Koja od ove dve

MACAKKETI

Obećava
Poruka
97
Е овако, у досадашњем школовњу од свих предмета највише ми иду и највише волим математику, физику, веронауку, ликовно и музичко. Уз то имам завршену нижу музичку школу, па хоћу да чујем Ваше мишљење. Да ли би, из предходно наведеног, уписали фармацеутску школу или средњу музичку?
 
Не бих гимназију, јер ако неким случајем немам факултет, нема никаквог посла, а и аутоматски ми се укидају ликовна и музичка академија.
 
Eh, što se zaposlenja tiče, šta god završila neće ti biti lako da nađeš dobar posao u ovoj državi...
Nego, vidim da te umetnost zanima, što je divno, a s druge strane, verovatno je isplativije izabrati farmaciju, tako da... Oba zanimanja imaju svoje prednosti i mane i mislim da niko ne može da napravi izbor umesto tebe, zato, šta god izabrala - nek' ti je sa srećom. :)
 
Strucnu skolu,obavezno,nikako nemoj gimnaziju....jer kao sto rece neko gore ,nema posla sa gimnazijom a sa srednjom ima kakvog takvog....
Sto se tvog dvoumljenja tice izabrao bih farmaceutsku...
 
upiši obe škole...
ali za farmaceuta redovno a muzičku možeš vanredno......to se lako završava...ja idem vanredno u muzičkoj a redovno veterinu...i postižem sve na vreme....e sad, treba volja za to....ako te mrzi da vežbaš instrument nemoj ni da se bakćeš za badava. :bye:
 
Ja bih upisala farmaceutsku, smatram da je tu perspektivnija budućnost, osim ako neko nije 100% muzički talenat, i ne zna ničim drugim da se bavi osim tim (a znam slučajeve). Pošto tebi idu matematika i fizika, onda lepo upiši farmaceutsku, to je prilično jaka škola, a ako ti je baš volja, idi vanredno u muzičku...
 
Da znas da u farmaceutskoj imas dosta,dosta hemije.Fizika i nije nesto teska,ista je kao i u drugim skolama,a i matematika isto.Ako ti hemija ide ok,upisi slobodno.Ne znam koliko je muzicka skola perspektivna u ovoj nasoj zemlji,a sa farmaceutskom,posle i da ne zavrsis fax mozes da nadjes solidan posao....
 
Strucnu skolu,obavezno,nikako nemoj gimnaziju....jer kao sto rece neko gore ,nema posla sa gimnazijom a sa srednjom ima kakvog takvog....
Sto se tvog dvoumljenja tice izabrao bih farmaceutsku...
Onaj ko stremi visokom obrazovanju treba da zna kakav ga put čeka.
I posao sa fakultetom bi trebalo da pruži bolje zaposlenje, u svakom slučaju. Realista sam, što se tiče situacije u Srbiji, što opet ne znači da se ne nadam i ne vidim korake ka boljem.
Tvoj komentar nije pokazao ništa, po mom mišljenju. Svaka čast osobi koja završi farmaceutsku školu, ali bih zaista voleo da znam kakva je mogućnost za zaposlenje u struci posle nje. Dakle - 'zdravorazumnije' je upisati gimnaziju, i dati sebi i prostora i vremena za, tada već mnogo kvalitetnije opredeljenje, kada već postoji velika neodlučnost na tom prvom koraku (i.e. posle osnovne škole).



b.
 
Nijednu. Upisala bih gimnaziju i time dala sebi vremena da odlučim čime želim da se bavim kasnije u životu (što se, u mom slučaju, i desilo).

Podrzavam.
Ja sam upisala srednju muzicku jer sam jako talentovana za violinu.
To mi trenutno nista ne znaci jer imam upalu tetiva kao posledicu petosatnog vjezbanja, i nedostatak volje uopste za skolom. Da ne spominjem kako niko pri upisu ne pominje harmoniju, kontrapunkt, istoriju muzike i ostala shranja.z:cry:
 
Kontrapunkt i polifonija su tako glupi predmeti ne znam sta ce kome u zivotu.
Bas me briga da li je Bah pisao veliku recenicu ili 2 mala preioda i kako je nesto komponovano na gregorijanski koral.
(malo ga sad precerah, mora nesto i da se uci, ali ljudi, da li Vi ucite 80 strana o Mocartu?)
 

Back
Top