Japanska torta... Savrseno!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

dadap

Primećen član
Poruka
946
Torta je savrsena. Ko voli cokoladu sa rizom raspametice se kad je proba...

Sastojci:
- 400g cokolade sa rizom
- 150ml slatke pavlake
- 250g sremskog sira
- korica limuna
- 150g visanja
- slag sa ukusom vanila
- 2 slaga sa ukusom cokolade
- 350ml mleka
Za ukrasavanje:
- slag sa ukusom vanile
- 125ml mleka
- 50g cokolade za kuvanje

Priprema:
Cokoladu sa rizom izlomite na komadice i rastopite na pari, pazeci da ne prekipi. Dodajte slatku pavlaku i lagano promesajte. Sipajte masu u namascen kalup za torte i ostavite je barem 2 sata u frizideru da se stvrdne. Slag od vanile pripremite prema uputstvu, umesajte sir i naribanu koricu limuna.
Polovinom krema premazite ohladjenu cokoladnu podlogu, dodajte ocedjene visnje, a zatim preostali deo krema. Na isti nacin pripremite slag od cokolade i rasporedite po slagu od vanile. Cokoladu za kuvanje rastopite na pari i nanesite u tankom sloju na papir. Ohladite je, razlomite na vece komade i oblozite njom spoljni rub torte. Slag od vanile pripremite na isti nacin kao i za nadev, i njim ukrasite tortu.
Prijatno!!!!
 
dadap:
Torta je savrsena. Ko voli cokoladu sa rizom raspametice se kad je proba...

Sastojci:
- 400g cokolade sa rizom
- 150ml slatke pavlake
- 250g sremskog sira
- korica limuna
- 150g visanja
- slag sa ukusom vanila
- 2 slaga sa ukusom cokolade
- 350ml mleka
Za ukrasavanje:
- slag sa ukusom vanile
- 125ml mleka
- 50g cokolade za kuvanje

Priprema:
Cokoladu sa rizom izlomite na komadice i rastopite na pari, pazeci da ne prekipi. Dodajte slatku pavlaku i lagano promesajte. Sipajte masu u namascen kalup za torte i ostavite je barem 2 sata u frizideru da se stvrdne. Slag od vanile pripremite prema uputstvu, umesajte sir i naribanu koricu limuna.
Polovinom krema premazite ohladjenu cokoladnu podlogu, dodajte ocedjene visnje, a zatim preostali deo krema. Na isti nacin pripremite slag od cokolade i rasporedite po slagu od vanile. Cokoladu za kuvanje rastopite na pari i nanesite u tankom sloju na papir. Ohladite je, razlomite na vece komade i oblozite njom spoljni rub torte. Slag od vanile pripremite na isti nacin kao i za nadev, i njim ukrasite tortu.
Prijatno!!!!

A kakav je to sremski sir? Na kakv papir da izlijem cokoladu i kako mogu pravilno da je izlomim?
 
pitanje:
A kakav je to sremski sir? Na kakv papir da izlijem cokoladu i kako mogu pravilno da je izlomim?

idesh na pijacu i tamo gde prodaju sir pitash 'dajte mi sremskog sira' :)
to je neslani sir...nije u komadima nego u grmuljicama..kao npr kada ti mleko duze stoji pa se usiri (da, to moze da se jede!!! )
e ne, to je svapski sir pogresno... svapski je takav i on je za kolace
a sremski se maze na hleb, u tom je obliku, i malo je posoljen
tako da...mislis u stvari na svapski u receptu?!
 
Goscica:
pitanje:
Jos fali odgovor na pitanje o cokoladi? Na kakav papir i kako pravilno da je izlomim?
Mislim da nije fazon da se pravilno izlomi, izomi je slobodno pa redjaj po osecaju.A za papir pretpostavljam onaj masni ali i da bi aluminijumska folija mogla da posluzi- dadap sta ti kazes, jel moze?
Folija je suvise mekana. Papir je cvrsci pa mozete odrediti kako da lomite. Fora je da parcici budi nejednaki. I nemojte ih lepiti skroz, neka vire kao perca...
Ja sam koristila masni papir, mada mozda moze i obicni...
 
Napravila sam je i apsolutno je fffaaannnntttaaassstttiiiiccccnnnnaaaa...mmmm....mmm...
E, ja sam samo u fil dodala jos jedan puding sa ukusom slatke pavlake koji sam spremila
gusce i umutila sam ga sa 100 ml umucene slatke pavlake. I dodala sam duplo vise visanja,
i prosto je neverovatno koliko je dobra :)
Probajte je obavezno!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top