nemacki ovcar na poklon

Veliko seosko dvoriste bi bilo idealno za Vukija. Ali, molim te, lepo objasni svekru celu situaciju, da ne dodje do zabune. Imali smo ljude koji su se javljali nakon sto su procitali njegovu pricu, ali kao da procitaju samo ono sto ih zanima i ispostavi se da nisu videli da on ima 7 godina i da ima iscaseno rame i sapu i onda odustanu. Kao da su od svega procitali samo - poklanja se nemacki ovcar.
Vuki je jako privrzen vlasniku i trenutno misli da mu je gazda ovaj covek koji ga cuva u pansionu. Sigurno ce mu trebati neko vreme da se navikne na novo okruzenje i da shvati da ima novog gazdu. Ne preporucujemo ga za porodice sa decom, posto nije pas koji bas moze da se gnjavi. On je vise za cuvara. Ono sto je najbitnije da ima slobodu, nikako ne sme da bude u boksu ili na lancu. Pozdrav, nadamo se najboljem. :)
 
Draga Aleksandra, pricala sam sinoc sa svekrom i pokazala mu fotke Vukija. Jos uvek mi nije odgovorio, ali mi je rekao da mu je jos tesko sto je izgubio Astora (njegovog psa koji je uginuo nedavno u 10-toj godini). On se ustvari boji da bi se mogao vezati za Vukija, a Vuki je u godinama (mada to nista ne znaci). Ono sto mene brine nisu ni godine ni iscaseno rame vec to da nije bas za porodice s malom decom, jer ja imam devojcicu od 2 ipo godine koja je odrasla sa psima. Mi zivimo 2 kuce od svekra i svekrve i imamo kokera od 11 godina koji je bukvalno ocuvao moju cerku. A svekrov nemacki ovcar Astor koji je na zalost uginuo bio je takodje veoma vezan za moje dete. Bojim se da ne bih mogla njoj da objasnim da ne moze da se igra sa Vukujem kao sto se igrala sa Astorom . U medjuvremenu sam kontaktirala jos jednu moju drugaricu koja zivi u Novom Sadu, pa cemo videti. Ja jos uvek nisam dobila konacan odgovor od svekra. Da li ste probali da ga udomite kod one gospodja Monike iz Djurdjeva (ona je Svajcarkinja)? Ranije je veoma pomagala pri udomljavanju nama iz Vojvodine, ali od kako je bila gost u emisiji Jove Memedovica prekinula je mnoge projekte koje je vodila (iz ne znam kojih razloga). Javljam se uskoro.
 
ja imam zenku NO staru 8 meseci,imam veliki boks,veliiiiiko dvoriste ogradjeno i veliku zelju da ga udomim,ali kao i prethodna gospodja moram prvo da obarim muzica, mada ne verujem da ce bas biti neki problem.....u svakom slucaju javicu
 
Molim vas procitajte temu, da ne bismo pisali sve ispocetka.

Za Mirilovic:

Steta sto je taj ovcar uginuo u desetoj godini, nemacki ovcari su bas poznati po tome sto dugo zive. Vuki ima sada oko sedam, moze da zivi sigurno jos toliko...
Sto se tice njegovog karaktera - Dok je bio u azilu, radnici su se zalili da on ne voli stence i da rezi na njih i da hoce da ih zadavi... Medjutim, to se ispostavilo netacnim, jer mu u ovom pansionu drustvo pravi jos 20 starijih stenaca, on ih ne dira, samo trci za svojom lopticom i gleda svoja posla... Mada bi mu svakako u novom okruzenju trebalo vremena da se navikne. Ja bih pokusala da ga upoznam sa detetom, polako... Ne znamo, stvarno, kako bi se ponasao sa decom, nismo imali prilike da vidimo , ali mislim da mu treba dati vremena i strpljenja.
Mogli biste da idete sa nama, mi idemo kod njega ponovo za 10-15 dana, pa da vidimo kako ce reagovati... Svakako mislimo da vredi pokusati.
 
Iskrena da budem,koliko god volela pse ne bih smela da rizikujem sa decom,mada poznajem gospodina koji 30 god,drzi nemacke ovcare i znam da trenutno gradi pansion za pse,nema decu, i u svom dvoristu ima 4 prazna boksa,znam jer sam bila skoro da mi baci oko na mog psa,za sada ima dva svoja mlada muzijaka,nazvacu ga,pa se nadam najboljem......
 
Molim vas da mi date malo bliže informacije o Vukiju. Npr. gde je on trenutno. Ja sam iz Bačke Palanke, to vam je oko 40 km od Novog Sada prema Hrvatskoj. Čak i da moj svekar ne pristane da ga udomi, ja pokušavam da mu na nekom drugom (naravno lepom) mestu nađem dom. Ali problem je kad objašnjavam prijateljima koji bi bili potencijalni udomitelji, ja ne znam da im kažem ni gde se on trenutno nalazi (kažem da je u okolini BG). Eto, samo ako može još koji info. Hvala unapred.
 
Dobili smo jos jednu uplatu, jos samo malo novca na fali da skupimo makar da platimo smestaj. Vec kasnimo sa uplatom, ali covek koji cuva Vukija bi nas sacekao. Mi smo mu zahvalni i zahvaljujemo se ljudima koji pomazu Vukiju i molimo jos jednom sve koji mogu da pomognu, kad nam tako malo fali.
 
Prenosim u celosti sa (pas je prelep, krupan vucjak, slike su na linku) :

http://zivotinjsko-carstvo.com/forum/index.php?showtopic=6546&pid=130596&st=15&#entry130596

Pomozimo Vukiju!
Vuki je nemacki ovcar star oko 7 godina nadjen na ulici. Napusten od strane nesavesnih vlasnika. Samo sam ga pozvala, on je napravio grimasu kao da ce me ujesti i ja sam se okrenula i nastavila svojim putem... medjutim, on je poceo da me prati u stopu, jadan... ja stanem, on stane, ja krenem - on za mnom... kad sam se okrenula on je samo skocio na mene od srece... Kad sam usla u zgradu on je stajao ispred ulaza i dugo dugo cvileo za mnom.Cekao je da sidjem, nije isao da trazi ni vodu ni hranu, a bilo je jako vruce, sredina avgusta. Kud god podjem, on za mnom. Vodili smo ga kod veta, ispostavilo se da ima MIKROCIP , ali podaci nikada nisu uneti u bazu podataka, tako da ne mozemo naci bivseg vlasnika. Oglasili smo svuda da je nadjen , ali niko se nije javio. Onda smo morali da ga smestimo u azil jer su komsije pretile da ce zvati sintere (tamo bi ga uspavali, za pne koji ne znaju). U azilu je bio u boksu malo vecem od njega, dakle mogao je da stoji i da lezi, ni korak da napravi. I hranjen je bljuzgama (ostacima mesa, pokvarenom hranom...). Onda se taj azil zatvorio i on je opet zavrsio na ulici. To je odvratno, kao poslednji skotovi ga izbacimo iz kola i onda nabijemo gas,a on trci i cvili za nama. Onda su ga neki ljudi opet nasli i uzeli u nameri da mu pomognu, ali opet nista od toga... Opet je ostao napusten. Nas cetvoro se prosli mesec skupilo i platili smo mu pansion mesec dana + hrana + prevoz. Sve zajedno 100 evra. Sada taj mesec istice, niko se nije javio da ga usvoji.
U pansionu je za njega sjajno, ima 15 ari samo za njega, covek ga voli i igra se sa njim, stvarno je steta da opet ostane na ulici!
Vuki je u mejduvremenu kastriran i vakcinisan. Ima povredjeno rame i sapu, tako da ne moze da koristi tu ruku, ali mu to nikako ne otezava kretanje!
Ako neko zeli da pomogne da mu se plati pansion moze novac dati meni ili da uplati na ziro racun
160-3500100030679-03 , banka intesa, primalac Momir Kostic, Beograd.
Naravno, ovo nije trajno resenje, nadamo se da cemo mu naci dom ili barem neko dvoriste gde ne bismo placali smestaj, ali donosili hranu!
Ako neko ima ideju, neka predlozi, sve je dobrodoslo! HVALA!
ZAMISLI DA TEBE KASTRIRAJU!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :besan:
 

Back
Top