Vezbe sa tegovima ili vezbe bez tegova?

maja83

Početnik
Poruka
3
Pozdrav svima !!! Planiram da od februara krenem u teretanu, posto nekoliko godina nisam uopste vezbao. Imam 23god. Visok sam 183 cm i tezak 69 kg. Cilj mi je da se malo ugojim, odnosno da kad stanem na vagu da ona pokaze npr. oko 75 kg... Osim toga, cilj mi je kondicija i definicija misica. Dakle, ne zelim da budem masivan i napumpan, kao vecina.

Medjutim, ja kada pocnem da vezbam postanem zilav. Ne mogu da se ugojim.Mozda cak i smrsam. Takodje, primetio sam da mnogo vise ojacam kada radim razl. vrste sklekova, propadanja, trbusnjake, cucnjeve... nego kada radim sa tegovima. Od vezbi sa tegovima koristio sam jedino za ledja i ruke, odnosno biceps... I nista vise.

Sta mi vi predlazete u vezi ishrane i oko vezbanja? Sa tegovima ili bez tegova? Znaci, cilj mi je kondicija, definicija misica i 5-7 kilograma vise...
 
ako mislis da malo nabacis masu onda moras da radis sa tegovima... vece tezine sa maksimalno 3-5 ponavljanja...najbolje bi bilo da treninge imas ponedeljak, utorak, cetvrtak, petak...dva dana radis, jedan pauze, dva dana radis, dva pauze...bilo bi dobro da radis sve grupe misica jer se telo najlakse tako razvija (ne boj se neces biti napumpan jer za to treba mnogo rada i pomalo steroida)
takodje bi bilo dobro da jedes kaloricnu hranu, lesnike, bademe, orahe, med, testenine i pokusaj da obroke imas uvek u isto vreme u toku dana...jedi tri puta dnevno kao glavne obroke i bar jednu uzinu
u prodavnicama zdrave hrane mozes naci pivski kvasac u prahu... posle treninga razmuti dve kasike u casu jogurta...i eto..to je ukratko
vezbaj
 
pozz

trening sa tegovima ti je moj savet...i nemoj raditi samo neke partije,vec sve...pogotovo noge,to mnogi ne rade,a jako je bitno...iz prostog razloga sto misici rade kao sistem...znaci,nema izbegavanja ni jedne partije,sve ih radis...
ishrana mora biti sredjena...znaci dosta proteina,kvalitetnih Uh,dobrih masti...sto cesci obroci...ako ne mozes postici da jedes onoliko proteina koliko ti je potrebno(za muskarce 2-2,5gr/kg) uzmi npr whey ...
 
..teretana mozhe da ti donese vishe shtete nego koristi ako neradish po programu shkolovanog trenera..mozhesh da idesh u teretanu kao dopunu nekoj drugoj sportskoj aktivnosti..ako se odluchish za tu opciju onda bi ti skrenuo pazhnju da se ne radi sa velikim tezhinama(mozhesh ozbiljno da se povredish, chak i da napravish sebi probleme sa srchanim mishicem) vec sa manjim, a sa vecim brojem ponavljanja uz pravilno disanje naravno..shto se telesne tezhine tiche najbolje bi bilo da promenish dijetu tj. nachin ishrane..obrati se nutricionisti..izbegavaj preparate, dugorochno donose vishe problema nego koristi..
 
..teretana mozhe da ti donese vishe shtete nego koristi ako neradish po programu shkolovanog trenera..mozhesh da idesh u teretanu kao dopunu nekoj drugoj sportskoj aktivnosti..ako se odluchish za tu opciju onda bi ti skrenuo pazhnju da se ne radi sa velikim tezhinama(mozhesh ozbiljno da se povredish, chak i da napravish sebi probleme sa srchanim mishicem) vec sa manjim, a sa vecim brojem ponavljanja uz pravilno disanje naravno..shto se telesne tezhine tiche najbolje bi bilo da promenish dijetu tj. nachin ishrane..obrati se nutricionisti..izbegavaj preparate, dugorochno donose vishe problema nego koristi..

nemas pojma z:hm:
bolje cuti,kad ne znas z:p

za teretanu bolje da ne komentarisem tvoje izjave...znaci strasno z:D
a za preparate...pa *** nisu to steroidi z:Dz:D
 
Poslednja izmena:
..teretana mozhe da ti donese vishe shtete nego koristi ako neradish po programu shkolovanog trenera..mozhesh da idesh u teretanu kao dopunu nekoj drugoj sportskoj aktivnosti..ako se odluchish za tu opciju onda bi ti skrenuo pazhnju da se ne radi sa velikim tezhinama(mozhesh ozbiljno da se povredish, chak i da napravish sebi probleme sa srchanim mishicem) vec sa manjim, a sa vecim brojem ponavljanja uz pravilno disanje naravno..shto se telesne tezhine tiche najbolje bi bilo da promenish dijetu tj. nachin ishrane..obrati se nutricionisti..izbegavaj preparate, dugorochno donose vishe problema nego koristi..

Jel moze neko da ga izbaci sa foruma? kad vec ne zna sta savetuje
 
Добро, ајде да покушамо ово, ваш савет :think: Ватерполиста, 15 год ,висина 182,тежина 74 кг ,мишићна маса доста мала.Да ли почети са теретаном уз стручни надзор или се ослонити засад на кућну варијанту: склекови, згибови, чучњеви, трбушњаци...? Да ли ће му повећање мишићне масе умањити раст тј.будућу висину ? Колико су здрави протеински додатци исхрани у том узрасту ? :bye:
 
:( Што псујеш ;) Ајде молим те буди мало доступнији људима који не владају материјом :roll:

pobogu,to su osnovne vezbe! pretpostavlja se valjda da na temi o bb-u ne treba da se sifruje kako se izvode osnovne vezbe,jer se smatra da neko ko misli da diskutuje o bb-u neke osnovne pojmove treba da zna...to je kao kada bi usao u Drustvo knjizevnika Srbije i pitao "a sta je to novela?" !

kucaj u google...
 
pobogu,to su osnovne vezbe! pretpostavlja se valjda da na temi o bb-u ne treba da se sifruje kako se izvode osnovne vezbe,jer se smatra da neko ko misli da diskutuje o bb-u neke osnovne pojmove treba da zna...to je kao kada bi usao u Drustvo knjizevnika Srbije i pitao "a sta je to novela?" !

kucaj u google...

Oно што се претпоставља је да на теми не прочиташ само задњи пост.;) Нити је ово тема о бб нити ми је била намера да о истом дискутујем,што се лепо види у мојим постовима :dontunderstand: Питао сам само за савет и ако не постоји добра воља међу форумашима који се у то разумеју за помоћи ок.али не схватам такав степен ароганције :thumbdown:
 
Oно што се претпоставља је да на теми не прочиташ само задњи пост.;) Нити је ово тема о бб нити ми је била намера да о истом дискутујем,што се лепо види у мојим постовима :dontunderstand: Питао сам само за савет и ако не постоји добра воља међу форумашима који се у то разумеју за помоћи ок.али не схватам такав степен ароганције :thumbdown:

auu izvini,ucinilo mi se da je ovo bio post na bb temi...sorry ;)
ali svejedno mogao bi da nadjes na netu,to su zaista neke osnovne stvari....
 
Oно што се претпоставља је да на теми не прочиташ само задњи пост.;) Нити је ово тема о бб нити ми је била намера да о истом дискутујем,што се лепо види у мојим постовима :dontunderstand: Питао сам само за савет и ако не постоји добра воља међу форумашима који се у то разумеју за помоћи ок.али не схватам такав степен ароганције :thumbdown:

Moj odgovor nije bio namenjen iskljucivo tebi, pogledaj naslov teme.
Vezbe koje sam naveo nemaju veze sa bb.
Nacin na koji si pitao za savet govori samo o aroganciji sa tvoje strane. :)
 
vaterpolisti nebi preporucio mrtvo dizanje zato sto je to vezba za ledja sto vaterpolisti sigurno netreba..
Да ли ће му повећање мишићне масе умањити раст тј.будућу висину ? glupost
Колико су здрави протеински додатци исхрани у том узрасту ? Samo njih bi ti i preporucio ishrana ti je 70 % misica uzimaj otprilike gram gram ipo proteina po kg... ali! moras da pazis unosis i proteine iz hrane tako da kupi neki whey protein(gold bi preporucio) ali nemoj previshe whey protein moze samo da naskodi jetri ako se uzima u prevelikim kolicinama...A sklekove zgibove i to.. to su nekako vishe kondicione vezbe valja ih raditi... a sto se teretane tice ako zelis profesionalno da se bavis vaterpolom netreba ti za sad
 
vaterpolisti nebi preporucio mrtvo dizanje zato sto je to vezba za ledja sto vaterpolisti sigurno netreba..
Да ли ће му повећање мишићне масе умањити раст тј.будућу висину ? glupost
Колико су здрави протеински додатци исхрани у том узрасту ? Samo njih bi ti i preporucio ishrana ti je 70 % misica uzimaj otprilike gram gram ipo proteina po kg... ali! moras da pazis unosis i proteine iz hrane tako da kupi neki whey protein(gold bi preporucio) ali nemoj previshe whey protein moze samo da naskodi jetri ako se uzima u prevelikim kolicinama...A sklekove zgibove i to.. to su nekako vishe kondicione vezbe valja ih raditi... a sto se teretane tice ako zelis profesionalno da se bavis vaterpolom netreba ti za sad

i da sto bi decko morao da zna sta je mrtvo dizanje? bash ga briga nije u tom svetu nema vremena mozda da cita!!! pozdrav Saramat

Ако сам добро схватио, теретана за сад не долази у обзир, протеини уз здраву исхрану и без претеривања и на крају склекови, згибови дођу као добар дан :D То је то што ме је интересовало, велико хвала уз извињење што нисам раније одговорио, поздрав :ok:
 
Majo drzi se tegova, ostani podalje od mashina. Prochitaj ovaj post http://www.bostonherald.com/blogs/e...07/12/28/lift-like-a-man-look-like-a-goddess/ i ako ikako uspijesh kupi ( ukradi, downloaduj, skini, trampi se, ili je stv kupi :D) knjigu koja je opisana tu. To ti je moj savjet, Tony Gentlicore je momak koji stvarno zna o chemu pricha, a diplome, najvecji svjetski treneri i mnoge atlete stoje iza njegovih tvrdnji. Cheers :)
 
ako mislis da malo nabacis masu onda moras da radis sa tegovima... vece tezine sa maksimalno 3-5 ponavljanja...
sta mislis da sa tim postigne? Snagu? Da. Masu? NE.
Vezbas sa 70-75% max mogucnosti 4 serije po 12 10 8 6 ponavljanja, ili 3 serije po 12 pa 10 pa 8... [za vezbe sa tegovima]

najbolje bi bilo da treninge imas ponedeljak, utorak, cetvrtak, petak...dva dana radis, jedan pauze, dva dana radis, dva pauze...bilo bi dobro da radis sve grupe misica jer se telo najlakse tako razvija (ne boj se neces biti napumpan jer za to treba mnogo rada i pomalo steroida)
za pocetak moze da radi sve misicne partije, ali ako pocne ozbiljnije morace da izoluje.

takodje bi bilo dobro da jedes kaloricnu hranu, lesnike, bademe, orahe, med, testenine i pokusaj da obroke imas uvek u isto vreme u toku dana...jedi tri puta dnevno kao glavne obroke i bar jednu uzinu
ne ne ne i ne. Nemoj da jedes kaloricnu hranu pobogu ne zelis salo, zelis misice. Pogotovu ne testenine, one su nono, lesnike, orage, bademe treba ali iz drugih razloga, kao i med. Testeninu niposto niti ostalu hranu zato sto je kaloricna nego zato sto je bogata recimo proteinima. To je razlog zasto jesti nesto.

u prodavnicama zdrave hrane mozes naci pivski kvasac u prahu... posle treninga razmuti dve kasike u casu jogurta...i eto..to je ukratko
vezbaj

Hajde molim te objasni mi sta ce dobiti sa kvascem?! "narasce misici"?:think: Nemoj ovo da radis. Posle treninga je vreme za pwm tj dextroza+whey+[dalje sta imas, glutamin, bcaa, kreatin itd...]
 
Pogotovu ne testenine, one su nono, lesnike, orage, bademe treba ali iz drugih razloga, kao i med.

Za 90% posta se slazem, ali za med nikako. Ako hocje mali % BF onda neka ostane podalje od meda. Med sadrzi mnogo antioxidanata (pomaze protiv starenja i mnogo bolesti) ali sa UH stranje gledanja je smrt za "six-pack". Sadrzi mnogo fruktoze a to nije nikako dobro. E sad, jednom u nedjelju dana ili dvije kao cheat food je najbolji jer je super, jedino je fruktoza problem.:)
 
I ja sam poceo da radim 20 zgibova dnevno
50 sklekova
100 trbusnjaka
100 nesto za listove
100 za butine
100 za zadnju lozu
100 za triceps (sklek na ledja)
I ne vidim neka poboljsanja sem da sve lakse i lakse radim ove sve vezbe nisam se merio mada mislim da sam malo povecao tezinu... Inace imam slican problem kao decko koji je postavio temu
Tako da se i ja dvoumim sta da radim, ne bezim od teretane, ali sve mislim da je to do ishrane koja nema dovoljno proteina zbog toga nisam ni mislio da idem u teretanu. Ima li neko neki predlog? :D
 
Pozdrav svima !!! Planiram da od februara krenem u teretanu, posto nekoliko godina nisam uopste vezbao. Imam 23god. Visok sam 183 cm i tezak 69 kg. Cilj mi je da se malo ugojim, odnosno da kad stanem na vagu da ona pokaze npr. oko 75 kg... Osim toga, cilj mi je kondicija i definicija misica. Dakle, ne zelim da budem masivan i napumpan, kao vecina.

Medjutim, ja kada pocnem da vezbam postanem zilav. Ne mogu da se ugojim.Mozda cak i smrsam. Takodje, primetio sam da mnogo vise ojacam kada radim razl. vrste sklekova, propadanja, trbusnjake, cucnjeve... nego kada radim sa tegovima. Od vezbi sa tegovima koristio sam jedino za ledja i ruke, odnosno biceps... I nista vise.

Sta mi vi predlazete u vezi ishrane i oko vezbanja? Sa tegovima ili bez tegova? Znaci, cilj mi je kondicija, definicija misica i 5-7 kilograma vise...

za tebe teretana nije niti tegovi. treba ti pravilna ishrana za definiciju i aerobni trening za kondiciju.
 
I ja sam poceo da radim 20 zgibova dnevno
50 sklekova
100 trbusnjaka
100 nesto za listove
100 za butine
100 za zadnju lozu
100 za triceps (sklek na ledja)
I ne vidim neka poboljsanja sem da sve lakse i lakse radim ove sve vezbe nisam se merio mada mislim da sam malo povecao tezinu... Inace imam slican problem kao decko koji je postavio temu
Tako da se i ja dvoumim sta da radim, ne bezim od teretane, ali sve mislim da je to do ishrane koja nema dovoljno proteina zbog toga nisam ni mislio da idem u teretanu. Ima li neko neki predlog? :D

pa sa ovim vezbama nista i neces da postignes. a sta si ti mislio da ces da nabacis masu sa ovim vezbama?
 
za tebe teretana nije niti tegovi. treba ti pravilna ishrana za definiciju i aerobni trening za kondiciju.
Shto se tiche definicije, snage, kondicije i utroshenog broja kalorija HIIT ( napr sprint) je daleko bolji od areobnih treninga (napr jogging). Chak 7x bolje troshi kalorije.

pa sa ovim vezbama nista i neces da postignes. a sta si ti mislio da ces da nabacis masu sa ovim vezbama?
Ni blizu toga da nishta necje posticji. Posticji cje extra endurance, mozda potroshi malo BF ali ovo nije ni blizu efektno treningu u teretani.
 

Back
Top