SOTONA I DEMONI - kako zavode ljude

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Е људи умористе са тим ђаволом... па на овом форуму се о њему прича више него о богу...z:lol:

А прича почиње тако што је један анђео био непослушан богу.. па навео и двоје људи на непослушност..
Ђаво је лош и хоће да уништи све људе.
Бог је добар и хоће да уништи све људе сем оних који су му одани.
Они се то такмиче ко ће више људи побити?! z:shock:

И ко води за сада...:sanke:

А ово је на размишљање нивоу устанака и устаника у Србији под Турцима........хихихи..........
 
Aj sad ja kapiram sve i celu tu pricu,ali se namece jedno pitanje! Zasto Satana muci ljude u paklu? Zar nije logicnije da pravi sebi armiju za napad na Boga? Zar on nebi voleo taj narod koji je otpao od Boga kao svoj? Zasto on uvek mora biti zao? Sta ako nije? Sta ako je pravedan kao i sam Bog pa ubice ubija,a protestante,ateiste,komunjare i sl zadrzava u svom stadu??

Pakao postoji, ali ne kao mesto gde se kuvaju ljudi, jer mislim da duše ne mogu da osete toplotu.
Pakao je neko Mračno i crveno mesto poput krvi gde se mogu videti sva odvratna dela koju je neka losa osoba za života počinila.
Đavo je jako slab, potrebna je samo ljubav Božje, vera, i dobrota. Tu je on nemoćan.
Njemu su potrebne duše da bi nastavio da postoji.
 
Е људи умористе са тим ђаволом... па на овом форуму се о њему прича више него о богу...z:lol:

А прича почиње тако што је један анђео био непослушан богу.. па навео и двоје људи на непослушност..
Ђаво је лош и хоће да уништи све људе.
Бог је добар и хоће да уништи све људе сем оних који су му одани.
Они се то такмиче ко ће више људи побити?! z:shock:

И ко води за сада...:sanke:

Pozdrav tebi!

Za sada i za uvek Bog je taj koji kontrolise sve i sve je u rukama Stvoritelja, tako da nema potrebe za panikom!z:lol:
Na nam je da mudro odaberemo koga cemo nasim delima i stavom podupirati:
1.Bozje Kraljevstvo-uredjenje koje je postavio Stvoritelj i koje obecava vecni zivot poslusnog covecanstva u raju na zemlji ili
2.Satanin sistem stvari koji vidimo sada i zivimo u njemu na zemlji, zivimo u mraku, nevidjenom jadu i bedi na svim mogucim poljima ljudskog zivota, strasnim i krvavim ratovima koji se vode u citavom svetu, nevidjenom kriminalu koji se cini nad ljudima od strane ljudi i lista je ogromna. Ovaj sistem stvari je trenutnog karaktera i ceka egzekuciju svakog momenta i povesce u smrt sve one koji ne odaberu ZIVOT i stanu na stranu Stvoritelja.
3. Neutralna pozicija NE POSTOJI.

Izaberi zivot da zivis ti i potomstvo tvoje. Biraj mudro!

Svako dobro!
 
Pozdrav tebi!

Za sada i za uvek Bog je taj koji kontrolise sve i sve je u rukama Stvoritelja, tako da nema potrebe za panikom!z:lol:
Na nam je da mudro odaberemo koga cemo nasim delima i stavom podupirati:
1.Bozje Kraljevstvo-uredjenje koje je postavio Stvoritelj i koje obecava vecni zivot poslusnog covecanstva u raju na zemlji ili
2.Satanin sistem stvari koji vidimo sada i zivimo u njemu na zemlji, zivimo u mraku, nevidjenom jadu i bedi na svim mogucim poljima ljudskog zivota, strasnim i krvavim ratovima koji se vode u citavom svetu, nevidjenom kriminalu koji se cini nad ljudima od strane ljudi i lista je ogromna. Ovaj sistem stvari je trenutnog karaktera i ceka egzekuciju svakog momenta i povesce u smrt sve one koji ne odaberu ZIVOT i stanu na stranu Stvoritelja.
3. Neutralna pozicija NE POSTOJI.

Izaberi zivot da zivis ti i potomstvo tvoje. Biraj mudro!

Svako dobro!
Поздрав и теби. z:lol:

3. Ја разумем да ти ту неутралну позицију не можеш да видиш.
али то не значи да она не постоји...:D

1. Какав ти је то бог коме је твој став неопходан као подупирач. Кад би се сви подупирачи макли, шта би од њега остало?
И ти си од оних што верују да су чике који деци у паркићу нуде слаткише, добре чике? z:lol:
Па.. осим што ти је неко рекао да тај даса обећава рај, имаш ли још неки разлог да верујеш да је добар?

2. Да. Постоји много патње... али то није доказ да сотона постоји...

Значи имамо још једног ЈС. z:lol:
 
Поздрав и теби. z:lol:

3. Ја разумем да ти ту неутралну позицију не можеш да видиш.
али то не значи да она не постоји...:D

1. Какав ти је то бог коме је твој став неопходан као подупирач. Кад би се сви подупирачи макли, шта би од њега остало?
И ти си од оних што верују да су чике који деци у паркићу нуде слаткише, добре чике? z:lol:
Па.. осим што ти је неко рекао да тај даса обећава рај, имаш ли још неки разлог да верујеш да је добар?

2. Да. Постоји много патње... али то није доказ да сотона постоји...

Значи имамо још једног ЈС. z:lol:

z:lol::zima2:z:hi:

Pre nego sto je Bog unistio zlo potopom, Noje je propovedao oko 40-60 godina o tome da ce nastupiti potop i da bi se ljudi spasli u to vreme, bilo je potrebno da udju u arku, vrlo jednostavno, zar ne? Bilo je potrebno samo da udju u arku, da li moze biti jednostavnije?z:hm: Ne moze, ali ljudi nisu verovali Noju. z:plez:U to vreme bilo je mnogo zla na zemlji, kao i danas tako da je veliki broj ljudi cinio zlo, medjutim nisu svi bili zli ali nisu ni usli u arku (bili su neutralni) jer nisu verovali u ono sto je Noje govorio. z:((Biblijski izvestaj govori da je potop preziveo samo Noje i njegova porodica a ne i neutralni.z:shock:
Obrati paznju na sledece:"Jer kao sto je bilo u Nojevim danima, takva ce biti prisutnost Sina covecjeg (Isusa Hrista). Jer kao sto su u tim danima pre potopa jeli i pili, zenili se i udavali, sve do dana kad je Noje usao u arku, i nisu obracali paznju dok nije dosao potop i sve ih odneo, takva ce biti pridutnost Sina covecjeg".Matej 24:37-39
Svako dobro!
 
z:lol::zima2:z:hi:

Pre nego sto je Bog unistio zlo potopom, Noje je propovedao oko 40-60 godina o tome da ce nastupiti potop i da bi se ljudi spasli u to vreme, bilo je potrebno da udju u arku, vrlo jednostavno, zar ne? Bilo je potrebno samo da udju u arku, da li moze biti jednostavnije?z:hm: Ne moze, ali ljudi nisu verovali Noju. z:plez:U to vreme bilo je mnogo zla na zemlji, kao i danas tako da je veliki broj ljudi cinio zlo, medjutim nisu svi bili zli ali nisu ni usli u arku (bili su neutralni) jer nisu verovali u ono sto je Noje govorio. z:((Biblijski izvestaj govori da je potop preziveo samo Noje i njegova porodica a ne i neutralni.z:shock:
Obrati paznju na sledece:"Jer kao sto je bilo u Nojevim danima, takva ce biti prisutnost Sina covecjeg (Isusa Hrista). Jer kao sto su u tim danima pre potopa jeli i pili, zenili se i udavali, sve do dana kad je Noje usao u arku, i nisu obracali paznju dok nije dosao potop i sve ih odneo, takva ce biti pridutnost Sina covecjeg".Matej 24:37-39
Svako dobro!
Е сада морам да те питам.. О чему бре ти причаш? z:lol:
Какве све ово везе има са оним што сам ја рекла и питала?

И деца су неутрална. Бебе које нису проходале ни проговориле нарочито.
И Бог их је казнио тако што их је све подавио у потопу? z:shock:

Ај се уозбиљи...z:(
 
z:lol::zima2:z:hi:

Pre nego sto je Bog unistio zlo potopom, Noje je propovedao oko 40-60 godina o tome da ce nastupiti potop i da bi se ljudi spasli u to vreme, bilo je potrebno da udju u arku, vrlo jednostavno, zar ne? Bilo je potrebno samo da udju u arku, da li moze biti jednostavnije?z:hm: Ne moze, ali ljudi nisu verovali Noju. z:plez:U to vreme bilo je mnogo zla na zemlji, kao i danas tako da je veliki broj ljudi cinio zlo, medjutim nisu svi bili zli ali nisu ni usli u arku (bili su neutralni) jer nisu verovali u ono sto je Noje govorio. z:((Biblijski izvestaj govori da je potop preziveo samo Noje i njegova porodica a ne i neutralni.z:shock:
Obrati paznju na sledece:"Jer kao sto je bilo u Nojevim danima, takva ce biti prisutnost Sina covecjeg (Isusa Hrista). Jer kao sto su u tim danima pre potopa jeli i pili, zenili se i udavali, sve do dana kad je Noje usao u arku, i nisu obracali paznju dok nije dosao potop i sve ih odneo, takva ce biti pridutnost Sina covecjeg".Matej 24:37-39
Svako dobro!

Napomena:Ovo je ozbiljan post!
Primećujem od nekih ljudi ovde da reč spasenje koriste malo ovako malo onako.
Da su ušli u Nojevu barku kako bi se to spasili?Ne bi se podavili.A šta bi bilo za 100 god? Da li bi i onda bili spašeni ili mrtvi zbog starosti ?Ko kaže da nisu spašeni? Zar nije Isus umro i za njih na krstu? Da li je prošao strašni sud pa mi sa sigurnošću možemo reći da je neko spašen,a neko nije? Da li ti uopšte razlikuješ duhovno i fizičko spasenje? Da li to što je Noje FIZIČKI spasio svoju porodicu znači da se spašeni i u večnosti DUHOVNO?
Hajde malo se presaberi šta si hteo da izjaviš pa ponovi izjavu.z:hm:
 
Poslednja izmena:
z:lol::zima2:z:hi:

Pre nego sto je Bog unistio zlo potopom, Noje je propovedao oko 40-60 godina o tome da ce nastupiti potop i da bi se ljudi spasli u to vreme, bilo je potrebno da udju u arku, vrlo jednostavno, zar ne? Bilo je potrebno samo da udju u arku, da li moze biti jednostavnije?z:hm: Ne moze, ali ljudi nisu verovali Noju. z:plez:U to vreme bilo je mnogo zla na zemlji, kao i danas tako da je veliki broj ljudi cinio zlo, medjutim nisu svi bili zli ali nisu ni usli u arku (bili su neutralni) jer nisu verovali u ono sto je Noje govorio. z:((Biblijski izvestaj govori da je potop preziveo samo Noje i njegova porodica a ne i neutralni.z:shock:
Obrati paznju na sledece:"Jer kao sto je bilo u Nojevim danima, takva ce biti prisutnost Sina covecjeg (Isusa Hrista). Jer kao sto su u tim danima pre potopa jeli i pili, zenili se i udavali, sve do dana kad je Noje usao u arku, i nisu obracali paznju dok nije dosao potop i sve ih odneo, takva ce biti pridutnost Sina covecjeg".Matej 24:37-39
Svako dobro!

A gde to pise ili je to jos jedno slobodno tumacenje?z:hm:

"I rece Gospod Noju: udji u kovceg ti i sav dom tvoji; jer te nadjoh pravedna pred sobom ovoga vjeka."

Dalje mu zapoveda da uzme po sedam parova svih cistih zivotinja i ptica, i po jedan par od svake neciste zivotinje.
Nigde ne pise da je bog zapovedio Noju da primi bilo kog drugog u kovceg osim navedenog.
 
A gde to pise ili je to jos jedno slobodno tumacenje?z:hm:

"I rece Gospod Noju: udji u kovceg ti i sav dom tvoji; jer te nadjoh pravedna pred sobom ovoga vjeka."

Dalje mu zapoveda da uzme po sedam parova svih cistih zivotinja i ptica, i po jedan par od svake neciste zivotinje.
Nigde ne pise da je bog zapovedio Noju da primi bilo kog drugog u kovceg osim navedenog.

Draga moja arka je bila otvorena za svakoga ko je zeleo da udje. Zar bi ti cekala zapovest da se spasis? Sam Isus govori o tome, kao sto je citirano, da ljudi nisu obracali paznju na bitne stvari-na spasenje! Bili su zaokupljeni samim sobom i sopstvenim zadovoljstvima umesto da su poklonili paznju onome sto je Noje govorio. Tako ce biti i danas za vreme prisutnosti Sina covecjegMatej 24:37-39. Prisutnost Isusova traje od 1914. tako da je vrlo malo vremena ostalo.

Svako dobro!
 
KAKO DJAVO OBMANJUJE COVEKA

Veliki pustinjak iz okoline Aleksandrije, ava Ilarion, veliki isihasta, molio se bogu nekoliko godina da mu se otkrije lukavstvo djavola, kako to oni uspevaju da odvedu ljude od dobrog puta, te ih cine robovima greha i odvode u pakao. I jedne noci, pozove ga Andjeo da izadje na obliznji proplanak, da ponese sa sobom Krst, da se osenci krsnim znakom i da se nicega ne boji. Kada je da ga Andjeo uci da se oseni krsnim znakom, poznao je da je poziv od gospoda. Otisao je s molitvom u umu i stao kraj jednog drveta, pazeci sta ce biti. Ugledao je kako se na nasred proplanka pojavljuje presto i kako dolazi satana i seda na njega. Kada ga je ugledao osenio se znakom Svetoga Krsta. A satana je pljesnuo triput dlanom o dlan i vazduh i sva okolina se ispunise djavolima. Starac se ponovo oseni krsnim znakom. Tada im satana rece: Sakupio sam vas ovde da mi kazete najbolju majstoriju, kojom obmanjujete ljude i zaglupljujete ih i dovodite u moje carstvo, u vecnu muku. Ko bude najbolji, dacu mu da tri minuta upravlja paklom nad ostalima.
I izadje jedan iz mnostva djavola i rece: Ziv bio, tvoja mracnosti! Evo kako ja obmanjujem ljude! Kazem coveku ovako: More covece, nema Boga, nema djavola, nema Andjela, nema pakla, nema raja nema vecne muke, nema vecne slave, sve je ovde, na ovome svetu! Ako imas sta da jedesi sta da pijes i imas zena i novca mnogo, ako imas postovanje od ljudi, kucu i mnogo bogatstva ovde je raj. A ako nemas ovde je pakao . Sve ti je na ovom svetu, posle smrti nema nicega. I jesi li obmanu mnoge? Mnoge - rece! Ti si obmanuo gluplje od sebe- rece satana. Obmanuo si one koje ne poznaju Sveto Pismo. A tamo pise da ima Boga, da ima djavola, da ima Anjdela, pakla, Raja...Sveto pismo je puno takvih ucenja i koji ga citaju, ne veruju tebi.Cak i vise od toga. Bog je coveku dao savest...Dakle uzalud mu ti kazujes da nema boga, jer mu savest kazuje, a i Sveto Pismo - da ga ima. Ti si glup i ne donosis velik doprinos carstvu pakla... I tako nekoliko njih i vise niko nije smeo da izadje, ali ipak posle nekog vremena izadje jedan grbavi. Ziv bio tvojamracnosti - rece. Kako se zoves- upita satna? Kusi se zovem. Vidim te starog i grbavog, cini mi se da ti znas razne majstorije da obmanjujes ljude i da ih dovodis u moje carstvo. Kusi rece: Ni tvoja mracnost ne zna sto znam ja! Da te vidim rece stana. Cini mi se da si veliki majstor da zadobijas duse.
Ja sam omatorio u borbi sa ljudskim dusama toliko hiljada godina i mojom majstorijom mnoge duse odvodim u pakao poce Kusi. Kao sto u zimu padaju padaju pahulje sa neba tako ja spustam u pakao duse svakog dana. Ja ne kazem kao onaj djavo da nema Boga, nema djavola, nema Andjela.... Ne ! Ja kazem: More covece ima Boga, ima djavola, ima i vecene slave za dobro delo, ali - imas vremena! Zar si glup? Bas od danas da zapocinjes dobro delo? Ako je dete kazem mu : More dete, ti od sad ima da zivis! Dolazi mladost, treb ada se ozenis, trba da se provodis po svetu. A ako je maldic kazem mu : Nakon sto se budes ozenio i zasnovao domacinstvo, posle toga ces otpoceti dobro delo. Sedi jedi, pij, provodi se, cini sva zla, ta mlad si. Oprostice bog, jer on poznaje covekovu nemoc. Pokajanje ostavi za sutra, prekosutra, ostavi za dogodine za kasnije...Posti kad ostaris post je za stare...I tako me svi slusaju- rece djavo i tako odlazu stalno pokajanje od danas do sutra i tako do smrti , a greh je u coveku, kao kad bi uzeo veliki ekser i cekicem poceo da ga ukivas u drvo, ako ga zakucas par puta lako ga izvadis, ali kao ga sasvim ukucas moras d arascepis drvo da bi ga izvadio... Takva je dusa kada ostari u grehu. Ako nije danas ostavila greh, neka ne misli da ce ga sutra ili prekosutra ostaviti lakse. Jer po meri proticanja vremena, greh stari, ukiva se u prirodu i uobicavanje postaje druga priroda i sa velikom se mukom covek oslobadja greha nakon sto je ostario u njemu. Idi i vidi kolike sam gurnuo u pako iu kolike guram ovim savetom.
Tada mu stana rece: Bravo! Najbolji je tvoj savet dajem ti palicu i krunu na tri minuta da gospodaris paklom i svim demonima...



Iz knjige starca Kleope: Put neba.
 
Da li je ovo tema o demonima ili o ...potopu...
Ako je o demonima da li znate koje je ovo...
AstarothWall.gif


To je demon Astarot...
a da li znate ko je ovo...
Azazel_Hatra2.gif


to je demon Azazel...

A da li znate da je demon Asmodeus bio u rangu serafima i ''Kralj demona''...

Zašto ne bismo razjasnili ko su bili demoni pa onda malo diskutovali o njima...

felix.gif
 
To je demon Astarot...

Astarta-Astarot ( srpski Zvezdan-Zvezdana) Ovaj kult vezuje se za vise boginja odnosno za jednu boginju sa vise imena! Korenski Astarta ili izvorno Astarot je fenicanska boginja meseca i plodnosti!Ona je Vavilonska Istar, Grcka Dijana, Egipatska Izida, Etrurska Tana... Ali posto su rimljani osvajali mnoge prostore u zadnjem delu njihove vladavine prihvatili su ovu mocnu Vavilonsku boginju ili kako je Biblija naziva Kcer ili Kurvu Vavilonsku,zbog njenog mocnog kulta. Njen kut se slavio uz kult Aurore boginje zore, a ona je prihvacena kako takva kao boginja meseceve i zvezdane svetlosti.U ovim misterijama ona se slavila kao cerka Aurore i sestra/zena Lucifera, poznatija u spevovima kao Stela ili Tana. Kasniji katolicki italijani, zbog veoma rasirenog kulta ove boginje, izvitoperili su ucenje ovog kulta i boginju ocrnili davsi joj muski ekvivalent kao Demona Astarota!z:plez::sanke:
 
antoniusss
Re: SOTONA I DEMONI - kako zavode ljude

Astarta-Astarot ( srpski Zvezdan-Zvezdana) Ovaj kult vezuje se za vise boginja odnosno za jednu boginju sa vise imena! Korenski Astarta ili izvorno Astarot je fenicanska boginja meseca i plodnosti!Ona je Vavilonska Istar, Grcka Dijana, Egipatska Izida, Etrurska Tana... Ali posto su rimljani osvajali mnoge prostore u zadnjem delu njihove vladavine prihvatili su ovu mocnu Vavilonsku boginju ili kako je Biblija naziva Kcer ili Kurvu Vavilonsku,zbog njenog mocnog kulta. Njen kut se slavio uz kult Aurore boginje zore, a ona je prihvacena kako takva kao boginja meseceve i zvezdane svetlosti.U ovim misterijama ona se slavila kao cerka Aurore i sestra/zena Lucifera, poznatija u spevovima kao Stela ili Tana. Kasniji katolicki italijani, zbog veoma rasirenog kulta ove boginje, izvitoperili su ucenje ovog kulta i boginju ocrnili davsi joj muski ekvivalent kao Demona Astarota!

Tačno tako antoniusss.
felix.gif
 
Draga moja arka je bila otvorena za svakoga ko je zeleo da udje. Zar bi ti cekala zapovest da se spasis? Sam Isus govori o tome, kao sto je citirano, da ljudi nisu obracali paznju na bitne stvari-na spasenje! Bili su zaokupljeni samim sobom i sopstvenim zadovoljstvima umesto da su poklonili paznju onome sto je Noje govorio. Tako ce biti i danas za vreme prisutnosti Sina covecjegMatej 24:37-39. Prisutnost Isusova traje od 1914. tako da je vrlo malo vremena ostalo.

Svako dobro!

Vise mi je muka od koje kakvog tumacenaj biblije po pitanju tako jasnih stvari kao sto je onaj gore navedeni citat, a sve sa ciljem da se opravdaju sva bozija zlodela opisana u bibliji i da se taj isti bog prikaze kao bog ljubavi i mira. i muka mi je od pravdanja protivrecnosti koje postoje u bibliji, ko ne slusa boga bice kaznjen i ko slusa boga bice kaznjen, jer eto cudni su putevi gospodnji.
A da bog kakvim ga hriscani opisuju postoji danas se ne bi nasao jedan covek na 100.000.km2
 


Ljudi imaju pogresnu predstavu o Bogu

i za to on nije kriv...

Ko poznaje Boga

zna ko je on i kako deluje...

Bog je svim ljudima podario zivot, a ljudi su nezahvalni za to i cak ga optuzuju...

pa razmislite malo ko cini zlo...

Sotona i demoni su ti koji cine zlo i navode ljude da cine zlo...

Bog je duzan da zlo unisti ... jer ga i nije stvorio...

:cao:
takodje
BOg je ljudima dao zakon i dao upustva da bi mogli da zive ... To sto su se ljudi SAMI ISKVARILi nije Njegov problem... Bog nije kriv sto se covek sam iskvario...
A ti ne verujes da se covek moze iskvariti? kao sto se moze i poboljsati... takva je ljudska priroda... tako je covek stvoren sa slobodnom voljom .... Bog mu je dao mogucnost da bira izmedju dobra i zla i zivota i smrti...
Covek sam izabira dal ce ziveti ili ne...
A Bog je tu da sprovodi svoj zakon po kojem je i stvorio coveka i koji mu je dao..

A takodje uvek pre nego unisti Bog upozorava i daje sansu coveku da prekine zlo ciniti...
I nije onda Bog kriv ako covek izabere zlo i ne kaje se i nastavi ciniti zlo i zbog toga bude unisten

SAVRSENSTVO coveka podrazumeva faktor slobodne volje po kojem covek moze birati izmedju dobra i zla , moze izabrati i postati dobar ili zao...
A Bozji zakon jasno kaze kako prolazi zlo ..

Bog zna dal je neko ZAO ili ne ON ne moze pogresiti jer je njegov Tvorac i sve zna i svemoguc je.
Za nekoga se moze reci da je zao ako preovladava zlo, kao sto se moze reci da je neko dobar ako prevlada dobro u njemu.

I Bog nikad ne ubija nikoga...
Covek sam bira izmedju dobra i zla.. izmedju zivota i smrti...
A unistenje zla je normalno jer je Bog LJUBAV...
I jer je pravedan... a parvedno je unistiti ZLO...

bye:cao:
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top