Poslodavci

sdragana21

Zainteresovan član
Poruka
391
Sta mislite o svom poslodavcu?
Trazimo posao na sve strane a posla nema, dodjete na razgovor nude vam 300 eura,znate da je malo ali uvek ima neki debil koji ce da radi i za 200 e to je problem.
DAJTE DA SHVATIMO DA RAD KOSTA DA MORA DA SE PLATI, da mnogo vredi samo ustajanje rano ujutru; da mnogo vredi odlazak na posao ; da mnogo vredi celo radno vreme za koje trpite nekog gazdu koji se ko zna kako obogatio i nikad nije zadovoljan;zatim se vracate kuci a guzva uvek; odvojeni ste od porodice i nemate vremena za nju.

A kako cemo zaraditi za stan, auto, kako cemo imati samo za osnovne zivnotne normalne potrebe? Kako sa ovakvim poslodavcima?
 
Tema sjajna i aktuelna, a prosto ne znam sta vise reci... Ne samo ovde, vec uopste.

U zadnje vreme primecujem neke vrlo + karakteristike zbog kojih sam u neverici, ali zato i jos vise rada nego do sada... :think:. Ovde sad pocinjem da razmisljam i o emancipaciji, temi koja je pokrenuta na jednom od podforuma i... mnogo ceme...:aha: :D.
 
Sta mislite o svom poslodavcu?
Trazimo posao na sve strane a posla nema, dodjete na razgovor nude vam 300 eura,znate da je malo ali uvek ima neki debil koji ce da radi i za 200 e to je problem.
DAJTE DA SHVATIMO DA RAD KOSTA DA MORA DA SE PLATI, da mnogo vredi samo ustajanje rano ujutru; da mnogo vredi odlazak na posao ; da mnogo vredi celo radno vreme za koje trpite nekog gazdu koji se ko zna kako obogatio i nikad nije zadovoljan;zatim se vracate kuci a guzva uvek; odvojeni ste od porodice i nemate vremena za nju.

A kako cemo zaraditi za stan, auto, kako cemo imati samo za osnovne zivnotne normalne potrebe? Kako sa ovakvim poslodavcima?

Naravno..to jeste problem.............
Na taj nacin se spusta i obezvredjuje rad zaposlenih,ali tu je drzava kriva jer omogucava poslodavcima da to rade......
Postoje firme koje ne mogu dati vece mesecne zarade zbog nedovoljnog obrta,a postoje naravno i one koje mogu ispostovati i ceniti rad zaposlenih,ali to rade na zakonski nacin u zavisnosti od nivoa stepena obrazovanja.Sto je veci stepen obrazovanja,veci su doprinosi za penzijsko-invalidsko osiguranje,a time i mesecna zarada zaposlenog
 
Sta mislite o svom poslodavcu?
Trazimo posao na sve strane a posla nema, dodjete na razgovor nude vam 300 eura,znate da je malo ali uvek ima neki debil koji ce da radi i za 200 e to je problem.
DAJTE DA SHVATIMO DA RAD KOSTA DA MORA DA SE PLATI, da mnogo vredi samo ustajanje rano ujutru; da mnogo vredi odlazak na posao ; da mnogo vredi celo radno vreme za koje trpite nekog gazdu koji se ko zna kako obogatio i nikad nije zadovoljan;zatim se vracate kuci a guzva uvek; odvojeni ste od porodice i nemate vremena za nju.

A kako cemo zaraditi za stan, auto, kako cemo imati samo za osnovne zivnotne normalne potrebe? Kako sa ovakvim poslodavcima?

evo resenja jednostavnog.

nisu svi poslodavci - miskovic.
mislim, nemaju svi takav obrt.

imas i one male privatike, poslodavce.

postani jedna od njih.

uleti u kredite i dugove da bi postavila posao..

pronadji i zaposli saradnike koje ces placati minimum 50.000rsd samo zato sto svakog radnog dana podnesu zrtvu ranog ustajanja i dolaska na posao bez obzira na radni ucinak..

a onda dodji na temu..
pa da sumiramo iskustva.z:poz:


a u celom tvom postu ne videh ni reci o tome STA odradis dok si na radnom mestu.

e dok takav stav imaju oni koji traze posao,takvo ce biti i stanje na trzistu rada.
 
Poslednja izmena:
evo resenja jednostavnog.

nisu svi poslodavci - miskovic.
mislim, nemaju svi takav obrt.

imas i one male privatike, poslodavce.

postani jedna od njih.

uleti u kredite i dugove da bi postavila posao..

pronadji i zaposli saradnike koje ces placati minimum 50.000rsd samo zato sto svakog radnog dana podnesu zrtvu ranog ustajanja i dolaska na posao bez obzira na radni ucinak..

a onda dodji na temu..
pa da sumiramo iskustva.z:poz:


a u celom tvom postu ne videh ni reci o tome STA odradis dok si na radnom mestu.

e dok takav stav imaju oni koji traze posao,takvo ce biti i stanje na trzistu rada.

A kako ti meriš radni učinak? Jasno mi je u nekoj proizvodnoj delatnosti , ali kako to meriš u drugim delatnostima?
I ja mislim da kod nas ljudi previše lako pristaju na robovlasnički odnos , a mali privatnik ako ne može da plati radnika neka radi sam , a ako ni to ne može - neka bankrotira.
Dok kod nas poslodavci ne shvate da je samo zadovoljan radnik dobar radnik , dotle će i privreda tako traljavo da se razvija.
 
A kako ti meriš radni učinak? Jasno mi je u nekoj proizvodnoj delatnosti , ali kako to meriš u drugim delatnostima?
I ja mislim da kod nas ljudi previše lako pristaju na robovlasnički odnos , a mali privatnik ako ne može da plati radnika neka radi sam , a ako ni to ne može - neka bankrotira.
Dok kod nas poslodavci ne shvate da je samo zadovoljan radnik dobar radnik , dotle će i privreda tako traljavo da se razvija.

Ne bih se slozila sa ovim.Sta znaci zadovoljan radnik?
Za mene,ok placen i ok tretiran.Ali zavisi sta znaci za njega da je zadovoljan????
Ljudi kad osete nedostatk nadzora i kontrole,brzo pocinju da fuseriraju, i da se pocinju postavljati na isto,dakle autoriteta mora biti.Jer da zaposleni zna voditi posao,vodio bi ga sam,..............Osim toga,privatan posao znaci raditi za sebe............Sto svakako ne znaci da se treba nekorektno ophoditi i izrabljivati
 
Ko misli da je poslodavcima lako, neka slobodno proda njivu na selu pa neka otvori svoju firmu i zaposli ljude. Kada sebe uhvati da se ponasa isto kao sto se ovde moze videti, bice mu jasne neke stvari.
Ne branim ih generalno, ima medju njima skotova, ali ni radnici nisu cvecke, u ovoj zemlji je najteze naci kvalitetne radnike, svi koji nesto vrede su vec ili u svom poslu ili imaju posao koji ne bi menjali. Imao sam priliku da budem u ulozi poslodavca, i shvatio da jedino ako se ponasas kao skot prema ljudima mozes da opstanes na trzistu, ja to nisam mogao pa sam digao ruke.

Nemojte pogresno da me shvatite, ali istina je uvek negde izmedju.
 
Ne bih se slozila sa ovim.Sta znaci zadovoljan radnik?
Za mene,ok placen i ok tretiran.Ali zavisi sta znaci za njega da je zadovoljan????
Ljudi kad osete nedostatk nadzora i kontrole,brzo pocinju da fuseriraju, i da se pocinju postavljati na isto,dakle autoriteta mora biti.Jer da zaposleni zna voditi posao,vodio bi ga sam,..............Osim toga,privatan posao znaci raditi za sebe............Sto svakako ne znaci da se treba nekorektno ophoditi i izrabljivati
Ni ja se ne bih složila sa tobom , jer ako se od mene očekuje da ispunjavam svoje obaveze iz ugovora o radu , kod privatnika vrlo često i više od toga , a pri tom se podrazumeva da nemam nikakva prava ( radno vreme , slobodni dani , godišnji odmor , prekovremeni sati , rad na praznik ...da ne idem dalje) , normalno je da ću biti nezadovoljna.Ako sam nezadovoljna odnosom onoga što ja dajem i onoga što dobijam ( pri tome ne mislim samo na pare) , naravno da ću gledati da taj odnos uravnotežim.To je sasvim prost zakon akcije i reakcije.
 
Moje iskustvo govori da (bilo koji) radnik NIKADA nije zadovoljan sa platom. Tj zadovoljan je prvih mesec-dva-tri posle povisice, posle toga ogugla i misli da je to sto ima najnormalnija stvar i da zasluzuje vise. Nema veze sto je krenuo sa 100 novcanih jedinica a u medjuvremenu je stigao do 500. I kad bi mu ga podigli sa 500 na 1000, opet bi posle 2-3 meseca krenulo da mu tinja nezadovoljstvo.
 
Moje iskustvo govori da (bilo koji) radnik NIKADA nije zadovoljan sa platom. Tj zadovoljan je prvih mesec-dva-tri posle povisice, posle toga ogugla i misli da je to sto ima najnormalnija stvar i da zasluzuje vise. Nema veze sto je krenuo sa 100 novcanih jedinica a u medjuvremenu je stigao do 500. I kad bi mu ga podigli sa 500 na 1000, opet bi posle 2-3 meseca krenulo da mu tinja nezadovoljstvo.

nije problem u visini zarade.

problem je sto vecina ne shvata da svoju platu moraju SAMI da zarade.

i jos nesto malo preko toga.

svi cene i precenjuju svoje ustajanje iz kreveta, mucenje dok ne dodju do radnog mesta,trpljenjez:shock: nadredjenog..

a gde je radni ucinak?

plata nije bogom dana, plata se zaradjuje.
zaradjuje je i poslodavac, pa sto ne bi radnik.

ako odredjeni obim posla mogu da zavrsim za dva sata..i ako od svog saradnika ocekujem da isto zavrsi za tri h, gde je logika da istu osobu placam za nesto sto nije u stanju da zavrsi u dogovorenom roku.

sta to znaci?

radni ucinak nikakav i mi idemo dalje..

naci ce se neko sposobniji,ko zeli ne samo da dolazi na posao, vec kad dodje zeli i da radi.
 
Ni ja se ne bih složila sa tobom , jer ako se od mene očekuje da ispunjavam svoje obaveze iz ugovora o radu , kod privatnika vrlo često i više od toga , a pri tom se podrazumeva da nemam nikakva prava ( radno vreme , slobodni dani , godišnji odmor , prekovremeni sati , rad na praznik ...da ne idem dalje) , normalno je da ću biti nezadovoljna.Ako sam nezadovoljna odnosom onoga što ja dajem i onoga što dobijam ( pri tome ne mislim samo na pare) , naravno da ću gledati da taj odnos uravnotežim.To je sasvim prost zakon akcije i reakcije.

Salalalalalala...........................
Ako imas ugovor o radu,imas i ostalo u njemu,na cega stavljas primedbuz:mrgreen:
 
Ovo je cisto prepucavanje radnika i poslodavaca. Samo sto niko ne shvata da akcija poslodavca izaziva reakciju radnika. Nije samo da ga platis dovoljno, nego i da se postavis prema njemu. Distanca i strogoca. A ne da mu omalazavas njegovo radno mesto koje se inace nalazi kod tebe u tvojoj firmi. Ako taj posao zahteva maltene samo na vreme ustajanje i nije neki, koji ti radnik radi kod tebe, onda ga radi sam. I ne razbacujte se sa ciframa, kada 20 esto duplo manje placate.
 
Ja na posao ne bih primenjivala treci njutnov zakon akcije-reakcije.Na silu-silom.Ne radi se o tome.Vec o ljudskoj prorodi u kojoj su izmedju ostalog sadrzane karakteristike,da kad se neko otme kontroli,pocinje da zabusava.Zbog cega inace potoje sefovi,i direktori?Ako ne bi imao ko drzati stvari pod kontrolom,bilo bi bezvlasca,a to je onda anarhizam
 
To je ok. Ali taj 3. Njutnov zakon izazivaju bas poslodavci. Zato sto se zblizavaju, obecavaju, lazu i mazu. Pa onda radnici kasnije pocinju da im se zale, kukaju i zabusavaju. A kada to ? Pa kad uvide da su ih slagali i obecavali samo da bi ih sto vise iskoristili a sto manje platili. Zato i kazem > ok plata > strogoca > distanca > video nadzor
 
Sta mislite o svom poslodavcu?
Trazimo posao na sve strane a posla nema, dodjete na razgovor nude vam 300 eura,znate da je malo ali uvek ima neki debil koji ce da radi i za 200 e to je problem.
DAJTE DA SHVATIMO DA RAD KOSTA DA MORA DA SE PLATI, da mnogo vredi samo ustajanje rano ujutru; da mnogo vredi odlazak na posao ; da mnogo vredi celo radno vreme za koje trpite nekog gazdu koji se ko zna kako obogatio i nikad nije zadovoljan;zatim se vracate kuci a guzva uvek; odvojeni ste od porodice i nemate vremena za nju.

A kako cemo zaraditi za stan, auto, kako cemo imati samo za osnovne zivnotne normalne potrebe? Kako sa ovakvim poslodavcima?

Ko da shvati da rad kosta ??? Sta hoces. Da onaj ko placa nekoga 200 eura, da njega otpusti i zaposli tebe za 300 eura ? Onaj ko placa minimalno, taj ce i dalje nastaviti tako da placa. Ne razumem zasto hoces da poslodavac razume i sazali se na tvoje rano ustajanje i celo radno vreme. Jel ti razumes koje problemcine, rizike i pritiske trpi sa sobom taj jedan poslodavac??? Ako se bude placalo po razumevanju i saosecanju, onda ces ti morati da placas njega, a ne on tebe. Tvoje je da nadjes posao koji sto vise placa i sa sto boljim uslovima i da radis ako hoces, a ako ne ima ko hoce. A ako ne zelis da trpis gazdu, onda daj otkaz, pa otvori nesto pa ces tek onda da uvidis sta je gazda i ko ce ti biti koga ces morati da trpis.
 
Poslednja izmena:
Sve si sablonizirao.Ako se generalizuje,pa se govori o kastama,rangovima,postoji hijerarhija.Ali svaki je covek poseban za sebe.I tu je prednost poslodavca ,sto se ume nositi sa svakavim razlicitostima,balansirati,i drzati do toga da sve stabilno stoji.Radnici,ne.Oni se ni izmedju sebe ne mogu sloziti i odrzati harmoniju.Zato je potreban nadzor,koji ce podsecati da toga mora biti
 
Sve si sablonizirao.Ako se generalizuje,pa se govori o kastama,rangovima,postoji hijerarhija.Ali svaki je covek poseban za sebe.I tu je prednost poslodavca ,sto se ume nositi sa svakavim razlicitostima,balansirati,i drzati do toga da sve stabilno stoji.Radnici,ne.Oni se ni izmedju sebe ne mogu sloziti i odrzati harmoniju.Zato je potreban nadzor,koji ce podsecati da toga mora biti

Nisam sablonizirao, nego pricam o manjim firmama sa kojima se vecina poslodavaca i radnika nosi. Jer su te manje firme poslednja utocista ljudi koji ne mogu da pronadju posao u nekoj drzavnoj firmi ili nekoj vecoj privatnoj. I o njihovim mehanizmima uopste. Dok ti uvek govoris o nekoj vecoj, tako da nismo na istoj talasnoj duzini
 
Pa ne moze da bude isti jer u vecoj firmi ti na radnike delujes i vrsis nadzor preko drugih ljudi (hijerarhija). Tu si upravo onakav kakvim se opisujes. I to radnici vole i zato se guraju da rade u vecim firmama. Dok u manjim firmama se poslodavci dosta ciganizuju i smisljaju razne tandarele kako da iskoriste radnika sto vise u sto duzem roku, naravno da ne mislim da su svi takvi ali jeste dobar deo. I to radnik kad uvidi, onda izgubi postovanje prema gazdi, i onda pocinje da uzvraca takodje zabusavanjem i raznim obmanama dok ne popije otkaz ili dok ga ne da. Znaci tera do kraja dok ne ostane bez radnog mesta. Dok u vecoj firmi, radnik zabusava i td, drugim recima buni se da bi dobio neku stimulaciju. ali ne tera do kraja da ostane bez radnog mesta. Tako je u vecini slucaja.
 
Pozicije sa vrha ne uticu na radnike,zbog hijerarhije.U velikim firmama.To radi onaj kome je zaduzenje.I on mora imati nadzor,sto ne podrazumeva smisljanje tandarele.U manim firmama gde nema 200 zaposlenih,ista je stvar.Nadzora i discipline mora biti.Ne zbog ugnjetavanja,i podcenjivanja,i davanja male mesecne zarade.Vec zato sto postoji red i nacin na koji treba da se radi.Jer da nije tako,radnik bi znao kako to ide,pa bi sam radio isto
 

Back
Top