"Srebrenica 1995 - Gaza 2009!"

Sa kim se slažete?

  • Slažem se sa Majkama Srebrenice i Radikalima u osudi Izraela

  • Slažem se sa Saletom da su Muslimani banda i da treba tući ko Izraelci Gazu


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
„Преживели из масакра преко 8,000 муслимана у Сребреници демонстрирали су јуче у знак подршке Палестинцима из Газе испред Америчке амбасаде у Сарајеву.
- У 2009 години житељи Газе преживљавају исти ужас који смо ми преживеле 1995 године. И ја знам како је то изгубити сина и мужа! изјавила је Мунира Субашић у знак подршке Палестинском народу.

Ношени су транспаренти ”Сребреница 1995 - Газа 2009„

Ројтерс
http://www.reuters.com/article/featuredCrisis/idUSL8431373

Žene Srebrenice prosvjedovale zbog nasilja u Gazi
Stotine ljudi okupilo se ispred američkog veleposlanstva. Palestincima se događa ono što se i nama dogodilo u Srebrenici, poručili su.

Nekoliko stotina članova bošnjačkih udruga, koje okupljaju preživjele iz Srebrenice i Žepe te bivše logoraše iz Bosne i Hercegovine, okupilo se u četvrtak pred američkim veleposlanstvom u Sarajevu tražeći prekid nasilja u Gazi u znak solidarnosti s palestinskim žrtvama.


Prosvjedni skup, organiziran pod nazivom "Zaustavite nasilje u Gazi", sazvale su udruge Pokret majki enklava Srebrenica i Žepa, Žene Podrinja te Savez logoraša BiH.

Predsjednik Saveza, Murat Tahirović, objasnio je da se prosvjeduje pred veleposlanstvom Sjedinjenih Država jer je Washington spriječio da Ujedinjeni narodi prihvate rezoluciju o hitnom prekidu vatre.

"Palestincima se događa ono što se i nama dogodilo u Srebrenici 1995. godine", rekla je Munira Subašić iz udruge Majke Srebrenice i Žepe.

Okupljeni su izrazili potporu Palestincima i ujedno negodovali zbog, prema njihovoj ocjeni, nedovoljno odlučnih reagiranja vlasti BiH na zbivanja u pojasu Gaze.

Prosvjed, koji je trajao oko sat vremena, protekao je bez izgreda, ali u nazočnosti mnogobrojnih policajaca.

Izražavajući solidarnost s Palestincima vlasti Federacije BiH najavile su konkretnu pomoć žrtvama rata.

Ministarstvo zdravlja FBiH predložilo je palestinskom veleposlaniku u BiH Amiru Rostomu da će zbrinuti ranjenike s područja Gaze kada uvjeti dopuste da se oni premjeste s tog područja.

Ravnatelj sarajevskoga Kliničkog bolničkog centra Faris Gavrankapetanović potvrdio je da su u glavnoj sarajevskoj bolnici odmah spremni primiti do stotinu ranjenika.
http://www.javno.com/hr/svijet/clanak.php?id=222115
 
Постоји нека либералистичка мантра како је слабији увек у праву. Срби су је осетили на својој кожи. Не могу да не ценим иронију кад видим како се та либералистичка мантра окреће против најдрагоценијег америчког савезника. Сетимо се да је на последњим изборима у Америци било потезано питање да ли је неко пријатељ Израела. Није потезано питање да ли је неко пријатељ Србије, Швајцарске или Буркине Фасо. Тако је "дом храбрих" и "бастион слободе", који наводно брани "људска права" широм света доведен у неодрживу контрадикцију - да једини брани голу силу.
Што се тиче Срба, тј. нас, већ смо платили Сребреницу. Мишљење неких оданде или неких из Нигерије ту ништа неће променити.
 
Постоји нека либералистичка мантра како је слабији увек у праву. Срби су је осетили на својој кожи. Не могу да не ценим иронију кад видим како се та либералистичка мантра окреће против најдрагоценијег америчког савезника. Сетимо се да је на последњим изборима у Америци било потезано питање да ли је неко пријатељ Израела. Није потезано питање да ли је неко пријатељ Србије, Швајцарске или Буркине Фасо. Тако је "дом храбрих" и "бастион слободе", који наводно брани "људска права" широм света доведен у неодрживу контрадикцију - да једини брани голу силу.
Што се тиче Срба, тј. нас, већ смо платили Сребреницу. Мишљење неких оданде или неких из Нигерије ту ништа неће променити.

Па види, Србски емиграцију боли патка за Србију.
То је наш а не Амерички проблем....
 
Па види, Србски емиграцију боли патка за Србију.
То је наш а не Амерички проблем....

А Амери су иначе супер...
Па можда и твоји драги Јевреји нису имали довољно јак лоби у редовима Трећег Рајха, шта га знам... Мада су Ротшилд и ИГ Фарбен сасвим лепо сарађивали... и то не кажу (само) неки "нацоши", "образовци", "радикали"...
 
А Амери су иначе супер...
Па можда и твоји драги Јевреји нису имали довољно јак лоби у редовима Трећег Рајха, шта га знам... Мада су Ротшилд и ИГ Фарбен сасвим лепо сарађивали... и то не кажу (само) неки "нацоши", "образовци", "радикали"...

Ма сарађују као Радикали и Мајке Сребренице.
Видим имају исте захтеве...
Само питам се да их не плаћају исти.....
 
Ko kaže da je glupost podržati Palestince???
Kako možeš da upoređuješ dve različite stvari?
Zar to nije glupost???
Kako možeš da ih stavljaš u isti kontekst???

Нисам ја ставио у исти контекст, него су Муслимани у Срајеву, ено лепо пише носили плакате "Сребреница=Газа"
Ја само преносим вести....
 
Нисам ја ставио у исти контекст, него су Муслимани у Срајеву, ено лепо пише носили плакате "Сребреница=Газа"
Ја само преносим вести....

И слажеш се са муслиманима у Сарајеву.
Ево ако ме убедиш да ће то имати неког значаја ја сутра идем на улицу са транспарентом Србија = Израел :sanke:
 
Нисам ја ставио у исти контекст, него су Муслимани у Срајеву, ено лепо пише носили плакате "Сребреница=Газа"
Ја само преносим вести....

Треба да оду да објасне "мајкама Сребренице" како је Хамас заправо херој антиглобалистичког покрета и да су они пријатељи српског народа! z:mrgreen:
 
pa ja se ne slazem sa tetama Srebrenice i mislim da su Jeshe u pravu ali je tema najmaloumnija zamena teza tipicna za postavljaca
mislim sta sada ako se za nesto zalazu majke Srebrenice to obavezno mora da bude lose , zalagao se i Hitler za ukidanje korupcije i kriminala ,a Musolini se jedni uspesno obracunavao sa Koza nostrom u istoriji Italije pa bi sada sledeci tu imbecilnu logiku mogli da zakljucimo da svako ko se zalaze za borbu protiv kriminala ustvari nacista i fasista ili za izgradnju puteva recimo posto su i tu nacisti prednjacili u to vreme
ovo je jos gluplje od one debilane sa onim plakatima sa III Rajhom i EU
 
Треба да оду да објасне "мајкама Сребренице" како је Хамас заправо херој антиглобалистичког покрета и да су они пријатељи српског народа! z:mrgreen:

Или да Шешељ из Хага слети на Бутмир и да да отворену подршку мајакма Сребренице, или да Тодоровић оде до Сребренице?
 
pa ja se ne slazem sa tetama Srebrenice i mislim da su Jeshe u pravu ali je tema najmaloumnija zamena teza tipicna za postavljaca
mislim sta sada ako se za nesto zalazu majke Srebrenice to obavezno mora da bude lose , zalagao se i Hitler za ukidanje korupcije i kriminala ,a Musolini se jedni uspesno obracunavao sa Koza nostrom u istoriji Italije pa bi sada sledeci tu imbecilnu logiku mogli da zakljucimo da svako ko se zalaze za borbu proptiv kriminala ustvari nacista i fasista ili za izgradnju puteva recimo posto su i tu nacisti prednjacili u to vreme
ovo je jos gluplje od one debilane sa onim plakatima sa III Rajhom i EU

Дакле ја сам само пренео вести, нисма ништа додавао.
Биел су у Сарајеву демонстрациеј удружења мајке Сребренице, које су подржале Палестице и носине натписе "Сребреница 1995 Газа 2009"...

Истина је ганда ствар, зар не? СРС и Балије на истој страни....
 

Back
Top