Zivot u Australiji

@ drzgan & @ topaz...

Ljudi hvala vam obojici na savetima...
Iskreno rečeno ovakve stvari koje nam ovde iznosite i dalo se za očekivati...

Ljubomora, zavist, pljuvanje, nehumanost, ne pružanje podrške...itd.

Potpuno vas razumem o čemu govorite....

Vama i vašima želim svako dobro i Blagodet...


Hexy z:girl:


z:hi:molim vas za savet ako imate sutra nosim molbu u australisku anbasaeu turisticka viza je u pitanju
 
Pozdrav svima.Zanima me,konkretno grad Sidney,kakvih mogucnosti pruza nasim slikarima iz Srbije?Koliko ljubitelja ove vrste umetnosti ima u tom gradu medju nasim ljudima? postoji li mogucnost kontakta,razmene misljenja?Volela bih da kontaktiram sa vama u vezi svog rada.Moje slike mozete pogledati na internetu riznice serbske,pod nazivom galerija umetnickih slika,a na sajtu imate kontakt adresu.Ovde mozete ostavljati svoje objektivno misljenje u vezi mog rada.Postoje li u Sidneyu nasi slikari i kako ih kontaktirati?Puno pozdrava za sve vas.Slikarka Mirivan
 
Večer svima,

ja sam baš isto razmišljala o tom početku života tamo, i baš dobro što je otvorena tema.

Jer ono kad pomisliš da tamo nemaš nikog, siđeš sa aviona i kud onda :?::ceka:

Onak me malo i strah pomisliti na sve to..sjećam se kad smo stigli u ovu nazovimo ju metropolu ( metropola za nase krajeve, a za njih provincija :mrgreen:

Ima puno stvari koje mi se sviđaju, ali ima i onih koje ne bas..tipa taj brzi život, pa velike udaljenosti..ne znam...ok, za one koji iz BG odu u neki sličane veličine grad.

No, tko iz manje sredine dođe u Sydney :dash:

Mislim da za sve to treba srpljenja i godina privikavanja...
 
pozdrav svima
ja zivim u nemackoj sa familijom imamo nemacko drzavljanstvo i razmisljamo da odemo za australiju kakvi su uslovi za to i kakve su reakcije kad dolazis sa nemackim pap
irima ima li tu neke prednosti i dali je to uopste pametno vidim da njemci masovno iseljavaju za australiju kanadu ameriku gvineju itd
volio bi cuti neki savet od vas iz australije
 
hvala za odgovor
ovo sto si napisano je nesto kao kod nemaca pre nego sto dobijes boravak moras proci zdrastveni pregled imati garanciju posla i pohadjati kurs jezika pa onda polaganje koliko vidim to je nesto tako
ali neznam dali je sve to isto kad ides gore sa nemackim ili recimo srpskim papirima recimo ja imam ponudu za cirih svajcarska, odem sa garancijom poslodavca i ugovorom o zdravstvenom osiguranju nadjem stan i to je to
vidi sta me interesuje na nemackim kanalima se cesto vrte emisije o njemcima koji emigriraju najcesce kanada australija juzna afrika naprimer pre nekoliko dana je bio jedan slucaj jedne familije koja odlazi za sidnej ovde nesto prodali nesto u kontejner i salju za sidnej prvo bili u nekom jeftinom hotelu onda nasli neki stan traze posao i onda posle mesec dana kupuju kucu na periferiji sidneja za nekih 75000evra od nekih 150kvadrata naravno u nekom delu koji se njima svideo na tv izgledala kuca solidno
znaci odlaze gore bez garancije za posao bez kursa za jezik jedino sto su imali bio je novac za kucu voleo bi cuti tvoje misljenje objasni mi dali je to tako
 
Ne, to nije tako. To nije ni blizu tako. Za pocetak dodaj jednu nulu na cifru za kucu. Klik!

Dalje, cak i kada imas ponudu od poslodavca, tvoje zanimanje mora biti na SOL listi zanimanja, moras uraditi assessment tog zanimanja i moras poloziti IELTS.

Evo pogledaj...

To da je tako kako na TV-u pricaju, cela Evropa bi se preselila momentalno, a kao sto vidis ovde jos uvek zivi gotovo pola milijarde ljudi.
 
Drago mi je da nisam jedina koja ti je to rekla, znaci da ima jos ljudi koji dele moje misljenje. Ne bih ovime htela da uvedim ljude koji zive tamo,jer ima i tamo sasvim OK ljudi koji zive,ali iz nekih razloga moraju da budu tamo i ako nisu za takav zivot. Npr. mnogi nasi ljudi kad dodju u Sydney odu tamo jer je zapadni deo dosta jeftiniji za zivot (renta) nego drugi delovi grada, pa su eto primorani dok ne nadju bolji posao i vise placen da budu tamo...Htela sam da ti kazem,pa mi je promeklo u onom postu gore - to sto si i ti rekla da je jako bitno da se druzite sa ljudima koji nemaju mnogo bas veze sa nasima,zbog jezika a i zbog toga sto bar ja vidim u svakom takvom coveku nesto novo, cuces,doziveces videces nesto novo...a svako novo iskustvo je jedan poen vise u zivotu!
Secam se ja dok sam zivela tamo u Srbiji pa samo se pricalo o politici, samo se svadjalo ko je bolji,ko ovo ,ko ono...strasno z:shock: nema toga ovde...politika je tako reci ne cujna. Nema ni kriminala kao kod nas, ja uvek kazem kako kod nas samo kriminalci ili prevaranti mogu da voze dobar auto,a ovde je to normalna stvar za svakog gradjanina, tamo kod nas je to prestiz,a ovde svakodnevna potreba.Ako kupis BMW komsija te nece gledati ispod oka,nece to vervatno ni primetiti....ima on svoja posla...Ne prica se o platama, plate se dobijaju redovno (ja pricam ovo za normalnije poslove,a na crno moze i da bude jos "crnje" z:(), ovde NIKADA ne pitas nikoga "kolika mu je plata" - to je ovde sramota pitati nekoga...Cudna je Australija....mnogo drugacija od Evrope u svemu.
Inace zivot je ovde veoma BRZ!! Ko je usporen i voli zivot na tenane bolje da ne dolazi ovde. Nece se snaci,nece moci da se organizuje, vremena je jako malo i druzenje nasih ljudi je ovde svedeno na nulu -nema se vremena, grad je veliki,razdaljine su ogromne,obaveze su velike,nekada najbolje prijatelje ne vidis po 7-8 meseci....Meni jedna godina ovde prodje kao 5 nasih tamo...
Pih srbija,trebala si da se prosetas bosnom,ona je jedina zemlja koja je ispred Amerike - u korupciji.:mrgreen:
 
Pozdrav svima, ja sam bio na doceku Nove 2007 u Sidneju gde imam tetku koja mi je poslala garantno pismo. Inace imam svoj biznis u Srbiji i vrlo lako sam dobio vizu na 3 meseca. Jeste da sam spremio gomilu papira, ali nije bilo nista komplikovanije od recimo Spanije.Ostalo sam mesec i po dana i fenomenalno se provelo. Bila u Sidneju, Gold Costu, Brizbejnu, Harvy Bay i tako svuda po malo.
Interesuje me sledece: nacuo sam da iseljenicka viza moze da se dobije ako imas na svom kontu 250 000$. Da li je to istina?
Unapred hvala.
PS.Opet cu ici ove godine i jedva cekam!!!:lol:
 
Pozdrav svima, ja sam bio na doceku Nove 2007 u Sidneju gde imam tetku koja mi je poslala garantno pismo. Inace imam svoj biznis u Srbiji i vrlo lako sam dobio vizu na 3 meseca. Jeste da sam spremio gomilu papira, ali nije bilo nista komplikovanije od recimo Spanije.Ostalo sam mesec i po dana i fenomenalno se provelo. Bila u Sidneju, Gold Costu, Brizbejnu, Harvy Bay i tako svuda po malo.
Interesuje me sledece: nacuo sam da iseljenicka viza moze da se dobije ako imas na svom kontu 250 000$. Da li je to istina?
Unapred hvala.
PS.Opet cu ici ove godine i jedva cekam!!!:lol:

www.immi.gov.au

Ovde ces naci odgovore na sva moguca pitanja.
 
Da znam kako to trenutno funkcionise, rekla bih ti. No ne znam i nisam zainteresovana da radim tvoj domaci zadatak. Dala sam ti link za site na kome ces naci odgovore na pitanja koja te interesuju. Sedi i iscitaj, kao sto su i svi sa ovog foruma to uradili, ili nadji agenta.
 
Okosmotano, čas si bata, čas si seka.:zper::per:
Neće niko da ti radi domaći ovde, jer si privatni bizmismen, pun para, i verovatno kinjiš svoje radnike :mrgreen: i zakidaš im platu zbog krize, da bi imalo da se švrćkaš po belom svetu...
:rotf:
Dobro, sad bez zvezvanja, bila je fora s kintom, pa ukinuta, pa vraćena opet, tako da ti je odgovor na tvoje pitanje "da"- pogledaj da li ta opcija stoji trenutno. Vrti burgija gde ne može vidija.
 

Back
Top