Odnosi....

Moj tel je moj i ne mora da neko zaviruje po njemu, ne samo partner nego svako, to je nesto moje, kao i neke druge stvari. Partner je tu da ga volim i da me voli i razume, i da odrzavamo ok odnos izmedju nas, a njegova je stvar kao i moja, kakve cemo odnose imati sa drugim ljudima i bezveze je kad znas sve o partneru, ali nikad ne mozes da znas sve o partneru ma koliko da mislis da znas:D:D:D

Zrelo razmišljanje
 
Zar ti nisi pisala kako je tebi normalno da pored osobe koju volimo i s kojom zivimo,imamo drugu osobu sa kojom delimo samo dobar sex?z:D
Tako da ...o cemu ti ovde pricas...?Kakvoj iskrenosti i predavanju?
Da li bi i to podelila sa muzem jer tvoja privatnost je i njegova ?Nemas sta da krijes.

http://forum.krstarica.com/threads/249001

Netočno,na toj temi nažalost nisi razumela o čemu pišem
nijednom nisam tako napisala nit pa tako mislim ,pročitaj još jednom o čemu tamo pišem,a već kas smo kod te teme koja je zadiralu našu unutrašnju prirodukoja nije sama po sebi monogamna pisala sam ukratko
Da Ja mogu voleti svojeg dečka... ali mogu fizički i seksualno poželjeti drugog. Glava će me sprečiti da to i učinim, da zbog strasti riskiram da izgubim osobu koju volim.... no ipak taj nagon tela ce se pojaviti,o tome se radilo na toj temi o nasim prirodnim nagonima,a ova tema je postavljena za parove ili forumase koji su imali ,imaju duge veze od 5+ i više i čini se da su upravo oni shvatili o čemu je zapravo tema...
 
To mi se dopada:ok:

O tome pisem george,Poverenje jest ključna reč, ali poverenje teško ide bez poznavanja.

A poznavanje teško ide bez otvorene komunikacije.

Ako mi nešto nije jasno, a dobijem odgovor "to se tebe ne tiče", onda mi to nešto i dalje neće biti jasno i ostat će mi dojam nekonzistentnosti. A nekonzistentnim stvarima i ljudima ja ne verujem.
 
Netočno,na toj temi nažalost nisi razumela o čemu pišem
nijednom nisam tako napisala nit pa tako mislim ,pročitaj još jednom o čemu tamo pišem,a već kas smo kod te teme koja je zadiralu našu unutrašnju prirodukoja nije sama po sebi monogamna pisala sam ukratko
Da Ja mogu voleti svojeg dečka... ali mogu fizički i seksualno poželjeti drugog. Glava će me sprečiti da to i učinim, da zbog strasti riskiram da izgubim osobu koju volim.... no ipak taj nagon tela ce se pojaviti,o tome se radilo na toj temi o nasim prirodnim nagonima,a ova tema je postavljena za parove ili forumase koji su imali ,imaju duge veze od 5+ i više i čini se da su upravo oni shvatili o čemu je zapravo tema...
Извини, али питање се само намеће...
Да ли ћеш тај свој нагон поделити са партнером.
Да ли ћеш ми отворено испричати шта си осетила према том неком другом?
И објаснити му како си се суздржала...
 
Svaka bolest koja nam se događa, bez obzira o kojoj je reč, odraz je naše unutarnje isfrustriranosti, strahova i borbe kojih ne moramo biti svesni. Svaka naša bolest odraz je pobune divljaka/divljakuše u nama koji jednostavno ne mogu biti podvrgnuti nikakvoj razumskoj kontroli. Ako se nagoni nađu privremeno okovani budnim okom razuma, oni će u telu izazivati štetne kemijske reakcije i postupno metastazirati.
Takva je stvar s našim unutrasnjim, nagonskim bićem; kad ga siliš na nešto što nikako nije dio njegove prirode, ono će se pobuniti i nastojati te upozoriti da ga podvrgavaš jednim stanjem s kojim nije u skladu.
Uz ropstvo razuma, nagoni se baš dobro osećaju,nikada se nisu mogli tako fino i u rukavicama, do u nedogled pretvarati.

Tko od nas ne osjeća privlačnost drugih osoba?
Ima li takvih?

I sto se događa ,zapravo ništa, samo se oslobađa priroda u vama, ISTINSKA PRIRODA koju ste zbog normi lažne civilizacije potisnuli, pogrešno misleći kako ćete je moći Prestanimo se praviti idealni, jer to nismo! Ako smo negde čedni i fini, to ćemo skupo platiti jer naša je dobrota i čednost uvek izvedena na račun svoje suprotnosti koja je isto tako dio nas.
Ili pitanje
Zašto se on sada pojavio u mom životu, a sve je u braku bilo u redu?obuzdati, kontrolirati.

Sa 5-te stranice.
Hoces li ovo podeliti sa partnerom?
Zar ne mislis da ima pravo to da sazna?
Ako se osetis jednog dana tako pored drugog muskarca.
 
Извини, али питање се само намеће...
Да ли ћеш тај свој нагон поделити са партнером.
Да ли ћеш ми отворено испричати шта си осетила према том неком другом?
И објаснити му како си се суздржала...

Tako je , podeliću ,taj i taj mi se na prvi pogled fizički dopao ,ali ne emotivno jer je u srcu on i što je tu strašno to su prirodni nagoni da nam telo reaguje na nešto što je oku lepo ne postoji čovek što ne reaguje,a oni koji kažu ne, samo skrivaju..
Ali to nije sad tema to pitanje smo na tu temu razradili..z:).
I ne bi se ljutila da mi reče auuu al je ova cura zgodna ,to mi je čak bezopasnije nego li da se kune da svugde vidi samo mene i samo mene...
 
Tako je , podeliću ,taj i taj mi se na prvi pogled fizički dopao ,ali ne emotivno jer je u srcu on i što je tu strašno to su prirodni nagoni da nam telo reaguje na nešto što je oku lepo ne postoji čovek što ne reaguje,a oni koji kažu ne, samo skrivaju..
Ali to nije sad tema to pitanje smo na tu temu razradili..z:).
I ne bi se ljutila da mi reče auuu al je ova cura zgodna ,to mi je čak bezopasnije nego li da se kune da svugde vidi samo mene i samo mene...
Поштено. Само питам. z:)
 
Sa 5-te stranice.
Hoces li ovo podeliti sa partnerom?
Zar ne mislis da ima pravo to da sazna?
Ako se osetis jednog dana tako pored drugog muskarca.

Dakle pitas me o mom postu na drugoj temi u kojoj govorim o nasoj prirodi
da kopiram post da imamo bolji uvid sto sam ja to napisala


Svaka bolest koja nam se događa, bez obzira o kojoj je reč, odraz je naše unutarnje isfrustriranosti, strahova i borbe kojih ne moramo biti svesni. Svaka naša bolest odraz je pobune divljaka/divljakuše u nama koji jednostavno ne mogu biti podvrgnuti nikakvoj razumskoj kontroli. Ako se nagoni nađu privremeno okovani budnim okom razuma, oni će u telu izazivati štetne kemijske reakcije i postupno metastazirati.
Takva je stvar s našim unutrasnjim, nagonskim bićem; kad ga siliš na nešto što nikako nije dio njegove prirode, ono će se pobuniti i nastojati te upozoriti da ga podvrgavaš jednim stanjem s kojim nije u skladu.
Uz ropstvo razuma, nagoni se baš dobro osećaju,nikada se nisu mogli tako fino i u rukavicama, do u nedogled pretvarati.

Tko od nas ne osjeća privlačnost drugih osoba?Ima li takvih?

Prestanimo se praviti idealni, jer to nismo! Ako smo negde čedni i fini, to ćemo skupo platiti jer naša je dobrota i čednost uvek izvedena na račun svoje suprotnosti koja je isto tako dio nas.
Ili pitanje
Zašto se on sada pojavio u mom životu, a sve je u braku bilo u redu?

I sto se događa ,zapravo ništa, samo se oslobađa priroda u vama, ISTINSKA PRIRODA koju ste zbog normi lažne civilizacije potisnuli, pogrešno misleći kako ćete je moći obuzdati, kontrolirati.



Što to da sazna???
Ja uopće ne govorim o preljubi ako ti je to cilj ,već o monogamnoj prirodi bića i uticaj društva u oblikovanju odnosa.
 
Pitanje na temu



Kada bi od vas to vaš dragi/muž/žena zatražo, bili mu ste dali na uvid i čitanje pisma svojih bivših momaka?
( ovde me posebno zanima ekipa koja je malo kraće u vezi, recimo do 5 godina, jel koga brige nakon 15 godina za tamo neka pisma )
 
Zabole me za njihova pisma...

E to je, posle provedenih godina bas me briga za tamo neka pisma ili neznam sto, poverenje već izgrađeno i nema potrebe od skrivanja ,nit pa da netko drži ta pisma kao vrh piramide privatnosti.

Onaj koji je potpuno otvoren uživa u slobodi odnosa onaj koji godinama skriva pod izgovorom "to je moja privatnost "muku muči.

Ili možda E hajde da sednemo i razjasnimo sta smeš dirati, a šta ne,to mi je za duge veze apsurdno..
 
Poslednja izmena:
Pa glupo je da, pokušavam si zamisliti život da svake sekunde moram znati gde mi je mob-novčanik ili što već i razmišljati što ako on to nađe i pregleda... Mora da je to gadno. z:hm:
I ova je tema otisla po onom starom principu:"jao to je strasno, ali ja nisam takav/va i onda bla bla bla......

Poenta je bila da nakon nekog vremena par počinje da deluje kao jedna celina, pa i emotivno. Ako ste dovoljno dugo zajedno osetiti ćete da nesto nije u redu sa vašim partnerom makar se okliznuo na stepnicama ili si je oprzio prst cigaretom. I gde je onda tu privatnost?
U dugim iskrenim vezama je normalno da je nema...
 
Što to da sazna???
Ja uopće ne govorim o preljubi ako ti je to cilj ,već o monogamnoj prirodi bića i uticaj društva u oblikovanju odnosa.
Mislis da je bitnije da zna kakav ti je sms poslala drugarica,nego da osecas seksualnu privlacnost prema drugom coveku?z:lol:

Pa glupo je da, pokušavam si zamisliti život da svake sekunde moram znati gde mi je mob-novčanik ili što već i razmišljati što ako on to nađe i pregleda... Mora da je to gadno. z:hm:
I ova je tema otisla po onom starom principu:"jao to je strasno, ali ja nisam takav/va i onda bla bla bla......
Aha,jeste gadno.
Gadnije nego kad si u vezi a zelis sex sa drugom osobom
 
Poslednja izmena:
E,vidis korali delim tvoj problem. Uopsteno previse pricam i otvaram se, u svim odnosim. Jedna sam od retkih forumashica koja na sve teme odgovara licno,i lepo i ruzno,nisam tajnovita, to me ne ispunjava, a partnerovu tajnovitost bih dozivela kao uvredu na neki nacin. Jer kod mene nema tajni,max sam otvorena cak i ono sto bi trebala da precutim tipa podatak da sam jako ljubomorna odmah kazem. Iako ce ti svi reci da su max otvoreni,ja iskreno mislim da nije tako... Zapocinjala sam razgovor o sexu nebrojano puta i naizlazila kod nekih partnera na zid cutanja, ignorisanje. Stvarno nisam stidljiva i nemam taboo teme sa partnerom,ali mislim da je extremna otvorenost mach sa 2 ostrice...
 
Pitanje na temu



Kada bi od vas to vaš dragi/muž/žena zatražo, bili mu ste dali na uvid i čitanje pisma svojih bivših momaka?
( ovde me posebno zanima ekipa koja je malo kraće u vezi, recimo do 5 godina, jel koga brige nakon 15 godina za tamo neka pisma )

NA srecu momak mi nije toliko bolestan da trazi da cita pisma bivsih momaka (mada..pisma??.. ne znam ni da li postoje, ima nekih iz srednje skole, posle smo vec presli na poruke), i bilo bi totalno debilno da on cita sta je meni pre 6-7 godina recimo neki tadasnji momak koji me je tada voleo, pisao, kad sam bila druga ja i on bio drugi on. Ali totalno kretenski. Ali ako bi bas pozeleo, ne bih skrivala, samo bi mi on sam po sebi bio jadan sto je opterecen tim sitnicama iz proslosti. A nije, naravno.

Ne znam otkud ideja da vecina parova ne veruju jedan drugom, da se lazu..glupost. MIslim, ima i takvih verovatno. Ali ti pricas kao da su vecina takvi a ti iskrena bogom dana.. Kod veza koje funkcionisu mora da postoji poverenje, i dobra komunikacija. I postoji.
 
postovanje poverenje razumevanje tolerancija zajednicki dogovori .... iskrenost (koliko god zvucalo kao klise i otrcana fraza) su stvari koje se dele u vezi. i cini mi se da svako ko iskrenog i cistog srca bez kalkulacija i "interesa" stupa u vezu sa VOLJENOM osobom ima svu srecu ovog sveta svi ostali se na nesto zale kukaju izmisljaju pate igraju igrice a la "spanska serija"... a to nije ni ljubav ni veza.

kad postoje gore navedeni cinioci jedne veze nema razloga za SUMNJU NEPOVERENJE i predrasude...samo harmonija i NJEN (njegov) OSMEH KOJI NIKADA NE BLEDI
 
Mislis da je bitnije da zna kakav ti je sms poslala drugarica,nego da osecas seksualnu privlacnost prema drugom coveku?z:lol:
Aha,jeste gadno.
Gadnije nego kad si u vezi a zelis sex sa drugom osobom

Nina što je problem ,tražiš mi po postove na druge teme što sam napisala vadiš mi stvari iz konteksta,što želiš dokazati ,zar se nisi pronašla u onaj moj po tebe problematičan post???
Tamo smo pisali o svakodnevnoj borbi u nas između razuma i nagona,ali to nije ovde tema TI nisi na ovu temu odgovorila već komentiraš moje teme i moje stavove ,a to je moje što ću da mislim i što ću da pišem,promašila si totalno...

Moj mobitel je otvoren za njega nemam što da skrivam,onaj koji smatra to za privatnost ima zašto je to tako,nešto se tu skriva i na kraju odkud ti znas kakvu ja privlačnost prema nekoga osećam????
Što tebe to zanima???


Ovde je priča o poverenju ,ako nisi bila u dugoj vezi i ne prepoznaješ ovo što ovde pišem je zaobiđi,pošto vidim da su ti moje teme problem zašto se u njih upuštaš.
 
NA srecu momak mi nije toliko bolestan da trazi da cita pisma bivsih momaka (mada..pisma??.. ne znam ni da li postoje, ima nekih iz srednje skole, posle smo vec presli na poruke), i bilo bi totalno debilno da on cita sta je meni pre 6-7 godina recimo neki tadasnji momak koji me je tada voleo, pisao, kad sam bila druga ja i on bio drugi on. Ali totalno kretenski. Ali ako bi bas pozeleo, ne bih skrivala, samo bi mi on sam po sebi bio jadan sto je opterecen tim sitnicama iz proslosti. A nije, naravno.

Ne znam otkud ideja da vecina parova ne veruju jedan drugom, da se lazu..glupost. MIslim, ima i takvih verovatno. Ali ti pricas kao da su vecina takvi a ti iskrena bogom dana.. Kod veza koje funkcionisu mora da postoji poverenje, i dobra komunikacija. I postoji.

Pitanje sam namjerno postavila ,jer mi nije bilo logično postojanje zabranjenih područja u "dužim vezama"zašto jednostavno ne odgovorite na temu bez konstrukcija tipa kao boldirano..

Ja mislim da poverenje nije nešto što se a priori smatra zasluženim.

U početku veze ljudi su oprezni i pomalo zatvoreni, ali nastoje to nekako premostiti.

Onaj koji unapred ograđuje jedan dio sebe i traži da se to poštuje, zapravo poručuje kako očekuje da mu se veruje, dok on nema toliko povjerenja da bude sasvim otvoren.

Tražiti poverenje dok ga sam ne možeš dati - ja mislim da to nije baš velikodušno. Ali ne samo to.

Ta ograda je znak ne samo nepoverenja, već i potcenjivanja druge strane, nedostatka pouzdanja u tuđu procenu gde je granica iza koje ne bi bilo uljudno "njuškati".

Otvoren odnos i ukazivanje poverenja, bez ikakvih pretpostavki da bi ono moglo biti zloupotrebljeno, pokazuje da dovoljno cenimo drugu osobu i da je ne tretiramo kao potencijalnog neprijatelja.
 
Mislim da samo ljudi koji imaju u sebi ljubomoru ili cak oni koji varaju ili su varali na bilo koji nacin svoje drage polovine mogu da budu ljubomorni i da prelaze granice privatnosti. Svi koji nisu ljubomorni zivot im je dosta lepsi i jednostavniji.Imaju svoju privatnost i postuju tudju. Govorim iz iskustva
 
E,vidis korali delim tvoj problem. Uopsteno previse pricam i otvaram se, u svim odnosim. Jedna sam od retkih forumashica koja na sve teme odgovara licno,i lepo i ruzno,nisam tajnovita, to me ne ispunjava, a partnerovu tajnovitost bih dozivela kao uvredu na neki nacin. Jer kod mene nema tajni,max sam otvorena cak i ono sto bi trebala da precutim tipa podatak da sam jako ljubomorna odmah kazem. Iako ce ti svi reci da su max otvoreni,ja iskreno mislim da nije tako... Zapocinjala sam razgovor o sexu nebrojano puta i naizlazila kod nekih partnera na zid cutanja, ignorisanje. Stvarno nisam stidljiva i nemam taboo teme sa partnerom,ali mislim da je extremna otvorenost mach sa 2 ostrice...

Tema je otišla u totalnom drugom smeru nego što sam očekivala,nažalost,,priča mi je bila da u dužim vezama ne bi trebalo imati zabranjena područja teritorije i slično jer to kvari odnos jer nije iskren jer samo stavljanje semafora,barijera je znak da se taj odnos ne bazira na iskrenost ,ljubav i poverenje .
 

Back
Top