GREJANJE ...
Prikazujem rezultate 1 do 23 od 23

Tema: GREJANJE ...

Zainteresovan član U prolazu ... (avatar)
    Učlanjen
    12.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Podrazumevano GREJANJE ...

... u domu, sa porodicom !!! Šta sad ?!?!?
    banovani korisnik

Veoma poznat BORKETA (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    185

Podrazumevano Re: GREJANJE ...

Ili se dogrevas, ili stedis struju pa ste svi natruntani ili pod cebetom u krevetu.
    To je jedino resenje. Ima videla sam, da se prodaju i ona cebad sto greju, mislim na struju, ali ako se ovo resi za koji dan kao sto obecavaju onda ce biti sve u redu. Za sada samo ovo
    Eventualno ako imas klimu s inventorom onda moze i ona malo da pomogne da dogreje. Ali slaba vajda i od toga. Cim ugasis opet je ubrzo hladno.
    Исповест је тако добра за душу, а тако лоша за репутацију.

Učlanjen
    12.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Sve je to lepo i poučno, Borketa, ali sam mislio na ovu tzv. gasnu situaciju, kad sam otvorio temu !!!
    banovani korisnik

Buduća legenda
    Učlanjen
    22.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Pa ,zar nije odgovorila.
    Isto sam i ja razumela...trazi se alternativa?

Poznat Neva (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    120

Nemoj da mi se sekiras...nece to potrajati...mislm da je prica od nasih vise izdramatizovana, nego sto jeste...ova situacija je bila i pre nekoliko godina i ponavlja se drama Ukrajina-Rusija...ali, zasto jos malo ne bismo podigli pritisak nasem narodu...ionako im sve lepo ide...Jeste da je nezgodno, ostaje samo da se dogrevate na grejalice...i ne stedi struju...kad je zdravlje u pitanju stednje nema...

I neko Neko pravi kolace...kad vas opici svo troje secer nece vam biti hladno...
    " Мир красотой спасётся ".

Učlanjen
    12.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Citat Original postavio Neva Pogledaj poruku
    Nemoj da mi se sekiras...nece to potrajati...mislm da je prica od nasih vise izdramatizovana, nego sto jeste...ova situacija je bila i pre nekoliko godina i ponavlja se drama Ukrajina-Rusija...ali, zasto jos malo ne bismo podigli pritisak nasem narodu...ionako im sve lepo ide...Jeste da je nezgodno, ostaje samo da se dogrevate na grejalice...i ne stedi struju...kad je zdravlje u pitanju stednje nema...

I neko Neko pravi kolace...kad vas opici svo troje secer nece vam biti hladno...
    Ako je ovo meni namenjeno, ljuto si se prevarila !!!
    banovani korisnik

Poznat Neva (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    120

Khmmm...da....

Iskusan taote (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    91

Nevo, Nevo, ala si naivna! Prošlog puta smo imali rezervoar u Banatskom dvoru napunjen, a ne kao sada, nisu ga iskoristili letos, pre poskupljenja, da ga napune do punog kapaciteta - imali bi gasa do polovine leta - lepo reče jedan sinoć, jednom i više se to nije ponovilo...sada će poricati da letos nisu mislili na ztimu, već na vlast.... Sve je poskupelo, javnim preduzećima i državnim službama su obećeli da će plate slediti inflaciju, privatnike i njihove radnike - ko šiša - a penzionerima su, jedinima, zamrzli penzije i neće ih ni tromesečno usklađivati....
    Neći ni da čujem da neko krivi Ruse, Ukrajince, ili Mađare...i druge! Mogla je biti i nekakva havarija, zemljotres...a naša vlast nije spremna...ni za redovne situacije, a kamo li vanredne...
    Za vreme sankcija i bombardovanja smo imali manje problema u snabdevanju energentima - koristili smo svoj gas, pa makar i sa restrikcijama, imali smo ga koliko - toliko...Na šta će sada da se vade?

Upravo su nam se ugasile peći...nestalo gasa...

Sutra nam je slava...molimo Boga da nam ne nestane i struje...

Javiću se kad otopli...ili dođe gas...jer strujom možemo da grejemo samo deo kuće, a komp nije u tom delu... Uslove čvrsto gorivo nemamo, a i sada je kasno za nabavku - niti mi imamo odvojen novac za to, niti imamo gde da ložimo - a i verovatno će početi da deru sa cenama....
    Mož' da bide, ali ne mora da znači...

Poznat Micimacko (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    277

sa malim detetom je još veća briga...mi recimo po celoj kući imamo laminat,a grejemo na gas...moje dete sada u fazi da sedi na podu,puzi,onda malo hoda tamo-vamo,pa ponovo sedne da sastavlja kockice,kako da kažem detetu od godinu dana da ne sedi na hladan laminat?...a bogami grejalica ne pomaže puno na velikoj kvadraturi...pa sad čekam da nađemo neki kombi pa iz stare kuće donesemo TM peći,i uključićemo,i briga me za potrošnju struje,ako dođe do restrikcija,barem će ove TM peći držati toplotu nekoliko sati...grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr....baš sam živčana...dete mi je sada zaspalo u skafanderu unutra..

Veoma poznat BORKETA (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    185

Citat Original postavio U prolazu ... Pogledaj poruku
    Sve je to lepo i poučno, Borketa, ali sam mislio na ovu tzv. gasnu situaciju, kad sam otvorio temu !!!
    Ma shvatila sam ja sve lepo i sve ti lepo odgovorila samo me nisi dobro procitao
    Cak sam ti rekla da sam od jutros procitala u novinama da ce ova kriza kratko da traje i da se ocekuje normalizacija za koji dan.
    Ja licno ne znam sta da mislim u vezi toga sem da se ko i svi samo nadam da ce tako i biti i da ce nam uskoro grejanje biti dobro. Ili makar nek vreme malo otopli pa da bar ne bude ovoliko tesko zagrejati stanove
    Исповест је тако добра за душу, а тако лоша за репутацију.

Učlanjen
    02.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    277

ne budimo naivni,ako se pregovori i dobro završe ovih dana,i ako ponovo otvore gasnu liniju,i tada će trebati još vremena da gas stigne do nas,pa ako mađari i pomognu time da će oni odmah odvrnuti slavinu da ranije dobijemo neku količinu,a za tih nekoliko dana dok se sve ovo sredi treba svako da se snađe,i to je dovoljan problem...a naša vlada jeste kriva što nije mislila na neke hitne situacije kao što taote već pisala,pa smo sad u njesra...

Iskusan taote (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    91

Vidi, ....Nevo...baš i nije namenjeno samo tebi...ili baš tebi lično....samo sam popi*dila...sa razlogom.
    Pa, kad sam pročitala onu rečenicu... da je situacija više izdramatizovana nego što jeste - malo mi "udarila krv u glavu". Ima tome dva razloga - što je situacija sa energentima vlastima odavno i mnogo bolje nego nama, poznata, i mnogo je lošija nego što mora da bude. I, drugo, što već 2-3 dana slušamo kontradiktorne vesti, često i od jedne iste osobe, u jednom govoru, i što stvarno dramatizuju, umesto da nešto urade (iako je već i bez toga dovoljno loše) - a nas koriste kao taoce za svoje političke poene - evo, sada javljaju da se, kao, BT dogovorio da nam Mađari po podne puste gas...Šta, hteli su da nam daju, ali nisu hteli Bajatoviću, hoće samo BT-u?
    Pa jel' oni stvarno misle da su oni sisali mamu, a svi mi ostali tatu?

Izvini ako sam te povredila.
    Poslednji put ažurirao/la taote : 08.01.2009. u 13:22

Učlanjen
    02.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    277

taote kažu ne mogu ti danas dati više poena,a tooooooooooooooooooooooooolikooooooooooooooooo se slažem sa tobom...šta da dodam,isto mislim...

Obećava *AuroraNS* (avatar)
    Učlanjen
    27.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    37

Vec sam napisala na novosadskoj temi, a evo i vas da malo smirim:
    U 16h pocinje isporuka gasa iz Madjarske!
    (barem tako javljaju na RTV)

www.rtv.rs/sr_ci/vesti/politika/pod_lupom/2009_01_08/vest_106037.jsp

Učlanjen
    02.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    277

ali samo mala količina,koja će biti dovoljna za prioritete ali ne za sve koji su trenutno bez gasa...

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

mene greju, mene greju.......o sutra ne mislim..pravi srbin sam ja... ups..zaglavi mi se doopence u dimnjak....

Elita Alisa u zemlji čuda (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3189

Meni je najgore što nemamo tople vode....
    U dnevnoj sobi radi mali kalorifer i super je toplo, a detetovoj sobi uljani radijator i tamo je milina....
    Ali kako ću bez tople vode...brrrrr.....
    Valjda neće dugo, to mi jedino preostaje.... da se pravim da je sve u redu....misiiim, tako živimo već 2 decenije, zar ne?
    I kad ništa ne valja (a tako je stalno), mi vičemo:"Pa nije sve tako loše, ima i gorih od nas!"
    Ima, ima, al' ja hoću da se poredim sa najboljima, a ne sa najgorima....
    "Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto, zelene...."

Poznat Neva (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    120

Au bre Taote...Naheba ja ni kriva ni duzna...

Da se razumemo, ja jesam u Bg, ali roditelji mi isto sede u NS u hladnom, kao i ostali...Sedela sam i ja kao i ostali pre par godina...nije mi strano...Na dramatizaciju sam mislila da nam se serviraju gluposti, ne samo u vezi sa gasom...a to se nadovezuje i na tvoju pricu....
    Nema veze...ionako slusam majcine izlive " nesznosti " preko telefona zbog te situacije...mogu i tvoje...

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

dogovorio se medfedov sa ukrajincima da dođu plavi šlemovi na granicu rus-ukr, da nadziru da nema krađe...

Iskusan taote (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    91

Au bre Taote...Naheba ja ni kriva ni duzna...

Da se razumemo, ja jesam u Bg, ali roditelji mi isto sede u NS u hladnom, kao i ostali...Sedela sam i ja kao i ostali pre par godina...nije mi strano...Na dramatizaciju sam mislila da nam se serviraju gluposti, ne samo u vezi sa gasom...a to se nadovezuje i na tvoju pricu....
    Nema veze...ionako slusam majcine izlive " nesznosti " preko telefona zbog te situacije...mogu i tvoje...

Pa to ti ja sad dođem kao još jedna majka...eto kako neko ima sreće u životu...

Sedim u jakni, lede mi se prsti, a u susednoj prostoriji je trebalo sutra da nam sede gosti...slava... Sudeći po obećanjima koje smo čuli večeras, gas bi trebalo da stigne do nas taman kad se gosti raziđu (Nemci, valjda, šalju onoliko koliko nam još fali, ako sam dobro shvatila, samo treba vremena dok stigne). Provod!
    Poslednji put ažurirao/la taote : 08.01.2009. u 22:27

Poznat Neva (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    120

Citat Original postavio taote Pogledaj poruku
    Pa to ti ja sad dođem kao još jedna majka...eto kako neko ima sreće u životu...

E onda si ti losa mama...nisi mi dala poklon za NG...

Elita Ванда (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2396

E onda si ti losa mama...nisi mi dala poklon za NG...
    ...и тако се Таоте и Нева грејаху међусобним размењивањем нежности, без материјалних поклона...

Писала већ свуда, проћи ће и ово, нема тог ко се неће снаћи.
    Ми се ,,климамо'' а позајмили уљни радијатор од пријатеља који се греју ,,креком'' и сасвим нам је фино...

Ево, мерим, 21 степен, поскидали се у кратке рукаве, а иначе грејемо на 20!

Učlanjen
    02.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    277

i ja se malo smirila od juče,pošto smo juče uveče prebacili TM peć iz stare kuće,odmah uključili,mada je trebalo nekih 2-3 sata da se napuni,ali je sada prijatno unutra...kolika je magletina bila ujutru,ijuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu,hvalim se Bogu,što je peć stigla na vreme,i noćas se nismo smrzli...

Slične teme

1. Grejanje na gas
    Autor Microwave u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 27.04.2016., 23:00
  2. Grejanje
    Autor gigule u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 10.01.2010., 22:08
  3. Grejanje u Valjevu
    Autor The Look u forumu Srbija
    Odgovora: 23