Strani novinar progonjen u Srbiji zato sto otkriva korupciju
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Strani novinar progonjen u Srbiji zato sto otkriva korupciju

Domaćin
    Učlanjen
    02.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Strani novinar progonjen u Srbiji zato sto otkriva korupciju

Danas, 3 novembra 2008, je od strane policije priveden Opštinskom sudu u Kragujevcu gospodin A.B. novinar iz Švedske, zbog optužbe za „klevetu”. Optužnicu je podneo izvesni privrednik S.P. iz Smedereva, koji se našao pogodjenim jer je dotični novinar telefonom razgovarao sa jednim radnikom koji je zapošljen kod S.P. a to u vezi nekih dugova koje S.P.ne vraća onima kojima je dužan.
    Stvar je u tome da dotični novinar nije dobio bilo kakav poziv od strane Opštinskog suda, i pored toga što on ima adresu u Srbiji koja je poznata našim vlastima, već su poslali policiju da ga privede. Dotični novinar s punim pravom smatra da se ovde radi o namernom maltretiranju i progonu stranih novinara. Jer, u svakoj civilizovanoj zemlji, se optuženom prvo šalje poziv a policija se šalje radi privođenja samo u slučaju kada se optuženi ne odazove pozivu.

Ovo je izjava gospodina A.B. novinara iz Švedske:

„Ponašanje srpskih vlasti je za svaku osudu.
    Smatram da je Opštinski sud grada Kragujevca grubo prekršio moja osnovna ljudska prava i da se ovde radilo o namernom maltretiranju jednog stranog novinara. Jer poslali su policiju da me privedu bez da su mi pre toga poslali bilo kakav poziv. Na moje pitanje odgovornom službeniku Opštinskog suda, zbog čega ja nisam dobio poziv, već je poslala policiju da me privede, odgovorila mi je kratko da nije imala moju adresu. To uprkos činjenici da ja u Srbiji imam adresu koja je prijavljena vlastima ove zemlje.
    Želim da dodam da je ponašanje policajaca koji su me priveli bilo krajnje korektno. Objasnili su mi da su me nerado priveli jer su i sami shvatili da tu nešto nije bilo u redu, ali da su morali da izvrše svoj posao.
    Moja je moralna odgovornost da kao novinar informišem javnost Švedske o sadašnjem stanju u Srbiji i to ću i učiniti. Smatram da je velika greška da zemlje Evropske unije i pomišljaju o eventualnom ulasku Srbije u EU. Jer Srbija je očigledno jedna takva diktatura gde korupcija, politički progoni i bezakonje pripadaju svakodnevnici…”

Pitam se da li Opštinski sud u Kragujevcu radi za dobro Srbije ili ne?! Da li su odgovorni ljudi u ovoj zemlji svesni da takvim ponašanjem a posebno progonom stranih novinara, daju vrlo lošu sliku o našoj zemlji?! Jer upravo novinari su bili ti koji su svojim izjavama o stanju u Srbiji najviše doprineli da je Srbija bila izložena i sankcijama i bombardovanju i priznavanju Kosova. A puno su tome doprinele tadašnje vlasti Srbije koje su se od samog početka ponašale neprijateljski prema stranim novinarima. Nažalost, situacija se ni malo nije promenila, a vlasti Srbije se nisu opametile ni od sankcija ni od bombardovanja. Na našu nesreću, dotični novinar je takođe aktivni član svetske organizacije Amnesti internacional. Kakvu će sliku o Srbiji preneti javnosti Švedske i Evropske unije, sada kada je i sam izložen kršenjima ljudskih prava od strane srpskih vlasti, to možemo samo da zamislimo. Da li Opštinski sud grada Kragujevca i vlada Srbije žele da Srbija ponovo bude izložena sankcijama i bombardovanju?! Ovo je velika sramota šta se radi u našoj zemlji.
    Moja je moralna odgovornost da kao novinar informišem javnost Švedske o sadašnjem stanju u Srbiji i to ću i učiniti. Smatram da je velika greška da zemlje Evropske unije i pomišljaju o eventualnom ulasku Srbije u EU. Jer Srbija je očigledno jedna takva diktatura gde korupcija, politički progoni i bezakonje pripadaju svakodnevnici…”

Svaka cast europeJci. Pokazali ste svoje pravo lice. Kragujevac je pod deMokratama.
    Poslednji put ažurirao/la Teodosije : 11.01.2009. u 11:44

Elita Добро дошли (avatar)
    Učlanjen
    31.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    457

Podrazumevano Re: Strani novinar progonjen u Srbiji zato sto otkriva korupciju

Смем да се кладим да је тај А.Б. новинар,човек ,,наше горе лист``. И он није нашао за сходно да разговара са неким одговорним (Власником,Директором,Упра ником,...) већ потајно са неким трећеразредним службеником и то телефоном. Очигледно да исчепрка нешто што би се искористило да се пљуне на Србију. Суд сада треба да оцени има ли прекршајног или кривичног дела и примерно казни а ако је слично и раније радио, отказати му гостопримство у Србији. Доста је било.
    Poslednji put ažurirao/la Добро дошли : 11.01.2009. u 12:36

Domaćin
    Učlanjen
    02.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio zika39 Pogledaj poruku
    Смем да се кладим да је тај А.Б. новинар,човек ,,наше горе лист``. И он није нашао за сходно да разговара са неким одговорним (Власником,Директором,Упра ником,...) већ потајно са неким трећеразредним службеником и то телефоном. Очигледно да исчепрка нешто што би се искористило да се пљуне на Србију. Суд сада треба да оцени има ли прекршајног или кривичног дела и примерно казни а ако је слично и раније радио, отказати му гостопримство у Србији. Доста је било.
    Svedjnanin je. Danasjnja Srbija=Korupcija. Ova vest odlazi pravo u tvoj voljeni Brisel i oprosti se od EU.

Elita Добро дошли (avatar)
    Učlanjen
    31.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    457

Citat Original postavio Teodosije Pogledaj poruku
    Svedjnanin je. Danasjnja Srbija=Korupcija. Ova vest odlazi pravo u tvoj voljeni Brisel i oprosti se od EU.
    И то га заболе!

Domaćin
    Učlanjen
    02.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Zabole ce deMokrate kad im Brisel kaze nema EU

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

meni je taj `svedjanin` sumnjiv, smederevo, kg, neki radnik kome gazda duguje? pa jos opicio po opstinskom sudu!

jesu li to teme koje interesuju prosecnog sveda?

mutno je to. a i svedjani su sumnjivi, pedofilcine nijedne, a o svedjankama sve sto se prica sve je istina, znas.
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Slične teme

1. Ako zavladaju radikali, Srbiji nece biti dobro zato sto:
    Autor delirium tremens u forumu Politika
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 01.05.2008., 12:01
  2. Strani drzavljani na celnim funkcijama u Srbiji
    Autor Torrente-Bgd u forumu Politika
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 27.04.2008., 13:01
  3. Strani drzavljani na celnim funkcijama u Srbiji
    Autor anarog u forumu Politika
    Odgovora: 87
    Poslednja poruka: 27.04.2008., 12:38
  4. KAKO OSTATI "ČIST" NOVINAR U ZEMLJI SRBIJI?
    Autor sjo u forumu Politika
    Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 24.04.2008., 03:32
  5. Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 27.02.2008., 01:14

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •