Kako zapoceti sopstveni biznis....

Ne znam da li ću postaviti pitanja na pravom mestu, te se neću ljutiti ako moderatori premeste ovaj moj post, samo molim da me obaveste gde se deo, kako bih znala gde da pročitam odgovore.

Napominjem da sam iščitala sve moguće propise, "kopala" po netu u nadi da ću naći precizan odgovor, više puta odlazila kod "mog" poreskog inspektora u PU, ali do odgovora nisam došla.

Naime, pre petnaestak dana sam otvorila preduzetnički biro koji će raditi isključivo sa pravnim licima, što je u skladu sa izabranom pretežnom delatnošću, što bi trebalo da znači da ne moram da imam fiskalnu kasu (Jesam li u pravu?). Neću biti obveznik PDV-a, jer neću doći ni blizu limita. Predala sam prijavu za paušalno oporezivanje, koje će mi sigurno biti odobreno, jer neću ni do kraja godine, ni kasnije, preći limit za paušalce.

Ono što me buni je sledeće. Paušalci vode samo knjigu prometa (KPO), bez prikazivanja rashoda, ali je jasno da je u svakoj mojoj fakturi sadržan i trošak koji imam (za struju, papir, karton, toner, telefon, amortizaciju računara, štampača...). Čitala sam da paušalci mogu neograničeno da troše pare sa svog poslovnog računa bez pravdanja, dakle, bez obaveze čuvanja fiskalnih i drugih računa za robu koju su kupili ili usluge koje su platili, bez obzira da li se radi o troškovima učinjenim za radnju (biro u mom slučaju) ili njih i njihovu porodicu. Ako već takvih dokaza o troškovima (rashodima) nemam i nisam u obavezi da ih imam, kako će mi PU verovati, kad do kraja novembra podnesem prijavu za paušalno oporezivanje za 2010. godinu, da su od mog ukupnog dotadašnjeg prometa za septembar, oktobar i novembar od npr. 300.000 dinara moji troškovi, rashodi, bili npr. 200.000 dinara (sad mislim samo na rashode vezane za radnju, tj. biro)? Da li će mi u takvom slučaju verovati na reč, tj. verovati u ono što sam napisala na obrascu za prijavu za paušalno oporezivanje, ili će ipak tražiti dokaze?

Druga meni jako bitna nedoumica koju imam se tiče eventualnih naknadnih korekcija mesečnog paušala za porez koji je prvobitno razrezan. Ako npr. za celu iduću godinu, u toj prijavi za paušalce koja se predaje do kraja novembra tekuće za narednu poslovnu godinu, predvidim da će promet po računu mog biroa biti 500.000 dinara, od čega su planirani troškovi oko 250.000 dinara, a početkom 2011. godine uz PPDG-1 predam treženi izvod iz banke o prometu po računu za 2010. u kojem je prikazan realno ostvaren promet u duplom iznosu od onog što sam predvidela da će biti (dakle, 1.000.000 dinara), da li će onda raditi korekciju određenog mi paušala i tražiti da retroaktivno za celu 2010. godinu platim utvrđenu razliku? Ako se takve korekcije rade i retroaktivno primenjuju, da li su u pitanju simbolični iznosi (npr. desetak hiljada dinara) ili ozbiljniji iznosi? Da li će mi zbog tog većeg ostvarenog prometa od predviđenog, za 2011. odrediti i duplo veći paušal ili će ga korigovati samo za nijansu, tj. preciznije, u kojoj meri paušal koji određuju zavisi od ostvarenog prometa, a u kojoj meri moraju da se drže iznosa paušala koji važe za moju delatnost i opštinu u kojoj radim?

Dalje, kad smo kod započinjanja sopstvenog biznisa, imam li obavezu da sada nakon što sam otvorila račun u banci taj podatak prijavim APR-u? Ništa mi nisu napomenuli prilikom podizanja rešenja o osnivanju, a možda i nisu u obavezi da napominju bilo šta.

I za kraj, moram li da istaknem firmu bilo na vrata stana ili sanduče i zbog toga plaćam lokalnu komunalnu taksu ili mogu da tražim oslobađanje od plaćanja te takse, jer nemam potrebu za isticanjem firme?

Hvala svima koji makar na neko od ovih pitanja stručno odgovore.
 
Ne znam da li ću postaviti pitanja na pravom mestu, te se neću ljutiti ako moderatori premeste ovaj moj post, samo molim da me obaveste gde se deo, kako bih znala gde da pročitam odgovore.

Napominjem da sam iščitala sve moguće propise, "kopala" po netu u nadi da ću naći precizan odgovor, više puta odlazila kod "mog" poreskog inspektora u PU, ali do odgovora nisam došla.

Naime, pre petnaestak dana sam otvorila preduzetnički biro koji će raditi isključivo sa pravnim licima, što je u skladu sa izabranom pretežnom delatnošću, što bi trebalo da znači da ne moram da imam fiskalnu kasu (Jesam li u pravu?). Neću biti obveznik PDV-a, jer neću doći ni blizu limita. Predala sam prijavu za paušalno oporezivanje, koje će mi sigurno biti odobreno, jer neću ni do kraja godine, ni kasnije, preći limit za paušalce.

Ono što me buni je sledeće. Paušalci vode samo knjigu prometa (KPO), bez prikazivanja rashoda, ali je jasno da je u svakoj mojoj fakturi sadržan i trošak koji imam (za struju, papir, karton, toner, telefon, amortizaciju računara, štampača...). Čitala sam da paušalci mogu neograničeno da troše pare sa svog poslovnog računa bez pravdanja, dakle, bez obaveze čuvanja fiskalnih i drugih računa za robu koju su kupili ili usluge koje su platili, bez obzira da li se radi o troškovima učinjenim za radnju (biro u mom slučaju) ili njih i njihovu porodicu. Ako već takvih dokaza o troškovima (rashodima) nemam i nisam u obavezi da ih imam, kako će mi PU verovati, kad do kraja novembra podnesem prijavu za paušalno oporezivanje za 2010. godinu, da su od mog ukupnog dotadašnjeg prometa za septembar, oktobar i novembar od npr. 300.000 dinara moji troškovi, rashodi, bili npr. 200.000 dinara (sad mislim samo na rashode vezane za radnju, tj. biro)? Da li će mi u takvom slučaju verovati na reč, tj. verovati u ono što sam napisala na obrascu za prijavu za paušalno oporezivanje, ili će ipak tražiti dokaze?

Druga meni jako bitna nedoumica koju imam se tiče eventualnih naknadnih korekcija mesečnog paušala za porez koji je prvobitno razrezan. Ako npr. za celu iduću godinu, u toj prijavi za paušalce koja se predaje do kraja novembra tekuće za narednu poslovnu godinu, predvidim da će promet po računu mog biroa biti 500.000 dinara, od čega su planirani troškovi oko 250.000 dinara, a početkom 2011. godine uz PPDG-1 predam treženi izvod iz banke o prometu po računu za 2010. u kojem je prikazan realno ostvaren promet u duplom iznosu od onog što sam predvidela da će biti (dakle, 1.000.000 dinara), da li će onda raditi korekciju određenog mi paušala i tražiti da retroaktivno za celu 2010. godinu platim utvrđenu razliku? Ako se takve korekcije rade i retroaktivno primenjuju, da li su u pitanju simbolični iznosi (npr. desetak hiljada dinara) ili ozbiljniji iznosi? Da li će mi zbog tog većeg ostvarenog prometa od predviđenog, za 2011. odrediti i duplo veći paušal ili će ga korigovati samo za nijansu, tj. preciznije, u kojoj meri paušal koji određuju zavisi od ostvarenog prometa, a u kojoj meri moraju da se drže iznosa paušala koji važe za moju delatnost i opštinu u kojoj radim?

Dalje, kad smo kod započinjanja sopstvenog biznisa, imam li obavezu da sada nakon što sam otvorila račun u banci taj podatak prijavim APR-u? Ništa mi nisu napomenuli prilikom podizanja rešenja o osnivanju, a možda i nisu u obavezi da napominju bilo šta.

I za kraj, moram li da istaknem firmu bilo na vrata stana ili sanduče i zbog toga plaćam lokalnu komunalnu taksu ili mogu da tražim oslobađanje od plaćanja te takse, jer nemam potrebu za isticanjem firme?

Hvala svima koji makar na neko od ovih pitanja stručno odgovore.

Iako nisam prisutna na ovom forumu duze vreme vasa uctivost me je iznendaila pa sam iz tog razloga zelela da Vam odgovorim.

Naime, ako si predala prijavu za pausalno oporezivanje i ako ti je ono odobreno i ako ne uzimas gotovinu od klijenata fiskalna kasa ti nije potrebna.
Kao pausalac ne smes preci promet veci od 3.000.000 miliona, tj ukupan priliv sredstava ne sme biti veci od ovog iznosa.Poreska uprava trazi potvrduo prometu preko racuna u prehodnoj godini kako bi ste ostvarili pravo na pausalno oporezivanje u narednoj kalendarskoj godini.

Sto se tice podizanja novca sa Vaseg poslovnog racuna ono se vrsi bez ikakvih pravdanja a dnevni limit je 100.000 dinara.

U poreskoj prijavi za pausalne obveznike ne popunjavate podatke o prometi a to vam je i naznaceno u dnu strane.Pausal se odredjuje po delatnostima i po ranije utvrdjenim kriterijumima.

U APR ne moras da registrujes podatke o tekucem racunu.

Naziv firme moras da istaknes da te ne bi kaznili.Placanje firmarine nazalost ne mozes da izbegnes.
 
Imam ja 2 pitanja: Posedujem pick up vozilo.Kako da se povezem sa veleprodavcima robe i transportujem robu maloprodavcima?S kim da se povezem za recimo nabavku zvaka za markete.2- Da li treba da se registrujem kao transportna delatnost ili nesto tako?
 
Poslednja izmena:
Ja ne bih nikome preporucivala da bez 100000 eura kesa krecu u bilo kakav posao u Srbiji........Jednostavno cist gubitak novca...To ce ti reci svako ko je ikada radio kao privatnik....To sto ces nauciti sve o zakonima i pravilima ustvari ti nece nista pomoci.....Bila sam i sama samostalni privatnik, a sada se bavim biznisom.....
 
Ja ne bih nikome preporucivala da bez 100000 eura kesa krecu u bilo kakav posao u Srbiji........Jednostavno cist gubitak novca...To ce ti reci svako ko je ikada radio kao privatnik....To sto ces nauciti sve o zakonima i pravilima ustvari ti nece nista pomoci.....Bila sam i sama samostalni privatnik, a sada se bavim biznisom.....

Kada bi se neko drzao tvog saveta, u Srbiji ne bi bilo nijednog privatnika.
Sto samo po sebi govori o svrsishodnosti, korisnosti ali i smislenosti tvog saveta.
Bolje se ti drzi tvog mreznog marketinga.
 
Kada bi se neko drzao tvog saveta, u Srbiji ne bi bilo nijednog privatnika.
Sto samo po sebi govori o svrsishodnosti, korisnosti ali i smislenosti tvog saveta.
Bolje se ti drzi tvog mreznog marketinga.

Jesi ti neki drzavni sluzbenik? Sta se ti toliko brines za drzavu? Ako drzavi to smeta neka olaksa privatnicima...Kad pocinjes posao ne razmisljas o tome sta drzava ima od tebe nego razmisljas o isplativosti posla. Ja tvrdim da bez 100 hiljada neces izdrzati.
 
Jesi ti neki drzavni sluzbenik? Sta se ti toliko brines za drzavu? Ako drzavi to smeta neka olaksa privatnicima...Kad pocinjes posao ne razmisljas o tome sta drzava ima od tebe nego razmisljas o isplativosti posla. Ja tvrdim da bez 100 hiljada neces izdrzati.

Ja kada sam zapocinjao SVAKI od svojih poslova, nikada nisam imao 100 000 u dzepu, za taj posao........
A svaki od njih sam napustio(od onih koje sam napustio) kada me je vise mrzelo da to radim, i kada sam poceo da osecam teret tog posla(kada u njemu nisam nalazio zadovoljstvo).
Jos nesto..KO se to brine za drzavu?KAD sam ja to u komentaru POMENUO drzavu?
Ja se samo veoma brinem da neko ovde ne shvati ozbiljno tvoje "savete" posto nemaju bas puno veze ni sa realnoscu, a ni sa pamecu.
 
Ja kada sam zapocinjao SVAKI od svojih poslova, nikada nisam imao 100 000 u dzepu, za taj posao........
A svaki od njih sam napustio(od onih koje sam napustio) kada me je vise mrzelo da to radim, i kada sam poceo da osecam teret tog posla(kada u njemu nisam nalazio zadovoljstvo).
Jos nesto..KO se to brine za drzavu?KAD sam ja to u komentaru POMENUO drzavu?
Ja se samo veoma brinem da neko ovde ne shvati ozbiljno tvoje "savete" posto nemaju bas puno veze ni sa realnoscu, a ni sa pamecu.

Pa to i ja kazem....zapoceo si posao bez 100 hiljada...eto vidis....i ne radis ga vise....a savetujes drugima da podju tvojim stopama? Sta? Da propadnu? Odustanu? Sta ti njima u stvari predlazes? Hoces reci da bi ostao u poslu da si imao zadovoljstvo?
Otkrio si da si pogresio pa si odustao? Ulozis npr 15 hiljada pa odustanes samo zbog toga sto se smoris? Kao idem ja da probam pa sta bude, podici cu kredit pa cu malo da raduckam, a ko se smorim odustacu? Mnogo ozbiljno...
Onda je tebi tata milioner.......
I rekao si mi da nisam pametna......to je vredjanje...to zaista govori o tebi....sad mozes da pises sta hoces....
 
Pa to i ja kazem....zapoceo si posao bez 100 hiljada...eto vidis....i ne radis ga vise....a savetujes drugima da podju tvojim stopama? Sta? Da propadnu? Odustanu? Sta ti njima u stvari predlazes? Hoces reci da bi ostao u poslu da si imao zadovoljstvo?
Otkrio si da si pogresio pa si odustao? Ulozis npr 15 hiljada pa odustanes samo zbog toga sto se smoris? Kao idem ja da probam pa sta bude, podici cu kredit pa cu malo da raduckam, a ko se smorim odustacu? Mnogo ozbiljno...
Onda je tebi tata milioner.......
I rekao si mi da nisam pametna......to je vredjanje...to zaista govori o tebi....sad mozes da pises sta hoces....

Da, TO hocu da kazem..da sam imao zadovoljstvo u poslu, ja bih u njemu ostao.........
Lupas naveliko uopste ne znajuci s kim pricas..ali evo, sasvim ukratko:
Sa mesta vlasnika veletrgovine, koja je imala preko 500 komintenata, a u trenutku kada mi se smucio rad sa ljudima, jednostavno sam likvidirao firmu.
vise od tih famoznih 100 000 evra(tada 200 000 maraka) sam jednostavno POKLONIO duznicima, jer mi se smucilo da se preganjam sa njima po sudovima, sa sudskim izvrsiteljima.....
Platio svakom svoje, platio drzavi njeno, i opet mi je ostalo dovoljno da napravim sebi kucu, lokal, da se dve godine zezam ne radeci nista.......
E, onda sam zeleo da radim neku prozivodnjuBila je to zelja i teznja, ali i u neku ruku moranje posto sam ostao bez novca, zbog nekih drugih stvari......Krenuo sam u prozivodnju OPET bez para.......
U proizvodnju koja nije bas jeftina(jeftino zapoceti posao), u to vreme(verujem ni danas).....
U proizvodnji sam radio sa jos jednim radnikom, prilicno tezak fizicki posao....skoro tri godine, po 8 sati dnevno, bez odmora praznika,vikenda.I bio sam neizmerno sretan, znajuci da stvaram nesto a jos vise zato sto je proizvod takav da nisam morao imati nikakve dodire sa ljudima oko posla(sve sam plasirao na jednom mestu).
E onda je doslo bombardovanje, te posle toga DOS, koji mi je onemogucio da radim sasvim glupim razlogom, i stavio pred dilemu da li da nastavim posao preseljavajuci ga u Republiku Srpsku, ili da ga prekinem.
I prekinuo sam ga, rasprodao masine, dva kamiona( sto mi je ustvari bio profit za sve te tri godine posla).I opet nisam radio nista skoro tri godine........
E onda sam opet nasao sebe u poslu koji radim i danas....Opet je rad sa ljudima, ali na malo specifican nacin(skoro potpuno zatvoren krug poslovnih partnera, sa kojima se odlicno razumem).Usrecuje me zato sto trazi moje angazovanje o cca. 3,4 dana mesecno(u medjuvremenu sam se i ozenio) te mi ostavlja mnogo slodobnog vremena za uzivanje sa svojom porodicom.

Eto, to je moja prica..Ukratko.......
Ni za jedan od ta tri posla mi nije trebalo toliko novca.........a u SVAKOM od ta tri posla sam zaradio najmanje toliko.........
Prosto je.
Ako imas viziju, pravu ideju, ako si siguran u sebe..Novac ti ne treba.Treba samo da budes tvrdoglav da tu viziju ispunis............Nekada ce do ostvarenja te vizije biti potrebno da zakucas na 1000 vrata.......Ali, ako nesto mnogo zelis, i znas, doci ces do cilja........
A pare?
Pare su najmanji problem.

A da nisi pametna, to se vidi iz tvojih komentara..............Cuj 100 000 evra da bi se poceo posao? Smesno.
 
Poslednja izmena:
Ovako mi GLUPI shvatamo sta si napisao....
Radio si turbo, imao si 500 komitenata (pogledala sam u poslovnom recniku sta to znaci, to je starinski naziv za klijente, ne radnike). Koliko radnika? 5?
Pokloniti 100 hiljada evra ili 200 duznicima znaci, nikada nisi naplatio jer si davao na veresiju......To je logicno, nisi prvi...Mnogi su propali upravo zbog toga...Pa i moj otac je zatvorio ExportImport samo zbog toga....To je normalno...

Za kucu me ne zanima, to je tvoja privatna stvar...
Dalje...Poceo si ponovo da radis fizicki posao, radio si ga non stop dok nisi Crko radeci........
Bilo ti je tesko jer nisi imao para, ali s druge strane si poklonio ljudima 200 hiljada maraka? Zbog nekih drugih stvari..Posle 3 godine muke, zasmetao si DOSu jer si imao toliko dobar proizvod da te teraju u Republiku Srpsku??????? Sta si proizvodio??????? Ja to nikad nisam cula???????
Za tri godine imao si masinu i dva kamiona.....
Radio si NEKI posao .....
Posle si radio NEKU PROIZVODNJU
Sada radis opet NEKI posao samo 3 dana mesecno.......Nekretnine??????/Sta????

Moja poenta je bila sledeca....Nije potrebno 100 evra da bi zapoceo posao, nego da bi preziveo 5 kljucnih godina.....Ko se imalo razume shvatice.
Nagovaras ljude da pokusavaju to je u redu.......Koliko kosta lokal u centru grada?
Koliko kosta oprema? Reklama 3 godine neprekidno? Koliko kosta prvih 6 meseci kada imas samo izdatke, a nemas prihode? Dozvole?
Daj ljudima konkretne podatke to njih zanima......ako zele da uloze toliko i toliko para.........oni ne zele da poklanjaju komitentima.......oni ne zele da 3 godine crknu pa da ih premeste u srpsku......oni zele najbezbolniji i najsigurniji nacin da im uspe......
 
Ovako mi GLUPI shvatamo sta si napisao....
Radio si turbo, imao si 500 komitenata (pogledala sam u poslovnom recniku sta to znaci, to je starinski naziv za klijente, ne radnike). Koliko radnika? 5?
Pokloniti 100 hiljada evra ili 200 duznicima znaci, nikada nisi naplatio jer si davao na veresiju......To je logicno, nisi prvi...Mnogi su propali upravo zbog toga...Pa i moj otac je zatvorio ExportImport samo zbog toga....To je normalno...

Za kucu me ne zanima, to je tvoja privatna stvar...
Dalje...Poceo si ponovo da radis fizicki posao, radio si ga non stop dok nisi Crko radeci........
Bilo ti je tesko jer nisi imao para, ali s druge strane si poklonio ljudima 200 hiljada maraka? Zbog nekih drugih stvari..Posle 3 godine muke, zasmetao si DOSu jer si imao toliko dobar proizvod da te teraju u Republiku Srpsku??????? Sta si proizvodio??????? Ja to nikad nisam cula???????
Za tri godine imao si masinu i dva kamiona.....
Radio si NEKI posao .....
Posle si radio NEKU PROIZVODNJU
Sada radis opet NEKI posao samo 3 dana mesecno.......Nekretnine??????/Sta????

Moja poenta je bila sledeca....Nije potrebno 100 evra da bi zapoceo posao, nego da bi preziveo 5 kljucnih godina.....Ko se imalo razume shvatice.
Nagovaras ljude da pokusavaju to je u redu.......Koliko kosta lokal u centru grada?
Koliko kosta oprema? Reklama 3 godine neprekidno? Koliko kosta prvih 6 meseci kada imas samo izdatke, a nemas prihode? Dozvole?
Daj ljudima konkretne podatke to njih zanima......ako zele da uloze toliko i toliko para.........oni ne zele da poklanjaju komitentima.......oni ne zele da 3 godine crknu pa da ih premeste u srpsku......oni zele najbezbolniji i najsigurniji nacin da im uspe......


Smesno mi je da ti detaljisem i objasnjavam nesto o cemu ti nemas pojma.
Ja NISAM propao zato sto sam toliko novca poklonio onima koji nisu mogli da plate racune....Ja sam to poklonio zato sto MOJ stomak nije mogao da izdrzi da idem sa sudskim izvrsiteljima i da plenim ljudima stvari..
Da pazljivije citas, onda bi u tekstu shvatila da sam ja jasno rekao da sam posle tog posla napravio sebi kucu(doduse plac je kupio moj matori mnogo pre svega), napravio lokal i ziveo bez posla dve godine.......
Tako da.Ja nisam propao sa tim poslom.......
Zaposlenih u veleprodaji sam imao , u jednom trenutku 46 radnika......U vreme kada sam resio da zatvorim firmu 37.

Sto se tice proizvodnje proizvodio sam briket za grejanje.....
Zatvorio sam firmu iz razloga sto mi je za 80% moje proizvodnje, sirovina bila u Republici Srpskoj, i sto sam imao nacelan dogovor sa carinom da papire i dazbine za kamione piljevine placam jendom mesecno, kao sto se svugde radi u slucajevima kada je materijal koji se prevozi jeftin(prevoz peska, sljunka isl.).....Obzirom da ta piljevina sluzi kao sirovina, te ide pod presu od 100 tona, za vreme SPS-a mi nisu trazili fitopatoloski pregled tog drveta.Nazalost, cim je DOS dosao na vlast trazili su da svaki kamion posebno bude pregledan, pri cemu je cena pregleda veca od cene sve piljevine u kamionu......
Mogao sam da preselim masine tamo, i nastavim da radim..............Ali, eto nisam...bilo mi je dosta......Vise mi nije bilo "zanimljivo".
Danas?Imam posao koji ne bih mogao da opisem......
Dva su razloga za to........Jedan je taj sto ti to ne bi shvatila, a drugi je sto se time danas u Srbiji bavi veoma mali broj firmi, i ja ne zelim nikome da dam ideju za to.
Ali eto..........Nesto najpribliznije tom poslu je posao omladinske zadruge, recimo.......
A tebi smeta to NEKI?
Pa eto, ja sam objasnio koliko mogu, sasvim detaljno......
A tvoja konstatacija oko 100 000 evra i posla?
Samo jedna velika glupost.....

Uvecano:
Kada radis posao u kojem ubedjujes ljude da nesto kupe(preciznije kada prodajes sebe), pa treba da "picnes" lokal, da das vrhunsku reklamu, da izgledas tip top jer ne mozes drugacije da prodas "proizvod", onda ti ni 100 000 evra nije dovoljno...Ali ako razmislis, budes kreativan, promucuran, tvrdoglav opet ces stici na cilj..
Mozda bi pre stigao da imas I 100 000 uz sve nabrojano, ali ce svakako mnogo vece zadovoljstvo biti ako ih nisi imao(ovo vam garantujem!!!).
Takodje sam sasvim siguran da ukoliko prodjes ceo taj "put" odricanja, mucenja, dovijanja, da ce posao koji tako izgradis biti na mnogo stabilnijim nogama.
PS:Ako si gledala u recniku onda si trebala da zapamtis da se pise "komiNtent"........Ja sam taj posoa radio davno, pre 17,18 godina, pa je i sam posao starinski a kamoli nazivi.
PS1: A tvoj najbezbolniji nacin je:Stavi 100 000 u dzep kako znas, i onda razmisljaj o poslu??????
Vrlo domisljato.:dash::dash:
 
Poslednja izmena:
Dva su razloga za to........Jedan je taj sto ti to ne bi shvatila, a drugi je sto se time danas u Srbiji bavi veoma mali broj firmi, i ja ne zelim nikome da dam ideju za to.
Ali eto..........Nesto najpribliznije tom poslu je posao omladinske zadruge, recimo.......



NE SMES DA KAZES CIME SE BAVIS??????????????

HAHAHAHAHAHAHA

Koliko ja znam.......najveca kradja para u drzavi je preko sistema zaposljavanja putem agencija ili omladinske zadruge.....

Zato ti ne smes da kazes??????? Jel to BIZNIS?????
 
Poslednja izmena:
Dva su razloga za to........Jedan je taj sto ti to ne bi shvatila, a drugi je sto se time danas u Srbiji bavi veoma mali broj firmi, i ja ne zelim nikome da dam ideju za to.
Ali eto..........Nesto najpribliznije tom poslu je posao omladinske zadruge, recimo.......



NE SMES DA KAZES CIME SE BAVIS??????????????

HAHAHAHAHAHAHA

Koliko ja znam.......najveca kradja para u drzavi je preko sistema zaposljavanja putem agencija ili omladinske zadruge.....

Zato ti ne smes da kazes??????? Jel to BIZNIS?????

Kradja para?????????
SRAM TE BILO!
Ja svoj posao radim posteno, ali evo da ti kazem:
Ja sam najpametniji i smislio sam LEGALAN posao koji danas radim.Bio sam PRVI u Srbiji sa tim poslom.Danas postoji jos nekoliko firmi koje se time bave.....

Evo, bas cu tebi da kazem detaljno sta radim.:dash::dash::dash::dash:
PS: Pisao sam vec o tim stvarima na raznim temama.......Za vreme koje radim taj posao, kroz moju firmu je proslo PREKO 80 inspekcijskih kontrola.......Bilans je NULA dinara kazne!!!!!!!!!!
Sve do pre cetiri meseca, kada sam im zapretio tuzbom zbog ometanja poslovanja....
Prosle godine sam drzavi platio preko 10 miliona dinara dazbina........A TI?
 
Poslednja izmena:

Back
Top