Кnaus: Хапшење Младића неће бити довољно

Ilinoida

Domaćin
Poruka
4.843
НОВИ САД - Председник Европске иницијативе за стабилност Џералд Кнаус изјавио је да није сигуран да би хапшење Ратка Младића било Србији довољно за “добијање датума за почетак преговора” о чланству у ЕУ, али би свакако помогло да наша земља добије статус кандидата.


“Косово је и даље проблем”, нагласио је Кнаус у интервјуу новосадском “Дневнику” и додао да ће за Србију “бити тешко да уђе у Европску унију ако претходно не реши питање Косова”.

Кнаус, један од најутицајнијих аналитичара догађаја на Балкану у институцијама ЕУ, оценио је да је атмосфера у ЕУ промењена у последњих шест месеци и да би Србија “ишла брзо ка ЕУ да је Младић ухапшен летос”, док је то сада “под знаком питања”.
Ентузијазам за убрзавање европских интеграција Србије је “на путу да се изгуби и поред тога што ове године имамо два Србији изузетно наклоњена председништва ЕУ - чешко и шведско, истакао је он.

Кнаус је рекао да су у ЕУ “веома разочарани резултатима Београда” због тога што Србија “не помаже да се дође до решења (за Косово), а ЕУ нема решења”.

“Сви знамо позицију Београда око Косова, али истовремено Србија мора да помогне Европској унији у развоју Косова и да пошаље сигнал да жели да ЕУ створи успех на Косову, без обзира на статусно питање”.

“Ако уз то пронађе и Младића, онда верујем да ће Србија поново имати ‘монументум’ у ЕУ, као пре пола године”, закључио је Кнаус.

http://www.naslovi.net/2009-01-11/b92/knaus-hapsenje-mladica-nedovoljno/991888

------------------------

Браћо Срби јел ово наговештавање признања Косова....
 
Oni su nas oborili na zemlju i drze svoju cizmu na nasem vratu, sto smo u mnogome i sami trazili. Ako budu bas hteli da nas upropaste do kraja, oni ce nas zgaziti tom cizmom iz sve snage- trazice priznanje Kosova. To bi oznacio kraj nasih odnosa ko zna do kada. Ja i dalje ne verujem da ce nam to biti zvanicno postavljeno kao uslov.

сигурно је да хоће, јер ће рећи да у ЕУ не можемо ући без дефинисаних граница. Изнутра делују већ Чанак и остали који траже аутономије покрајна, Србију ће разбити и неће је постојати ако се будемо поводили како каже ЕУ
 
сигурно је да хоће, јер ће рећи да у ЕУ не можемо ући без дефинисаних граница. Изнутра делују већ Чанак и остали који траже аутономије покрајна, Србију ће разбити и неће је постојати ако се будемо поводили како каже ЕУ

Pa koliko sam ja razumeo za njih nisu nedefinisane. Oni gledaju na Kosovo kao na samostalnu drzavu.
 
Зато су ови на власти убрзали процес, да док још имају власт то позавршавају, сад ће да крене, већ су кренули, Чанак и екипа да траже аутономије

Sta da pozavrsavaju? To su za mene gluposti. Ovde se samo radi o tome hoce li neki Srbin i formalno, dakle na papiru priznati Kosovo. Fakticki je ono nazalost odavno nezavisno i to je jasno svakome ko hoce i malo da razmisli. A od tog, formalnog priznanja nema nista, niti ko to hoce a niti sme.
 
nego gde su sad dellboy systemdown i filatelista da nam daju upute sta da radimo? :think:

z:D

Sto se brines kad ti ionako neces u EU? z:lol:

Inace ovaj deo mi je zanimljiviji.

Кнаус је рекао да су у ЕУ “веома разочарани резултатима Београда” због тога што Србија “не помаже да се дође до решења (за Косово), а ЕУ нема решења”.

“Сви знамо позицију Београда око Косова, али истовремено Србија мора да помогне Европској унији у развоју Косова и да пошаље сигнал да жели да ЕУ створи успех на Косову, без обзира на статусно питање”.

Napravili sra** a sad ne znaju kako da se izvuku iz toga.
Odnosno Ameri im uvalili kosku.
z:mrgreen:

Mada nema to veze ni sa Mladicem ni sa Kosovom.
Primice nas kad budu hteli(ako budu hteli).

Primer za to je Hrvatska.
 
Oni su nas oborili na zemlju i drze svoju cizmu na nasem vratu, sto smo u mnogome i sami trazili. Ako budu bas hteli da nas upropaste do kraja, oni ce nas zgaziti tom cizmom iz sve snage- trazice priznanje Kosova. To bi oznacio kraj nasih odnosa ko zna do kada. Ja i dalje ne verujem da ce nam to biti zvanicno postavljeno kao uslov.

Pa normalno. Svako ko drugacije tvrdi - laže....
 
z:D

Sto se brines kad ti ionako neces u EU? z:lol:

Inace ovaj deo mi je zanimljiviji.



Napravili sra** a sad ne znaju kako da se izvuku iz toga.
Odnosno Ameri im uvalili kosku.
z:mrgreen:

Mada nema to veze ni sa Mladicem ni sa Kosovom.
Primice nas kad budu hteli(ako budu hteli).

Primer za to je Hrvatska.

Ma kakva hrvatska kakvi bakraci. EuropeJci u Srbiji su skroz pukli. Nema nista od primljenja Srbije u EU:). A toliko su im se uvlacili:D
 

Back
Top