МИР БОЖИЈИ ХРИСТОС СЕ РОДИ!

Poruka
22.423
RozdestvoHristovo_RublevBlagSoborMK.jpg



СВАКО ДОБРО СВИМА!
 

Сврха многоструког култног живота цркве садржи у себи потребу за дубинским учествовањем целе личности у прослављању Бога – Логоса, у култивисаном заједничарењу са Лепотом и Добротом Творца.

z:bv:z:bv:z:bv:z:bv:z:bv:z:bv:z:bv:
 

Сврха многоструког култног живота цркве садржи у себи потребу за дубинским учествовањем целе личности у прослављању Бога – Логоса, у култивисаном заједничарењу са Лепотом и Добротом Творца.

z:bv:z:bv:z:bv:z:bv:z:bv:z:bv:z:bv:

Medjutim nesavršenost svake dogme ima za posledicu da pripadnici dogme
budu sludjeni kad naidju na logičke nelogičnosti.

rajma2.jpg


Mito, ovo ti ni u Vatikanu ne mogu odgovoriti:
Da li je rodjen na slami ili na posteljini od satena...
 
Medjutim nesavršenost svake dogme ima za posledicu da pripadnici dogme
budu sludjeni kad naidju na logičke nelogičnosti.

Mito, ovo ti ni u Vatikanu ne mogu odgovoriti:
Da li je rodjen na slami ili na posteljini od satena...

Ах, маловерни - зар не видите: ЛЕПОТА ЋЕ СПАСТИ СВЕТ !


:ukras4: :ukras4: :ukras4: :ukras4:
:ukras4: :ukras4: :ukras4:

Господе, Боже сило, Боже спасења нашег,
Боже који сам чиниш чудеса,
погледај милостиво и снисходљиво на своје смирене слуге,
и чуј нас човекољубиво и помилуј.

Ево, наши се непријатељи скупише против нас,
да нас униште, и да разоре светиње наше.
И Ти, који све знаш, знаш да су неправедно устали на нас
и да се не можемо одупрети њиховом мноштву,
ако нам Ти не помогнеш.

И овако грешни и недостојни,
кајући се, са сузама Tи се молимо:
помози нам Боже, Спаситељу наш,
и избави нас ради славе имена Твог,
да не би рекли непријатељи наши - гле, оставио их је Бог,
и нема Онога ко их избавља и спасава -
већ да познају сви народи да си Ти Бог наш,
а ми деца Твоја,
увек заштићивана Твојом влашћу.

Амин.
*********************************************************************************
Молитва за спас земаља православних)

 
Ах, маловерни - зар не видите: ЛЕПОТА ЋЕ СПАСТИ СВЕТ !


:ukras4: :ukras4: :ukras4: :ukras4:
:ukras4: :ukras4: :ukras4:

Господе, Боже сило, Боже спасења нашег,
Боже који сам чиниш чудеса,
погледај милостиво и снисходљиво на своје смирене слуге,
и чуј нас човекољубиво и помилуј.

Ево, наши се непријатељи скупише против нас,
да нас униште, и да разоре светиње наше.
И Ти, који све знаш, знаш да су неправедно устали на нас
и да се не можемо одупрети њиховом мноштву,
ако нам Ти не помогнеш.

И овако грешни и недостојни,
кајући се, са сузама Tи се молимо:
помози нам Боже, Спаситељу наш,
и избави нас ради славе имена Твог,
да не би рекли непријатељи наши - гле, оставио их је Бог,
и нема Онога ко их избавља и спасава -
већ да познају сви народи да си Ти Бог наш,
а ми деца Твоја,
увек заштићивана Твојом влашћу.

Амин.
*********************************************************************************
Молитва за спас земаља православних)


ne boj sez:)

nema neprijatelja sem zla

ljubi neprijatelje svoje

1 Jn 3:11 Jer što vam se kaza i što iz početka čuste, to je da treba da ljubimo jedan drugoga,
1 Jn 3:12 i da ne budemo kao Kain, koji beše od lukavoga, i koji ubi bratasvoga. I zašto ga ubi? Jer dela njegova bejahu zla, a brata mu pravedna.
1 Jn 3:13 Ne čudite se, braćo moja, ako svet mrzi na vas.
1 Jn 3:14 Mi znamo da pređosmo iz smrti u život, jer ljubimo braću. Ko ne ljubi, u smrti ostaje.
1 Jn 3:15 Svaki koji mrzi brata svoga krvnik je, a vi znate da ni jedan krvnik nema u sebi večnoga života.
1 Jn 3:16 Po tome poznasmo ljubav, što on za nas život svoj dade, a i mi smo dužni život dati za braću.
1 Jn 3:17 Ko dakle ima bogatstva ovoga sveta i vidi brata svoga u nevolji i zatvori srce svoje od njega, kako ljubav Božja stoji u njemu?
1 Jn 3:18 Dečice moja, da ne ljubimo rečju ni jezikom, nego delom i istinom.
1 Jn 3:19 Po tome poznaćemo da smo od istine, i pred njim ćemo srca svoja umiriti.
1 Jn 3:20 Jer ako nas osudi srce naše, Bog je veći od srca našega i zna sve.
1 Jn 3:21 Ljubljeni, ako nas srce naše ne osudi, pouzdanje imamo pred Bogom,
1 Jn 3:22 i što god zaištemo, primamo od njega, jer držimo zapovesti njegovi i činimo što je njemu ugodno.
1 Jn 3:23 I to je zapovest njegova: da u ime Sina njegova Isusa Hrista, i da ljubimo jedan drugoga po zapovesti koju nam je dao. 1 Jn 3:24 Ko drži zapovesti njegove, u Bogu stoji i Bog u njemu; i mi poznajemo da
on u nama stoji po Duhu što nam je dao.

Amenz:)
 
Ви римокатолици који кажете "Амен" сте прославили Божић још пре две недеље. Ми православци кажемо "Амин". Али добро, не терам те са теме. И ти, иако си римокатолик, можеш да пишеш на овој теми.
 
VAISTINU SE RODI
Evo braćo pravoslavci stigla vam je čestitka iz pravoslavne Rusije!z:cry:
Kažu da malo zaigrate uz ovu divnu pesmu kako biste preživeli ovaj hladni pravoslavni Božić!:zima2::zima2::zima2:
Izvinjavaju se što nisu ovu GASNU čestitku isporučili ranije npr, za katolički božić,jer su se bojali da se Benedikt ne uvredi, a znaju da smo mi bratja pa ćemo razumeti zašto oni iskljućuju plin baš na badnje veče (pravoslavno). I još kažu da će nam i odsad pomagati kao i do sad (kroz istoriju).z:mrgreen:
z:dm:z:dm:z:dm:
 
z:)z:)z:)

1 Jn 4:7 Ljubljeni! Ljubimo jedan drugoga, jer je ljubav od Boga, i svaki koji ima ljubav, od Boga je rođen i poznaje Boga;
1 Jn 4:8 a ko nema ljubavi, taj ne pozna Boga. Jer je Bog ljubav.
1 Jn 4:9 Po tome se pokaza ljubav Božja k nama što Bog Sina svoga jedinorođenoga posla na svet da živimo po njemu.
1 Jn 4:10 U tome je ljubav: ne kao da mi ljubismo Boga, nego da je on nas ljubio i poslao Sina svoga kao žrtvu okajanja greha naših.
1 Jn 4:11 Ljubljeni! Kad je Bog toliko nas ljubio, dužni smo i mi ljubiti jedan drugoga.
1 Jn 4:12 Boga nije niko nikad video; ako imamo ljubav među sobom, Bog u nama stoji, i ljubav je njegova savršena u nama.
1 Jn 4:13 Po tome poznajemo da u njemu stojimo, i on u nama, što nam je dao Duha svoga.
1 Jn 4:14 I mi videsmo i svedočismo da Otac posla Sina kao Spasitelja sveta.
1 Jn 4:15 Ko prizna da je Isus Sin Božji, Bog u njemu stoji i on u Bogu.
1 Jn 4:16 I mi poznasmo ljubav koju Bog ima k nama, i verovasmo u nju. Bog je ljubav, i ko stoji u ljubavi, u Bogu stoji i Bog u njemu stoji.
1 Jn 4:17 Takav je on i takvi smo i mi u svetu; time se ljubav u nama usavršuje, da imamo pouzdanje u dan suđenja.
1 Jn 4:18 U ljubavi nema straha, nego savršena ljubav izgoni strah; jer strah previđa kaznu, a ko se boji, nije savršen u ljubavi.
1 Jn 4:19 A mi imamo ljubav u njemu, jer on najpre pokaza ljubav svoju k nama.
1 Jn 4:20 Ako ko reče: "Ja ljubim Boga", a mrzi na brata svoga, laža je, jer tko ne ljubi brata svoga, koga vidi, kako može ljubiti Boga, koga ne vidi?
1 Jn 4:21 I ovu zapovest imamo od njega: Ko Boga ljubi, da ljubi i brata svoga.

Aminz:)
 

Back
Top