SMS, gas i ostalo..

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

bob63

Zainteresovan član
Poruka
128
Baš na Božić dobih duge gaće kao poklon naše Ruske braće. Minus deset zviždi oko j""a,
"BRAĆO RUSI"!!! Kliče srpska raja.
Mi Rusima zlatnu koku u banatskom ritu, braća Rusi nama, do balčaka, k""u.
Srećan Božić srpsko stado,
sve vas voli Putin Vlado!

Šta reći?
 
"Ipak, Srbija ne bi upala u gasnu krizu da je punjeno skladište gasa u Banatskom Dvoru. Količine koje su letos unete u skladište ne mogu da pokriju potrebe Srbije i dnevno iz Dvora može da se povuče oko 400.000 kubika gasa, što je nedovoljno. Tadić kaže da je za ovaj propust odgovorna prošla vlada, koja nije iskoristila priliku posle privatizacije Telekoma da ga napuni. "

Uvod za pooshenje Vojvodine za 400 M evra nakon razbojništva, oops, privatizacije NIS-a.
Napuniće skladište, gasom od Rusa, platiće lovom od NIS-a, a sledeće zime će se Vojvodina,kao i uvek, dobrovoljno odreći gasa u korist Beograda!

Šta reći!
 
Ne znam to, znam da je samo Vojvodina gasifikovana u visokom procentu, a da ostatak Srbije nije... Kako to?

Znam i da je Vojvodina koristila zemni gas, koji nije imao ekonomsko pokriće, što se cene tiče, slično kao i Ukrajina, samo ne znam na čiju štetu i ko je pokrivao razliku.... Znam takođe, da je prošli mesec cena gasa trebalo da se poveća, pa se od toga odustalo... Ne znam zašto....
 
Poslednja izmena:
Ne znam to, znam da je samo Vojvodina gasifikovana u visokom procentu, a da ostatak Srbije nije... Kako to?

Znam i da je Vojvodina koristila zemni gas, koji nije imao ekonomsko pokriće, što se cene tiče, slično kao i Ukrajina, samo ne znam na čiju štetu i ko je pokrivao razliku.... Znam takođe, da je prošli mesec cena gasa trebalo da se poveća, pa se od toga odustalo... Ne znam zašto....

U Kikindi, Zrenjaninu, Beceju su totalno obustavili isporuku gasa i znam da su tamo kvarcne i TA peci najrasprostranjeniji vid grejanja.
Za ostale gradove ne mogu odgovorno da tvrdim.

Ne znam kako je u Nisu ali ovde u BG-u je ok. Nije kao prosle godine, kada sam se u sred januara po stanu setkao kao da je napolju jul mesec ali ok je, i dalje nema dugih rukava :)

Ne znam odakle ti taj podatak za Vojvodinu? Mozda je tako u NS-u, Subotici....ne znam, ne tvrdim nista.
 
U Kikindi, Zrenjaninu, Beceju su totalno obustavili isporuku gasa i znam da su tamo kvarcne i TA peci najrasprostranjeniji vid grejanja.
Za ostale gradove ne mogu odgovorno da tvrdim.

Ne znam kako je u Nisu ali ovde u BG-u je ok. Nije kao prosle godine, kada sam se u sred januara po stanu setkao kao da je napolju jul mesec ali ok je, i dalje nema dugih rukava :)

Ne znam odakle ti taj podatak za Vojvodinu? Mozda je tako u NS-u, Subotici....ne znam, ne tvrdim nista.

Škundrić:
Na početku izlaganja Škundrić je rekao da je poskupljenje gasa posledica veće cene tog energenta na svetskom tržištu. On je rekao da su uslovi za povećanje cene gasa bili ispunjeni još u avgustu, ali da pretpostavlja da to nije urađeno iz političkih razloga.

Škundrić je pojasnio da je cena prirodnog gasa za domaćinstva porasla 59,9 odsto zbog porasta cene na svetskom tržistu, kao i zbog povećanja troškova tranzita kroz Mađarsku.

Cena je dostigla ukupno 532 dolara po hiljadu metara kubnih gasa, što je za 102 odsto više nego pre godinu dana, rekao je ministar na sednici skupštinskog Odbora za industriju.
_______________________________________________________________________________

Što se Niša tiče, gasifikacija domaćinstava je tek u najavi, a samo jedna toplana koristi plin, a njoj nije nikakav problem da se prebaci na mazut...
 
Ne znam to, znam da je samo Vojvodina gasifikovana u visokom procentu, a da ostatak Srbije nije... Kako to?

Znam i da je Vojvodina koristila zemni gas, koji nije imao ekonomsko pokriće, što se cene tiče, slično kao i Ukrajina, samo ne znam na čiju štetu i ko je pokrivao razliku.... Znam takođe, da je prošli mesec cena gasa trebalo da se poveća, pa se od toga odustalo... Ne znam zašto....

Znam da se Vojvodina odricala gasa u korist nemam pojma kogaz:((, znam da su trafostanice po Vojvodini demontirane i nošene nemam pojma komez:((, znam da je grejanje na gas najskuplje u poslednjih bar 15 godina nemam pojma kako, znam da je Vojvodina gasifikovana kako bi se samo odavde izvlačio ekstraprofit preko cene gasa što je išlo nemam pojma kome......Znam da Nišlije ne plaćaju struju već 10 godina i nemam pojma ko tu razliku pokriva....
 
Znam da se Vojvodina odricala gasa u korist nemam pojma kogaz:((, znam da su trafostanice po Vojvodini demontirane i nošene nemam pojma komez:((, znam da je grejanje na gas najskuplje u poslednjih bar 15 godina nemam pojma kako, znam da je Vojvodina gasifikovana kako bi se samo odavde izvlačio ekstraprofit preko cene gasa što je išlo nemam pojma kome......Znam da Nišlije ne plaćaju struju već 10 godina i nemam pojma ko tu razliku pokriva....
Si ti nešto ljut?:sanke:
 
Jel' ti nisi čuo za izraze ''povećanje cene trensporta''',''povećanje troškova proizvodnje'',''vanredni troškovi''?Moraš malo da gledaš dnevnik 2 i da se edukuješ.

AUUU! A ja vidim da mi nešto ne štima. Sve se nešto iznenađujem, svakog dana, iznova.
Evo, svečano obećavam da više ni jedan dnevnik 2 neću propustiti!z:cry:
 
Tadić: Dogovorena isporuka gasa iz Austrije
Tanjug - Pre 9 minuta

BEOGRAD - Predsednik Srbije Boris Tadić izjavio je danas da je u toku noći i sa Austrijom dogovorena isporuka od dva do tri miliona kubika gasa Srbiji. On je novinarima u Palati Srbije rekao da će taj gas biti preuzet ako se za tim ukaže potreba. "S Austrijom se razgovara o iporuci između dva i tri miliona kubnih metara gasa, ako bude potrebe mi ćemo i taj gas preuzeti, što bi obezbedilo punu stabilnost za našu zemlju u ovom trenutku i ne bi imali bilo kakav deficit" rekao je Tadić. On je objasnio da taj gas nije pozajmljen već da ga Srbija plaća, ali da je bitno istaći da su evropske zemlje, izlazeći u susret Srbiji, pokazale evropsku solidarnost. Energetska situacija u Srbiji je trenutno sasvim stabilna, a jutros u 6.30 sati u Srbiju je počeo da stiže i gas iz Nemačke, izjavio je danas Tanjugu državni sekretar u Ministarstvu energetike Dušan Mrakić. Mrakić je istakao da je u podzemnom skladištu gasa "Banatski dvor" pred početak gasne krize bilo oko 100 miliona kubika gasa, ali da kompresorska stanica tog skladišta ne može da izbaci više od 400.000 do 450.000 kubika gasa dnevno. "Planirano je da kapacitet podzemnog skladišta Banatski dvor ima oko 300 miliona kubnih metara prirodnog gasa, a sprovođenjem dela energetskog sporazuma sa Ruskom Federacijom koji se odnosi na skladište trebalo bi da njegov kapacitet dostigne oko 800 miliona kubika, dok Rusi smatraju da bi njegov kapacitet mogao da bude čak oko 1,2 milijardi kubika gasa" naveo je. On je istakao da je građanstvo Srbije moglo biti snabdevano gasom 10 dana bez problema, kao da se ništa nije desilo u slučaju da smo imali adekvatne kompresore u "Banatskom dvoru". "Već su pokrenute neke aktivnosti da se situacija promeni i vrlo brzo ćemo kada se situacija sa gasom stabilizuje neke stvari u tom skladištu dovesti u red kako bismo u toku leta pripremili više gasa za sledeću zimsku sezonu", kazao je on.
 
...pozdravlja Vas vasha Matushka Rosija...
...strpite se josh koji dan, samo da se nay.ebemo mile m onim Ukrajincima...nije strashno...samo je -15 kod vas...shaljemo vam gas chim se dogovorima...u medjuvremenu, ne preuzimajte gas od Fashista Madjara, Nemaca i Austrijanaca...to su Natovski podli fashistishen...
...da...to shto qaramo josh 100 miliona ...nije to nishta...zhivot u Rosiji se ionako meri u kopejkama...:)

pozz od Matushke...z:p
 
Наравно да га користе. Ја не видим људи, чему се ви то толико чудите. Русија је свесна да је енергетска сила, и да се данас води специфичан енергетски рат, из кога настоји да изаће као победник.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top