SMS, gas i ostalo..
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 62

Tema: SMS, gas i ostalo..

Zainteresovan član
    Učlanjen
    08.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Podrazumevano SMS, gas i ostalo..

Baš na Božić dobih duge gaće kao poklon naše Ruske braće. Minus deset zviždi oko j""a,
    "BRAĆO RUSI"!!! Kliče srpska raja.
    Mi Rusima zlatnu koku u banatskom ritu, braća Rusi nama, do balčaka, k""u.
    Srećan Božić srpsko stado,
    sve vas voli Putin Vlado!

Šta reći?

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: SMS, gas i ostalo..

Šta reći a ne ponoviti se?

Imali smo već temu o tome, a i dalje je aktivna.... Sav verbalni proliv, koji smo mogli da smislimo, se već nalazi tamo....

Zainteresovan član
    Učlanjen
    08.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

"Ipak, Srbija ne bi upala u gasnu krizu da je punjeno skladište gasa u Banatskom Dvoru. Količine koje su letos unete u skladište ne mogu da pokriju potrebe Srbije i dnevno iz Dvora može da se povuče oko 400.000 kubika gasa, što je nedovoljno. Tadić kaže da je za ovaj propust odgovorna prošla vlada, koja nije iskoristila priliku posle privatizacije Telekoma da ga napuni. "

Uvod za pooshenje Vojvodine za 400 M evra nakon razbojništva, oops, privatizacije NIS-a.
    Napuniće skladište, gasom od Rusa, platiće lovom od NIS-a, a sledeće zime će se Vojvodina,kao i uvek, dobrovoljno odreći gasa u korist Beograda!

Šta reći!

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ne znam to, znam da je samo Vojvodina gasifikovana u visokom procentu, a da ostatak Srbije nije... Kako to?

Znam i da je Vojvodina koristila zemni gas, koji nije imao ekonomsko pokriće, što se cene tiče, slično kao i Ukrajina, samo ne znam na čiju štetu i ko je pokrivao razliku.... Znam takođe, da je prošli mesec cena gasa trebalo da se poveća, pa se od toga odustalo... Ne znam zašto....
    Poslednji put ažurirao/la gost 150019 : 09.01.2009. u 06:52

Domaćin _Krang_ (avatar)
    Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

Citat Original postavio Dača Niš Pogledaj poruku
    Ne znam to, znam da je samo Vojvodina gasifikovana u visokom procentu, a da ostatak Srbije nije... Kako to?

Znam i da je Vojvodina koristila zemni gas, koji nije imao ekonomsko pokriće, što se cene tiče, slično kao i Ukrajina, samo ne znam na čiju štetu i ko je pokrivao razliku.... Znam takođe, da je prošli mesec cena gasa trebalo da se poveća, pa se od toga odustalo... Ne znam zašto....
    U Kikindi, Zrenjaninu, Beceju su totalno obustavili isporuku gasa i znam da su tamo kvarcne i TA peci najrasprostranjeniji vid grejanja.
    Za ostale gradove ne mogu odgovorno da tvrdim.

Ne znam kako je u Nisu ali ovde u BG-u je ok. Nije kao prosle godine, kada sam se u sred januara po stanu setkao kao da je napolju jul mesec ali ok je, i dalje nema dugih rukava

Ne znam odakle ti taj podatak za Vojvodinu? Mozda je tako u NS-u, Subotici....ne znam, ne tvrdim nista.

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio _Krang_ Pogledaj poruku
    U Kikindi, Zrenjaninu, Beceju su totalno obustavili isporuku gasa i znam da su tamo kvarcne i TA peci najrasprostranjeniji vid grejanja.
    Za ostale gradove ne mogu odgovorno da tvrdim.

Ne znam kako je u Nisu ali ovde u BG-u je ok. Nije kao prosle godine, kada sam se u sred januara po stanu setkao kao da je napolju jul mesec ali ok je, i dalje nema dugih rukava

Ne znam odakle ti taj podatak za Vojvodinu? Mozda je tako u NS-u, Subotici....ne znam, ne tvrdim nista.
    Škundrić:
    Na početku izlaganja Škundrić je rekao da je poskupljenje gasa posledica veće cene tog energenta na svetskom tržištu. On je rekao da su uslovi za povećanje cene gasa bili ispunjeni još u avgustu, ali da pretpostavlja da to nije urađeno iz političkih razloga.

Škundrić je pojasnio da je cena prirodnog gasa za domaćinstva porasla 59,9 odsto zbog porasta cene na svetskom tržistu, kao i zbog povećanja troškova tranzita kroz Mađarsku.

Cena je dostigla ukupno 532 dolara po hiljadu metara kubnih gasa, što je za 102 odsto više nego pre godinu dana, rekao je ministar na sednici skupštinskog Odbora za industriju.
    __________________________________________________ _____________________________

Što se Niša tiče, gasifikacija domaćinstava je tek u najavi, a samo jedna toplana koristi plin, a njoj nije nikakav problem da se prebaci na mazut...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    08.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Citat Original postavio Dača Niš Pogledaj poruku

Znam da se Vojvodina odricala gasa u korist nemam pojma koga, znam da su trafostanice po Vojvodini demontirane i nošene nemam pojma kome, znam da je grejanje na gas najskuplje u poslednjih bar 15 godina nemam pojma kako, znam da je Vojvodina gasifikovana kako bi se samo odavde izvlačio ekstraprofit preko cene gasa što je išlo nemam pojma kome......Znam da Nišlije ne plaćaju struju već 10 godina i nemam pojma ko tu razliku pokriva....

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio bob63 Pogledaj poruku
    Znam da se Vojvodina odricala gasa u korist nemam pojma koga, znam da su trafostanice po Vojvodini demontirane i nošene nemam pojma kome, znam da je grejanje na gas najskuplje u poslednjih bar 15 godina nemam pojma kako, znam da je Vojvodina gasifikovana kako bi se samo odavde izvlačio ekstraprofit preko cene gasa što je išlo nemam pojma kome......Znam da Nišlije ne plaćaju struju već 10 godina i nemam pojma ko tu razliku pokriva....
    Si ti nešto ljut?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    08.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Ah! Da!
    Čisto da se zna cena gasa JE povećana i to, naravno, bez milosti!
    Ekstraprofit je ipak extraprofit!

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio bob63 Pogledaj poruku
    Ah! Da!
    Čisto da se zna cena gasa JE povećana i to, naravno, bez milosti!
    Ekstraprofit je ipak extraprofit!
    Jel' ti nisi čuo za izraze ''povećanje cene trensporta''',''povećanje troškova proizvodnje'',''vanredni troškovi''?Moraš malo da gledaš dnevnik 2 i da se edukuješ.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    08.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Citat Original postavio misoni Pogledaj poruku
    Si ti nešto ljut?
    NIsam!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    08.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Citat Original postavio misoni Pogledaj poruku
    Jel' ti nisi čuo za izraze ''povećanje cene trensporta''',''povećanje troškova proizvodnje'',''vanredni troškovi''?Moraš malo da gledaš dnevnik 2 i da se edukuješ.
    AUUU! A ja vidim da mi nešto ne štima. Sve se nešto iznenađujem, svakog dana, iznova.
    Evo, svečano obećavam da više ni jedan dnevnik 2 neću propustiti!

Početnik
    Učlanjen
    14.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Imali 100 miliona kubika gasa a smrzavamo se...

Tadić: Dogovorena isporuka gasa iz Austrije
    Tanjug - Pre 9 minuta

BEOGRAD - Predsednik Srbije Boris Tadić izjavio je danas da je u toku noći i sa Austrijom dogovorena isporuka od dva do tri miliona kubika gasa Srbiji. On je novinarima u Palati Srbije rekao da će taj gas biti preuzet ako se za tim ukaže potreba. "S Austrijom se razgovara o iporuci između dva i tri miliona kubnih metara gasa, ako bude potrebe mi ćemo i taj gas preuzeti, što bi obezbedilo punu stabilnost za našu zemlju u ovom trenutku i ne bi imali bilo kakav deficit" rekao je Tadić. On je objasnio da taj gas nije pozajmljen već da ga Srbija plaća, ali da je bitno istaći da su evropske zemlje, izlazeći u susret Srbiji, pokazale evropsku solidarnost. Energetska situacija u Srbiji je trenutno sasvim stabilna, a jutros u 6.30 sati u Srbiju je počeo da stiže i gas iz Nemačke, izjavio je danas Tanjugu državni sekretar u Ministarstvu energetike Dušan Mrakić. Mrakić je istakao da je u podzemnom skladištu gasa "Banatski dvor" pred početak gasne krize bilo oko 100 miliona kubika gasa, ali da kompresorska stanica tog skladišta ne može da izbaci više od 400.000 do 450.000 kubika gasa dnevno. "Planirano je da kapacitet podzemnog skladišta Banatski dvor ima oko 300 miliona kubnih metara prirodnog gasa, a sprovođenjem dela energetskog sporazuma sa Ruskom Federacijom koji se odnosi na skladište trebalo bi da njegov kapacitet dostigne oko 800 miliona kubika, dok Rusi smatraju da bi njegov kapacitet mogao da bude čak oko 1,2 milijardi kubika gasa" naveo je. On je istakao da je građanstvo Srbije moglo biti snabdevano gasom 10 dana bez problema, kao da se ništa nije desilo u slučaju da smo imali adekvatne kompresore u "Banatskom dvoru". "Već su pokrenute neke aktivnosti da se situacija promeni i vrlo brzo ćemo kada se situacija sa gasom stabilizuje neke stvari u tom skladištu dovesti u red kako bismo u toku leta pripremili više gasa za sledeću zimsku sezonu", kazao je on.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    08.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Imali 100 miliona kubika gasa a smrzavamo se...

Hvala bratjo Madjari i Austrijanci.

gost 67981 nije na forumu
    ...Men should never marry their muse. It ruins the illusion.
    Veoma poznat gost 67981 (avatar)
    Učlanjen
    06.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano ...BraTJa SerBi...:)

...pozdravlja Vas vasha Matushka Rosija...
    ...strpite se josh koji dan, samo da se nay.ebemo mile m onim Ukrajincima...nije strashno...samo je -15 kod vas...shaljemo vam gas chim se dogovorima...u medjuvremenu, ne preuzimajte gas od Fashista Madjara, Nemaca i Austrijanaca...to su Natovski podli fashistishen...
    ...da...to shto qaramo josh 100 miliona ...nije to nishta...zhivot u Rosiji se ionako meri u kopejkama...

pozz od Matushke...

kazaki nije na forumu
    у мом селу никад блата нема, само сада и кад киша пада
    Primećen član
    Učlanjen
    26.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Podrazumevano Re: ...BraTJa SerBi...:)

Није ,,СЕрби" већ Срби!

gost 67981 nije na forumu
    ...Men should never marry their muse. It ruins the illusion.
    Veoma poznat gost 67981 (avatar)
    Učlanjen
    06.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio kazaki Pogledaj poruku
    Није ,,СЕрби" већ Срби!
    ...na ruskom je SerBi...

Buduća legenda Banshee (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

dobro,sad mozete da nastavite na onoj temi o gasu
    you make me sick because i adore you so

kazaki nije na forumu
    у мом селу никад блата нема, само сада и кад киша пада
    Primećen član
    Učlanjen
    26.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Podrazumevano Re: Imali 100 miliona kubika gasa a smrzavamo se...

А зашто сада ово спомињеш?
    Ваљда требамо да пљујемо по Русима?!

Poznat Koschei.Besmertnii (avatar)
    Učlanjen
    12.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    132
    Reputaciona moć
    138

Но без медведя нет тайги, без тайги нет Сибири, без Сибири нет России, без России весь мир сирота.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    08.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Putin uhvaćen u laži: "Nije istina da plin koristimo za političke manipulacije!"

Veoma poznat RoccoS (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    223

Podrazumevano Re: Putin uhvaćen u laži: "Nije istina da plin koristimo za političke manipulacije!"

Sta kazes, demantovali ga Gruzijci? Naravno ni na kraj pameti ti nije palo da gruzijska stoka laze, jos uvek ljuta nakon sto im je Putin polupao tu kvazi-drzavicu?
    Волео је живот, волео је цвеће,

ал' тога пролећа не имаде среће.

Aktivan član
    Učlanjen
    29.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Re: Putin uhvaćen u laži: "Nije istina da plin koristimo za političke manipulacije!"

Наравно да га користе. Ја не видим људи, чему се ви то толико чудите. Русија је свесна да је енергетска сила, и да се данас води специфичан енергетски рат, из кога настоји да изаће као победник.

Poznat Koschei.Besmertnii (avatar)
    Učlanjen
    12.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    132
    Reputaciona moć
    138

Па и да је тако... шта онда?
    Сила је, може му се, па и НАТО је бомбардовао Србију без одобрења УН!
    Сила Бога не моли...
    Но без медведя нет тайги, без тайги нет Сибири, без Сибири нет России, без России весь мир сирота.

Veoma poznat dragosh (avatar)
    Učlanjen
    13.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    162

KGB jednom i zauvek.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •