Odlican sajt o prevarama
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Odlican sajt o prevarama

Primećen član nissan (avatar)
    Učlanjen
    06.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano Odlican sajt o prevarama

Meni je ovaj sajt bas OK,vrlo zanimljiv i koristan http://www.prevara.info/

Domaćin EGYPTIAN CAT (avatar)
    Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

Podrazumevano Re: Prevara

Vec ta "prevara" u nazivu moze nesto da nam kaze .
    Uzivaj u zivotu, suvise je kratak.

Iskusan dellns (avatar)
    Učlanjen
    27.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    93

Thumbs up Re: Prevara

Citat Original postavio Tanja MB Pogledaj poruku

Učlanjen
    06.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Citat Original postavio Tanja MB Pogledaj poruku
    Na sta mislis kad to kazes,nije nikakva prevara ne brini te

Domaćin HYPE (avatar)
    Učlanjen
    27.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    156

Nije nikakva zajebancija, to je sajt Drustva za borbu protiv prevare

Učlanjen
    06.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Ja im kazem a oni mi nevjeruju, ito meni

Početnik watcher_07 (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

ovo je jako koristana sajt...toliko je prevaranata na sve strane

Aktivan član SasaBorgdron (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Podrazumevano Odlican sajt o prevarama

Tragajuci za necim sasvim drugim naletim na ovo

http://www.prevara.info

Domaci sajt posvecen prevarama ima odlicnu bazu razno raznih prevara

Učlanjen
    12.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Podrazumevano Re: Odlican sajt o prevarama

Evo jedne o kojoj ste mozda slusali

Dakle:

Piramida

Jedna od najstarijih i najodvratnijih prevara je piramida. Iako jedna od najomrznutijih, ipak ne postoji zemlja u kojoj ne postoji bar jedna aktivna. U Americi je protivzakonita i njeni akteri se krivično gone i kažnjavaju. Otac piramide je Glen Turner koji je stvorio ovu prevaru 60 ih godina ovog veka a po ugledu na svog prethodnika Charlesa Ponzija koji je otac tzv. Ponzijeve šeme koju su naši građani osetili na svojim leđima ostavši bez svojih ušteđevina i sredstava za život. Zato ćemo u sledećem broju da pišemo opširno o Pozijevoj šemi.

Vratimo se piramidi. Piramida je veoma jednostavna za izvođenje i donosi mnogo novaca onome koji je pokrene kao i njegovim pomagačima, a evo kako izgleda:

Vlasnik neke kompanije (ako takva uopšte i postoji – mada se registruju kao mrketinške agencije a navodno se bave MLM marketingom) nađe nekoliko ljudi koji znaju dobro da pričaju i imaju smisla za promovisanje. Ovi "promoteri" razglase da imaju novi posao koji donosi mnogo novaca i da ista ta firma za koju oni rade odlično posluje i u drugim zemljama i da kao takva proširuje svoj posao i u našoj zemlji.

Od pomagaća se ne traži novac ali je bolje ako im se novac za učlanjenje naplati jer ih to obavezuje da nađu sledeće učesnike te da pucanjem lanca ne bi prestala da postoji piramida, jer bi u tom slučaju izgubili svoj novac. Osnova je da nadju nove ulagače koji će investirati novac (sume su obično od 2000 – 5000 Evra po osobi) odnosno – promoteri plaćaju pravo da regrutuju nove ljude.

Iznos uplate mora biti veliki da bi ljudi bili prisiljeni da nadju druge ulagače i da ne bi izgubili vlastiti novac. Ako bi ,recimo, uplatili 50 Evra možda bi pokušali kod nekolicine ljudi i onda odustali što ni u kom slučaju ne odgovara pokretaču piramide i ovaj novac se ne deli, on ostaje pokretaću piramide. Kod velikih uplata i zarada je mnogo veća jer 30% odlazi vlasniku kompanije. Sledećih 30% odlazi njegovim pomagačima a ostalih 40% se isplačuje ulagaćima koji su pronašli nove ulagače. Ja sam ovde dao neke procente ali ovo varira. Često se ulog deli na 3 dela , odnosno trečina gazdi, trečina promoterima i trečina jadnicima koji regrutuju druge jadnike.

Lanac se širi tako što se novi ljudi dovode na sastanke gde im obučeni promoteri ispiraju mozak slikama o brzoj zaradi (prikazuju im se diagrami, pokazuju se čekovi, dovode se "kao" najuspešnije osobe koje se hvale svojim kolima, kućama, putovanjima po svetu, pričaju se priče o teškom životu promotera koji su preko noči postali bogati i sl...) i sva se priča svodi na to kako je lako zaraditi puno novca.

Od novih članova se traži da nadju 3-5 novih članova (u zavisnosti od šeme) i da tih 3 - 5 novih članova nadju sledečih 3-5 a po istom principu.

Prema rečima promotera sve je jednostavno jer samo trebaju da nadju tih 3-5 investitora. Ali nije baš sve tako jednostavno. Pet ljudi treba da nadje novih pet ulagača, ovi trebaju da nadju još pet pa sve tako da bi piramida opstala. Evo kako izgleda piramida u brojevima:

5
    25
    125
    625
    3.125
    15.625
    78.125

Da bi piramida dosegla deveti nivo , 1.952.125 ljudi treba da investira novac, i pošto je to nemoguće, piramida propada.Vlasnik zna da postoji tačka prekida i kad je ona blizu, vlasnik nestaje ( a obično i nije tu da ne bi bio uhapšen nego poslovima rukovodi iz druge zemlje i njegovo ime se retko ili skoro nigde ne pojavljuje ).

Pošto je piramida ilegalna onda se ona uskladi da izgleda kao legalan biznis. Najčešče Vam promoteri kažu da su oni MLM ( multi level marketing ) kompanija koja je legalna i kao takva i registrovana. Naravno da Vam niko neče reći da je ovakva MLM Kompanija, ustvari, piramida. Promoteri Vam uzgred kažu da ćete prodavati neku robu ili motivacione seminare i sl. Ali se potencira i ohrabruje dovodjenje novih članova odakle i dolazi zarada učesnika u piramidi. Ako i zatražite robu, nje ili nema ili je cena toliko visoka da Vam se ne isplati da je prodajete i vrlo brzo shvatite da jedini način da zaradite novac, jeste, da dovedete nove članove. Najveći deo novca odlazi vlasniku. Evo još malo matematike:

Ako je učlanjenje recimo 3.000 Evra, (ovaj iznos se menja u zavisnosti od pohlepe i može da bude od 500 do 5000 Evra). Ako je trečina 1.000 Evra i učlani se 5.000 ljudi, onda vlasnik zaradi 500.000 Evra za jako kratko vreme. Ovaj novac se uplačuje u kešu i kao takav se lako sakrije od poreskih organa čime se oštećuje država. Vlasnik nema nikakvih troškova tako da je zarada kompletno njegova.

Kad piramida pukne, a puči će sigurno, mnogi će ostati bez novca, pogotovo oni koji su učlanjeni medju zadnjima. Pošto je svima jasno da piramide pucaju onda promoteri objašnjavaju kako se posao širi na druge zemlje i sve više i više ljudi će se učlaniti i biće više novca za sve. Ovo je laž. Svaki krak piramide radi samostalno jer ako u jednoj zemlji pukne ostaju druge zemlje iz kojih će novac da pristiže neovisno o tome kako posluju krakovi u drugim zemljama.

REALNOST: MLM kompanije zaista regrutuju nove članove ali na sastancima uvek apostrof stavljaju na robu jer od prodate robe dolazi i njihova zarada. Naravno da su i u MLM marketingu cene robe naduvane ali nisu ni blizu hiljada Evra koje se od Vas traže u piramidi. Po Američkom zakonu učlanjenje u MLM ne sme biti skuplje od 250 Dollara.

MLM prodaje robu, piramida pravo na dovodjenje novih članova. U MLM se roba najčešče prodaje po kućama i tu se ostvaruje zarada, a piramida traži od Vas da dovedete nove članove da investiraju. Da bi postali član piramide prvo morate da platite hiljade Evra pa tek onda da dovodite nove članove.

Na sastancima piramide najčešče se naplaćuju ulaznice koje plaćaju stari članovi za one koje dovode, da bi se pokrili troškovi sala, hotela , motela i sl... Veliki broj ljudi će ostati bez novca ali je najgore da će ostati i bez prijatelja i članova rodbine jer će prvo njih uvući u ovu prevaru.

Sad ću Vam dati mali kviz da znate da li ste uvučeni u prevaru.

Da li promoter:

* Nudi veliki povrat novca koji ne izgleda realno
    * Nudi da investirate u biznis koji je nemoguće razumeti
    * Promovira investiciju samo kroz priču ( nema reklama na TV, Radiju, novinama... )
    * Ohrabruje investitore da ponovo ulažu
    * Nudi velike zarade ako učlanite nove ljude umesto da Vam pomognu da prodate robu
    * Obećava da možete zaraditi veliki novac bez puno rada
    Ako ste i na jedno od ovih pitanja odgovorili sa DA, postoji velika mogučnost da ste uvučeni u Piramidu ili Ponzijevu šemu.
    Poslednji put ažurirao/la SasaBorgdron : 29.10.2009. u 16:45

Učlanjen
    12.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Hahahaha evo jedne na koju sam naisao na jednom forumu stvarno izgleda kao sto je ovde receno nude vam gomilu novca za kratko vrijeme sad zamislite kako to izgleda uzivo
    Strasno ..

Primjer !!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Nasao sam ovo na jednoj news grupi i odlucio isprobati. Pre par nedelja, pretrazivao sam newsgrupe i naisao sam na clanak slican ovome u kojem je pisalo da mozete zaraditi hiljade dinara u samo PAR NEDELJA sa samo malim ulogom od 250 din! Pomislio sam, "Da bas, ovo mora da je prevara!" no kao
    vecina nas, bio sam znatizeljan, pa sam nastavio s citanjem. Kako god, pisalo je da posaljete 50 din svakoj od 6 imena i adresa koje su bile u tom clanku. Zatim stavite svoje ime i adresu na kraj popisa na #6, te posaljete taj clanak na najmanje 50 newsgrupa. (Ima ih na hiljade). Nema kvake, to je to.
    Pa sam nakon malo razmisljanja, i savetovanja s suprugom, odlucio pokusati. Mislio sam "Sta imam da izgubim osim 6 markica i 250 din, zar ne?" Zatim sam ulozio tih bednih 250 din I POGODITE STA!? u roku od 7 dana, poceo sam dobijati novac postom! Bio sam zaprepasten! Pomislio sam da ce se
    tim biti ubrzo gotovo, ali novac je neprestano pristizao.
    U prvoj nedelji, zaradio sam oko 900 din. Evo u drugoj nedelji sam i zaradio sam oko 8 000 din
    a novac jos ludacki pristize. To sve sigurno vredi 250 din, i 6 markica!! Sada cu Vam reci na kojem principu ovo radi i jos vaznije, ZASTO radi. . .
    Osim toga, pobrinite se da imate isprintanu kopiju ovog clanka SADA, tako da bi mogli proveravati neke informacije usput. OBECAVAM Vam da ako tacno pratite moje upute, zaradjivacete vise novca nego sto ste ikada mogli radeci nesto tako lako!
    NASTAVITE CITATI DA BI STE DOZNALI KAKO OVO RADI!!!

PREDLOG: Procitajte ovu celu poruku pazljivo! Sledite jednostavna uputstva i
    gledajte novac kako dolazi! Lagano je. Legalno je. MOLIM VAS, VERUJTE MI,
    ZELIM VAM DOBRO!!! A, Vas je ulog samo 250 din (Plus postarina na samo 6
    koverti. . . samo jednom. . . bez ponovnog slanja poste)

VAZNO: Ovo nije prevara; nema laznih obecanja; nije ilegalno; i 99% nije riskantno - stvarno funkcionise! Ako je odanost sledecim uputstvima, dobijacete izvanredne prihode.
    SAMO NASTAVITE CITATI!!
    MOLIMO VAS Sledite ova uputstva TACNO, i 80 000 ili vise mogli bi biti vasi u roku od 20 do 60 dana. Ovaj program ostaje uspesan radi ISKRENOSTI I POSTENJA ucesnika. Molimo Vas nastavite njegov uspeh pazljivo prateci i postujuci uputstva. Sada cete postati deo Postanskog poslovanja. O ovom poslu Vas proizvod nije cvrst i opipljiv, on je usluga. Vi ste u poslu razvijanja Postanskih lista. Mnogo udruzenja rado placa velike svote novca za kvalitetne liste. No ipak, novac od tih lista je sekundaran prihodu koji se zaradi od ljudi kao sto ste Vi i ja koji traze da ih se ukljuci u tu
    listu. Ovo su 4 koraka do sigurnog uspeha:

KORAK 1: Nabavite 6 odvojenih papirica i napisite sledece na svaki papiric: "PLEASE PUT ME ON YOUR MAILING LIST". Sada uzmite 6 novcanica od 50 din i stavite JEDNU u SVAKI od 6 papirica tako da se novcanica ne moze videti kroz kovertu (radi sprecavanja kradje). Zatim, stavite jedan papiric u svaku od 6 koverti i zatvorite ih. Sada bi ste trebali imati 6 zatvorenih koverti, svaku sa papiricem na kojem je iznad napisana fraza, Vasim imenom i adresom, i novcanicu od 50 din. Ono sto Vi radite je da cinite uslugu. OVO JE SIGURNO LEGALNO! Vi zahtevate zakonitu uslugu i placate je! Kao vecina nas bio sam pomalo skeptican i pomalo zabrinut o legalnim pogledima svega toga. Pa sam i proverio sa U. S. Post Office (1-800-725-2161) i potvrdili su mi da je to zaista legalno. Posaljite tih 6 koverti na sledece adrese:

#1. )
    #2. )
    #3. )
    #4. )
    #5. )
    #6. )

KORAK 2 :Sada izaberite ime pod #1 sa liste koju vidite iznad i maknite ga sa liste, pomaknite ostala imena prema gore (6 postaje 5, 5 postaje 4, itd. . . ) i dodajte SVOJE ime pod brojem 6 na listi.

KORAK 3: Promenite u clanku sve sto trebate, no gledajte da clanak ostane slicniji originalu sto je vise moguce. Sada, posaljite svoj prepravljeni clanak na najmanje 50 newsgrupa. (Mislim da ima priblizno 24,000 grupa) Vi samo trebate 50, no zapamtite, sto ih vise posaljete, to vise novca
    zaradite!) Ovo je savrseno legalno! MOLIM VAS,VJERUJTE MI.
    Ako ste sumnjicavi u vezi ovoga, pogledajte Title 18 Sec. 1302 & 1341 of the Postal lottery zakona. Imajte kopije ovih koraka za sebe i, kad god Vam zatreba novac, prodjite sve ponovno, i
    ponovno. MOLIMO VAS ZAPAMTITE da ovaj NACIN ZARADE ostaje uspesan radi
    ISKRENOSTI I POSTENJA ucesnika i njihove pazljive posvecenosti uslovima.
    Uzmite to ovako: Ako ste posteni, program ce se nastaviti i novac koji dobivaju mnogi drugi doci ce i do Vas. Mozda zelite zadrzati imena i adrese poslane Vama, bilo na racunaru ili na papiru i cuvati beleske koje Vam ljudi posalju. To POTVRDUJE da Vi zaista cinite uslugu. (Takodje, bi mogla biti dobra ideja da zamotate novcanice od 50 din u tamni papir da bi ste smanjili rizik postanskih lopova. ) Vase ime ce se pomerati na listi geometrijski, pa kada Vase ime dodje do #1 pozicije dobijacete hiljade
    dinara u CASHu!!! Kakva prilika za samo 250 din (50 din za svakog od 6 osoba napisanih na listi). Posaljite ih sada, dodajte svoje ime na listu i Vi ste u
    poslu!

KORAK 4: UPUTSTVA ZA------KAKO POSLATI NA NEWSGRUPU

Korak 1) Ne trebate ponovno pisati ovo celo pismo da bi ste ga poslali. Samo stavite kursor na pocetak pisma i povucite kursor na dno ovog dokumenta, izaberite 'copy' iz edit menija. To ce kopirati celo pismo u memoriju racunala.
    Korak 2)
    Otvorite prazan 'notepad' dokument i stavite kursor na vrh prazne stranice. Iz 'edit' menija izaberite 'paste'. To ce preslikati kopirano pismo u 'notepad' da biste mogli dodati svoje ime na listu.
    Korak 3) Spremite svoj novi notepad dokument kao . txt dokument. Ako zelite poslati drugaciji clanak, uvek cete imati taj dokument koji mozete obradjivati.
    Korak 4) Pokrenite 'Netscape' ili 'Internet Explorer' pokusajte potraziti razne newsgrupe (on-line forume, oglasne table, chat stranice, rasprave. . . ) Cilj vam je da što više ljudi procita clanak!
    Korak 5) Posetite te stranice i posaljite ovaj clanak kao novu poruku tako da kliknete na prazninu i izaberete 'paste' iz 'edit' menija. Ispunite 'Subject', to ce biti naslov koji ce svi vidjeti dok ce pregledavati liste posiljaka o odredjenoj grupi, kliknite na 'post message' dugme. Gotovi ste s prvim!

Cestitam. . . TO JE TO!
    Sve sto trebate je otici na razne newsgrupe i poslati clanak, kad Vam udje u stos, trebat ce Vam oko 10 sekundi za svaku newsgrupu! **ZAPAMTITE, U STO VISE NEWSGRUPA POSALJETE, VISE CETE NOVACA ZARADITI!
    To je sve! Pocecete dobijatii novac u roku od par dana!
    **SAMO BUDITE SIGURNI DA SU VAM SVE ADRESE TACNE. **
    EVO KAKO 250 DINARA POSTANE NEKOLIKO HILJADA!!
    Od 50 posiljaka, recimo da dobijete samo 5 odgovora (vrlo redak primer).
    Zaradili ste 250 din sa svojim imenom na #6 mestu na pismu.
    Sada, svaki od tih 5 osoba koji su Vam poslali 50 din naprave MINIMUM 50 posiljaka, svaki sa Vasim imenom #5 i samo 5 osoba odgovori na originalnih 5, to je jos 1 250 din za Vas,
    Sada svaki od tih 25 naprave 50 MINIMUM posiljaka sa Vasim imenom na #4 i samo 5 odgovora svaki, dobijacete prihod od 6 250 din!
    Sada, se tih 125 osoba okrece i posalje MINIMUM 50 sa Vasim imenom na #3 i dobiju samo 5 odgovora svaki, dobijacete prihod od 31 250 din!
    OK, e sada je onaj zabavan dio, svaki od tih 625 osoba posalje MINIMUM 50 pisama sa Vasim imenom na #2 i svaki od njih dobije samo 5 odgovora, koji su Vam doneli 156 250 din!!!
    E sad tih 3 125 osoba ce svi dostaviti ovo pismo na 50 newsgrupa sa Vasim imenom na #1 i ako jos uvijek 5 osoba po 50 newsgrupa reagira dobivate 781 250 din! Sa originalnim ulogom od SAMO 250din! NEVEROVATNO!
    Kada Vase ime vise nije na listi, samo uzmete poslednju posiljku u newsgrupi, i jos jednom posaljete 250din imenima na listi, stavljajuci svoje ime ponovno na broj 6. Te ponovno pocnete slati posiljke na newsgrupe. Stvar koju treba zapamtiti je da li shvacate da se hiljade ljudi spaja na internet i cita clanke svaki dan? BAS KAO I VI sada!! Pa, da li sebi mozete priustiti 250 din i videti da li stvarno deluje?? Mislim da, da. . . Ljudi su govorili, "Sta ako je plan izigran nitko Vam ne posalje novac? Pa sta! Koje su sanse da se to dogodi kada postoji mnogo novih, postenih korisnika i novih postenih ljudi koji se prikljucuju internetu i newsgrupama svaki dan i zeljni su pokusati? Procjenjuje se da je 20 000 do
    50 000 novih korisnika, svaki dan, sa hiljadama onih koji se spajaju u pravi internet.

Zelim Vam uspeh i zaradu mnogo novca. . .

p. s. Ja sam to pokupio od nekog drugog lika . . nisam mu verovao. . al
    znatiželja radi svoje i sad sam teži za par hiljada.

poZZZ
    Poslednji put ažurirao/la gibica : 23.02.2015. u 02:14

Veoma poznat Tzar (avatar)
    Učlanjen
    23.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    422

Svaka cast za temu.
    Are we sane or have we lost it once again
    We can only hope this day will come to an end

Domaćin HYPE (avatar)
    Učlanjen
    27.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    156

Citat Original postavio Tzar Pogledaj poruku
    Svaka cast za temu.
    I ja kazem... ali, ima jedan problem: tema vec postoji

http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=256001
    Le donne sono il bacio di una sera,
    il profumo della primavera...

Učlanjen
    12.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Ima u pravu si ali kada sam malo bolje pogledao vidio sam da tamo ljudi nisu shvatili poentu teme.
    Zato cu ja ovde koliko mi vreme bude dozvoljavalo da objavljujem po jednu interesantnu sa sajta ( za one kojima se ne da listati sam sajt)

Učlanjen
    12.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Evo primjera dobro ga je znati da mozete da upozorite one ljude a ima ih sigurno medju vasim poznanicima koji po godinama starosti vrlo lako mogu biti zrtve prevaranata.

Prevara na parkingu

Ovo je jedna ulična prevara i tek smo nedavno čuli za nju. Malo podseća na neke starije prevare ali je način izvođenja nov i najviše pogađa žene i starije osobe.

Prevaranti se "šunjaju" po prakinzima i traže pogodnu žrtvu. Najčešće su to žene ili starije osobe jer se malo njih razume u popravke na automobilima.

Kad se osoba parkira, prilazi muškarac i kaže da je video da nešto seva u Vašem motoru, ali da će on da pregleda motor ako želite, jer on je auto mehaničar i neće Vam ništa naplatiti.

Prevarant otvara haubu, gleda nešto,i onda traži da uđete u auto i upalite ga. Naravno auto pali iz prve.

Prevarant spušta haubu pošto je na brzinu, dok niste gledali skinuo kabal sa svečice ili bombine ili uradio nešto drugo da Vam onesposobi automobil.

Kad se vozač vrati do automobila i pokuša da upali, automobil vergla ali neće da upali ili počne nenormalno da radi.

U tom trenutku ispred Vašeg automobila prolazi onaj isti "automehaničar" i Vi ga pozivate jer ga "sad već poznajete".

On Vam objašnjava šta ne valja, kaže da treba promenuti neki deo i da mu date novac da ode do prve prodavnice auto delova da kupi što mu treba.

U nekim slučajevima prevarant se nikad ne pojavi ili donese neki deo koji je dotada već mnogo puta promenuo ljudima koji su naseli na ovu prevaru pre vas.

Na isti način se kradu i ključevi od auta, pa budite pažljivi koga puštate u auto.

Slične teme

1. Preporuka, odlican sajt za planiranje putovanja!
    Autor klika u forumu Azija, Afrika i Australija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 30.03.2007., 14:31
  2. Odlican sajt :)
    Autor crovean u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 28.10.2006., 13:08
  3. odlican sajt
    Autor VictorySun u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.03.2005., 20:29
  4. Odlican sajt za sve koji vole maceve,oklope,...... itd