stajao ispred ulaza i dugo dugo cvileo za mnom.Cekao je da sidjem, nije isao da trazi ni vodu ni hranu, a bilo je jako vruce, sredina avgusta. Kud god podjem, on za mnom. Vodili smo ga kod veta, ispostavilo se da ima MIKROCIP , ali podaci nikada nisu uneti u bazu podataka, tako da ne mozemo naci bivseg vlasnika. Oglasili smo svuda da je nadjen , ali niko se nije javio. Onda smo morali da ga smestimo u azil jer su komsije pretile da ce zvati sintere (tamo bi ga uspavali, za pne koji ne znaju). U azilu je bio u boksu malo vecem od njega, dakle mogao je da stoji i da lezi, ni korak da napravi. I hranjen je bljuzgama (ostacima mesa, pokvarenom hranom...). Onda se taj azil zatvorio i on je opet zavrsio na ulici. To je odvratno, kao poslednji skotovi ga izbacimo iz kola i onda nabijemo gas,a on trci i cvili za nama. Onda su ga neki ljudi opet nasli i uzeli u nameri da mu pomognu, ali opet nista od toga... Opet je ostao napusten. Nas cetvoro se prosli mesec skupilo i platili smo mu pansion mesec dana + hrana + prevoz. Sve zajedno 100 evra. Sada taj mesec istice, niko se nije javio da ga usvoji.
U pansionu je za njega sjajno, ima 15 ari samo za njega, covek ga voli i igra se sa njim, stvarno je steta da opet ostane na ulici!
Vuki je u mejduvremenu kastriran i vakcinisan. Ima povredjeno rame i sapu, tako da ne moze da koristi tu ruku, ali mu to nikako ne otezava kretanje!
Ako neko zeli da pomogne da mu se plati pansion moze novac dati meni ili da uplati na ziro racun
160-3500100030679-03 , banka intesa, primalac Momir Kostic, Beograd.
Naravno, ovo nije trajno resenje, nadamo se da cemo mu naci dom ili barem neko dvoriste gde ne bismo placali smestaj, ali donosili hranu!
Ako neko ima ideju, neka predlozi, sve je dobrodoslo! HVALA!
 
Sada u dvoristu u kom je Vuki je i jedno malecno stene i jedna kujica, koji su takodje u pansionu. Vuki ne samo da se nije ljutio, vec se igrao sa tim stenetom koje bi celo moglo statu u njegova usta. Na kujicu ni ne obraca paznju! Stalno mase repom i nosa one svoje loptice, igra se kao mace... VUki je divan pas kakav se samo pozeleti moze, prosto ne mogu da verujem da vec mesecima nije usvojen. Zahvaljujuci divnim ljudima koji su pomogli Vuki je jos uvek u pansionu, mada evo opet za desetak dana bi trebalo opet odneti novac. On je prepametan i privrzen pas, zna osnovne komande, cak i da otvori vrata sam!!! Ja ne mogu da verujem da ga je neko sve to ucio, vakcinisao, cipovao i da sada vlasnika nema! Strasno bih zelela da saznam sta se dogodilo pa je on ostao napusten! Nadam se da ce ova prica imati srecan kraj, verujem da se sve moze ako si uporan. Eto moji prijatelji i ja se trudimo da pomognemo Vukiju, sirimo njegovu pricu gde god mozemo, nadamo se da ce se sve dobro zavrsiti!
Prosirite i vi njegovu pricu gde god se setite!
 
DSC00237-1.jpg


DSC00257-1.jpg


DSC00244-1.jpg


DSC00246-1.jpg


DSC00243-1-1.jpg
 
Pomoc za Vukija je vise nego dobrodosla. Za nekoliko dana bi trebalo opet da se odnesu novac i hrana.
Javilo se nekoliko ljudi za njega, ali su odustali zbog ne-znam-ni-ja-kojih razloga...

Ko zeli, moze da se uclani u grupu za pomoc Vukiju na FBook-u i rasiriti njegovu pricu dalje.

https://www.facebook.com/home.php?#/group.php?gid=76858299408&ref=mf

Ako neko ne moze da otvori link, grupa se zove Pomozimo Vukiju!
 
Poslednja izmena:
prelep pas...steta sto se niko ne javlja. sigurna sam da bi vuki vise dao nego sto bi trazio.
drzim vam palceve! znam da je proslo dosta vremena,ali ne gubite nadu, docice neka dobra dusa po njega, sigurna sam.veliki pozdrav i svaka vam cast na trudu!
 
ako bude bilo ikakve sanse, ja cu nastojati da ubedim mog muza da ga primimo, ali plasim se da je nase dvoriste malo za njega, a u kuci pored dva macora i psa stvarno nema vise mesta. necu nista da obecavam, da razgovaram prvo sa njim, i morali bi ograditi dvoriste i nabaviti mu kucicu, ali ne znam sta ce on reci, vec sam mu se popela na glavu sa ljubimcima
 
Vuki i dalje ceka dom... U poslednje vreme nam sve teze i teze ide placanje pansiona, a i ljudi se javljaju za njega sve redje. Ovaj mesec smo se jedva provukli, sa hranom smo imali srece jer smo prosli mesec kupili malo veci dzak hrane pa nam ovaj mesec nije trebala hrana... Vuki je oglasen na raznim mestima, vise nemamo ideja sta sta da radimo...:(
 
Da li je neko "usvojio" Vuka? Mom svekru je nedavno uginuo njegov nemački ovčar od starosti. Sada čovek zeli psa, takođe nemačkog ovčara. Moram ga pitati da li bi hteo da udomi Vuka (zbog godina, mada mislim da mu to neće predstavljati problem, ali red je da ga pitam). Pitaću ga večeras. Ako bude odgovorio potvrdno, a Vuk nije udomljen, javljam se još koliko sutra (15.05.2009.) za dodatne informacije i kako da ga preuzmemo. Jako me je rastužila priča jer sam veliki ljubitelj životinja, ali na žalost ja lično ne mogu da udomim Vuka, pošto imam kokera koji ima 10 godina i 2 mačke i zaista nemam prostora za još jednog psa. Ali se nadam da će moj svekar biti zainteresovan, pošto on obožava nemačke ovčare i ima veliko seosko dvorište.
 

Back
Top