azili za pse
Strana 1 od 8 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 191

Tema: azili za pse

Iskusan
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    356

Podrazumevano azili za pse

Ne znam da li je neko vec naleteo na sajt... meni deluje prilicno informativno. Pregledala sam info o azilima, po slikama bih rekla da su svi prilicno jadni (no i to je valjda bolje od ulice ili, ne daj Boze, kafilerije). Najvise mi se dopao sajt niskog azila, moram reci. Eto, ne moze da skodi, mozda moze da koristi...

http://www.well.org.rs/Azil.htm
    Kad zaćutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobedio. To znači da više nisi vredan mog vremena. Bukowski

Zainteresovan član KetiLi (avatar)
    Učlanjen
    06.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    37

Podrazumevano Re: azili za pse

Dobra inf. Da li se na tel. ili mejl koji se tamo pojavljuje moze obratiti neko kome je potrebna pomoc oko smestanja psa u azil, uz neki dogovor, naravno ? Nasla kontakt za davanje priloga (sto je ok), ali ovaj za koji pitam - jos nisam.
    Nadam se da ce oni koji pogledaju link malo razmisliti po pitanju sterilizacije, u njenu korist. Mislim na one koji su protiv steriliz.
    Poslednji put ažurirao/la KetiLi : 25.01.2009. u 10:29
    Cega se pametan stidi, time se budala ponosi.

Aktivan član
    Učlanjen
    19.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Ma ja da imam lovu, sve bih dala na kerove. To sam napisala i na temi "sta biste radili kad bi dobili 12 miliona evra", ili kako god.
    Vec u glavi imam formiran idejni projekat! Uh kako bi im bilo lepo! Nego nema para, nema srece, nema nista, samo tuga cemer i jad!

Aktivan član burence (avatar)
    Učlanjen
    27.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    45

imam plac, zapravo sumu i njivu koju sam dobila pre 12 godina kao nasledstvo i koje od tad stoji i niko ga ne koristi i niko nema profita od njega, sem sto placam godisnji porez na to. u zadnje vreme razmisljam da bi mozda bila zanimljiva ideja da se tamo otvori azil. koliko ja znam, nije blizu naseljenog mesta, pripada opstini Sopot u guberevackoj je sumi i ima u blizini potok, ali nema nikakav stambeni objekat. znaci klasicna suma i njiva. nudili smo seljacima, ali oni ne mogu da stignu ni svoje da obrade, a kamoli tudje, a suma je nepristupacna, pa nismo ni sa njom nista uspeli da uradimo.
    cini mi se da sam negde procitala da je neko imao ideju i zelju za otvaranje azila, pa moj plac i tudja pomoc, pa mozda se i napravi nesto zanimljivo...
    eto, samo jedna ideja

Iskusan
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    356

@KetiLi: Ja sam se samo azilu u Nisu obratila u vezi jednog naseg psa... i gdjica Jelena mi je uredno odgovorila na sve mejlove koje sam joj poslala. Tada su hteli da prime psa, ali su me upozorili da nemaju skloniste za njih - to je bilo u vreme onih mrazeva - i da ako je ikako moguce psa zadrzimo na toplom narocito ako je nenavikao na bivstvovanje napolju. Za ove druge azile ne znam.
    @Burence: to uopste nije losa ideja...mada organizovati ljudi nije lako, obaveze stisnu i tako to; kapiram kad otopli bice svi raspolozeniji pa bi mozda stvarno mogli da otvorimo temu da vidimo kako ce ljudi reagovati
    Kad zaćutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobedio. To znači da više nisi vredan mog vremena. Bukowski

Zainteresovan član KetiLi (avatar)
    Učlanjen
    06.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    37

Hvala g-djice14. Bilo bi sjajno kad bi ta saradnja mogla da bude dvosmerna, znaci ne samo da se azilima serviraju nove zivotinje vec da azilima bude i uzvraceno na pravi nacin za pomoc koju pruze. Jednostavno da imaju koristi i azili i zivotinje i ljudi koji imaju nekog napustenog ljubimca kojem treba smestaj i briga.
    Cega se pametan stidi, time se budala ponosi.

Aktivan član burence (avatar)
    Učlanjen
    27.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    45

hvala na odgovoru, moja ponuda i predlog i dalje stoje, sa tom zemljom stvarno nemam nikakve planove, pa ako se pojavi neko sa konkretnim predlogom, nek mi se javi

Aktivan član mina21bg (avatar)
    Učlanjen
    29.03.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    57

vidim da ima ainteresovanih ..
    ako ste voljni da pomognete ,poznajem zenu koja ju kuppila plac,na njemu ima 3,4 svoja psa vezana na lanac,
    spasen im je zivot jer su trebali da budu otrovani.zena nema para za ogradu i neke kucice i bokseve(odeljke)
    niko nije hteo da pomogne
    ni jedno udruzenje ni jedan pojedinac.
    ja sama ne mogu.
    trenutno imm 3 psa kojim prete grovanje,tuku ih svaki dan.ima tamo teme.i pritom su teski za udomljavanje.da ne baksuziram ali ko da nece nikad naci dom..
    ako ih podhitno ne sklonim desic se najgore..
    a vec sr jednom desilo
    sa dve preslatke duse..
    na tom placu ,zemlji bi mogli da zive isto kao na ulici.znaci dobijali bi negu ,brigu i hranu.

ako neko ima ideje nek mi kaze.ako je neko voljan da pomogne neka mi se javi.

mozda neko zna nekog radnika koji bi znao da ogradi taj deopa da vidimo koliko sta kosta i sl.
    mozda neko ima visak kuciu .ili daske..ili bi napravio jednu....

Primećen član teqilasunrise (avatar)
    Učlanjen
    18.10.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    43

Da bi se plac iskoristio u ove svrhe, najpre mora da ispunjava neke uslove,a kao prvi da bude udaljen najmanje 500 metara od susednog.Koliko god jednostavno i jeftino napravili održavanje ne može biti lako, te me ne čudi da niko nije hteo da pomogne ( ne znam od koga si tražila pomoć?), nisu to ni mala ulaganja, a kako to kod nas ide, dovoljno bi bilo da "se pročuje" i žena bi bila zatrpana psima! Rada iz azila "Ogi" je počela sa 6 svojih pasa da bi dogurala do 60, a bez donacija i stalne pomoći .
    Iako je trenutno reč o 5 pasa ( sa tvoja 3 Mina), vrlo brzo bi taj broj porastao. Minimum neophodnih stavki bi bio:
    1. Žičana ograda za koju su potrebni stubovi ( gvozdeni ili betonski, svejedno) žica, naravno, kao i cement i pesak za betonažu stubova
    2. Boksovi bi morali takođe biti odvojeni žicom, delimično betonirani
    3.Za pse na otvorenom, Delta kućice su stvarno idealno i najeftinije stanište. Naparvi se drveni "kostur" sa otvorom, veličine tri kućice,a zatim se na njega naslaže slama u rolnama,a preko slame se malteriše i to u obliku stepenika, na kojima oni stoje ili se igraju. Mnogo praktičnije, toplije i jeftinije

Iskusan
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    356

Znas kako Mina...sto se mene tice, ja bi se rado nasla sa ko god bude jos bio voljan i da sami napravimo ogradu. S tim sto nemam ama bas nikakva iskustva sa pravljenjem ograde, uprkos mom crnotravskom poreklu. Dakle, trebao bi neko da pomogne makar savetom (mogu da pitam tatu kako najjednostavnije ograditi eventualno) a najbolje bi bilo i prakticno, ipak je drugacije kad neko zna kako se to radi. Sto se tice ograde. Sto se tice azila, verujem da bi tu vec bilo mnogo vise posla - od zavrsavanja administrativnih radnji, preko izgradnje samih objekata, do cuvanja i negovanja pasa. Mislim da je to posao koji zahteva angazman 0-24, a ne znam ko bi od nas imao vremena i volje i sredstava da se tome posveti. Koliko ja znam, u azilima ljudi rade volonterski, ne dobijaju za svoj posao nikakvu platu. Znaci, preduslov je da imas sredstava za zivot i dovoljno vremena. To retko ko ima. Samo uz jako dobru organizaciju bi nesto moglo da se uradi. I bio bi dragocen savet onih koji vec imaju zvanicne azile i iskustvo u toj vrsti posla.

Učlanjen
    18.10.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    43

Ograda je najeftinija stavka.Ja sam prošle godine menjala žicu, koja se kupuje na kilogram i ima je u nekoliko dimenzija. Plastificirana 1.60m za 50 metara dužine je plaćena 10.000 dinara, ali uz to idu stubovi, završetci idr.Međutim, sve su to izdaci koji se mogu podneti, teži je deo ono što navodi gospodjica14.
    Zvanične azile ima retko ko jer je mnogo uslova koje je nemoguće ispuniti počevši od pravila po kojem svaki pas mora imati određenu kvadraturu, pa ostalo. Tu su i sterilizacije, lečenje, hrana. Naravno, može se napraviti azil do 20 pasa, ali ipak ostaju iste potrebe.

Učlanjen
    29.03.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    57

ja se izvinjavam,verovatno me niste shvatili
    ja nisam mislila na azil.
    vec na zrinjavanje 4 psa!
    znaci ziveli bi isto kao i do sad samo sto bi bilo sklonjeni tu.iaovako nemaju kucicu
    ja bih umela da im napravim od drveta kucice i da ih oblozim najlonom.
    ograda je nabitnija.beton pa ograda,kao sto je katarina rekla.ziveli bi isto.hranila bi ih lecila isto kao da su na ulici.samo sto ih ovde ne bi otrovali i ubili niti odneli sinterimeni npr nije vazno dal je pas moj iz mog naselja ili neciji drugi
    trenutno ja imam pretnje da ce mi otrovati to troje(jednog sam udomila.i naravno odatle bi ih udomljavala.jer sa ovakvom nasom situacijom i finansijama tesko je lepo i pravilno brinuti i o 3 psa
    moj je predlog da se spasu i udome.i opet bi moglo to mesto da se iskoristi za jednog ili dva psa koji su hitni i o kojima mi brinuo taj ciji je pas.isto kao i ja.i naravno ne bi se znala lokacija.
    tj sire mase ne bi znale znate i sami sbog cega

Učlanjen
    18.10.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    43

Shvatila sam te ja! Ali...da li bi uspela da se zaustaviš na dva psa? Šta bi se desilo kada bi sutra morala da skloniš još dva? I Elena je počela sa 6 pasa, pa ih sada ima 900

Učlanjen
    29.03.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    57

znam tacno sta hoces da kazes..da kazem evo sto posto necu a svi znamo sta sve moze da se desi..aj samo ovaj hitno je,povredjen je..i sve tako
    ali poenta je da ako se napravi samo za ova 3 sa njima nemozse da zivi neko nepoznat
    znaci ako bih udimila zenku i uprazni s emesto moze da dodje tu neciji pas o kome ce neko da brine do udomljenja.mesta realno ne bi bilo
    uostalom lokacija-zemlja nije moja!ne mogu onos to ja hocu
    smem da ogradim i eventualno iskukam za ta 3 psa.i to je kraj.prvo sto ne mogu da hranim vise od tolikopasa .hranim ja njih mnogo vise na ulici.ali to je ipak ulica slobodnu su da se dalje snadju ovako bi bili osudjeni na mene.

Početnik
    Učlanjen
    28.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

@Burence, da li josh uvek stoji ponuda za taj plac ?
    @teqilasunrise: Odlichno osmisljeno , da li ste vec imali iskustva sa pravljenjem kucica tog tipa ?

Nov član
    Učlanjen
    07.10.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

I ja bih zelela da pomognem oko eventualnog pravljenja azila. Ukoliko to jos uvek stoji, mozete mi poslati mail

Domaćin _Look_Of_Expectancy_ (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    91

Jel zna neko po kom ce se kriterijumu smestati psi u azil u Rakovici?
    We can not do great things-only small things with great love

Domaćin EGYPTIAN CAT (avatar)
    Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

Mislis da je azil poceo sa radom ?
    Uzivaj u zivotu, suvise je kratak.

Aktivan član
    Učlanjen
    27.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

Trebalo bi svaki čas, možda već i jeste.
    Jedva čekam da vidim pravilnik o kriterijumima za smeštanje.

Učlanjen
    22.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    91

Cula sam da se otvara u petak.

Aktivan član
    Učlanjen
    27.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

Jel kažem ja, verovatno u tišini, da ih ne dočekaju napušteni psi ispred kapije i pre nego što je otvore.

Učlanjen
    22.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    91

Citat Original postavio Marsupilami Pogledaj poruku
    Trebalo bi svaki čas, možda već i jeste.
    Jedva čekam da vidim pravilnik o kriterijumima za smeštanje.
    Kad mozemo da ocekujemo pravilnik?

Aktivan član
    Učlanjen
    27.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio _Look_Of_Expectancy_ Pogledaj poruku
    Kad mozemo da ocekujemo pravilnik?
    Kad ga budemo iscupali. Salim se, mozda ga dobijemo i na lep nacin.
    Ne bih htela da govorim pre nego sto azil pocne da radi, ali eto, namecu se dva elementa: ekipa iz Ovce prelazi tamo i medju novim ljudima nema ljudi iz nvo za zastitu zivotinja (koliko ja znam, ako gresim neka me neko ispravi). Meni je to dovoljno da ne verujem da ce biti kako treba, iako to zelim, i zelim da me buduca praksa demantuje.

Učlanjen
    22.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    91

Kao da sam negde citala da je otvaranje azila u Rakovici kraj Ovce. Na koji nacin? I sta to znaci, da ce se i psi prebaciti? Koja je onda sustina cele te price?

Aktivan član
    Učlanjen
    27.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio _Look_Of_Expectancy_ Pogledaj poruku
    Kao da sam negde citala da je otvaranje azila u Rakovici kraj Ovce. Na koji nacin? I sta to znaci, da ce se i psi prebaciti? Koja je onda sustina cele te price?
    Da, tako je negde pisalo, a i rečeno je više puta. Nama to predstavlja neki moralni kraj, završetak jednog načina rada, jednog sadističkog iživljavanja prema bespomoćnima, to je kraj jednog mesta bola, patnje i užasa .......

Govorilo se da će u Ovči biti smešten karantin. Videćemo.

Ok je, neka se psi prebace, suština je u tome da je Rakovica prihvatilište, sa svim onim što se pod tim podrazumeva, a Ovča to nije nikada bila. Ovča je bila gradjena i to joj je namena sve ove godine - za sabirni centar za pse lutalice sa teritorije grada Beograda. To je podrazumevalo da se psi tu dovedu, sačeka se tri dana i ubiju se. Da se ne vracamo unazad, 20 i 30 godina i više i da ne pričamo o načinu, o tretiranju ljudi koji su se bavili zaštitom, o tretiranju životinja ......
    To što je tamo tabla sa natpisom pansion, što je napravljena ambulanta za sterilizaciju, što je ofarban karantin (to je ono napred), što su napravili i kadicu za kupanje u dogradjenom delu (samo nikoga nisu kupali, ali nema veze) - to nikada nije moglo promeniti namenu Ovče, atmosferu zla i miris smrti koji se ničim ne mogu izbrisati.

U njoj su radili ljudi koji su životinje smatrali škartom i djubretom, koje je trebalo skloniti sa ulica. Ti isti ljudi prelaze u Rakovicu. Možda je neko smislio način da ih natera da promene ponašanje, ako već ne mogu mišljenje.

Strana 1 od 8 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. kafilerija/shinteri/azili ili kako god...
    Autor gost 114587 u forumu Svet životinja
    Odgovora: 88
    Poslednja poruka: 21.01.2010., 19:58

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •