Za pocetnike - Sta je beckup ?

benitez

Primećen član
Poruka
556
Kao pocetnika interesu je me sta je beckup kako se on pravi kad se i kako koristi ?
Drugo interesu je me par puta sam nosio komp na servis i oni mi za manje od sat vremena instaliraju WIN i sve pratece programe, kako je to moguce kopiranjem, kloniranjem ili sta vec i kako to rade jer ako se ide dormalnim putem to traje izmedju 2 i 3 sata ? Hvala
 
^z:lol:
Pa BACKUP se radi za svakojake podatke koje drzis na svom racunaru. Obicno se narezuje na diskove i sluzi po difoltu da ukoliko izgubis podatke na racunaru (usled kvara hard diska ili bilo kakve druge nepredvidjene okolnosti), vrlo lako mozes da povratis sve te podatke sa njih. U ostalom sigurno si nekada narezao neki disk sa slikama ili muzikom sa hard-a, e upravo to ti je backup. Ukoliko slucajno ( ili namerno pa se kasnije pokajes z;) pobrises neke slike ili pesme, lepo ih prekopiras ponovo sa diska i to je to. z:mrgreen:
 
Kao pocetnika interesu je me sta je beckup kako se on pravi kad se i kako koristi ?
Drugo interesu je me par puta sam nosio komp na servis i oni mi za manje od sat vremena instaliraju WIN i sve pratece programe, kako je to moguce kopiranjem, kloniranjem ili sta vec i kako to rade jer ako se ide dormalnim putem to traje izmedju 2 i 3 sata ? Hvala
Obično je to ili budženi windows (sve se instalira odjednom) , ili jednostavno ghost windowsa sa preinstaliranim programima na koji se zatim samo instaliraju drajveri.
Ja sam inače pobornik onoga instaliranja od par sati , natenane jedan po jedan program .
 
@benitez

Prouči malo i sadržaj ovog linka
smiley_emoticons_ozboss_pfeil.gif
http://forum.krstarica.com/threads/238554a
 

Back
Top