Sta otvoriti??????

Hackers

Primećen član
Poruka
885
Imam 10K za ulaganje i jos jedno 5K u rezervi pa me interesuje sta otvoriti u Beogradu.
Molim vas bez glupih filozofiranja, vec samo konkretno.

Razmisljao sam o radnjici poput trafike+ u kojoj bih prodavao cigarete, dobra pica ( bez piva i sl gluposti),nesto od hemije (par proizvoda), kreme, karmini itd. Zanci nesto prosecno plus malo ekskluzive.

Na drugom mestu sam imao na pameti veletrgovinu motornih ulja, guma i sl.
 
Na drugom mestu sam imao na pameti veletrgovinu motornih ulja, guma i sl.

Cija motorna ulja, mislim, koji proizvodjac ? Potrebno je pokriti maloprodaje kao i uspostaviti saradnju sa firmama-potrosacima (uglavnom poljoprivredne firme, industrija, ....). Jos kada bi bilo putem fransize bilo bi odlicno. Ovde je najbitnije koji proizvodjac i koliko poznajes materiju sa uljima. Recimo, u firmi koristim Modrica ulja i dosta njih dolazi da nude teh. ulja od drugih proizvodjaca i da sklope saradnju ali im je veoma tesko zbog toga sto sam vec uhodan sa dobavljacem Modrice (kad treba tu je i isporucuje) i kompletna evidencija mi je prilagodjena za Modricina ulja. Hocu da kazem da je tesko probiti se u startu zbog toga sto je uglavnom sve uhodano.
 
Neću ja tu baš puno da filozofiram, pošto se ne bavim tom vrstom posla, ali sam svakako dobronameran.

Po meni je najvažniji deo svakog posla KAKO ubediti ljude da kupe baš od tebe, to što ima i na sledećem ćošku.

U vrsti posla koje si naveo, značajno je (po meni)

1. mesto prodavnice. Sto puta sam video lokale koji se otvaraju, i zatvaraju svakih mesec dana sa drugom delatnošću, ali SVI bez uspeha, zato što su na lošem mestu.

2. cene ( bolje prodati 50 proizvoda dnevno po niskoj, nego 5 po visokoj zaradi)

3. tvoji poslovni kotakti - pa uvališ nekoj većoj firmi, a ostalo ti dođe kao džeparac

4. preporuka, razmisli da radiš 24 sata, jer Beograd je grad koji tako i živi

5. a ne bi ti škodilo i da imaš neku zaštitu, odnosno da otvoriš u kvartu gde poznaješ nekog lokalnog siledžiju, pa da te barem ovi klinci ne diraju. Od velikih se svakako ne možeš odbraniti....

Eto.....mi barem ovde u Grčkoj tako poslujemo
 
Imam 10K za ulaganje i jos jedno 5K u rezervi pa me interesuje sta otvoriti u Beogradu.
Molim vas bez glupih filozofiranja, vec samo konkretno.

Razmisljao sam o radnjici poput trafike+ u kojoj bih prodavao cigarete, dobra pica ( bez piva i sl gluposti),nesto od hemije (par proizvoda), kreme, karmini itd. Zanci nesto prosecno plus malo ekskluzive.

Na drugom mestu sam imao na pameti veletrgovinu motornih ulja, guma i sl.

Nije ti se dopala moja ideja?Ja bih ti predlozila uvoz ofset papira.Skoro da nemas konkurenciju.A za trafiku kao sto sam ti vec rekla lokacija je najbitnija.Moze se dobro zaraditi.
 
Ma moze da se uveze i nekoliko paleta, ali samim tim cena ino dobavljaca je mnogo jaca, zbirni transport je mnogo skuplji nego pun sleper, spediterski troskovi takodjer mnogo skuplji ...........
Naravno, ne znaci da tako ne moze da se krene i sto vise.......podrzavam takve poduhvate ali samo oprezno i u startu sa sto vise informacija!!! z;)

Ako svodis posao na nekoliko paleta,onda to nije konkretan posao,vec prazna investicija,odnosno ulog,koji je osudjen na krah.Transport se uracunava u prodajnu cenu artikla,pa se na taj nacin nivelise celina.Spedicija ko spedicija,uzima svoje.I ona se uracunava u cenu artikla takodje
 
Ako svodis posao na nekoliko paleta,onda to nije konkretan posao,vec prazna investicija,odnosno ulog,koji je osudjen na krah.Transport se uracunava u prodajnu cenu artikla,pa se na taj nacin nivelise celina.Spedicija ko spedicija,uzima svoje.I ona se uracunava u cenu artikla takodje

Pa ako je pocetnik, mora da krene sa nekoliko paleta jer za vise nema novca.
Zato i kazem da je moguce, ali jako tesko jer mu cena nece biti povoljna.

Naravno da se sve uracunava u cenu artikla ali nije isto platiti prevoz iz Nemacke za 5 paleta 1000 eura kao i pun sleper 1 800 eura.

Zato se treba informisati o trenutnim vpc odredjenog artikla (nrp. tog papira).
Mozda ima malo uvoznika sa velikim marzama pa ima prostora da krene sa nekoliko paleta, pa mic po mic :)
 
Sa takvim trebovanjem se ne ide u veleprodaju,i ne dobijaju veleprodajne cene


Ja sam u startu naglasila da je za sam uvoz (npr ofset papira) taj iznos premali i sta mu sve utice na porast troskova.
I naglasila sam da mora dobro da se raspita o trenutnom stanju na trzistu.
Ukoliko ima prostora i relativno prihvatljive cene (koje mogu da prodju kod odredjenih kupaca), moze da krene i sa nekoliko paleta pa polako.
 
Ja sam u startu naglasila da je za sam uvoz (npr ofset papira) taj iznos premali i sta mu sve utice na porast troskova.
I naglasila sam da mora dobro da se raspita o trenutnom stanju na trzistu.
Ukoliko ima prostora i relativno prihvatljive cene (koje mogu da prodju kod odredjenih kupaca), moze da krene i sa nekoliko paleta pa polako.

Slazem se
To su straterske strategije.No ja govorih o direktnom ulasku u veleprodaju.Ali ako nema novca neka krene od par paleta,uz najpovoljnije uslove za sebe
 
Prijatelji, mislim da u startu treba da razjasnimo par stvari. Ono što u osnovi deli oblasti interesovanaj je količina kapitala i količina slobodnog vremena na raspolaganju.

Maloprodaja (tipa trafike), je oblast gde su vrlo male marže, ali ako imaš dobro mesto, nije potrebna nikakva nauka oko poslovanja. Sem toga, može da se izvede sa količinom para koju je čovek naveo.

Veleprodaja podrazumeva ozbiljan kapital, jer niko nije naveo ozbiljan problem naplate. Igrom slučaja se bavim jednom vrstom štampe, i znam šta to znači. Nisam velliki, a vellike cifre se okreću zarobljene kod kupaca. Konkretno, to znači da ako napraviš uvoz za 15k eura, direktnom prodajom (obilazeći kupce) ćeš to rasprodati "na papiru" za 7-10 dana ako si sposoban. Valuta kod većine snabdevača papirom je sada 60 dana najmanje, što znači da moraš ići sa manjom cenom i dužom valutom... e onda nastaje problem kad izdaš robu a nisi je naplatio pa nemaš para za sledeći uvoz, i automatski nemaš šta da prodaješ 2-3 meseca. Za taj period će ti oni prvi kupci opet tražiti robu i ako nemaš - zdravo, u istoriji si.

Treća, po meni najbolja opcija, su usluge. Najbolje su marže, ali ti treba mnogo vremena, energije, ideja i malo sreće. Počneš da radiš nešto što malo ko radi, ili možeš da pobediš ppostojeću konkurenciju brzinom, kvalitetom, odnosom sa kupcima i sl. Veruj mi, ako otvoriš domarsku ili kurirsku službu u lokalu, 100-150.000 zaradiš kao od šale, a sa 10k kupiš 3 Pande, zaposliš 6 majstora i ti radiš kao dispečer, 24h dnevno, pobedio si. Svaki može da uradi bar 5 popravki dnevno po 1000 din što nije neka cifra, a to je 22 radna dana x 5000, x 6 radnika... pa nek su polovina troškovi i eto. Računaj sam. Ostalih 5000 utroši na efikasne reklame i glavni si.

Ako te još neštoo zanima, javi mi na priv.
 
Prijatelji, mislim da u startu treba da razjasnimo par stvari. Ono što u osnovi deli oblasti interesovanaj je količina kapitala i količina slobodnog vremena na raspolaganju.

Maloprodaja (tipa trafike), je oblast gde su vrlo male marže, ali ako imaš dobro mesto, nije potrebna nikakva nauka oko poslovanja. Sem toga, može da se izvede sa količinom para koju je čovek naveo.

Veleprodaja podrazumeva ozbiljan kapital, jer niko nije naveo ozbiljan problem naplate. Igrom slučaja se bavim jednom vrstom štampe, i znam šta to znači. Nisam velliki, a vellike cifre se okreću zarobljene kod kupaca. Konkretno, to znači da ako napraviš uvoz za 15k eura, direktnom prodajom (obilazeći kupce) ćeš to rasprodati "na papiru" za 7-10 dana ako si sposoban. Valuta kod većine snabdevača papirom je sada 60 dana najmanje, što znači da moraš ići sa manjom cenom i dužom valutom... e onda nastaje problem kad izdaš robu a nisi je naplatio pa nemaš para za sledeći uvoz, i automatski nemaš šta da prodaješ 2-3 meseca. Za taj period će ti oni prvi kupci opet tražiti robu i ako nemaš - zdravo, u istoriji si.

Treća, po meni najbolja opcija, su usluge. Najbolje su marže, ali ti treba mnogo vremena, energije, ideja i malo sreće. Počneš da radiš nešto što malo ko radi, ili možeš da pobediš ppostojeću konkurenciju brzinom, kvalitetom, odnosom sa kupcima i sl. Veruj mi, ako otvoriš domarsku ili kurirsku službu u lokalu, 100-150.000 zaradiš kao od šale, a sa 10k kupiš 3 Pande, zaposliš 6 majstora i ti radiš kao dispečer, 24h dnevno, pobedio si. Svaki može da uradi bar 5 popravki dnevno po 1000 din što nije neka cifra, a to je 22 radna dana x 5000, x 6 radnika... pa nek su polovina troškovi i eto. Računaj sam. Ostalih 5000 utroši na efikasne reklame i glavni si.

Ako te još neštoo zanima, javi mi na priv.
Dobar komentar samo ..bih ja na ovih 60 dana za naplatu rekao da je tih valuta sve manje bar u mojoj bransi . od kako evro luduje gotovo da zvuci drsko ako dobavljaca pitas za odlozeno placanje sto i mislim da je u redu. kupac treba da osmisli svoju finansijsku konstrukciju a dobavljac da ima najpovoljnije uslove i nema problema.
 
Veruj mi da ne pričam gluposti... ništa to ne rešava. Jednom pustiš menicu i izgubio si klijenta. A veleprodaja ozbiljnog tipa ne može da radi bez odloženog plaćanja.... ovi sitni sve plaćaju avansno, to je jasno.
 

Back
Top