Žene u kvizovima...

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
Aj reko da počne neko i tu škakljivu temu, pomalo patkovitu, jer je započinjem na bazi onoga što sam primetila na televiziji :rumenko:

A to su dve stvari. Žene u kvizovima:

1. Jako su retke
2. Tek je vrhunski redak slučaj da kad se pojavi, zapravo pobedi (slagalica) ili osvoji nešto značajno.....

Rekao bi čovek da se stide, pa da iz toga proizilazi da ove što su odlučile da se ipak eksponiraju zaista imaju izuzetnu veru u svoje znanje i sposobnosti, tj. izuzetan potencijal da razbucaju protivnika..... ali situacija 2 ne ide tome u prilog.

Pođimo od toga da će, računam, svaka žena (zato i postavljam temu ovde, ako stavimo na stranu šta i kako treba da radi i da se ponaša, makar svojim postovanjem na forumu posvedočiće u prilog nastavku teksta.....) reći da nije gluplja niti pametnija od prosečnog muškarca.....

Nešto nije u redu.

Za stavke 1 i 2 volela bih da čujem vaše ideje o razlozima...

A možete izvesti i bilo koji zaključak, kao i onaj da mi opažanja 1 i 2 nisu tačna, mada mislim da baš i nema mnogo sumnje u to. E, oprostite mi veverice, prosto mi izbija oči ovo..... vas prve očekujem:rumenko::)
 
размишљао сам о овом питању и раније. основни разлог изостанка женске популације у квизовима је гардероба. како се обући у таквој прилици? познато је да на те-ве екрану људи изгледају дебље.
ево на пример слагалица. пријави се жена/девијка за тај квиз. прво, треба изаћи и стати поред оне плавуше, да те цела србија одмери од главе до пете. друго, неколико епизода снима се истог дана. шта ће људи да помисле о њој кад је виде у истој одећи из дана у дан.
да ли треба понети кофер са одећом на снимање или је довољно наоружати се самопоуздањем?
 
žene u kfizovima su supervizori..retko kada pogledam neki kviz, ali sam viđao tamo i mlade devojke i žene kojima daju podršku muževi i deca. i koje pokazuju odlično znanje...video ja u miljijuneru takve primerke. možda ne prolaze u takmičenju brzi prsti. ili recimo onaj kviz slabija karika..tu je više žena od muškaraca ...pazi u u kulinarskim emisijama ima više muškaraca od žena, pa to nije pokazatelj da muškarci generalno bolje kuvaju....
 
Mislim da manjak zena ucesnika u kvizovima povezan sa tim, da zene koje nikada u zivotu nisu imale dodir sa medijima imaju strah od svega toga...Prvo, opterecene su podatkom da ce ih gledati i pratiti njihove odgovore hiljade i hiljade ljudi...sta ako pogresi...?...sta ako kaze neku glupost pa ce joj se smejati poznanici...?...sta ako bude pitanje iz njene branse, a ona bas na njemu omane...?...strah...
Sa druge strane, mislim d apostoji vise muskaraca kojima su kvizovi pasija i koji veci deo zivota resavaju ukrstenice, osmosmerke, rebuse...time im je obogacenije kvizko znanje...NJih pored toga veoma vuce jedan motiv, a to je novac...oni ce po bilo koju cenu, jos ako imaju neko znanje otici na kviz...sto da ne...?...zene su tu sramezljivije, ne gluplje...zato poturaju oceve ( kao sto sam ja uradila ...prijavila sam tatu za kviz Ajnc koji se tada davao na TV Kosava i covek dobio tadasnjih 100 eur ), bracu, rodjake...
Ima jedna anegdota vezana za taj kviz...u nedostatku takmicara da bi ispunili kvotu za tu emisiju, uvlacili su sve koji su dosli sa takmicarima...tako su i mene ubedili...naravno, pukla sam na drugom pitanju jer nisam videla monitor mali koji je stajao u studiju...videla sam ja monitor, ali ne i sliku...oni nisu znali da ja ne vidim tako daleko..i dala sam pogresan odgovor...ali, poenta je sto dok je ona meni citala pitanje, ja sam kroz zube saputala njoj da ne vidim sliku...na kraju je ona pocela da se smeje, a ja pukla pitanje...imam na VHS snimak...uvek kad zelim da se podsetim svog debitovanja...

Elem, nedavno je jedna devojka osvojila milionce na Milioneru...
 
NJih pored toga veoma vuce jedan motiv, a to je novac...
Hm, a možda je i takmičarski duh? Čini mi se da su žene koje ga poseduju vrlo retke, takođe..... mislim, u meri u kojoj je to slučaj sa muškarcima.
Žene se pojavljuju retko ali kad se pojave obično odu do kraja u kvizovima...
Ovo bi se moglo objasniti četvrtim pasusom u uvodnom postu, s tim što ja to stvarno nisam primetila. Ali onda, baš i ne pratim kvizove preterano, ne kao ranije, a recimo da sam u priličnoj meri mislila na "Slagalicu".

Kad me neko pita - što se ne prijaviš..... znam da ne želim, a da objasnim što - ne umem :neutral: mislim da je do samouverenosti, ali nije u pitanju strah da ću omanuti pred drugima, već pred sobom.

E sad, da li se muškarci i žene tu razlikuju..? Generalno, naravno.....
 
Ovo je dobro pitanje... Mislim da je zene ipak vise blam. Nekada je to opravdano, zato sto se neki od takmicara (muskih) u kvizovima zaista blamiraju. Jedndom je u nekom kvizu opsteg znanja dosao lik koji je rekao da mu bas i ne idu knjizevnost, istorija, geografija, umetnost, hemija, fizika, matematika, biologija... A jedina preostala oblast bio je sport. Dakle, tip voli sport, a u celom kvizu mozda dodje jedno pitanje iz te oblasti. Ali se ipak prijavio! Svaka cast na hrabrosti, ali znam da bi vecina zena ipak bila obazrivija.

Sto se mene licno tice, ja znam zbog cega se ne bih prijavila. Imam veliku tremu od kamera. Ne znam da li je to zenska osobina, ali kod mene je tako.
 
Meni je potajna zelja kviz...z:mrgreen:...ustrucavam se prijaviti...ne znam...sjecam se tipa ...pametan...ima visoke skole...a nije znao koliko azbuka ima slova....trema sta li...a ja gledajuci sa fotelje....sve znam....skoro...z:mrgreen:...sprecava me bas to...sta ako ne budem znala ni beknuti....viknula bih "zemljo otvori se"....u tom slucaju najbolji bi bio "ruski rulet"...tu se propada....:lol:
I kad kazem drugaricama da bih se prijavila nekom kvizu...odmah komentar kako one ne bi nikad...z:hm:..
 
I ja sam razmisljala o tome.
I isto sam ,kao i mnogi ovde,stekla utisak da je stvar u samopouzdanju.
Ta pitanja,''sta obuci'',''kako zigledati''zene nekako vise muce.
A mozda ima nesto i u tome da muskarci lako podnose poraz,nekako sportski.
Mozda bi se neka dama rasplakala:-)
 
milism da su muskarci skloniji takmicenju,nadmetanju,riziku i slicnim aktivnostima,shodno tome u takvim oblastima ih ima vise nego zena...ne verujem da tu ima prevelike filozofije,vec da su ti kvizovi prosto pogodniji muskarcima zbog karakternih osobina koje su kod njih cesce...
 
Aj sad da me malo poljubite u :rumenko:

A motivacija?

Da li je samopouzdanje u pitaju, ako se organizuje "kviz" u njenoj dnevnoj sobi, koliko bi se žena prijavilo? Šta se dogodi sa odrastanjem i zašto se devojčice manje takmiče kad porastu?

Da li ste primetili da takve razlike, ne skoro, nego uopšte ne postoje u osnovnim školama? I pri tom mislim na motivaciju, tj. ne mislim na rezultate već na broj učesnika. U svim mogućim disciplinama videćete nagurane možda i agresivnije devojčice..... a onda se nešto dogodi :eek: i njih više skoro nigde..... nema.
 
Jeste, to je, isla okolo i raspitivala se ja i sve mi rekle isto.

"Dok ja odradim deset sati dnevno kako bih zaradila novac i izgradila karijeru, dok dovedem dete iz skole i odvedem u skolicu spanskog i na balet, dok odem kod nutricioniste i na pregled telesnih supljina, dok odem kod pedikira, manikira, na depilaciju, u solarijum, soping (i za mene i za njega :zstidljivko:), pa posle spremim MM vecericu i posle toga ga zavedem...kad da stignem i na kviz da odem...ali mogu da udjem u S sajz."
 
a zasto nema muskaraca poput MILEK CANIC ? :D

salu na stranu mislim da su zene ipak malo mirnije kada je rec o kvizovima. znanje nije faktor koji utice na to, naprotiv toliko informacija zene poseduju da se mnogi muskarci magu da zabrinu.
ali recimo kod milionera zene su u hendikepu jer je naucno dokazano da vam je motorika slaba strana (naravno da aludiram da je veliki broj zena koje voze za nijansu losije od muskaraca) i kod "brzih prstiju" nemate bas previse sansi.

ali kao glavni razlog zasto ste u manjini u kvizovima je da mi se cini da ste sramezljivije i da vam taj nacin eksponiranja ne odgovara. ali kao publika EM STE LEPSE EM LEPSE APLAUDIRATE EM BODRITE IZ SVEG SRCA.
 
Aj sad da me malo poljubite u :rumenko:

A motivacija?

Da li je samopouzdanje u pitaju, ako se organizuje "kviz" u njenoj dnevnoj sobi, koliko bi se žena prijavilo? Šta se dogodi sa odrastanjem i zašto se devojčice manje takmiče kad porastu?

Da li ste primetili da takve razlike, ne skoro, nego uopšte ne postoje u osnovnim školama? I pri tom mislim na motivaciju, tj. ne mislim na rezultate već na broj učesnika. U svim mogućim disciplinama videćete nagurane možda i agresivnije devojčice..... a onda se nešto dogodi :eek: i njih više skoro nigde..... nema.

Dogode se hormoni, od devojcica postanu zene i kao sto rece banshee, zene su manje sklone kompeticiji, agresivnosti, dokazivanju i qrchenju od muskaraca, pa ih to jednostavno manje zanima
 

Back
Top