Srbija u magarećoj klupi ili vam DS nije proevropska stranka
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 37

Tema: Srbija u magarećoj klupi ili vam DS nije proevropska stranka

Ističe se Danny Elfman (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Talking Srbija u magarećoj klupi ili vam DS nije proevropska stranka

http://vesti.krstarica.com/?rubrika=aktuelno&lang=0&sifra=6baf8d855c6dc370e1a9b0bd4d4cce84&dan=07&mesec=01&godina=2009

Predsednik Srbije izjavio je nedavno da su evropske vrednosti temelj naše demokratije i društva i da je Republika Srbija u potpunosti posvećena ostvarivanju svog glavnog strateškog cilja - punopravnog članstva u Evropskoj uniji. Antievropska državna politika koju vodi ministar spoljnih poslova Srbije primorava nas pak da posumnjamo u istinitost predsednikovih reči i da utvrdimo pravo stanje stvari. A ono postaje jasno čim uporedimo uspešnost procesa evropske integracije Srbije i drugih zemalja Zapadnog Balkana.

Hrvatska već odavno uživa u statusu kandidata za članstvo u EU, otpočela je pregovore o punopravnom članstvu i očekuje se da će tokom 2010. godine ove pregovore i da zaokruži. Makedonija je, uprkos problemima, dobila status kandidata za članstvo u EU 2005. i priprema se za početak pregovora za članstvo. Crna Gora je predala zahtev za članstvo i očekuje da će tokom 2009. godine osigurati status kandidata. Albanija i Bosna i Hercegovina imaju potpisan sporazum o stabilizaciji i pridruživanju i čekaju priliku da podnesu zahtev za članstvo kako bi nakon toga stekle status kandidata.

Nakon više od osam godina od demokratskih promena, status evropske integracije Srbije je sumoran: Srbija jeste potpisala sporazum o stabilizaciji i pridruživanju, ali se odredbe ugovora još uvek ne primenjuju zbog nedovoljne saradnje Srbije sa Haškim tribunalom. Tako se naša zemlja, suprotno najavi potpredsednika Vlade za evropske integracije da krajem 2008. možemo da predamo zahtev za članstvo, našla na poslednjoj poziciji među državama Zapadnog Balkana, zauzevši mesto iza Hrvatske, Makedonije, Crne Gore, Albanije i Bosne i Hercegovine.

Posmatrajući evropski pejzaž država Zapadnog Balkana, moglo bi se pomisliti da punopravno članstvo Srbije u EU i nije strateški cilj predsednika Srbije i srpske vlade. Da jeste, bili bismo u stanju da izbegnemo ovu magareću klupu, a resor evropskih integracija u Vladi bio bi obezbeđen za političku partiju koja je nosilac evropske ideje u Srbiji. Partija predsednika Republike, kao ni bilo koja druga stranka vladajuće koalicije, to sigurno nije.

Poslednji put ažurirao/la Danny Elfman : 07.01.2009. u 01:21

Ističe se Karamazov (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Podrazumevano Re: Srbija u magarecoj klupi ili vam DS nije proevropska stranka

BoTa pokusava da glumi novog Tita a kuda ce nas to odvesti videcemo uskoro.
    Postoje 2 vrste ljudi:oni koji se suocavaju sa problemom i oni koji se skrivaju. Skrivanje je bolje.

Iskusan systemofadown (avatar)
    Učlanjen
    13.01.2006.
    Pol
    muški
    У Пријепољу смо прошли цензус резултати нису тачни.
    Reputaciona moć
    104

Citat Original postavio Karamazov Pogledaj poruku
    BoTa pokusava da glumi novog Tita a kuda ce nas to odvesti videcemo uskoro.
    NATO je tu, nesrvrstani takodje, UN takodje, fali samo jos Varsavski pakt.
    Always forgive your enemies; nothing annoys them so much.

Buduća legenda Lacibg (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    372

Mmmmm... Da nije to lobiranje iz LDP-a ? Jedino od njih i naravno NGO baba čujem ovakve postavke ...

Ali, nadam se da je Tadić malo progledao ... Posle 8 godina ... pa sad donekle radi kako treba. Ministar spoljnih poslova je prijatno iznenađenje, bar za mene.
    Ljepo"ce, ljepo"ce probud' se
    Nemerem, nemerem zaćarana sam!

Buduća legenda Милунка Савић (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1009

Citat Original postavio systemofadown Pogledaj poruku
    NATO je tu, nesrvrstani takodje, UN takodje
    Eto.
    , fali samo jos Varsavski pakt.
    Pa, biće i to, evo, prvo "ide" Ukrajina, polako, pa onda i ostali ovisnici od ruskog gasa, više-manje...

Veoma poznat manje_zlo (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    157

Podrazumevano Re: Srbija u magarećoj klupi ili vam DS nije proevropska stranka

Блиц и Б92 критикују владу. Мора да се ради нешто у српску корист.
    Србија никада није ратовала са највећом светском силом. Русија је наш пријатељ.

Učlanjen
    13.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    104

Citat Original postavio Милунка Савић Pogledaj poruku
    Eto.

Pa, biće i to, evo, prvo "ide" Ukrajina, polako, pa onda i ostali ovisnici od ruskog gasa, više-manje...
    A u tom slucaju ne moze biti Tito...Mozda Causesku ili Zivkov....

Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1009

Citat Original postavio Lacibg Pogledaj poruku
    Ali, nadam se da je Tadić malo progledao ...
    Posle 8 godina ...
    Progledao je on odavno, ali, neki drugi su tek sada.
    Ministar spoljnih poslova je prijatno iznenađenje, bar za mene.
    Što iznenađenje?

Učlanjen
    31.08.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    372

Pravo zapažanje !

Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1009

Citat Original postavio systemofadown Pogledaj poruku
    A u tom slucaju ne moze biti Tito...Mozda Causesku ili Zivkov....
    To će, ipak, konačno, odlučiti neki drugi, malo moćniji nego Tadić.

Učlanjen
    31.08.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    372

Progledao je on odavno, ali, neki drugi su tek sada.

Što iznenađenje?
    Pa mlad je ... Verujem da "čvrstinu" prema EUropskim ajkulama pokazuje i više nego što bi Tadić želeo. Nisam se nadao da će biti tako uporan, ali pozitivno ... bar za moj ukus.

Učlanjen
    13.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    104

Pa mlad je ... Verujem da "čvrstinu" prema EUropskim ajkulama pokazuje i više nego što bi Tadić želeo. Nisam se nadao da će biti tako uporan, ali pozitivno ... bar za moj ukus.
    Zvanicno da, nezvanicno se prica drugacije.

Buduća legenda Banshee (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

Predsednik Srbije izjavio je nedavno da su evropske vrednosti temelj naše demokratije i društva i da je Republika Srbija u potpunosti posvećena ostvarivanju svog glavnog strateškog cilja - punopravnog članstva u Evropskoj uniji. Antievropska državna politika koju vodi ministar spoljnih poslova Srbije primorava nas pak da posumnjamo u istinitost predsednikovih reči i da utvrdimo pravo stanje stvari. A ono postaje jasno čim uporedimo uspešnost procesa evropske integracije Srbije i drugih zemalja Zapadnog Balkana.
    i nadam se da ce zbog toga ds biti kaznjen na sledecim izborima,bas zbog tog tadicevog pajaca.mada taj ni unutar stranke nema preteranu podrsku,tako da mi nije jasno sto ga po svaku cenu podmecu.no bilo kako bilo platice to svojim starim biracima i to na racun neodlucne boranije koju oce da prikupe sa strane i na neku izvikanu patetiku koju smo culi vec hiljadu puta.
    you make me sick because i adore you so

Učlanjen
    31.08.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    372

Citat Original postavio Banshee Pogledaj poruku
    i nadam se da ce zbog toga ds biti kaznjen na sledecim izborima,bas zbog tog tadicevog pajaca.mada taj ni unutar stranke nema preteranu podrsku,tako da mi nije jasno sto ga po svaku cenu podmecu.no bilo kako bilo platice to svojim starim biracima i to na racun neodlucne boranije koju oce da prikupe sa strane i na neku izvikanu patetiku koju smo culi vec hiljadu puta.
    A ti ga baš ne voliš ... mislim Jeremića ...

Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

da li ces mi poverovati kada kazem da mi je gori od vojislava?

imam posebnu odbojnost prema licnostima koje se svima ulaguju i koje svima pokusavaju da budu prihvatljive ( to jednostavno ne moze da bude - znaci ili laze ili je licemer) a posebno prema osobama koje svi dizu u nebesa a niko ne moze da ponudi racionalno objasnjenje zasto to rade.

cim se oko nekoga raspomame ljudi veoma razlicitih politickih uverenja,nesto tu dobro smrdi

Učlanjen
    31.08.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    372

imam posebnu odbojnost prema licnostima koje se svima ulaguju i koje svima pokusavaju da budu prihvatljive ( to jednostavno ne moze da bude - znaci ili laze ili je licemer) a posebno prema osobama koje svi dizu u nebesa a niko ne moze da ponudi racionalno objasnjenje zasto to rade.

cim se oko nekoga raspomame ljudi veoma razlicitih politickih uverenja,nesto tu dobro smrdi
    Ma OK, tvoje pravo da tako misliš, nego ... ne može se u EU a da se preskoči NATO a to ne ide ako hoćeš nešto od Rusa ... A pošto je sada nekako vreme još jedne velike globalne promene, slične vremenu pada "berlinskog zida" treba dobro cinculirati (ko Tito) malo od ovih malo od onih. Nekako mi se čini da će sledeća dekada iči u pravcu slabljenja uticaja Amerike a jačanja Rusije.
    Dakle, suštinski, ne bismo trebali napraviti grešku koju je u opredeljenju pravio Sloba na početku ...

Legenda Победоносцев (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1312

U, da li je moguce da neko bude bas TOLIKO odvratan?
    no longer at ease here, in the old dispensation

Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

Ma OK, tvoje pravo da tako misliš, nego ... ne može se u EU a da se preskoči NATO a to ne ide ako hoćeš nešto od Rusa ... A pošto je sada nekako vreme još jedne velike globalne promene, slične vremenu pada "berlinskog zida" treba dobro cinculirati (ko Tito) malo od ovih malo od onih. Nekako mi se čini da će sledeća dekada iči u pravcu slabljenja uticaja Amerike a jačanja Rusije.
    Dakle, suštinski, ne bismo trebali napraviti grešku koju je u opredeljenju pravio Sloba na početku ...
    ne znam laci,ja cak to vise ni ne dozivljavam toliko iz ugla dugorocnog opredeljenja,vec iz ugla jeftinog privlacenja birackog tela...prosto svi i sve sto su radili je uvek vuklo na tu stranu,a bilo je uvek upakovano u neke kvazi ideologije,vise ideje,obecanja i slicno... u tom smislu mi je sve jos gore nego sto bi bilo da stvarno verujem da ima neka stvarna pozadina u prici...

Buduća legenda Keeper (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    345

ti još veruješ u regulacionu moć izbora, posle svih ovih godina.

da, kaznićeš ih i ti, i ostali, a onda će oni da zovu kamerona mantera i CIAu, pa će da se sredi vlada sa radikalima, naprednjacima, mirjanom marković i cvećem na grobu slobodana miloševića; pa ćete opet biti kažnjeni, iznova i iznova, jer uvek idete na glasačka mesta da marljivo zaokružujete brojke i smatrate to "demokratijom".
    "Gospodo, život je kratak;
    i ako živimo, živimo da bismo gazili po glavama kraljeva."

Poznat ~Petar~ (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

Citat Original postavio Keeper Pogledaj poruku
    jer uvek idete na glasačka mesta da marljivo zaokružujete brojke i smatrate to "demokratijom".
    a naravno, znamo svi, postoji jedan bolji mehanizam...

Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    345

da, on se zove direktna demokratija.
    koja ne podrazumeva glasanje za mudonje koje ti druge mudonje filtriraju i postavljaju ispred tebe, pred svršen čin.

Poznat ~Petar~ (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

posto smo svi obdareni, zainteresovani i zivimo u polisu. ili komuni.

Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

Citat Original postavio Keeper Pogledaj poruku
    ti još veruješ u regulacionu moć izbora, posle svih ovih godina.

da, kaznićeš ih i ti, i ostali, a onda će oni da zovu kamerona mantera i CIAu, pa će da se sredi vlada sa radikalima, naprednjacima, mirjanom marković i cvećem na grobu slobodana miloševića; pa ćete opet biti kažnjeni, iznova i iznova, jer uvek idete na glasačka mesta da marljivo zaokružujete brojke i smatrate to "demokratijom".
    ne ja necu nikoga kaznjavati,a ti smaras ovim komentarima,reko si to vec hiljadu puta,svi su culi,nije mi jasno koji moj ponavljas iznova i iznova istu stvar

Aktivan član
    Učlanjen
    23.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

i djindjica su optuzivali da je vodio antievropsku politiku
    BOR - Republički premijer Zoran Đinđić, povodom zahteva američke administracije za javnim izvinjenjem zbog zločina koje su srpske snage počinile u Hrvatskoj, Bosni i Kosovu, izjavio je da mu ne pada napamet da se izvinjava bilo kome zbog zločina koji su počinili drugi.

- Uostalom, šta je izvinjenje. Mene zanima utvrđivanje personalne krivične odgovornosti, ali i to mora biti dvosmerno. Šta je sa nedelima koje su počinili muslimani, Albanci i Hrvati, zapitao se Đinđić.
    http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/arhiva/2002/05/12/srpski/P02051102.shtml
    i nadam se da ce zbog toga ds biti kaznjen na sledecim izborima
    tadicev ds zbog "kohabitacije" ne samo sto nije bio kaznjen nego je ds na izborima 2007 dobila najvise glasova u istoriji
    Poslednji put ažurirao/la Hygieia : 07.01.2009. u 12:09

Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    345

e, ako je Đinđić to uradio, onda to mora da je izvanredno.
    Citat Original postavio Pera
    posto smo svi obdareni, zainteresovani i zivimo u polisu. ili komuni.
    niste. zato sam ja tu da vasd podsetim.
    Citat Original postavio Benšij
    ne ja necu nikoga kaznjavati,a ti smaras ovim komentarima,reko si to vec hiljadu puta,svi su culi,nije mi jasno koji moj ponavljas iznova i iznova istu stvar
    pa i ti i mnogi pričate skoro iste stvari godinama, samo malo pomerite il promenite ukus u zavisnost kako vetar dune. i posle sam ja budala što dvaput godišnje kažem: ebalo vas glasanje.

Slične teme

1. Srbija nije ničija *****!
    Autor ShadowNinjaMan u forumu Politika
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 24.05.2010., 14:46
  2. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 05.04.2009., 15:05
  3. Odgovora: 198
    Poslednja poruka: 14.07.2008., 12:52
  4. Proevropska koalicija?
    Autor Gold Fish u forumu Politika
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 10.03.2008., 16:23
  5. DeMOKRATSKA STRANKA,STRANKA TAJKUNA I LOPOVA!!!
    Autor GruberBG u forumu Politika
    Odgovora: 134
    Poslednja poruka: 31.01.2008., 22:58

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •