Auti o kojima sanjamo !

Ovaj je neprezaljen...

750795125_35af5efa7a-1.jpg


1973_Porsche_911E_Carrera_RS_27_Rep-1.jpg
 
Искрен да будем слабије пратим ауто-индустрију ексклузивних аутомобила. Сматрам да су то аутомобили за престиж и за оне који имају много вишка пара... ја их за сада немам, а некако не видим да ћу их и имати... ако ми се пак догоди некад и то чудо лако ћу се ја упутити у материју. За сада знам како отприлике изгледа који модел и ако баш будем имао превелику жељу да неки провозам отићи ћу у Италију и изнајмићу га на 3 дана и извозаћу се, а све то много много јефтиније.

Мој ''сан'' је аутомобил који је простран, који може да потегне, удобан и који је приступачан као рецимо Акорд, А6, С80, Ц6, Е класа и сл. Не осећам неку потребу за највећим аутомобилима попут А8, С класе и сличне, али ипак ми је Голф класа мала... за сада ми одговара Брава што се тиче величине, али јој фали само мало коњића... већ кроз пар година (5-6-7-8) ценим да ће ми више одговарати ови већи горенаведени :)
 
kao sto naslov kaze Auti o kojima sanjamo... ima par nedostiznih ali i jedna skromna, koja
kosta 1500 - 4000 evra u inostranstvu, kod nas je nema
 

Prilozi

  • lamborghini-countach.jpg
    lamborghini-countach.jpg
    33,5 KB · Pregleda: 1
  • lamborghini-diablo-front-2_55.jpg
    lamborghini-diablo-front-2_55.jpg
    12 KB · Pregleda: 0
  • 2007_ssc_ultimate_aero_tt.jpg
    2007_ssc_ultimate_aero_tt.jpg
    28,9 KB · Pregleda: 0
  • DM impreza02.jpg
    DM impreza02.jpg
    47,6 KB · Pregleda: 43
Poslednja izmena:
Carrera RS je najcenjenija klasična 911-ica. RS kod ovog modela znači rennsport ili race-sport. Sam naziv Carrera je dat na osnovu Porsche-ovih pobeda na Carrera-Panamericana trkama u Meksiku. Motor je vazduhom hladjeni 2.7 od 210 konja. Napravljeno je i 50 komada sa 2.8 motorima od 300 konja. Godinu dana kasnije su napravili i Carreru RS 3.0 sa K-jetronic injectionom i 230 konja.
Vreme od 0 do 100 kmh je 5.2 sekunde, a top speed je 240 kmh. Uzmi u obzir da je ovaj auto napravljen u periodu 1973-1974.

2050189533_9caa67daf8.jpg

Cz_done.jpg



210 ks na 1075 kg...
video sam i cuo jedan 2,7 RS uzivo.... vredi svaki dinar ( iako ja ne volim porshee ni malo...)
Šta je bre ovo :lol:, svi koji vole Amerikance hronično ne vole Porsche?
 
Poslednja izmena:
ne volim porcshe i ne volim ferrari ( bar ne modele u poslednjih 15tak godina ), doduse, postujem oba brenda i poznajem istoriju ali moje pare nece videti... ;)

911 ima moje postovanje jer je jedan od retkih ( uz Corvette ) sportskih automobila koji su bili jako upotrebljivi i pouzdani a nisu pri svakom dodavanju gasa pokusavali da ubiju vlasnika. 911 moze da se vozi u Srbiji, moze da se popne na ivicnjak, moze da podnese benzin, moze da istrpi i po koju rupu ( a da ne moras da stelujes trap svako pre podne ) i mozes da mu nadjes pristojan servis u ns ili bg....to je sve + a - je to sto je to zastarela koncepcija, sto nema vise mesta za razvoj osim ako se ne bude drasticno menjao, sto je mainstream, sto je pomalo seljacki auto i sto su ga vecina automobila u klasi, odavno presisali...
 
ne volim porcshe i ne volim ferrari
...sto je pomalo seljacki auto ...
Dobro, ne volim ni ja Ferrari. Kao što rekoh već par puta, ne volim predrkancije kola. Porsche jedini od svih njim ima stila.
Daleko je manje seljački nego ML, X5, Brabus ili RS6 Avant. ;)
Jedina mana 911-ica je to što, koliko sam gledao, imaju problema sa time kako se auto ponaša u krivinama. Pošto su u osnovi koncepcijski isti kao Buba, samo nešto duži i niži.
 

Back
Top