Partition Magic problem oko spajanja particija

to moze da se uradi iz samog programa ali vrlo verovatno ce da zbaguje big time

recpt za kako ovo uraditi je sledeci

Backupovati G i D na neki uusb hard disk ili drugi hard disk

onda obrisati G i D kao particije dok ne postanu neformatiran prostor

Onda prosiriti particiju C na racun neformatiranog prostora

Zatim vratiti podatke na C particiju
 
Zašto svesti samo sve na jednu particiju?

Normalno je da imaš dve particije na disku , jednu sa OS i jednu sa podatcima.
A i šta će ti "partiticion magic"za to ?
Odkada postoji "disk menagment" to odradiš iz samoga OS-a , obrišeš te dve particije i spojiš ih u jednu bez diranja particije sa OS-om , naravno pre toga bekapuješ sve podatke da ti ostanu (ako ti trebaju naravnu u kasnijem periodu)
 
snejks veoma dubokouman i korisan komentar :roll:

Ako tako hoces neophodne podatke prebaci na particiju D.
Obrisi particiju C i G i dobices neiskoristen prostor...Od njega napravi novu particiju C i vrati podatke sa D na C
Šhegi , da li ti znaš da čitaš ? Postovi iznad su u pitanju! I ne može tek tako da se obriše C particija. Prvo mora da bekapuje sve šta će mu trebati od podataka , zatim da instalira xp jer ima Vistu gore koliko sam shvatio. i zatim iz xp-a da obriše dve particije i da napravi od njih jednu koju će da formatira.
Goku , ja očekujem od tebe , da ako pokušavaš da koristiš "Partiticion Magic" , da znaš i da koristiš Computer Managment , koji je sastavni deo Windowsa (unutar xp-a 1000000000%) i mnogo je jednostavniji za rad nego PM.

Jednostavno ne znam šta vama ovde predstavlja problem?
 
Od muzike, koja je zajedno sa Vistom imam 30gb na particiji (C:). Na tom delu harda (C:) sam imao oko 5gb slobodno. Tih 5gb sam pretvorio u posebnu particiju (G:) i 5gb muzike sa C sam prebacio u G. Samim tim, na C mi ostaje slobodno jos 5 gb. Opet sam hteo da od tih 5gb napravim novu particiju i da opet prebacim muziku. I tako dok ne ostane samo vista. Zato sam razmisljao da sve te sitne particije posle samo spojim u jednu, da se ne cimam sa rezanjem dvd-eva (em sto vidim da imam problem sa dvd rezacem, ne cita prazne dvd-eve, a ostalo sve normalno). :)
 
Od muzike, koja je zajedno sa Vistom imam 30gb na particiji (C:). Na tom delu harda (C:) sam imao oko 5gb slobodno. Tih 5gb sam pretvorio u posebnu particiju (G:) i 5gb muzike sa C sam prebacio u G. Samim tim, na C mi ostaje slobodno jos 5 gb. Opet sam hteo da od tih 5gb napravim novu particiju i da opet prebacim muziku. I tako dok ne ostane samo vista. Zato sam razmisljao da sve te sitne particije posle samo spojim u jednu, da se ne cimam sa rezanjem dvd-eva (em sto vidim da imam problem sa dvd rezacem, ne cita prazne dvd-eve, a ostalo sve normalno). :)
Ni meni ne čita dok nešto ne narežem z:lol:!!

Nego, evo ti ovde kako da se u Visti uz Disk Managment (kako snejks reče) igraš
s particijama...

http://www.winvistaclub.com/t11.html
 

Back
Top