Sexy rituali.

Beli_Svetac

Početnik
Banovan
Poruka
35
Djurdjevdan (u nekim krajevima)

Obicaj je (bio) da se zene kupaju gole u potocima... u rano jutro.

(u nekim drugim - Crna Gora)

muskarci briju glavu za djurdjevdan, skroz... na celavo.


8mi mart:

Seksi ritual u kome se zenama poklanja cvece.

(Crna Gora)

Trudnim zenama je obicaj da se poklanja sve za sta kazu da je lepo... (bukvalno). Ako trudna zena uzme da razgleda nekakvu casu, a porodica kod koje sedi zna da je trudna, njoj se pakuje ceo set casa i daje na poklon.

(Crna Gora, pleme Vasojevici, nekad)

Obicaj je bio da se putniku neocekivanom koji svrati da se odmori ili nesto, kao i dugo-ne-vidjenom-gostu sipa secer na glavu, iz kasicice, ali i da mu domacin da zensko iz te kuce koje god ovaj oce, ako ce zenu, maloljetnu cerku...
Bolesan ritual!


Karnevali (Kotor, nekad)

Ako te zena/devojka/momaj/ti nju/ti njega prevari(s) tad ko zna kako i sta sve... nema veze. Tad je sve dozvoljeno.
Tu su se dogadjala cuvena "odvodjenja u mracni kut(ugao)" gde se nije znalo ko koga... danas je malo drugacije.


itd.
Prepricavajte vi dalje, zaboravio sam i sto sam znao...
 
Poslednja izmena:
itd.
Prepricavajte vi dalje, zaboravio sam i sto sam znao...
Kelti su imali obicaj prolecnih vatri, tj na svaku dugodnevnicu pale se uvece vatre i svi nevencani (a stasali) iz sela odu pa si nadju para. Ako posle odluce da se vencaju super ako ne nikom nista, ako devojka zatrudni na taj dan a nije se udala, to je takodje super, neko ce je jako rado isprositi jer se zna da moze da radja :)
 

Back
Top