Creative SB Live 5.1

Ovo sto pricam ja vec imam na svm racunaru, ali buraz trai istu karticu. Znaci, Creative live 5.1 Gitaru ubodes vrlo lako, sa velike na malu bananu :) E sada u svom obicnom kompletu softvera i ma samo par gitarskih efekata, ali kada stavis guitar rig 3 imas mali studio, sa preko stotinak efekata koji su, usput isti kao original papucice ali sa vise stimera i sl. Realno procesuiranje podrazumeva to da kada sviras ili pevas u isto vreme koristi svoj procesor da obradi zvuk, znaci stavljanje reverba distorzije u realnom vremenu, a ne prilikom editovanja snimka.
 
Creative Live! se odavno vise ne proizvodi. Zamenio ga je jos pre, nekih 6-7 godina Audigy, odnosno X-FI kao najsvezija serija. I u sustini je isti djavo. Sustinska razlika je u EAX engineu koji je s godinama menjao verzije. Sto se tice tehnickog kvaliteta, razlika postoji, ali mislim da je prilicno minorna i nebitna. Klasa je neka polu-pro, bila i ostala.

Gitaru u karticu ne mozes da ubodes direktno. Tj, mozes, ali to nije nacin. Prvo, ne mozes je ubosti bez pre-ampa u line-in na kartici nikako, jer je signal sa gitare preslab da bi ulaz adekvatno reagovao. Mozes da ubodes direktno u mikrofonski ulaz, sto je daleko logicnije, s obzirom da je taj ulaz za mono signal. Al' svejedno, kako peglanje signala nije predvidjeno za gitaru, imaces prilicno realan problem.
Mislim, to ti kazem, jer sam vec sve to probao.

Pravo resenje je ili kartica koja ima ulaz za gitaru ili pojacalo koje ima mogucnost dodavanja tz. insert efekata. Sto znaci da signal sa pre-ampa pojacala ide na karticu, tamo radi sta radi, a onda se vraca na pojacalo i zvucnik. Ovo poslednje je krajnje pro resenje i naravno krajnje skupo, posto takva pojacala ne postoje u low-end klasi.

Pravo je pitanje, sta ti hoces ustvari da izvedes... da snimas na kompu ili da koristis komp kao efekt-procesor?
 
Gitaru u karticu ne mozes da ubodes direktno. Tj, mozes, ali to nije nacin. Prvo, ne mozes je ubosti bez pre-ampa u line-in na kartici nikako, jer je signal sa gitare preslab da bi ulaz adekvatno reagovao. Mozes da ubodes direktno u mikrofonski ulaz, sto je daleko logicnije, s obzirom da je taj ulaz za mono signal. Al' svejedno, kako peglanje signala nije predvidjeno za gitaru, imaces prilicno realan problem.
Mislim, to ti kazem, jer sam vec sve to probao.



Pravo je pitanje, sta ti hoces ustvari da izvedes... da snimas na kompu ili da koristis komp kao efekt-procesor?


Pozdrav. Ne znam sta si ti probao, ali ja vec godinu i po dana sviram na tome. Znaci imam creative live 5.1 soundblaster u njega prikopcan 5.1 p-500 ili p-800, ne secam se, creative zvucnike u line in-u mi je gitata direktno prikopcana Ibanez GRX 20, u mic mi je mikrofon. Instaliran mi je Guitar rig 3, sa assio 4 all driverima kao guitar procesor i sve funkcionise besprekorno. Sviram na "2"-ci jer je signal izuzetno jak. Svi evekti rade odlicno, mnogo bolje od losijih realnih-papuca procesora Jedina mana je sto treba kupiti pedal za Wah Wah, ali i ne koristim ga puno.
E, da sto se snimanja tice, stavljeno je da snima "What you hear"i sum je zanemarljiv.
Tacnije sve radi odlicno i zato trazim jos jednu karticu za buraza. Pozdrav svima i hvala na odgovorima :)
 

Back
Top