Canon pixma mp140 reset ketridza

murijak

Početnik
Poruka
9
joj raja pomagajte, imam Canon pixmu mp140, i potrosio sam boje, rucno sam ih napunio, i kada sam ih stavio, stampac kaze da color ketridz treba zamijeniti novim..i stalno blinka zuta lampica kako nije ketridz ok... sada sam cuo na netu da to treba resetovat i sve ce odlicno raditi................KAKO?? STA??? molim vas pomagajte.... hvala unaprijed,,,,,,
 
Imam jednostavno pitanje-koristim Canon MP220 (3 u 1-stampac, skener, kopir) i prazni mi bili kertridzi. Posto ne moze da se puni, kupila sam novi kertridz, ali samo crnu jer mi boja trenutno ne treba. Problem je sledeci:nece da mi stampa u crnoj, a u boji hoce iako je na samom dnu. Da li je moguce da moze da stampa sarenu bez crne, a nece crnu bez sarene? Znaci li to da moram da kupim i kertridz sarene boje da bi moglo da mi stampa u crnoj?
 
Probaj ovo meni je resetovao ketridj a sledece stampanje sam morao da kupim original :)

Trebalo bi da se uradi tzv. 'Reset nivoa mastila' pošto je refilovan kertridž. Probaj sledeæe:
1. Iskljuèiti printer (klik na "Power" dugme).
2. Pritisnuti "Stop/Reset" dugme (crveni krug u trouglu), a zatim ukljuèiti printer na "Power" dugme.
3. Držati "Power" dugme a pustiti "Stop/Reset" dugme.
4. Ne puštajuæi "Power" dugme, dupli klik na "Stop/Reset" a onda pustiti oba dugmeta.
5. Èetiri puta kliknuti na "Stop/Reset" dugme.
6. Jedan klik na "Power" dugme kako bi potvrdili izvedenu akciju, tj.'reset counter absorbera'. Da deaktivirate "Power" dugme kliknite još jednom.
Ova metoda resetovanja se može koristiti kod sledeæih tipova printera: Canon MP140, MP160, MP180, MP210, MP220, MP460, MP470, MP500, MP510, MP530, MP600, MP610, MP800, MP820, MP810, MP830, MP960, MP970.


1. Turn the printer off.
2. Hold the button STOP / RESET press ON / OFF. Do not release the button.
3. Keeping the button ON / OFF release STOP / RESET. Do not release ON / OFF.
4. Keeping the button ON / OFF press STOP / RESET 2 times and release all the buttons.
5. When the indicator light COPY Green - click STOP / RESET 4 times for dumping diapers.
6. After pressing the button 4 times STOP / RESET press ON / OFF 2 times. Turn the printer off button ON / OFF.
 

Back
Top